ABC OF IBO

New Member
لایک ها
1
به نظرتون مبحث ضروریی هست؟براش حتما باید تایز بخونیم یا فتوسنتز کمپل+استرایر براش کافیه؟راستی انتشارات خوشخوان یه کتاب گیاهی داره درمورد اناتومی گیاهی هست ، چند صفحه ازش خوندم ، بدک نبود با توجه به تایم کمی که دارم به نظرتون گیاهی رو بخونم یا فعلا نخونمش؟

bloodborne

New Member
لایک ها
215
پاسخ : فتوسنتز

فنوسنتز اهمیت داره؟؟؟!!!!!!!!!!
ببین حتما بخونش هم از یه کتاب عمومی و هم یک کتاب گیاهی خوب مثل تایز یا ریون.
اگه نخوندید به نظر من تا قبل از مرحله یا می تونید سوال حل کنید یا اگه نشد الفبای زیست گیاهی انتشارات دانش پژوهان رو بخونید.

Mehran Asadi

Well-Known Member
لایک ها
442

تا اونجایی که امکانش هست سعی کنید 3 فصل فتوسنتز تایز رو بخونید خصوصا فصل نمودارهاش.
کار ازمحکم کاری عیب نمیکنه

E.coli

New Member
لایک ها
211

تا اونجایی که امکانش هست سعی کنید 3 فصل فتوسنتز تایز رو بخونید خصوصا فصل نمودارهاش.
کار ازمحکم کاری عیب نمیکنه
به دورو برتونم زیاد نگا کنین ،گل و گیاه اینا ...
+برش ببینین .:)

bloodborne

New Member
لایک ها
215

برش های مختلف هم برای گیاهی مهمه

ABC OF IBO

New Member
لایک ها
1

راستی چه فصول استرایر خیلی ضرورین؟؟من برا بیوشیمی لنینجر ج 1 رو فصول آنزیم+پروتیین و آب و فیزیو کمپل و سولومون کامل+قلب و کلیه گایتون ، استرایر هم فقط فصل گلیکوژن و اسیدچربشو خوندم ، به نظرتون برا بیو و فیزیو اینا کافین؟اگه کافی نیستن با توجه به زمان کمی که مونده اگه میشه راهنمایی کنید دیگه چی رو بخونم برا این دو بخش
خب اخه من تا تابستون پارسال اصلا نمدونستم المپ چیه ، تا مهر هم هیچی نخوندم ، از مهر سولومون خوندم تا م1 که قبول شدم حالا هم دارم اینجوری مباحثو جمع و جور میکنم ، راستی ژنتیک مولکولی خیلی لازمه ؟؟قسمت جمعیت و چیزای دیگه ساسان امینی بسه ؟ بازم دقت کنید که وقت کمی مونده ، بهترین توصیه رو بهم بکنید هرچند این سخن بزرگان را از یاد نبرید:«باد آورده را باد می برد»و من فکر می کنم قبولیم تو مرحله 1 باد آورده بود

لایک ها
4

با سلام ، من دو تا سوال داشتم ازتون ، اول اینکه فیزیولوژی b&b و بیوشیمی voet&voet رو کسی داره؟اگه فایلشو دارید بزارید . (جایی گیر میاد این کتابارو داشته باشه،کتابشو)و دوم اینکه تایز و گریفیث و استانسفیلد کدوم انتشارات خوبن؟اکه تکستش بهتره بهم بگید خیلی مهمه ، راستی من دیشب کلی سوال ژنتیک گیر اوردم مال سال 89هست اسکن میکنم فایلشو براتون میزارم خیلی سوالا خوبین، در ضمن در مورد فتوسنتز ریسک نکن هرچی گیرت اومد برا فتو بخون تو این مورد خیلی کتاب بخون چون مبحث گنگیه و کتاب زیاد براش مناسبه اگه هم تونستی خط به خط مطالبو حفظ کن تاکید میکنم حفظ کن بخش فتوسنتز کمپل+لایف کامل خونده بشه بعد تایز و علوی و جعفری رو بخون بعد جزوات گیاهی فتو از دبیرتون بگیر ، یه کتابیه گیاهی هست اکثر دبیرای چند سال پیش دارنش خیلی خیلی فتوسنتزش شیرینه

SaraAnistion

New Member
لایک ها
0

برای ما نزدیک به 5 سوال از مبحث فتوسنتز اومد، خیلی مهمه حتما بخونش

ABC OF IBO

New Member
لایک ها
1

کدوم فصول گیاهی خیلی ضروری هستن غیر از این فتوسنتز؟من برا گیاهی فقط کمپل رو خوندم با الفبای گیاهی دانش پژوهان و عکس هم از اطلس گیاهی دیدم ، به نظرتون کافی هست یا نه؟

bloodborne

New Member
لایک ها
215

الویت با مورفولوژی بعد با فیزیولوژی و بعد سیستماتیک هست.
شما باید مبحث ساختار رو خیلی اهمیت بدید چون هم تئوریش مهمه هم آزمایشگاه.

Mohsen..

New Member
لایک ها
3

فتوسنتز باید از روی تایز و زایگر مطالعه بشه ولی قبل از شروع کردن به خواندن آن باید مباحث:فتوسنتز پیش دانشگاهی،شیمی پیش دانشگاهی(کل کتاب)،ریاضیات 2(دنباله ها،تابع و نامساوی)و ریاضیات 3(تابع و مشتق)خوانده شود.این مباحث برای فتوسنتز بسیار لازم هستند و فتوسنتز بیولوژی کمپبل و الفبای گیاه شناسی ، فتوسنتز را تا آخر مرحله 2 تکمیل می کنند و برای دوره تابستانه فتوسنتز تایز و زایگر بسیار مورد نیاز است.
برای رفتار شناسی چه منبعی را به من توصیه می کنید؟

bloodborne

New Member
لایک ها
215

زیست پیش و کمپبل انگلیسی و مقدمه ای بر اکولوژی رفتار

لایک ها
15

برای فترسنتز برای چی باید تابع و مشتق بلد باشیم؟
فوقش دو تا چرخس دیگه ریاضی نمیخواد که :|
تا حالا همچین چیزی نشنیده بودم.

bloodborne

New Member
لایک ها
215

ایشون حتما اشتباه می خواستن یه جایی دیگه بنویسند دیگه فوقش یه ضرب و تقسیم ساده برای تعداد ملوکول های چرخه هاست

ABC OF IBO

New Member
لایک ها
1

بله برای فتوسنتز این چیزا لازم نیست نهایت اینکه بر شیمی 2 کامل مسلط بشیم.کمپل و سوولومون برا ژنتیک مولکولی کافین؟؟ برا بیوشیمی از کجا میتونم سوال جور کنم؟

bloodborne

New Member
لایک ها
215

کمپبل شاید ژنتیک ملوکولیش تا مرحله یک خوب باشه ولی برای مراحله های دیگه از یک کتاب سلولی بخون
سوال بیوشیمی هم المپ سال های گذشته و استرایر رو بخون.

بالا