سوالی از توان

لایک ها
571
یک پمپ آب قادر است آب را با سرعت 5m/s از دهانه ی لوله ای به قطر 20cm بیرون بفرستد فرض کنید آب ابتدا ثابت است توان پمپ را به دست آورید.(عدد پی=3,رو آب=1000kg/m3)
لطفا راه حل رو هم بنویسید.

لایک ها
571
پاسخ : سوالی از توان

کسی نظری نداره؟؟ چه قدر اشتیاق دارین دوستان!!!!!

fatemeh.zar

New Member
لایک ها
253

یک پمپ آب قادر است آب را با سرعت 5m/s از دهانه ی لوله ای به قطر 20cm بیرون بفرستد فرض کنید آب ابتدا ثابت است توان پمپ را به دست آورید.(عدد پی=3,رو آب=1000kg/m3)
لطفا راه حل رو هم بنویسید.
اول بايد ببينيم در يك ثانيه چقدر آب را پمپ مي كند. خب 5 متر(!) آب از لوله عبور ميكند قطر لوله را هم كه داريم. حجم آب عبور كرده بدست مياد. چگالي رو هم داريم بنابراين جرم آب هم بدست مياد. توان همان كار انجام شده در يك ثانيه است. پمپ چقدر كار كرده؟؟ mgh را با جرم بدست آمده و ارتفاع 5 متر حساب كنيد.
اميدوارم سوتي نداده باشم;)

HIvAD

New Member
لایک ها
193

اول بايد ببينيم در يك ثانيه چقدر آب را پمپ مي كند. خب 5 متر(!) آب از لوله عبور ميكند قطر لوله را هم كه داريم. حجم آب عبور كرده بدست مياد. چگالي رو هم داريم بنابراين جرم آب هم بدست مياد. توان همان كار انجام شده در يك ثانيه است. پمپ چقدر كار كرده؟؟ mgh را با جرم بدست آمده و ارتفاع 5 متر حساب كنيد.
سلام علیکم
میشه راه حلش روهم بنویسید¿¡
منم مشتاق یادگیری هستم:)

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

سلام علیکم
میشه راه حلش روهم بنویسید¿¡
منم مشتاق یادگیری هستم:)

maryam1377

New Member
لایک ها
19

با توجه به چگالی و حجم که داریم جرم رو به دست میاریم و بعد انرژی جنبشی رو حساب می کنیم چون زمان یک هست انرژی جنبشی مساوی توان میشه

لایک ها
31

باسلام من زمان را 1ثانیه در نظر گرفتم و باتوجه به سرعت، مسافت طی شده ی آب هم 5 متر می شه پس طول لوله را 5 متر در نظر می گیریم بنابراین:
0.15=5*10[SUP]-4[/SUP]*10*10*3

150=1000*0.15

1875=75*25

1875w:162:=
:150:​
ممنون از نکته سنجی شما

آخرین ویرایش توسط مدیر

compin

New Member
لایک ها
195

باسلام من زمان را 1ثانیه در نظر گرفتم و باتوجه به سرعت، مسافت طی شده ی آب هم 5 متر می شه پس طول لوله را 5 متر در نظر می گیریم بنابراین:
0.6=5*10[SUP]-4[/SUP]*20*20*3

600=1000*0.6

7500=300*25

7500w:162:=
:150:​
سلام فکر کنم r=10. شما 20 وارد کردید.

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

نمی شه mgh نوشت. پمپ عمودی نیست چون اگر عمودی بود توان ثابت نبود.

آخرین ویرایش توسط مدیر
بالا