زهرا1

New Member
لایک ها
3
سلام بچه ها یعنی الان برای مرحله یک باید شیمی پیشو بخونیم ؟؟؟؟ ولی پس اوناییکه مثل من نخوندن الان باید چیکارکننن ؟؟؟؟؟ من هنوز 2000 رو نخوندم پس چطوری باید باشیمی پیش به اون سختی دو تارو تا یه ماه دیگه تموم کنم ؟؟؟؟ لطفا بگید من دارم دق میکنم اخه چرا انقدر دیر گفتن ؟؟؟؟؟ ای خدا.... یه راهنمایی کنین من چیکارکنم الان شیمی الی رو هم نخوندم هنوز !:225:

ziba 1

New Member
لایک ها
2
پاسخ : شیمی پیش و مرحله یک .....

سلام بچه ها یعنی الان برای مرحله یک باید شیمی پیشو بخونیم ؟؟؟؟ ولی پس اوناییکه مثل من نخوندن الان باید چیکارکننن ؟؟؟؟؟ من هنوز 2000 رو نخوندم پس چطوری باید باشیمی پیش به اون سختی دو تارو تا یه ماه دیگه تموم کنم ؟؟؟؟ لطفا بگید من دارم دق میکنم اخه چرا انقدر دیر گفتن ؟؟؟؟؟ ای خدا.... یه راهنمایی کنین من چیکارکنم الان شیمی الی رو هم نخوندم هنوز !:225:
چاره ای نیست . خواهر من هم دوم دبیرستان هستش و پیش رو شروع نکرده و وضعیت شما رو داره . اگه ازش سوال کم بیاد میشه نزد ولی بازم نخوندنش ریسکه :20::20::216:

زهرا1

New Member
لایک ها
3

من سومم ولی چیکارکنم ؟؟؟

لایک ها
54

اگر کامل رو مباحث سوم و دوم مسلط باشین حله:203:
یه ماه قبل مر1 هم سوالات دوره های قبل رو بزنید

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

ziba 1

New Member
لایک ها
2

حدود چند تا سوال ممکنه از پیش دانشگاهی توی مرحله ی اول بیاد ؟؟؟؟:225::35:

لایک ها
54

حدود 1/3 شایدم کمتر
ولی پارسال کف مر1 45.8% بود امسال چون پیش دانشگاهی اضافه شده و به طبع سوالا سخت تر میشه که کف میاد پایین یه چیزی حدود 40%
پس اگر رو 50% مطالب مسلط باشین مشکلی تو قبولی مر1 نخواهید داشت( دوم وسوم کافیه...):3:
موفق باشید

زهرا1

New Member
لایک ها
3

مگه پارسال کف 55 نبوده ؟؟؟؟
پس امسال که سخت تره مسلما سوالای 2و 3 هم سخت تر میشه ....!:185:
پس من چیکار کنم با این وقت کم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شیمی پیش رو که نمیتونم تموم کنم تا یه ماه دیگه اونوقت یک سوم سوالا هیچی میشه ..؟؟؟؟
یعنی به نظرتون من 2000 رو الان شروع کنم تا یه ماه دیگه تموم میشه ؟؟؟؟ این واسه مرحله یک امسال که سخته کافیه بدون پیش ؟؟؟؟

ma.gh

New Member
لایک ها
56

سلام دوستان من وقتی سال دوم بودم سال اولی بود که یدفعه گفتن که به مرحله 2 شیمی پیش اضافه شده.منم نشستم از بعد مرحله 1 خودنمش.. من کاملا رسیدم سینتیک و تعادل و تا اواسط اسید و باز رو بخونم...
دو فصل اول فصلای کاملا جذابی هستن و از فصل 3 و 4 سبک ترن واقعا.البته اینو بگم که من بعد برای مرحله 1 تموم شیمی 2 و 3 رو خونده بودم و درصد مرحله 1 سال دومم شد 75 درصد گمونم...
حالا دوتا پیشنهاد اگه سال دوم و سوم رو مسلط هستید که قاعدتا باید تا حالا شده باشید سریع برید شروع کنید پیش بخونید.... از کتاب خیلی سبز پیش1 و 2 برای درسنامه و تست استفاده کتید.. عالین... حتی در حد تستای مرحله 2 بعضا جواب میده....ولی مطمئن باشید مرحله 1 امسال قطعا پیشش سخت نخواهد بود.به نظرم تو یک ماه میشه دوفصل اول رو خودند و تست زدو مسلط شد اما اگه وقت زیادی بزارید..مثلا روزی حداقل 6 یا 7 ساعت.
پیشنهاد بعدی اگه به سال دوم یا سوم مسلط نیستید.... کاملااااااااااا مسلطش بشید و مطمئن باشید من قول میدم اگه کسی سال دوم و سوم رو مسلط باشه و خوب از کتابایی که معموله تست زده باشه مطمئننا به احتمال 90 درصد قبوله چون تهش قراره 30 درصد از سوالا از پیش بیاد... مطمئن باشید.
کف پارسال هم 49 درصد بوده... امسال قطعا پایین تر میاد اگه سوالا رو خیلی ساده نکنن که بعیده همچین چیزی.
راستی یادتون باشه شیمی1 و حفظیاتش فراموش نشه.... !!!پارسال دقیقا حدود 10 درصد مرحله 1 شیمی 1 بود.... :) من خودم بابت این که اصلاا فکرشو نمیکردم زیاد بیاد از شیمی 1 نخوندم و مرحله 1 زدم 85 درصد... :|
به هر حال جای نگرانی نیست... مطمئن باشید در هر دوصورتی که گفتم احتمال قبولی خیلیی زیاده اگه شرایطی که گفتم داشته باشید.
موفق باشید
برای من کنکوریم دعا کنید...:)
سوالی چیزی بود باز درخدمتم.

F.m

زهرا1

New Member
لایک ها
3

خیلی ممنون ازتون . پس اگه من همین شیمی دو و سه رو کامل بخونم حله اخه نمیرسم روزی 7-8 ساعت وقت بزارم واسه پیش درسای مدرسه نمیزاره تازه امتحاناهم دوازدهم شروع میشه فکرکنم راه دوم بهتر باشه ، پس بهتره 2000 رو تا هرجا که رسیدم بخونم بقیش باخدا ...
فقط واسه الی میخواستم بدونم چیکار کنم اخه اصن الی رو نخوندم ؟؟؟؟؟ چطوری هم الی هم 2000 رو تموم کنم تا یه ماه دیگه ؟؟؟؟؟؟
چشم حتما دعا میکنم ایشالله که نتیجه ی عالی رو بگیری.:203:

ma.gh

New Member
لایک ها
56

خیلی ممنون ازتون . پس اگه من همین شیمی دو و سه رو کامل بخونم حله اخه نمیرسم روزی 7-8 ساعت وقت بزارم واسه پیش درسای مدرسه نمیزاره تازه امتحاناهم دوازدهم شروع میشه فکرکنم راه دوم بهتر باشه ، پس بهتره 2000 رو تا هرجا که رسیدم بخونم بقیش باخدا ...
فقط واسه الی میخواستم بدونم چیکار کنم اخه اصن الی رو نخوندم ؟؟؟؟؟ چطوری هم الی هم 2000 رو تموم کنم تا یه ماه دیگه ؟؟؟؟؟؟

بله حله اما به شرطی که دیگه قشنگ دیگه شیمی2و 3 روکامل مسلط باشید... یا به عبارتی ازمون مرحله 1 سالای قبل. بالای 70 بزنی "حداقل".... در ضمن بازم تاکید میکنم که شیمی 1 رو فراموش نکنی....
برای الی هم به نظرم 4 فصل اول بهنام حجمشون کمه رو حتما بخون ... درضمن برای الی هم فقط سطح 1 و 2 2000 رو حل کن چون وقتت کمه.
فصل 5 شیمی 2 رو یادت نره از رو مبتکران ...
تاکید میکنم....... حتماااا تمام سوالای مراحل 1 سالای قبلو حل کن به طور ازمونی یا اگه مبحثی رو مشکل داری مبحثی... چند دوره اخیرو هم ازمونی.

ghazal pedia

Well-Known Member
لایک ها
350

سلام عزیزم نگران نباش امسال قطعا پیش سخت نیست...
به نظرم یه مبتکران یا خیلی سبز بخونی راحت نصفشو جواب میدی،
آره واقعا موافقم شیمی ۱ مهم شده پارسال خیلی سوال اومد ازش ، دست کمش نگیر...
درضمن آلی جرا فقط ۴ فصل اول؟ به نظرم خرد خرد همه شو بخون... میتونی فاطمی هم بخونی.... آلی پارسال آسمون بود خیلی،،، ممکنه بخوان جبران کنن... به نظرم بخونش.
سوالم زیاد حل کن. مهم تر از خوندن مطلب جدید تسلط بر مطالب گذشته ست...
در پناه خدا

ma.gh

New Member
لایک ها
56

سلام عزیزم نگران نباش امسال قطعا پیش سخت نیست...
به نظرم یه مبتکران یا خیلی سبز بخونی راحت نصفشو جواب میدی،
آره واقعا موافقم شیمی ۱ مهم شده پارسال خیلی سوال اومد ازش ، دست کمش نگیر...
درضمن آلی جرا فقط ۴ فصل اول؟ به نظرم خرد خرد همه شو بخون... میتونی فاطمی هم بخونی.... آلی پارسال آسمون بود خیلی،،، ممکنه بخوان جبران کنن... به نظرم بخونش.
سوالم زیاد حل کن. مهم تر از خوندن مطلب جدید تسلط بر مطالب گذشته ست...
در پناه خدا
اگه فاطمی بخونه باید کتاب نابشو بخونه.... چون وقت کم داره.... گناه نیست اگه همه بهنامو بخونه!! اگه بخونه خیلی خوبه.
درضمن الی پارسال اسون بود؟؟؟ همچینم که شما میگی اسون نبود.... حداقلش سوالاش مثل سوالای روتین هرساله نبود.

ghazal pedia

Well-Known Member
لایک ها
350

پ
اگه فاطمی بخونه باید کتاب نابشو بخونه.... چون وقت کم داره.... گناه نیست اگه همه بهنامو بخونه!! اگه بخونه خیلی خوبه.
درضمن الی پارسال اسون بود؟؟؟ همچینم که شما میگی اسون نبود.... حداقلش سوالاش مثل سوالای روتین هرساله نبود.
وا، مگه من گفتم گناهه؟این پیشنهاد من بود... اجبار که نکردم گناه بدونمش...
آره هنوز اعتقاد دارم آسون بود، کلا سوالا نسبت به دوره ۲۴ خیلی آسون شده بود، من سال اولم دوره ۲۴ حدودا ۷۰ زدم ولی پارسال خیلی راحت ۹۳ زدم دوتا اشکالامم اولاش بود...سر جلسه شاید ۱۰ بار چک کردم واقعا المپیاد شیمی دوره ۲۵؟؟؟ به نسبت سال قبلش خب جدا سوالاش.... بگذریم!
مدل آلی عوض شده بود ولی به نظر من درجهت آسون شدن...شاید من زیادی آلی خونده بودم
واسه همینه من اینقدر به بچه ها میگم آلی زیاد بخونین چون تنوع سوالش که دریاس،،، و درصدرو خوب بالا میاره تازه زیاد خوندنش‘ درواقع کم نخوندنش ‘ توی مرحله ۲ خیییلللییی کمک میکنه فکر نکنم نیاز باشه آلی تشریحی م۲ دوره ۲۴ رو یادآوری کنم... خیلیا جا خوردن....
من خودم به شخصه از مباحثی مثل ترمو بیشتر دوستش داشتم...واسه همین روش کار کردم.
به نظرم آلی نباید روتین بیاد چون دقیقا جایی از المپیاده که خوب میتونی ایده بزنی... مخصوصا سوالایی که یه فیلم اولش پخش میکنه و بعد ازش سوال میده، که یه آسونشو پارسال توی م۱ دادن. به نظرم جای خلاقیت ومانور و طرح سوال متفاوت زیاد داره... کار زیاد میبره ولی درعوض روی تستاش حساب کن.
یه استاد عزیزی میگفت یه سری تست هستن که باید بزنی تا عقب نمونی مثل ترمو که مدل سوالاش یه جورایی دیگه خز شده و یه سری سوال هستن که باید بزنی که بیوفتی جلو مثل آلی...

آخرین ویرایش توسط مدیر

زهرا1

New Member
لایک ها
3

سلام دوستان من الی فقط فاطمی رو خوندم (علی سیدی) اخه استادم گفت بهنام خوب نیست . ولی کارگاه هنوز نخوندم نمیدونم بخونم یانه ؟؟؟؟ از چند نفر پرسیدم گفتن واسه م 1 نمیخواد ولی نمیدونم اگه برسم میخونم . راستی به نظرتون مسائل برگزیده بهتره یا 2000 ؟؟؟ من هنوز هیچکدومونخوندم ولی تا یه ماه دیگه باید یکدومو تموم کنم حتما نمیدونم کدومش بهتره باتوجه به زمان اندکم ؟؟؟؟ یه عده میگن 2000 یه عده هم میگن برگزیده من چه کنم باید ......؟؟؟؟؟ یه سوال دیگه هم داشتم اونم این بود که رزمندگان هم میگن خوبه سوالاش نظر شما چیه ؟؟؟؟ کلن ازبین این 3 تا کتاب بهترین که نتیجه بخش باشه کدومه باتوجه به اینکه شیمی پیش رو نخوندم هنوز کدومه؟؟؟؟؟

ghazal pedia

Well-Known Member
لایک ها
350

سلام دوستان من الی فقط فاطمی رو خوندم (علی سیدی) اخه استادم گفت بهنام خوب نیست . ولی کارگاه هنوز نخوندم نمیدونم بخونم یانه ؟؟؟؟ از چند نفر پرسیدم گفتن واسه م 1 نمیخواد ولی نمیدونم اگه برسم میخونم . راستی به نظرتون مسائل برگزیده بهتره یا 2000 ؟؟؟ من هنوز هیچکدومونخوندم ولی تا یه ماه دیگه باید یکدومو تموم کنم حتما نمیدونم کدومش بهتره باتوجه به زمان اندکم ؟؟؟؟ یه عده میگن 2000 یه عده هم میگن برگزیده من چه کنم باید ......؟؟؟؟؟ یه سوال دیگه هم داشتم اونم این بود که رزمندگان هم میگن خوبه سوالاش نظر شما چیه ؟؟؟؟ کلن ازبین این 3 تا کتاب بهترین که نتیجه بخش باشه کدومه باتوجه به اینکه شیمی پیش رو نخوندم هنوز کدومه؟؟؟؟؟
فاطمی هم کتاب خیلی خوبیه، موضوعی دیگه؟
راستش من به نظرم مسائل برگزیده خیلی خوبه، من خودم واسه مرحله ۱ حدودا ۹۰ درصدشو زدم، حداقل استوکیومتری هاشو بزن....
رزمندگان مگه هنوز چاپ میشه؟؟؟ آقای دکتر شریف زاده تا اونجایی که من خبر دارم, کاملا کار المپیادو گذاشتن کنار.....مگر اینکه از کسی بگیری...
اونم کتاب خوبیه، ولی با این وجود خودشون مسائل برگزیده رو پیشنهاد میدادن.

در رابطه با کارگاه،،،
این کتاب عالییییه، ولی هونجوری که گفتن مخصوص مرحله ۲ عه، وقتتو فعلا روی ۱ بزار بعدا وقت داری ۲ بخونی، واجب تره...
چهار تا مبحثه و تقریبا از هر مبحث ۵۰ تا سوال گفته که ۱۰ تاش به زور مرحله ۱ میاد.
موفق باشی...:123:

زهرا1

New Member
لایک ها
3

اره رزمندگان چاپ میشه کتاب گنجینه ی المپیاد شیمی برای دانش اموزان المپیاد علمی ، پس برگزیده رو بگیرم ؟؟؟ 2000 چی میگن سوالاش مثه م 1؟؟؟؟ برگزیده خیلی سخت نیست سوالاش ؟؟؟؟

ghazal pedia

Well-Known Member
لایک ها
350

اره رزمندگان چاپ میشه کتاب گنجینه ی المپیاد شیمی برای دانش اموزان المپیاد علمی ، پس برگزیده رو بگیرم ؟؟؟ 2000 چی میگن سوالاش مثه م 1؟؟؟؟ برگزیده خیلی سخت نیست سوالاش ؟؟؟؟
که اینطور.....، نمیدونستم هنوز چاپ میشه، تعریفشو شنیدم ولی خودم گیرم نیومد، باور کن خود نویسنده هاش نمیدونن که هنوز هستش،
ببین عزیزم، سبک سوالا پارسال خیلی عوض شد، اصلا یه جورایی المپیادی نبود به جز یه ۱۰ تا سوال....،فکر کن عکس ارلن مایرو گذاشته بود پرسیده بود این چیه؟؟؟
ممکنه امسال سوالا قشنگ تر و تمیز تر باشن...البته ان شاالله
درضمن با این همه تغییرات هرساله نمیتونیم بگیم که یه کتاب شبیه آزمونه، دراین صورت هرکی میزدش که ۱۰۰ میشد...
به نظر من اگه میخوای سوال شبیه آزمون حل کنی قطعا باید سوالای مرحله ۱ از دوره ۱۴ تا ۲۵ رو حل کنی، کتاب دیگه ای نمیتونه شبیه سازی کنه به جز خووووددد آزموووننن مرحله۱....شده ۲ بار حلشون کن، دوره ۲۱ و ۲۲ و ۲۳ و ۲۴ رو سه بار....
پس باید چی کار کنیم؟
باید یاد بگیریم چه طور فکر کنیم که سر آزمون هر مدل سوالی دیدیم جا نخوریم.... یه کتاب میخوایم که سوالای مختصر و همه مدلی داشته باشه،
۲۰۰۰ اسمش روشه ۲۰۰۰ تا مسئله داره که شنیدم غلطاشم کم نیست. ولی مسائل برگزیده کمتر از ۱۰۰۰ تا سواله و اشتباهات پاسخ نامه ش در حد ممیز و صفر و ایناست. من غلط علمی ندیدم....
من فکر میکنم اگه یه دانش آموز این کتابو خوب بجوه و تمام پاسخ تشریحیشو بخونه همه مدل سوالی رو حل کرده، و چهارچوب دیگه ای برای مرحله ۱ پیدا نمیکنه.
شاید سوالاش سخت باشه مخصوصا استو هاش ولی می ارزه که فکرت پخته بشه،خوبیش اینه که عین کتاب کنکور نیومده از یه مدل سوال ۱۰ تا سوال بیاره به جاش ۱۰ مدل متفاوت با ۱۰ روش حل اورده.
آلی هاش آسونن، ولی تو فاطمی قبلا حل کردی. مثل اون موقع خودمی الان. بازم حلشون کن.
تمامش که کردی، که به نظرم خیلی زود جمع میشه ، میتونی گنجینه هم بخونی. میرسی نگران نباش، من مسائل رو یه هفته آخر زدم و تمام شد. تو هنوز ۲ ماه وقت داری،
حالا امتحاناتو کم کنیم میشه یه ماه، یه ماه سی روزه، ۷۲۰ ساعت و ۴۳۲۰۰ دقیقه.... اوووووهههه خیلیه، نگران نشو اصلا نشو....
قبولی اصلا سخت نیست الان واست.به تلاشت ادامه بده.
موفق باشی.:3:

یه نکته ای که حیفم اومد نگم اینه که کلا یه کتابی که موضوعیه مثل این کتابو نباید مثل کتاب تست از اول شروع کنی ، باید هر روز مثلا از هر مبحث ۲۰ تا بزنی، این شکلی خیلی بهتره،
مثلا ۲۰ تا استو ۲۰ تا ترمو ۲۰ تا ساختار اتم و .....

زهرا1

New Member
لایک ها
3

خب پس امیدوارم برسم بخونم برگزیده رو به همراه سوالای م 1 سالای قبل ، فقط اگه به مشکلی بر خوردم لطفا کمکم کنید بازم خیلی ممنون امیدوارم توی یک ماه واقعا برسم تموم کنم اینارو .:3:

بالا