31Ali

New Member
لایک ها
0
به نام خدا
سلام ؛ چندتا سوال اصلی در مورد المپیاد کامپیوتر داشتم که که واسم مجهول مونده,و ممنون میشم بهشون پاسخ بدین.
1.آیا واسه یه دانش آموز دوم دبیرستان شرکت در المپیاد دیر نیست؟امیدی به مدال طلا هست؟
2.چه زبان های برنامه نویسی رو باید یاد بگیرم.الان #c و زبان های وب رو بلدم آیا کافیه؟
3.آیا اصلا ارزش این رو داره که آدم کنکور رو ول کنه بره سمت المپیاد؟چون فقط میشه رو یکیش تمرکز کامل گذاشت و اگه کسی هم مدال نیاره یه سال و حتی بیشتر ضرر کرده... این مهم ترین سوالم هست که خوب خیلی خیلی تو تصمیم گیری هام اهمیت داره.
ممنون
در ضمن نمونه دولتی درس می خونم و امسال دوم هستم و برای سال سوم می خوام شرکت کنم.

آخرین ویرایش توسط مدیر

sa1378

New Member
لایک ها
1,077
پاسخ : شروع المپیاد کامپیوتر!

1-دوم اصلا دیر نیست....
میشه گفت بیشتر افردا از دوم شروع میکنن
2-المپیاد کامپیوتر در ایران فقط با c++ هست ولی اگر به المپیاد جهانی راه یافتید از تمام زبان ها میتونید استفاده کنید
3-بستگی به خودتون داره...اگه میخواین در دانشگاه در یکی از رشته های کامپیوتری فعالیت کنین المپیاد خیلی بهتون کمک خواهد کرد...اگه احساس میکنین که مدال میارین که دیگه چه بهتر...ولی اگه نیاوردین هم چیزی از دست ندادین...افراد المپیادی معمولا با یک سال خوندن هم در کنکور رتبه عالی میارند

31Ali

New Member
لایک ها
0

بله می خوام برم مهندسی کامپیوتر و به خاطر همین هم این المپیاد رو انتخاب کردم وگرنه المپیاد شیمی برم نیز موفق خواهم شد.مورد بعدی اینکه امسال(نوروز و تابستون سال بعد به همراه پنج شنبه جمعه های امسال) چی کار کنم؟چه کتاب هایی رو بهتره قبل از سومم بخونم با روزی ۳ساعت تو روزهایی که گفتم و حدودا ۱ساعت روزهای عادی؟اصلا آزمون ها و کلاس هایآیریسک رو بعدا بیام؟
ممنون

sepidfekr

New Member
لایک ها
637

بله می خوام برم مهندسی کامپیوتر و به خاطر همین هم این المپیاد رو انتخاب کردم وگرنه المپیاد شیمی برم نیز موفق خواهم شد.مورد بعدی اینکه امسال(نوروز و تابستون سال بعد به همراه پنج شنبه جمعه های امسال) چی کار کنم؟چه کتاب هایی رو بهتره قبل از سومم بخونم با روزی ۳ساعت تو روزهایی که گفتم و حدودا ۱ساعت روزهای عادی؟اصلا آزمون ها و کلاس هایآیریسک رو بعدا بیام؟
ممنون
ببینید اگه میخواید المپیاد رو سطح بالا و برای رسیدن به مدال بخونید و صرفا جهت یادگیری بیشتر و تفریحی نباشه تو هفته باید 30 به بالا بخونید البته هر فرد به خودش بستگی داره!!!
ولی بازم هر جور خودتون صلاح میدونید!!!

mahdi math

New Member
لایک ها
61

ببینید اگه میخواید المپیاد رو سطح بالا و برای رسیدن به مدال بخونید و صرفا جهت یادگیری بیشتر و تفریحی نباشه تو هفته باید 30 به بالا بخونید البته هر فرد به خودش بستگی داره!!!
ولی بازم هر جور خودتون صلاح میدونید!!!
منابعش رو میشه بگین واسه م۱

sepidfekr

New Member
لایک ها
637

منابعش رو میشه بگین واسه م۱
ترکیبیات مقدماتی میاد!!!(یکم بالاتر از سطح کتاب دوم دبیرستان)
کتاب آنالیز ترکیبی یا ترکیبیات آقای ثروتی رو بخونید کافیه!!!

31Ali

New Member
لایک ها
0

سلام
من می خوام از هفته بعد شروع کنم.در شروع کردن مشکل دارم چون نمی دونم باید از کجا شروع کنم و چه کتاب هایی رو مطالعه کنم.سطحم صفر است و قبلا سابقه جدی تو المپیاد نداشتم.تو هفته واسش 20 ساعت مفید رو گذاشتم حالا تا خدا چی بخواد.انتظارم هم اینکه سال بعد مرحله 1 و 2 المپیاد رو برم بالا اگرهم مدال نیاوردم خیلی برام مهم نیست.همونطور هم که می دونید واسه سال بعد که سوم میرم می خوام المپیاد بدم . حالا اگه میشه با توجه به مطالبی که گفتم بهم کتاب معرفی کنید و نحوه ی خوندن رو هم توضیح بدید.واسه هر مبحث هم بگین قشنگ چه کتاب هایی مناسبه کدوم هاش برای مرحله اول و کدوم ها برای مرحله های بعدی.چون تاپیک های دیگر رو هم دیدم هرکسی یه چیزی گفته بود.
با تشکر:109:

sa1378

New Member
لایک ها
1,077

سلام
من می خوام از هفته بعد شروع کنم.در شروع کردن مشکل دارم چون نمی دونم باید از کجا شروع کنم و چه کتاب هایی رو مطالعه کنم.سطحم صفر است و قبلا سابقه جدی تو المپیاد نداشتم.تو هفته واسش 20 ساعت مفید رو گذاشتم حالا تا خدا چی بخواد.انتظارم هم اینکه سال بعد مرحله 1 و 2 المپیاد رو برم بالا اگرهم مدال نیاوردم خیلی برام مهم نیست.همونطور هم که می دونید واسه سال بعد که سوم میرم می خوام المپیاد بدم . حالا اگه میشه با توجه به مطالبی که گفتم بهم کتاب معرفی کنید و نحوه ی خوندن رو هم توضیح بدید.واسه هر مبحث هم بگین قشنگ چه کتاب هایی مناسبه کدوم هاش برای مرحله اول و کدوم ها برای مرحله های بعدی.چون تاپیک های دیگر رو هم دیدم هرکسی یه چیزی گفته بود.
با تشکر:109:
1-برای شروع ترکیبیات خوشخوان رو بخونین برا مرحله یک هست
احتمالا قبولیتونو تضمین میکنه
2-نصف خوشخوان رو رفتین شروع کنین الفبای المپیاد ریاضی رو بخونین که برای مرحله یک و دو هست
3-خوشخوان که تموم شد الفبا رو با تریکبیات علیپور انتشارات فاطمی (جلد زرد) بخونین
حالا باید سواال حل کنین
دو تا منبع خوب برا سوال هست:
1-سوالای مرحله دوم سال های قبل
2-روش های ترکیبیات جلد 2 علیپور
اینا رو با هم بخونین

موفق باشین...

31Ali

New Member
لایک ها
0

واقعا ممنون که دقیق جواب دادین.فقط یه سوال دیگه دارم.این که مثلا تکلیف گسسته این وسط چی میشه چون مباحثی مثل گراف رو داره و کتابی هم در این زمینه مطرح نکردین.آیا ترکیبات خوشخوان این رو هم پوشش می ده؟
ممنون

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

سلام واقعا ممنون که دقیق جواب دادین.فقط چندتا سوال دیگه دارم.این که مثلا تکلیف گسسته این وسط چی میشه چون مباحثی مثل گراف رو داره و کتابی هم در این زمینه مطرح نکردین.آیا ترکیبات خوشخوان این رو هم پوشش می ده؟
2.کدوم اینها کتاب ترکیباتی است که شما گفتین ؟ این یا این؟
بعد غیر از ترکیبات که گفتین دیگه لازم نیست برای مرحله 1 کتاب های دیگه ای مثل الفبای المپیاد ریاضی و کامپیوتر رو بخونم؟یا اینکه لازمه همه رو قبلش بخونم چون مثلا اگه مرحله 1 رو برم بالا واسه 2 وقت نمی کنم بقیه رو بخونم؟اگه میشه تجربتون رو بگین.
ممنون

sa1378

New Member
لایک ها
1,077

واقعا ممنون که دقیق جواب دادین.فقط یه سوال دیگه دارم.این که مثلا تکلیف گسسته این وسط چی میشه چون مباحثی مثل گراف رو داره و کتابی هم در این زمینه مطرح نکردین.آیا ترکیبات خوشخوان این رو هم پوشش می ده؟
ممنون

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

سلام واقعا ممنون که دقیق جواب دادین.فقط چندتا سوال دیگه دارم.این که مثلا تکلیف گسسته این وسط چی میشه چون مباحثی مثل گراف رو داره و کتابی هم در این زمینه مطرح نکردین.آیا ترکیبات خوشخوان این رو هم پوشش می ده؟
2.کدوم اینها کتاب ترکیباتی است که شما گفتین ؟ این یا این؟
بعد غیر از ترکیبات که گفتین دیگه لازم نیست برای مرحله 1 کتاب های دیگه ای مثل الفبای المپیاد ریاضی و کامپیوتر رو بخونم؟یا اینکه لازمه همه رو قبلش بخونم چون مثلا اگه مرحله 1 رو برم بالا واسه 2 وقت نمی کنم بقیه رو بخونم؟اگه میشه تجربتون رو بگین.
ممنون
1-گراف رو باید جدا بخونین
برای اون کتاب گراف وست لازمه ولی برای شروع لازم نیست
وقتی دارین سوالای مرحله دوم رو حل میکنین کنارش این کتاب رو هم برای گراف بخونین
2-منظورم این کتاب بود
3- الفبا رو که گفتم بخونین دیگه
باید اول اینا رو خونده باشین تا پایه تون قوی بشه
تازه مرحله دوم دو روز آزمون داره که روز اولش تستیه که تو سبک مرحله یکه ولی سنگین تره
و روز دوم تشریحیه
تاثیر نمره تشریحی بیشتره ولی برای اینکه برگه آزمون تشریحیتون تصحیح بشه باید توی آزمون روز اول جزو 500 نفر کشور بشین
پس بعد از اینکه خوشخوان و الفبا رو خوندین میتونین هفته ای یبار سوالای تستی مرحله دوم رو هم حل کنین تا یادتون نره مباحث رو

pooya.1999

New Member
لایک ها
46

دوست عزیز توجه کنید که افرادی که المپیاد قبول نشدن به هیچ وجه چیزی رو از دست ندادن.من الان یکی رو میشناسم میخواست المپیاد ریاضی قبول بشه،نشد سال چهارم کنکور خوند الانم داره ارشد عمران از دانشگاه شریف میگیره!لیسانس هم دانشگاه تهران بود فکر کنم رتبه اش 300 و خورده ای بود!
چون واسه المپیاد می خوند ریاضی رو 96 درصد زد تو کنکور،فیزیک هم 80 و خورده ای خب معلومه عالی میشه!

شما هم اگه قبول نشی جبر و دیفرانسیل و هندسه بخونی ریاضی رو می تونی بالای 90 بزنی،چون تو ریاضی هم ذهنت بازه فیزیک رو هم بالا میزنی؛پس المپیاد رو شروع کن :)

31Ali

New Member
لایک ها
0

سلام
یه سوال دیگه هردو جلدش رو (ترکیبات) برا مرحله اول بخونم؟
ممنون

sa1378

New Member
لایک ها
1,077

سلام
یه سوال دیگه هردو جلدش رو (ترکیبات) برا مرحله اول بخونم؟
ممنون
خوشخوان رو میگین؟
نه جلد یک کافیه
مطالب جلد دومش رو کتابای دیگه بهتر توضیح دادن

بالا