فیدبک -/+ در هورمون های گیاهی

Armin_elmi

New Member
لایک ها
117
با سلام.
دوستان به نظرتون در ترشح هورمون های گیاهی( فاکتور های رشد گیاهی) فیدبکی از نوع مثبت یا منفی وجود دارد؟!

ma.biolife

New Member
لایک ها
357
پاسخ : فیدبک -/+ در هورمون های گیاهی

با سلام.
دوستان به نظرتون در ترشح هورمون های گیاهی( فاکتور های رشد گیاهی) فیدبکی از نوع مثبت یا منفی وجود دارد؟!
همه شو دقیق نمیدونم ولی کاملا مطمعنم که درترشح اتیلن فیدبک مثبت وجود داره.

ma.biolife

New Member
لایک ها
357

من یه سوال به ذهنم رسیده در این باره.ایا هورمون ها یا همون کنترل کننده های رشدی که ماخودمون برای تقویت رشد گیاه یا از بین بردن دوره خفتگی و این حرفا اضافه میکنیم مقدارش دقیقا برابر با همون مقداری هست که گیاه برای نتیجه ای که ما میخواهیم لازم داره یا نه؟
احیانا اگه نه خب میشه گفت اون مقداری که مااضافه میکنیم با فیدبک مثبت باعث ترشح هورمون در خود گیاه میشه؟؟؟پس اون وقت سیتوکینین اینام فیدبک مثبت دارن؟؟درست نمیگوییم ایا؟

لایک ها
167

من فک کنم فیدبک هورمون های گیاهی از صورت تعاملی سلول با چند هورمونه
یعنی مثلا مریستم راسی شاخه تا اونجایی که بتونه اکسین میسازه و مریستم راس ریشه تا اونجایی که بتونه (منظور من در حد خودش هست) سیتوکینین میسازه.
بعد سلول های مسیر این دو تا بر حسب غلظت کدوم بیشتره یا کمتر پاسخ میدن.

pourymt

New Member
لایک ها
86

همه شو دقیق نمیدونم ولی کاملا مطمعنم که درترشح اتیلن فیدبک مثبت وجود داره.
دوست عزیز ! مجبور نیستید روی چیزی که به اون اطمینان ندارید قسم بخورید! فید بک مثبت اتیلن فقط در بافتهایی مثل میوه در گیاهان کلیماکتریک وجود داره و در بافت های رویشی فیدبک منفی وجود داره . تو میوه های غیر کلیماکتریک هم که اصلا فیدبک نداریم!! منبع فیزیولوژی تایز و زایگر ج2

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

من فک کنم فیدبک هورمون های گیاهی از صورت تعاملی سلول با چند هورمونه
یعنی مثلا مریستم راسی شاخه تا اونجایی که بتونه اکسین میسازه و مریستم راس ریشه تا اونجایی که بتونه (منظور من در حد خودش هست) سیتوکینین میسازه.
بعد سلول های مسیر این دو تا بر حسب غلظت کدوم بیشتره یا کمتر پاسخ میدن.
سلام،با احترام حرفتونو قبول ندارم!!!تکامل جانداران براساس کاهش هزینه های مصرفی و به قولی افزایش راندمان جاندار هست!منبع دقیق به ذهنم نمیاد اما اینطور که هرچی تولید کنه نیست! براساس فصل و نوع گیاه و شرایط آب و هوا میزان این هورمون ها تعیین میشه

لایک ها
167

تکامل جانداران براساس کاهش هزینه های مصرفی و به قولی افزایش راندمان جاندار هست!
من هم این قسمت صحبت شمارو قبول ندارم!
بعضی وقتا سیستم های زنده هزینه بیشتری میپردازن تا به عنوان شیر اطمینانی باشه!!!
مثلا دوره های قاعدگی زنان رو چطوری میشه توجیه کرد؟
یا انزال در خواب مردان را؟

بالا