Mohammadjj

Active Member
لایک ها
119
از سنگر خمپاره اندازی به طرف هدفی واقع بر دامنه ی تبه ای اتش گشوده شده است.L مسافتی که گلوله ها طی میکنند تابه زمین برسند چقدراست،(L=AB) در صورتی که سرعت اولیه گلوله ها V0 ، شیب تپه نسبت به افق a=30 و زاویه پرتاپ گلوله ها نسبت به افق B=60 است؟
زاویه ها برحسب درجه است.

خواهشا فقط با توضیح و حل کامل ترجیحا با استفاده از نرم افزار یا سایت نوشتن فرمول یا از نوشتتون عکس بگیری یا .... دیگه فکری به ذهنم نمیرسه.
اینم عکس:

Aref Physics

New Member
لایک ها
224
پاسخ : سوال حرکت پرتابی

سلام

ببین دستگاه مختصاتت رو در راستای سطح شیب دار رو به بالا بگیر بعد حلش کن معادلاتت رو

فقط دقت کن که g در راستای x- هم مولفه داره.

لایک ها
314

با معادله سهمی حرکت پرتابی البته گه حفظ باشی ساده تره که باید باشی . یه قید هم داری که y/x تانژانت آلفاست . دو معادله دو مجهول .

Mohammadjj

Active Member
لایک ها
119

سلام

ببین دستگاه مختصاتت رو در راستای سطح شیب دار رو به بالا بگیر بعد حلش کن معادلاتت رو

فقط دقت کن که g در راستای x- هم مولفه داره.
خوب به سوال نگاه کنید این طوری حل نمیشه. شتاب روش تاثیر نمیزاره فقط معادله سهمی با پرتابه برابر میشه.

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

با معادله سهمی حرکت پرتابی البته گه حفظ باشی ساده تره که باید باشی . یه قید هم داری که y/x تانژانت آلفاست . دو معادله دو مجهول .
میشه بیشترتوضیح بدید؟ یعنی چی ؟ اگه میشه لطقا با نرم افزار یا سایت ریاضی بنویسید بزارید....من با همین معادله رفتم نشد.اصلا جواب یک چیز دیگه میشه!!!

لایک ها
314

خوب به سوال نگاه کنید این طوری حل نمیشه. شتاب روش تاثیر نمیزاره فقط معادله سهمی با پرتابه برابر میشه.

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

میشه بیشترتوضیح بدید؟ یعنی چی ؟ اگه میشه لطقا با نرم افزار یا سایت ریاضی بنویسید بزارید....من با همین معادله رفتم نشد.اصلا جواب یک چیز دیگه میشه!!!
من متاسفانه تایپ بلد نیستم .

Mohammadjj

Active Member
لایک ها
119

من متاسفانه تایپ بلد نیستم .
این اموزشش مال خود سایت هست که میتونی دان کنی :
http://www.irysc.com/files/other/equation-in-forum.swf

اینم سایتی که اموزش داده بالا:
Online LaTeX Equation Editor - create, integrate and download

بعد ببخشید من حل دوتا معدله با هم یا جایگزینی متغیر و از این جور چیزا مشکل دارم چیکار باید بکنم؟

یا اگر کروم دارید اینو دانلود کنید تو کروم استور:
https://chrome.google.com/webstore/...bocegmacmagjhe?utm_source=chrome-ntp-launcher

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
314

ممنون .

یه معادله درجه دومه که حل می کنی . فقط اون جا cos به توان 2 باید باشه .

Mohammadjj

Active Member
لایک ها
119

ممنون .

یه معادله درجه دومه که حل می کنی . فقط اون جا cos به توان 2 باید باشه .
خواهش میکنم میخواستم بگم اون دومی مال کروم کار باهاش خیلی راحته یادم رفت بگم به هر حال زکات علم یاد دادنش هست.

فقط یک مشکل قسمت اولش رو بلدم همون هم رو حل کردم اما قسمت دومش برای چی هست؟ بعد ab یا طول رو از ما میخواد باید چیکار کنم کاملا گیج شدم.....ببخشید شرمنده:9:!

لایک ها
314

آلفاcos میشه x/L دیگه . x , آلفا رو هم داری . پس Lدر میاد .

بالا