zeneimo

New Member
لایک ها
0
سلام به تمامی کاربران و دوستان عزیز :97:
اول می خواستم بدانم سال دومی های تجربی می توانند در المپیاد شیمی شرکت کنند ؟
من سال دومی هستم ( سال دوم خواهم رفت ) و می خواهم در المپیاد شیمی شرکت کنم (اگر امکان پذیر باشد) و به شمی هم علاقه ی زیادی دارم .
ضمنا از المپیاد شیمی چیز زیادی نمیدانم !
سوال من این است که اگر تمامی مطالب کتاب شیمی 2 + تست های آموزشگاه های مختلف ( مبتکران و گاج و ... )
را حل کنم و تمامی سوالات تستی که در این سایت هم هست را به طور کامل و دقیق حل کنم ، می توانم در المپیاد شیمی موفق ( صعود به مرحله 2 یا مدال گرفتن ) باشم ؟
آیا نیاز به منابع بیشتری دارم ؟
آیا حتما باید کتاب های فرعی را بخوانم ؟

آخرین ویرایش توسط مدیر

haniye

New Member
لایک ها
234
پاسخ : شرکت در المپیاد برای یک تازه وارد

سلام
بله سال دومی ها هم می توانند در المپیاد شیمی شرکت کنند اما برای انها جنبه آزمایشی دارد و اگر مرحله اول قبول بشند مرحله دوم می تونند تنها امتحان بدهند وگرنه قبولی های مرحله دوم از بین سومی ها انتخاب می شود
افراد زیادی توی سایت هستند که می تونند به شما کمک کنند مثلا آقای توکلی یا آقای خلینا یا آقای افتخار جهرمی و......
مطمئن باشید این افراد کمک زیادی به شما می کنند و راهنمایی های لازم رو هم به شما می کنند
در مورد قبولی خوب از هیچ چیز نمیشه به طور اطمینان صحبت کرد اما همین که از الان برای خوندن شروع کردید خیلی موثر هست
ان شا ا... که موفق بشید و از مدال آوران باشید :87:

zeneimo

New Member
لایک ها
0

با عرض معذرت ، 2 تا سوال دیگر
1. تاریخ المپیاد شیمی مرحله 1 و 2 حدود چه روز هایی است ؟ ( ماه آن را هم که بدانم کافی است )
2. می خواستم بدانم که سوالات سوال دومی ها و سومی ها یکی است یا نه ؟

haniye

New Member
لایک ها
234

مرحله اول معمولا توی بهمن ماه هست و مرحله دوم هم معمولا اردیبهشت مثلا امسال مرحله 2 هفتم اردیبهشت بود و پارسال هشتم اردیبهشت بود اما تاریخ دقیق معمولا تو پاییز اعلام میشه میتونید از سایت باشگاه دنبال کنید
بله سوالات یکی هستند

SMASZOP

مشاور فیزیک
لایک ها
529

من میدنم کتاب مورتیمر و چگونه مسایل شیمی را حل کنیم 100% نیازن!(البته برای مرحله 2 اما برای مرحله 1 اگه همون مبتکران شیمی 2 و 3 رو بخونی (مولف:مهندس بازرگان) مرحله 1 قبولی)

avogadro

New Member
لایک ها
167

اگر میخوای برنامه بگیری بهت پیشنهاد می کنم که از یکی از این بزگوارانی که نام بردن برنامه بگیر چون ممکنه که غاطی کنی.

MUTE

New Member
لایک ها
264

قبول شدن تو مرحله دو باید تو طالعت نوشته شده باشه !!!
هیچ تضمین خاصی وجود نداره ! خیلی ها بودن که خیلی خیلی قوی کار کرده بودن اما قبول نشدن !
برای تست هم به جای حل کردن یه عالمه سوال کنکور بهتره یه مدل حل شه و بیشتر رو سوالای المپیادای سالای قبل کار شه
و المپیادای کشورای دیگه ، آمریکا . کانادا و .....
و سوالا و کتابایی که خاص المپیادن !
تست های کنکور سطحشون پایین تره !

avogadro

New Member
لایک ها
167

قبول شدن تو مرحله دو باید تو طالعت نوشته شده باشه !!!
هیچ تضمین خاصی وجود نداره ! خیلی ها بودن که خیلی خیلی قوی کار کرده بودن اما قبول نشدن !
!
یعنی ممکنه که کم بخونی و قبول شی
پس چیکار کنیم؟چه جوری بخونیم؟
مگه میشه شانسی قبول شد

*kiana*

New Member
لایک ها
0

اول شيمي1 رو توي 2-3 روز دوره كن بعد وزارتي 2 رو يه فصل يه فصل بخون بعد از روي كتاب آموزش بهمن بازرگاني همون فصلو بخون بعد تستاي كتاب تست بازرگاني همون فصل رو بزن +تمام ايستگاه هاي درس و نكته رو بخون سعي كن تا آخر تابستون رو شيمي 2 مسلط شي تا بعد....

haniye

New Member
لایک ها
234

یعنی ممکنه که کم بخونی و قبول شی
پس چیکار کنیم؟چه جوری بخونیم؟
مگه میشه شانسی قبول شد
نه منظور ایشون که این نبود
تا حدودی باید به سرنوشت هم اعتقاد داشت و اون چیزی که صلاح ما هست
مطمئن باشید خدا برای بنده هاش بهترین ها رو پیش میاره
این هم فقط یک امتحان هست
خودتون رو برای بهترین ها آماده کنید حتی اگر قبول هم نشدید یادتون باشه که شما بهترینید:1:

seyed iman

Well-Known Member
لایک ها
998

نه منظور ایشون که این نبود
تا حدودی باید به سرنوشت هم اعتقاد داشت و اون چیزی که صلاح ما هست
مطمئن باشید خدا برای بنده هاش بهترین ها رو پیش میاره
:1:
چی میگی ؟؟مگه میخواد بره جنگ ؟؟"سرنوشت" دیگه چیه؟؟آقا سادس ...هرکی بیشتر تلاش کنه بیشتر نتیجه میگره...سرنوشت کیه دیگه؟؟خدا میاد تو نتایج المپیاد دست ببره ؟؟که یکی که لیاقت نداره قبول شه؟
نه دیگه.هر کی قبول شه بیشتر تلاش کرده.

MUTE

New Member
لایک ها
264

نه اینطوری نیست !
اصلا اینطوری نیست که هر کی بیشتر کار کرده محله دو قبول شه !
هر کی بهتر آزمون مرحله دو رو بده قبول میشه !
لطفا قبل از جبهه گیری فکر کنید !
این دو تا خیلی با هم فرق دارن !
المپیاد خیلی خوبه ! اما نه به خاطر مدالش !
همون خوندنشه که مهمه و هدفم همینه !

haniye

New Member
لایک ها
234

نه اینطوری نیست !
اصلا اینطوری نیست که هر کی بیشتر کار کرده محله دو قبول شه !
هر کی بهتر آزمون مرحله دو رو بده قبول میشه !
لطفا قبل از جبهه گیری فکر کنید !
این دو تا خیلی با هم فرق دارن !
المپیاد خیلی خوبه ! اما نه به خاطر مدالش !
همون خوندنشه که مهمه و هدفم همینه !
ممنون دوست خوبم:1:
دوست عزیز kaleiodoscope به نظر شما من گفتم المپیاد جنگ هست؟
حتما قرار نیست اونی که از همه بیشتر تلاش کرده حتما همون هم مرحله 2 قبول بشه
چند نفر از اعضای سایت که همه فکر می کردند قبولند قبول نشدند
در صورتی که جزو بهترین ها بودند
اما این رو هم نگفتم که اونایی که قبول شدند شانسی بودند نه به هیچ وجه همه اونایی که قبول شدند هم آدم های با استعدادی بودند هم تلاشگر و هم حقشون بوده منظور من این بود از بین 600 نفر 40 نفر انتخاب کردن کار آسونی نیست

zeneimo

New Member
لایک ها
0

چند سوال راجع به المپیاد بسیج
1 . هم اکنون چیزی به نام المپیاد شیمی بسیج وجود دارد ؟ (در یک سایت که تاریخ پست های آن قدیمی بود راجع به آن صحبت شده است )
2 . برای شرکت در آن باید چه ویژگی هایی داشته باشی ؟ ( پایه تحصیلی ، عضویت در بسیج و ...)
3 . تاریخ برگزاری آن هر ساله در چه ماهی است ؟
4 . برای موفقیت در آن نیز باید آمادگی ها لازم شرکت در المپاد های کشور ( باشگاه دانش پژوهان ) را داشته باشیم ؟(منظور منابع و برنامه مطالعاتی )
ضمنا از دوستانی که به سوالات قبل اینجانب پاسخ دادند کمال تشکر را دارم :25:

seyed iman

Well-Known Member
لایک ها
998

چرا میزنید.کدوم جبهه گیری.مگه دعواس؟؟من سر حرفم هستم .کسی که قبول میشه حتمن مهارتش در "آزمون مرحله دو" دادن بیشتر بوده.ممکنه اسن شیمیدان خفنن باشه ولی نتونسته خوب مرحله 2 بده.وقتش رو هدر داده باشه(ممکنه) و در راستای مرحله 2 نخونده باشه.آزمون مرحله 2 شیمی یک سری مهارت میخواد که یه مقدارش شیمی بلد بودنه.سرعت عمل هم میخواد.دقت هم میخواد و... این آزمون فقط سواد شیمی رو نمیسنجه.منظورم از اینکه بیشتر تلاش کرده تلاش در راستای اون آزمونه.و خب استعداد هم تا ثیر داره.کسی که استعداد داره نسبت به یه نفر دیگه میتونه با تلاش کمتر همون نتیجه رو بیاره."سرنوشت" رو من تو فاکتور های آزمون نمیبینم."سرنوشت" دیگه چیه.یکی مثلن سرعت عملش یه کم پایینه, بعد یه سری میگن حقش بود قبول شه, قسمتش نبوده!!خب باید رو سرعت عملش کار میکرد.

avogadro

New Member
لایک ها
167

چرا میزنید.کدوم جبهه گیری.مگه دعواس؟؟من سر حرفم هستم .کسی که قبول میشه حتمن مهارتش در "آزمون مرحله دو" دادن بیشتر بوده.ممکنه اسن شیمیدان خفنن باشه ولی نتونسته خوب مرحله 2 بده.وقتش رو هدر داده باشه(ممکنه) و در راستای مرحله 2 نخونده باشه.آزمون مرحله 2 شیمی یک سری مهارت میخواد که یه مقدارش شیمی بلد بودنه.سرعت عمل هم میخواد.دقت هم میخواد و... این آزمون فقط سواد شیمی رو نمیسنجه.منظورم از اینکه بیشتر تلاش کرده تلاش در راستای اون آزمونه.و خب استعداد هم تا ثیر داره.کسی که استعداد داره نسبت به یه نفر دیگه میتونه با تلاش کمتر همون نتیجه رو بیاره."سرنوشت" رو من تو فاکتور های آزمون نمیبینم."سرنوشت" دیگه چیه.یکی مثلن سرعت عملش یه کم پایینه, بعد یه سری میگن حقش بود قبول شه, قسمتش نبوده!!خب باید رو سرعت عملش کار میکرد.
90% حرفاتو قبول دارم ولی یه خورده دقت کنی می بینی که حرفات مثال نقض داره.تو همین سایتم هست.
اگه خواستی بهت میگم.

zeneimo

New Member
لایک ها
0

لطفا جواب مرا بدهید ، نه سرنوشت را ...

nima94

New Member
لایک ها
296

چند سوال راجع به المپیاد بسیج
1 . هم اکنون چیزی به نام المپیاد شیمی بسیج وجود دارد ؟ (در یک سایت که تاریخ پست های آن قدیمی بود راجع به آن صحبت شده است )
2 . برای شرکت در آن باید چه ویژگی هایی داشته باشی ؟ ( پایه تحصیلی ، عضویت در بسیج و ...)
3 . تاریخ برگزاری آن هر ساله در چه ماهی است ؟
4 . برای موفقیت در آن نیز باید آمادگی ها لازم شرکت در المپاد های کشور ( باشگاه دانش پژوهان ) را داشته باشیم ؟(منظور منابع و برنامه مطالعاتی )
ضمنا از دوستانی که به سوالات قبل اینجانب پاسخ دادند کمال تشکر را دارم :25:
سلام
1-بله وجود داره
2-خیلی مهم نیست مملکت بی حساب کتابه من خودم سال دوم المپیاد شیمی دادم (اون موقع ممنوع بود)
3-تو سایتش و همین سایت میتونی تاریخ رو بفهمی
4-معمولا سوالاتش چرت وپرت هستند بعضی وقتا از موضوع خارج بعضی وقتا هم خوب ولی در کل آزمون خوبی نیست نفرات اولش امسال مرحله 2 قبول نشدند
اینم بگم ازمون های این سایت مخصوصا آزمون اردیبهشتش فوق العاده مفید تره بسیج فقط برای چند ساعت فکر کردن مفیده تا حالا خیلی چیزای جالبی بیرون نداده

من به عنوان یک شکست خورده تو المپیاد هرچی بگم ممکن توجیه به حساب بیاد ولی میتونید از اساتید بپرسید که چقدر تعداد افراد لایقی که شکست خوردند زیاد
فرزانه خانوم و هانیه خانوم شما زیاد به حرفای کسی که خودش المپیدی نبوده و مثل خیلیا نظر و تفکر خودش رو القا میکنه توجه نکنید
کسی که المپیاد میخونه شکست نمی خوره هیچ وقت
نمونه بارزش اقای علی میرزایی هست هم بند اول و هم بند دوم
موفق باشید

آخرین ویرایش توسط مدیر

haniye

New Member
لایک ها
234

در مورد آزمون بسیج و سوال هایی که پرسیده بودید آقا نیما لطف کردند جواب دادند
اما یک چیزی بگم
این آزمون اصلا استاندارد نیست و حتی ممکن هست یکی که در سطح دوره بلد نباشه رو نا امید کنه
بازدهی چندانی هم نداشته
مثلا از 41 نفر پارسال فقط 3 نفر توی دوره ی عیدش شرکت کرده بودند که اونا افرادی بودند که بدون شرکت تو اون دوره هم قبول بودند
اما اگر سطحتون بالاست خوب حتما شرکت کنید مهم این هست چیز های جدیدتری یاد می گیرید
آزمون های این سایت هم عالی هست و خیلی مفید
من حاضرم آزمون های پارسال رو به هر کس که خواست بدم

MUTE

New Member
لایک ها
264

در کل هم آزمون بسیج هم هر آزمون دیگه ای اگه خوب دادین خوشحال شین اما اگه بد دادین ناراحت نشین
هیچ آزمونی المپیاد اصلی نمیشه ! مهم اونه ! نتیجه اینا ها مهم نیست !
به نظر من استفاده مفید از این آزمونا که همه سطح سوال توش داره اینه که تو آزمونو بدی بعد چک کنی ببینی که مثلا مبحث ساختار اتم رو که کر می کردی خیلی خوب بلدی و همه نکته هاشو یاد داری رو تو اون آزمون تونستی سوالاشو جواب درست بدی یا نه ؟!
ولی اگه آلی نخوندی و بد هم زدی نگرانی خاصی نیست
مخصوصا بسیج سال دوم !

بالا