Nothing

New Member
لایک ها
32
سلام خسته نباشید

یک سوال : من تابستون المپیاد میخوندم تا آبان بعد به خاطر سنگین شدن درس ها و ... ولش کردم و فقط امتحانشو دادم و شکر خدا قبول شدم.

تقریبا 50 روز تا مرحله ی دوم المپیاد مونده و من 14 روز عید + یکمی زمان توی مدرسه ها دارم.

ارزش داره تلاش کنم ؟ احتمال قبولیم چند درصده ؟ چه کتاب هایی رو برای مرحله دوم پیشنهاد میکنید ؟ من الان فقط سری سوالات مرحله دوم انتشارات خوشخوان رو دارم.

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322
پاسخ : سوال از مرحله ی دوم المپیاد ریاضی

خوب اون کتابو الان نخونین اگه یه هفته موند به المپ م 2 بخونیدش ولی خوب امسال نیس سال دیگه هم هست خوب شما میتونید در دودرس هندسه و ترکیبیات خودتونو قوی کنید که از اینا معمولا4 تا سوال میاد خوب اگه دیدین یه دوروزی هم مونده یکیم نامساوی بخونید البته که جبرشو جوری میدن که با اطلاعات حسابان حل میشه!!!!!خوب هندسه ام به خاطر این میگم زیاد بخونید که قدرت تشخیص ایده اصلی سوالو داشته باشین خوب ترکیبیاتم که به نوبه خودش خیلی درس شیرینیه و برای اونم اول افلبا رو بخونید و بعد برید روش های ترکیبیاتو حل کنین البته برای حل سوال در سطح مرحله 2 استراتژی های حل مسئله آرتور انگل عالیه خوب به قول آقای نقشینه این سوالایی که حل میکنین بعد حل سوال یه نیم ساعتی تا یه ساعت وخت بزارید روی نحوه تعیین ایده اصلی و روش حلو فکر کنید اگه هم موفق به حل سوال نشدید میتونید این کارو با نگاه کردن به جوابا انجام بدین خیلی تاثیر داره به نظر من اگه شما واسه هر مبحث حدود 20 -30 سوال مادر حل کنین میتونین خوب آماده بشین و من خودم که این برنامرو میرم و روزانه حد اقل 7 ساعت باید بخونین البته از درس مدرسه هم جا نمونین!!!!
موفق باشین برای ما هم دعا کنین!:99::67::53:

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

​خوب البته اون کتابی که شما دارین دو هفته مونده به مرحله 2 سروع به حلش کنین!!!!

Nothing

New Member
لایک ها
32

خوب اون کتابو الان نخونین اگه یه هفته موند به المپ م 2 بخونیدش ولی خوب امسال نیس سال دیگه هم هست خوب شما میتونید در دودرس هندسه و ترکیبیات خودتونو قوی کنید که از اینا معمولا4 تا سوال میاد خوب اگه دیدین یه دوروزی هم مونده یکیم نامساوی بخونید البته که جبرشو جوری میدن که با اطلاعات حسابان حل میشه!!!!!خوب هندسه ام به خاطر این میگم زیاد بخونید که قدرت تشخیص ایده اصلی سوالو داشته باشین خوب ترکیبیاتم که به نوبه خودش خیلی درس شیرینیه و برای اونم اول افلبا رو بخونید و بعد برید روش های ترکیبیاتو حل کنین البته برای حل سوال در سطح مرحله 2 استراتژی های حل مسئله آرتور انگل عالیه خوب به قول آقای نقشینه این سوالایی که حل میکنین بعد حل سوال یه نیم ساعتی تا یه ساعت وخت بزارید روی نحوه تعیین ایده اصلی و روش حلو فکر کنید اگه هم موفق به حل سوال نشدید میتونید این کارو با نگاه کردن به جوابا انجام بدین خیلی تاثیر داره به نظر من اگه شما واسه هر مبحث حدود 20 -30 سوال مادر حل کنین میتونین خوب آماده بشین و من خودم که این برنامرو میرم و روزانه حد اقل 7 ساعت باید بخونین البته از درس مدرسه هم جا نمونین!!!!
موفق باشین برای ما هم دعا کنین!:99::67::53:

​خوب البته اون کتابی که شما دارین دو هفته مونده به مرحله 2 سروع به حلش کنین!!!!
با این برنامه چند درصد شانس قبولی وجود داره ؟

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322

با این برنامه چند درصد شانس قبولی وجود داره ؟
با توجه به این که شما تازه شروع به خوندن میکنید خوب میشه گفت 50 درصد اگه هم قبول نشید با نمره خیلی خوب و کم فاصله از کف مردود میشید که این نشانه قبولی در سال بعده !!!!:4:

Nothing

New Member
لایک ها
32

با توجه به این که شما تازه شروع به خوندن میکنید خوب میشه گفت 50 درصد اگه هم قبول نشید با نمره خیلی خوب و کم فاصله از کف مردود میشید که این نشانه قبولی در سال بعده !!!!:4:
مدرسه ی ما اجازه ی خوندن المپیاد برای سال آینده رو نمیده و من هر گلی که امسال به سر خودم بزنم زدم تموم میشه میره :)

به خاطر همین خیلی مصمم هستم ! درحال حاظر هم هیچی کتاب واسه مرحله 2 ندارم ! فقط همون رو دارم که نگاش میکنم هیچی نمیفهمم ! :(

چه کنم دادا ؟

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322

مدرسه ی ما اجازه ی خوندن المپیاد برای سال آینده رو نمیده و من هر گلی که امسال به سر خودم بزنم زدم تموم میشه میره :)

به خاطر همین خیلی مصمم هستم ! درحال حاظر هم هیچی کتاب واسه مرحله 2 ندارم ! فقط همون رو دارم که نگاش میکنم هیچی نمیفهمم ! :(

چه کنم دادا ؟
یه پیشنهاد عالی برین کیف المپیاد ریاضی رو با کتاب خانم میرزاخانی بگیرین!!!خیلی عالین !:4:

Nothing

New Member
لایک ها
32

یه پیشنهاد عالی برین کیف المپیاد ریاضی رو با کتاب خانم میرزاخانی بگیرین!!!خیلی عالین !:4:
اسم دقیق کتاب + انتشارات + قیمت رو میشه بگین :)

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322

نطریه اعداد انتشارات فاطمی خانم میرزاخانی و رویا بهشتی زواره و قیمتشم فک کنم 13 تمون باشه!اون کیفو نمیگیرید؟

Nothing

New Member
لایک ها
32

نطریه اعداد انتشارات فاطمی خانم میرزاخانی و رویا بهشتی زواره و قیمتشم فک کنم 13 تمون باشه!اون کیفو نمیگیرید؟
دقیقا نفهمیدم منظورتون رو کیف منظور عشق کردنه ؟ کلا گیج شدم :d:

_Mobin_

New Member
لایک ها
257

کیف: توش مثلا کتاب می ذارن!:43:

Irolympiad.com

لایک ها
154

این کتاب بهترین کتاب برای نظریه اعداده ولی اگه هیچی از نظریه اعداد نخوندید و می خواید پایه ای کار کنید به نظر من اول نظریه اعداد خوشخوان را بخوانید بعد برید سراغ اون البته نظر منه

درضمن اگه تقریبا از صفر دارید شروع می کنید به نظر من هم هندسه و ترکیبات را با هم کار کنید بهترین کاره البته یک ماه و نیم فرصت کمیه و خیلی باید با برنامه ریزی دقیق جلو برید و یک ساعت هم از دست ندید در ضمن ترکیبات یکمی که جلو میره احتیاج میشه به تسلط به جبر و نظریه اعداد هم مسلط باشید به نظر من اگه واقعا می خواید قبول شید باید نظریه اعداد و جبر را حد اقل در حد مرحله یک کانل بلد باشید تا تو ترکیبات به مشکل برنخورید . به نظر من اگر هم واقعا می خواهید قبول بشید باید درس های مدرسه را رها کنید!!! این فقط نظر شخصی منه البته در صورتی که مطمین هستید قبول میشید!!! ولی در کل از من می شنوید با عجله نخونید مفاهیمو که برا مرحله دو فقط تموم کرده باشید پایه ای بخونید چون شما سال دیگه را هم دارید اینجوری بهتر رای سال بعد که سال اصلیه آماده میشید البته ضمن این که به ترتیب مفاهیمو جلو میبرید به جا اینککه سرعت خوندنتونو بیشتر کنید زمان خوندنتون را حد الامکان بیشتر کنید. موفق باشید

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322

راس میگه اون کیف المپیاده که توش حدود 12 13 تا کتابه من دارم واسه فیزیکو ریاضی عالین!

Nothing

New Member
لایک ها
32

بدون استاد میشه ؟

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322

بدون استاد میشه ؟
یه چیز بگم که استاد خیلی تاثیر کمی داره و بیشتر زحمات پای خودته خوب من ریا نمیکنم ولی با اینکه شهرستانیم بدون استاد مرحله اولو 56 درصد زدم خوب ینی ما خودمونم میتوانیم ولی یه ویژگی داریم اینه که ما دو تا تا حالا المپیادی داشتیم که هردو رفتن جهانی من اطشون پرسیدم گفتن فقط بعد مرحله 3 استاد گرفتن پس تو ریاضی میتونیم قبول شیم امسال مطمئنا حد اقل 7 نفر شهرستانی حضور داره

لایک ها
82

دوست عزیز ..... استاد فقط در درک بعضی مفاهیم دخیل .... من هم در شهرستان درس می خوانم و با توجه به سطح سوالای امسال درصد اصلی که مطمئن هستم از ان را ۶۳ زدم .... اوایل کمی سخت ولی به مرور به این شیوه درس خواندن عادت میکنید

یه چیز بگم که استاد خیلی تاثیر کمی داره و بیشتر زحمات پای خودته خوب من ریا نمیکنم ولی با اینکه شهرستانیم بدون استاد مرحله اولو 56 درصد زدم خوب ینی ما خودمونم میتوانیم ولی یه ویژگی داریم اینه که ما دو تا تا حالا المپیادی داشتیم که هردو رفتن جهانی من اطشون پرسیدم گفتن فقط بعد مرحله 3 استاد گرفتن پس تو ریاضی میتونیم قبول شیم امسال مطمئنا حد اقل 7 نفر شهرستانی حضور داره
و از این جهت زیاد نباید مطمئن بود .... شرایط بعضی از دانش اموزان چه در شهرستان ها و چه در تهران بستگی به بنیه علمی شخص داره ..... که اکثرا تهرانی ها از این جهت ساپورت هستند

y.s.n

New Member
لایک ها
298

سلام خسته نباشید

یک سوال : من تابستون المپیاد میخوندم تا آبان بعد به خاطر سنگین شدن درس ها و ... ولش کردم و فقط امتحانشو دادم و شکر خدا قبول شدم.

تقریبا 50 روز تا مرحله ی دوم المپیاد مونده و من 14 روز عید + یکمی زمان توی مدرسه ها دارم.

ارزش داره تلاش کنم ؟ احتمال قبولیم چند درصده ؟ چه کتاب هایی رو برای مرحله دوم پیشنهاد میکنید ؟ من الان فقط سری سوالات مرحله دوم انتشارات خوشخوان رو دارم.
همه چي كه خوندننيست يه كم استعداد،خودباوري و جرئت هم ميخواد.اميد داشته باش حتما موفق ميشي

سلام خسته نباشید

همه چي كه خوندن نيست يه كم استعداد،خودباوري و جرئت هم ميخواد.اميد داشته باش حتما موفق ميشي

آخرین ویرایش توسط مدیر
بالا