amirreza79

New Member
لایک ها
1
پاسخ : كتابهاي المپياد زيست شناسي

چه فصل هایی از سولومون مهم تر هستند ؟

Apten

New Member
لایک ها
0

ببخشید ,
این کتاب ها تا چه حدی می توانند برای المپیاد مفید باشند؟
1_کتاب زیست شناسی مقدماتی نوشته دی.جی مک کین
2_کتاب های المپیاد زیست شناسی قلم چی
3_المپیاد های زیست شناسی انتشارات دانش پژوهان جوان

Mehran Asadi

Well-Known Member
لایک ها
442

ببخشید ,
1و2 رو نمیدونم اما 3 خییییییییییییییییلییییییییییییییییییییییییییییی

لایک ها
164

چه فصل هایی از سولومون مهم تر هستند ؟
سلام دوست عزیز دیگه شما که میخوای بیولوژی عمومی بخونی که دنبال این نباش که ی سری جاهارو omit کنی !!!
کمپبل یا سولومون همه اشو باید بخونید اگر هم جایی رو میخوای کم کاری کنی و تنبلی کنی سیستماتیک رو این کارو کن که اونم دوباره نزدیکای المپ باید بخونیش!!!

AmmiiN

New Member
لایک ها
6

ببخشید ,
2 خیلی به درد نمیخوره، وقتتو روی کتابای تخصصی تر بذار.

لایک ها
16

مگه منبع اصلی المپیاد زیست شناسی کمپبل نیست؟ پس چرا انقدر روی خوندن کتاب های تخصصی مثل بیوشیمی لنینجر و فیزیولوژی گایتون که کتب دانشگاهیین سطح علمی اونا خیلی بالاتر از سطح علمی بچه های دبیرستانه تاکید میشه؟

Mehran Asadi

Well-Known Member
لایک ها
442

مگه منبع اصلی المپیاد زیست شناسی کمپبل نیست؟ پس چرا انقدر روی خوندن کتاب های تخصصی مثل بیوشیمی لنینجر و فیزیولوژی گایتون که کتب دانشگاهیین سطح علمی اونا خیلی بالاتر از سطح علمی بچه های دبیرستانه تاکید میشه؟
بله سوالات مرحله وحتی شاید چندتایی از مرحله دوم تقریبا در سطح کتب عمومی وکمپبل هستند
بعدشم اگه قرار باشه سطح المپیاد فقط در سطح عمومی ها باشه باید بگم چنین چیزی ممکن نیست چون کتب عمومی تااین حد ظرفیت ندارن .بایستی از مفاهیم سطح بالاتر هم سوال بیاد که اومده میاد وخوب هم خواهد اومد

لایک ها
16

برای فیزیولوژی گایتون بهتره یا برن و لوی؟
بعد گایتون چون برای دانشجوهای پزشکیه زیاد روی بیماریا تاکید نکرده؟

Mohammad2

New Member
لایک ها
2

یکی از دوست های من که تجربی میخوند میگفت مرحله 1 قبول شدن راحته ولی برای مرحله 2 دیگه قبول نشد ...

Mehran Asadi

Well-Known Member
لایک ها
442

برای فیزیولوژی گایتون بهتره یا برن و لوی؟
بعد گایتون چون برای دانشجوهای پزشکیه زیاد روی بیماریا تاکید نکرده؟
برن ولوی میشه گفت المپیادی تره و مطالبش سطح بالاتر اما تاکید بیشتر روی گایتون هست
درمورد سوال دوم خیلی زیاد هم اینطوری نیست چون هرچی باشه فیزیولوژی پزشکیه نه پاتولوژی(آسیب شناسی)

لایک ها
2

سلام بچه ها. خسته نباشین.من تازه اومدم/ (در ضمن عیدتون هم مبارک ) . من امسال سال اول دبیرستانم. مدرسه ی دولتی درس می خونم ( تیزهوشان تبریز قبول شده بودم ولی بنا به دلایلی ترجیح دادم که برم دولتی) . به راهنمایی تو نیاز دارم. اول باید کل کتابای زیست دبیرستان رو بخونم و بعد برم بیولوژی کمپل و سولومون یا نیازی به مطالعه شون نیست ؟؟ انگیلیسی و وضع مالی ام خوبه . دوستانی که تجربه دارن لطفا راهنمایی ام کنن که تازه واردم :5: :5: ممنونم

Goodi

New Member
لایک ها
100

سلام بچه ها. خسته نباشین.من تازه اومدم/ (در ضمن عیدتون هم مبارک ) . من امسال سال اول دبیرستانم. مدرسه ی دولتی درس می خونم ( تیزهوشان تبریز قبول شده بودم ولی بنا به دلایلی ترجیح دادم که برم دولتی) . به راهنمایی تو نیاز دارم. اول باید کل کتابای زیست دبیرستان رو بخونم و بعد برم بیولوژی کمپل و سولومون یا نیازی به مطالعه شون نیست ؟؟ انگیلیسی و وضع مالی ام خوبه . دوستانی که تجربه دارن لطفا راهنمایی ام کنن که تازه واردم :5: :5: ممنونم
همونطور که خودتون گفتین اول کتابای درسی رو بخونید بعد کمپل یا سولومون رو حتما یکیشونو مطالعه کنین بعدشم تخصصیا رو بخونین

Mehran Asadi

Well-Known Member
لایک ها
442

سلام خوش اومدین اولا ای کاش مدرسه سمپاد رو میرفتین
دوما چون میگین که انگلیسیتون خوبه به نظرمن بشینید بادقت وحوصله فراوان کمپبل انگلیسی ادیشن 10 سال 2014 رو بخونید

لایک ها
2

سلام خوش اومدین اولا ای کاش مدرسه سمپاد رو میرفتین
دوما چون میگین که انگلیسیتون خوبه به نظرمن بشینید بادقت وحوصله فراوان کمپبل انگلیسی ادیشن 10 سال 2014 رو بخونید
ممنونم مهران جان. موفق باشی :173:

لایک ها
7

دوست من ازاین که میبینم دراول کار انتخوابی درست انجام دادی خیلی خوشحالم. همین طور که گفتی باید بر کتابای دبیرستان مسلط باشی تا بتونی کمپبل و سولومون ...... بخونی. امید وارم همیشه موفق باشی.:97::97::97::97:

m.r.s.d.bio

New Member
لایک ها
42

سلام بچه ها من کاربر جدیدم.پایه هفتمم.کتابای زیست اول تا چهارم دبیرستان رو هم خوندم از نظر شیمی هم مشکلی ندارم چون کتابای شیمی دوم و سوم دبیرستان رو خوندم.جلد 1 کمپبلو دارم تموم میکنم.به نظر شما خوبه از الان دارم واسه المپیاد زیست میخونم؟اگه خوبه چقدر از وقتمو هر روز به المپیاد زیست اختصاص بدم؟و در کنارش چه کتابای دیگه ای بخونم خوبه؟

farzam

Active Member
لایک ها
149

سلام بچه ها من کاربر جدیدم.پایه هفتمم.کتابای زیست اول تا چهارم دبیرستان رو هم خوندم از نظر شیمی هم مشکلی ندارم چون کتابای شیمی دوم و سوم دبیرستان رو خوندم.جلد 1 کمپبلو دارم تموم میکنم.به نظر شما خوبه از الان دارم واسه المپیاد زیست میخونم؟اگه خوبه چقدر از وقتمو هر روز به المپیاد زیست اختصاص بدم؟و در کنارش چه کتابای دیگه ای بخونم خوبه؟
خیلی خیلی زوده.این که اینقدر زود شروع کردی هیچ سودی نداره و میتونه حتی مضر باشه.چون وسطای راه دیگه چیز جدیدی نیست که بخونی و دلسرد میشی

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

خیلی خیلی زوده.این که اینقدر زود شروع کردی هیچ سودی نداره و میتونه حتی مضر باشه.چون وسطای راه دیگه چیز جدیدی نیست که بخونی و دلسرد میشی
البته به نظر من

bloodborne

New Member
لایک ها
215

شما باید زیست دبیرستان رو خیلی عمیق یاد بگیری. شیمی هم باید پیش دانشگاهی رو خوب بخونی.
فیزیک فصل های فشار و ترمودینامیک ویکم از موج و نور خیلی مختصر باید بلد باشی.
در ضمن باید از نظر ریاضیات مشتق و لگاریتم و تابع و احتمال رو بلد باشی.در بعضی موارد انتگرال هم باید بلد باشی.
فکرکنم این مواردی رو که نوشتم برای شما خیلی زود باشه.

لایک ها
7

ببخشید که اینو میگم. این طور که شما گفتی که کتابای زیست اول تا چهارمو خوندی من فکر میکنم که مطالعه ی شما خیلی عمیق نبوده باشه. درضمن سوالای المپیاد با سوالای امتحانای مدرسه خیلیییییی فرق میکنه. و با حفظکردن مطالب نمیتوان کاری را از پیش برد. اینم بهتون بگم اینو نگفتم که ناراحت بشی گفتم که شاید بهت کمکی کرده باشم. اگر هم ناراحتت کردم عذر میخوام
امید وارم همیشه موفق باشی.
:97::97::97::97:

بالا