سوال های من از گراف

Niloofar

New Member
لایک ها
68
پاسخ : سوال های من از گراف

تازه سوال اصلی تاپیک رو دیدم، و جوابشو!!!

البته هر دو حرف درسته! بعضی ها به گرافی که راس نداره میگن تهی بعضی به گرافی که یال نداره، ولی درستش گرافیه که راس نداره (البته شاید بگید اصلا گراف نیست) ولی خب اینطور تعریف میشه دیگه! به گرافی که یال نداره میگن گراف خالی. حالا چرا هر دو حرف درسته؟ Null graph - Wikipedia, the free encyclopedia
گراف تهی یا گراف پوچ یا همون null-graph به دو گراف بدون راس و بدون یال می گن. حالا به گراف بدون یال گراف خالی یا empty-graph هم میگن و در کل منابع خفن تر گراف تهی یا null-graph رو گراف بدون راس تعریف می کنن. پس من هم پیشنهاد می کنم. گراف پوچ یا تهی رو گراف بدون راس در نظر بگیرید، بر خلاف نظر MrWho.
خیـــــــــــــــــلی ممنون،:123::53:

نظرتون در مورد این سوالم چیه؟؟؟

گراف زیر را در نظر بگیرید (راس ها نقاط بنفش هستند )

الف:از a تا d چندتا مسیر وجود دارد؟؟
ب:از a تا d چندتا گردش وجود دارد؟؟

دقیقا مثل گراف تهی و .... اسم هایی که به مسیر و گردش هم میدند،در منابع مختلف متفاوت بوده(چندتاییش رو خودم چک کردم)و به مسیر مثل اینکه
گذرگاه هم میگند و به گردش هم گشت .با این اوصاف میشه در بدست آوردن تعداد بهم کمک کنید.
:98:

Niloofar

New Member
لایک ها
68

سلام کسی نظری نداره:37:

Yousefi

Well-Known Member
لایک ها
602

خیـــــــــــــــــلی ممنون،:123::53:

نظرتون در مورد این سوالم چیه؟؟؟

گراف زیر را در نظر بگیرید (راس ها نقاط بنفش هستند )

الف:از a تا d چندتا مسیر وجود دارد؟؟
ب:از a تا d چندتا گردش وجود دارد؟؟

دقیقا مثل گراف تهی و .... اسم هایی که به مسیر و گردش هم میدند،در منابع مختلف متفاوت بوده(چندتاییش رو خودم چک کردم)و به مسیر مثل اینکه
گذرگاه هم میگند و به گردش هم گشت .با این اوصاف میشه در بدست آوردن تعداد بهم کمک کنید.
:98:
سلام

مسیر که نباید یال و را تکراری داشته باشه پس 3 مسیر داریم.
گشت که نباید یال تکراری داشته باشه پس یا گشت 3 یال داره، یا 5 یال، گشت های 3 یاله همون مسیر ها هستند که 3 تاست. گشت های 5 یاله میشه 6. پس 9 تا گشت داریم.

Niloofar

New Member
لایک ها
68

سلام

مسیر که نباید یال و را تکراری داشته باشه پس 3 مسیر داریم.
گشت که نباید یال تکراری داشته باشه پس یا گشت 3 یال داره، یا 5 یال، گشت های 3 یاله همون مسیر ها هستند که 3 تاست. گشت های 5 یاله میشه 6. پس 9 تا گشت داریم.

خــــــیــــــلـــــــــــی ممنون:133:

چطوری متوجه شدید که چون نباید یال تکراری داشته باشه،یا 3 تا یا 5 تا یال میتونه داشته باشه؟؟؟و یکی دیگه اینکه تعداد 5 یالی را که گفتید میشه 6 رو چطوری بدست آوردید؟؟؟:133:

Yousefi

Well-Known Member
لایک ها
602

خــــــیــــــلـــــــــــی ممنون:133:

چطوری متوجه شدید که چون نباید یال تکراری داشته باشه،یا 3 تا یا 5 تا یال میتونه داشته باشه؟؟؟و یکی دیگه اینکه تعداد 5 یالی را که گفتید میشه 6 رو چطوری بدست آوردید؟؟؟:133:

نقل قول ها هم خوشگل شدن!!!

یا باید 3 یال داشته باشه، یا اینکه از اون 3 یال چندگانه از یکیش بره از یکی دیگه بر گرده و دوباره از یکی دیگش بره. خوب پس برای انتخاب اولین یال برای رفتن 3 حالت برای برگشت 2 حالت و دوباره برای رفت 1 حالت داریم که طبق اصل ضرب 6 حالت داریم.

Niloofar

New Member
لایک ها
68

سلام میشه تو حل این سوال کمکم کنید؟

سوال : در گراف ساده ی
مقادیر
،
و
به ترتیب برابر 16،3،10 است حداکثر مقدار
چقدر است؟؟

ممنون

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

کسی نبوداهه؟؟:3:

Niloofar

New Member
لایک ها
68

کسی ایده ای نداره!!!!:43:

darrande

Well-Known Member
لایک ها
811

سلام
اینطور که به نظر میاد
gif.gi.gif
که ماکسیمم q میشه 76 و من برای 76 مثال زدم...

آخرین ویرایش توسط مدیر

Niloofar

New Member
لایک ها
68

سلام
اینطور که به نظر میاد
مشاهده پیوست 386
که ماکسیمم q میشه 76 و من برای 76 مثال زدم...

سلام،76 جواب درست است اما یه چیزی که ذهن منو درگیر کرده اینه که، اگه با روش دیگه ای بریم جواب متفاوتی بدست میاد،چرا؟؟اشتباهم در کجاست؟؟

روش :
چون
برابر 10 است،و ماکزیمم
را هم میخواهیم پس اگه فرض کنیم گراف 10-منتظم با درجه 10 بوده
میشه

حالا چون میخوایم یه راس از درجه 3 هم داشته باشیم،پس 7 تا یال از یکی از راس ها بر میداریم که میشه 73 تا یال.

گراف هم این شکلی میشه که همه ی راس ها اول درجه 10 بودند،بعد که از یکی 7 یال برداشتیم پس 7تا از راس ها به درجه 9 نزول کردند پس در کل داریم

1درجه 3+7 تا درجه 9 + 8 تا درجه 10 که به صورت دنباله درجه میشه:

ممنون :8:

darrande

Well-Known Member
لایک ها
811

سلام،76 جواب درست است اما یه چیزی که ذهن منو درگیر کرده اینه که، اگه با روش دیگه ای بریم جواب متفاوتی بدست میاد،چرا؟؟اشتباهم در کجاست؟؟

روش :
چون
برابر 10 است،و ماکزیمم
را هم میخواهیم پس اگه فرض کنیم گراف 10-منتظم با درجه 10 بوده
میشه

حالا چون میخوایم یه راس از درجه 3 هم داشته باشیم،پس 7 تا یال از یکی از راس ها بر میداریم که میشه 73 تا یال.

گراف هم این شکلی میشه که همه ی راس ها اول درجه 10 بودند،بعد که از یکی 7 یال برداشتیم پس 7تا از راس ها به درجه 9 نزول کردند پس در کل داریم

1درجه 3+7 تا درجه 9 + 8 تا درجه 10 که به صورت دنباله درجه میشه:

ممنون :8:
خب چون ماکزیمم رو میخواد شما میتونین طوری راسها رو بگیرین که راس های درجه نه رو به هم وصل کنین تا یالها ماکزیمم شن

Niloofar

New Member
لایک ها
68

خب چون ماکزیمم رو میخواد شما میتونین طوری راسها رو بگیرین که راس های درجه نه رو به هم وصل کنین تا یالها ماکزیمم شن
خـــــیـــــــــــلـــــی مـــــــــمنـــــــــــون:115:
،حالا خوب متوجه شدم،چون ماکسیمم رو میخواد بین 6 تا از درجه 9 ها یال میذاریم،اینطوری همه درجه 10 میشند غیر از یک درجه 9 و 3.

بالا