vilson999

New Member
لایک ها
43
در این تایپیک هر کی هر سوالی از مبتکران داره بیاد بپرسه منم تا جایی که بتونم جواب می دم

AHZolfaghari

Well-Known Member
لایک ها
1,654
پاسخ : سوالات مبتکران سبز

در این تایپیک هر کی هر سوالی از مبتکران داره بیاد بپرسه منم تا جایی که بتونم جواب می دم
آقا دیگه اشخاص زیادی نیستند که برای تو قسمت ریاضی فعالیت کنند فکر نکنم تاپیکتون به جایی برسه !

vilson999

New Member
لایک ها
43

سلام می دونم ولی اگه 1ماه بعد مدرسه ها شروع شد چند نفر به تازگی وارد سایت شدند بیایند وتابپیک ببینند مخصوصاً اگه معلمشون باهاشون کار کنه فکر کنم بیاین تو این تایپیک خودم. یه چند تا سوال برای شروع با حل می نویسم

moghini

New Member
لایک ها
258

بله.البته پرسش های ما زیاد ممکنه سخت نباشه اما با شروع دانشگاه ها ما هم سعی میکنیم پرسش های ریاضی رو در انجمن مطرح کنیم.البته المپیادی نیست اما پرسش های خوبی هستند.

sa1378

New Member
لایک ها
1,077

چرا فعالیت اینقدر کم شده؟
کامپیوتر که کلا داره خاک میخوره
میتونم امیدوار باشم بعد از مهر درست میشه؟

AHZolfaghari

Well-Known Member
لایک ها
1,654

چرا فعالیت اینقدر کم شده؟
کامپیوتر که کلا داره خاک میخوره
میتونم امیدوار باشم بعد از مهر درست میشه؟
کلا افراد زیادی آیریسک نمیان . شاید دیگه آیریسک دیگه قدیمی شده . چند سال پیش ها فعالیت بسیار زیاد بود چندتا از کاربر ها بودند که حتی به مدال جهانی هم دست پیدا کردند.
اما الان دیگه نه . مگر دم مرحله یک که بررسی آزمون میشه یا موقع اعلام نتایج میان سر میزنن و گرنه بجز اون افراد زیادی نیستند که سایت بیان .

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

البته شاید این کم فعالیت شدن یه خوردش به فعالیت راهبر ها برمی گرده البته خب نباید زیاد به گردن اونها انداخت چون اونها هم به هرحال کار دارند و سرشون شلوغه و نمیتونن بیان اینجا .
اما اگه دانش آموزا زیاد باشند خودشون میتونن سایت رو خوب بگردونن و فعالیت رو زیاد کنند

لایک ها
82

تهرانی ها و بقیه ی شهر هایی که کلاس و معلم المپیاد دارن اومدنشون به این جا بیهوده است اون هایی هم که ندارن با توجه به نتایج چند سال اخیر بی خیال المپیاد اند

vilson999

New Member
لایک ها
43

سلام خدمت همه دوستان نوع تایپیک هم خیلی مهمه حتی اگر همون معدود افرادی که می یان تایپیکی ببینند که دغدغه ی اصلی اونا یا دوستاشون در طول سال بوده امکان استقبال زیاده مثلا یک سری دانش آموزان در فصل نور اشکال دارند من و دوستانم جزوه ای از مبتکران، خوشخوان، الگو داریم ترتیب می دیم که ان شاء الله تاآخر تابستون تموم می شه جزوه جوری که توضیح اضافی و الکی نداده هرمبحث پایه ای بوده گفته رفته سر اصل مطلب و سوالات متنوع حل کرده اگر راهبران بخش ها با همکاری هم چنین کاری می کردند(البته هممون می دونیم اونا در گیرند) ولی در طی 1یا2سال کار تقسیم می کردند فکر کنم می شدوبحث ها پیرو همون جزوه ادامه پیدا می کرد یا یکی می اومد نکات خیلی مهم و کاربردی در طولانی مدت تقسیم می کرد ومی ذاشت اگر برای چنین کارهایی تشویق ویژه ای در نظر می گرفتند فکر کنم اوضاع از این بهتر می شد

math1998

New Member
لایک ها
224

کلا افراد زیادی آیریسک نمیان . شاید دیگه آیریسک دیگه قدیمی شده . چند سال پیش ها فعالیت بسیار زیاد بود چندتا از کاربر ها بودند که حتی به مدال جهانی هم دست پیدا کردند.
اما الان دیگه نه . مگر دم مرحله یک که بررسی آزمون میشه یا موقع اعلام نتایج میان سر میزنن و گرنه بجز اون افراد زیادی نیستند که سایت بیان .

البته شاید این کم فعالیت شدن یه خوردش به فعالیت راهبر ها برمی گرده البته خب نباید زیاد به گردن اونها انداخت چون اونها هم به هرحال کار دارند و سرشون شلوغه و نمیتونن بیان اینجا .
اما اگه دانش آموزا زیاد باشند خودشون میتونن سایت رو خوب بگردونن و فعالیت رو زیاد کنند
حق با ایشونه من یادمه سال پیش اینجا شلوغ بود بعضی از اعضا هم الان تو دوره ان و چون سال به سال المپیادیا کمتر میشن و به سمت کنکور میرن خب دیگه چه میشه گفت اما شما چه کار به خاک خوردن داری سوالی دارین بذارین هرکی بتونه حل میکنه.

moghini

New Member
لایک ها
258

توصیه میکنم یک تالار دانشجویی قرار بدهند که به طور حرفه ای تری کار بکنه.الآن خیلی از دانشجو ها صرفا" نقش مشاور تحصیلی رو ایفا میکنند.میشه المپیاد دانشجویی رو حرفه ای تر مطرح کرد.همچنین میشه پیرامون واحد های پایه و نیز محبوب که مشترک هستند(مثل الگوریتم و برنامه نویسی ها) خیلی فعال باشه.
آیا دوره ی دانشجویی اینقدر در زندگی علمی افراد بی تاثیر هست که ما اصلا" توجهی بهش نمیکنیم.شاید بعضی ها بخوان زندگی علمی شون رو از دوره ی دانشگاهی احیا کنند.
فکر میکنم بهتر هست خیلی جدی رو این مسئله بحث شه.

sa1378

New Member
لایک ها
1,077

به نظر من در کل انگار سوم های پارسال از امسالی ها خیلی قوی تر بودن
حداقل تو مازندران که من بچه هارو دیدم اینجوری بود

mohammad15

New Member
لایک ها
0

در مورد سوال 7 قسمت الف ، 14 و 37 بخش اول مبتکران اول دبیرستان سوال داشتم اگه میشه لطفا راهنمایی کنید

3n@t0r

New Member
لایک ها
19

با سلام دوست عزیز!

لطفا عین سوال رو در اینجا ذکر کنید چون ممکنه دوستانی که میتونن کمک کنن کتاب در دسترسشون نباشه!

mohammad. re

New Member
لایک ها
0

سلام،من به توصیه سازنده ی تایپیک یعنی vilson999اومدم،چون به دلایلی نمی خواد بیاد برای این که تایپیک کارش ادامه بده گفت که بیام به هر حال
سوال7ازفرمول گاوس، استفاده کن، یعنی تو مخرج بنویسn+1)n)تقسیم بر2 بعدشم 2روبیار تو صورت وفاکتوربگیروتو پرانتز به صورت تلسکوپیحل کن بعدشم توش ضرب کن.سوال14یک راهش اینه که ازطرفین تساوی استفاده کنی که خیلی طولانی یایه راه دیگه اینه که یه یک دوم استفاده کنی یکی کم کنی یه یک چهارم اضافه کنی یکی کم کنی تا 200این کار بکن بعدمنفی رو باهم جمع کن که مخرجا می شه از1تا101پس بااون 0می شه باقی مونده کسرها می شه حواب.
27هم اونم ازسمت راست به سمت چپ برو و مساویxبذاردرادامه نکتش فقط×10کن+9بعدشم از9فاکتوربگیرادامشم کاری نداره

*aida*

New Member
لایک ها
0

آخه مگه وایبر و اینستا و....میذارن؟؟؟؟؟

آخه مگه وایبر و اینستا و....میذارن؟؟؟؟؟

sahands

New Member
لایک ها
1

آیریسکم آیریسکای قدیم

bager

New Member
لایک ها
0

سلام بر دوستان
آقا من به شدت شدت شدت به کتاب " حل المسائل مبتکران ریاضی اول دبیرستان" ( همون پاسخ سئوالات کتاب سیامک قادری . انصاری - سبز رنگ )
تورو خدا پیداش کنین
من این کتاب رو دیدم ولی تا حالا نتونستم گیرش بیارم توروخدا واسم پیداش کنین

سلام بر دوستان
آقا من به شدت شدت شدت به کتاب " حل المسائل مبتکران ریاضی اول دبیرستان" ( همون پاسخ سئوالات کتاب سیامک قادری . انصاری - سبز رنگ )
تورو خدا پیداش کنین

سلام بر دوستان
تورو خدا پیداش کنین

zahra.v

New Member
لایک ها
8

اگه راست میگی اینو حل کن
تو یه آزمون تستی 30 سوال هر سوال درست 4 امتیاز مثبت و هر امتیاز غلط1 امتیاز منفی داره امتیاز یکی شده 89 حالا چند تا رو درس چند تا رو غلطچند تارو هم غلط جواب داده؟راضیم ازت:93:

sa1378

New Member
لایک ها
1,077

اگه راست میگی اینو حل کن
تو یه آزمون تستی 30 سوال هر سوال درست 4 امتیاز مثبت و هر امتیاز غلط1 امتیاز منفی داره امتیاز یکی شده 89 حالا چند تا رو درس چند تا رو غلطچند تارو هم غلط جواب داده؟راضیم ازت:93:
سوال رو اشتباه فهمیدم؟
میشه 23 تا درست 3 تا غلط و 4 تا نزده دیگه...

بالا