ازكدام راه به دانشگاه ميرويد؟

• مجموع رای دهندگان
    523
وضعیت
موضوع بسته شده است.
لایک ها
58
پاسخ : كنكوري هاي 91 سلام!

سلااااااام منم اومدم امیدوارم همتون کنکور توکنکور 91آرزوهاتنون بیارید.:5:

لایک ها
58

سلام زهرا خانوم بهتره بخونی البته زبان فاسی خیلی سبز همشو آورده موفق باشی

آخرین ویرایش توسط مدیر

MOHAMMAD90

New Member
لایک ها
0

ضمن تشکر از مطلب ارزنده شما پیشنهاد میکنم مطالب خلاصه و کلیدی ارائه شود

happymoj

Active Member
لایک ها
150
پاسخ : مشاوره با رتبه 2 کنکور آزمایشی کشور

سلام من حامد هستم رتبه 2 کشوری آزمون آزمایشی سنجش- میخوام به بچه هایی که میخوان جزو 5 نفر کنکور بشن کمک کنم -اگه موافق بودین بگین من با مشاوره در خدمت همتونم:211:
من سال سومم به نظرت چی کار کنم
اختصاصی هام خوبه
عمومی هارو چی کار کنم

mersad.94

Active Member
لایک ها
55

سلام دوستان
لطفا يكي پاسخ سوال 7 رياضي 2 صفحه 178 رو بزاره!
ممنون

haniye

New Member
لایک ها
234

MUTE

New Member
لایک ها
264
پاسخ : مشاوره با رتبه 2 کنکور آزمایشی کشور

من سال سومم به نظرت چی کار کنم
اختصاصی هام خوبه
عمومی هارو چی کار کنم
اندک اندک بخون !
عمومی شیرینه !
برای رفع خستگی خوبه

miladkvr

New Member
لایک ها
841

به نام خدایی که در همین نزدیکیهاست.

سلام خدمت تمام جوونای ایرانی باهوش و توانمند. امیدوارم بهتر از همیشه باشین و با لبخند در حال خوندن این مطلب. عید سعید فطر رو با تاخیر چند روزه تبریک میگم به همگی.

تمام اصول موفقیّت رو که یه دور کامل بخونی ، بعد روش فکر کنی ، بعد بخوای اجراش کنی و صدتا کار دیگه ، گاهی می بینی نمیشه!!!!!! اشتباه نکنین ، نیومدم اینجا تا چیزی رو نقض کنم یا بگم که قبولش ندارم.

اومدم خیلی ساده بگم: تا چیزی رو باور نداشته باشی ، هیچ اتفاق خاصی نمیفته. تو هر زمینه ای از زندگی که بخوای روی این موضوع فکر کنی می بینی که درسته. آدم تا خودش رو باور نداشته باشه به هیچ موفقیتی نمی رسه.

خطاب من اول به خودم و بعد به شماست. آره خود شما که نشستی و داری با لبخند این مطالب رو میخونی ، تا حالا چند بار خودت رو باور کردی و به کارات و هدفی که داشتی 100 درصد شک نکردی؟

تا باور نباشه چیزی به دست نمیاد. دوست کنکوری من که 10 یا 11 تیر کنکور داری یادت باشه همین الان باید انتخب کنی که چند میشی. باور کن که میتونی. اگر بد بد بد هم باشی خدایی نکرده و تا حالا لای کتاب رو هم باز نکرده باشی بازم میتونی ، باز هم به اونی که میخوای میرسی اما شرط داره. شرطش باوره ، باور.

این باوری که دارم ازش دم می زنم تو همه جای زندگی تاثیری به شدت فراوان داره. نمیخوام بیام و بگم که فلان کار رو انجام بدین و فلان کار رو انجام ندین ، چون همه ی ما عقل داریم و با عقلمون میتونیم راه درست رو تشخیص بدیم ، فقط باید حواسمون به باورهامون باشه. به همین سادگی.

دوست خوب من ، کسی که شایسته ی بهترین ها هستی ، بیا و خودت رو باور کن. امتحانش کن. خیلی لذت بخشه. یادت باشه تو این جهان یه تخته سفید دست توست که باید خوب و قشنگ توش بنویسی. مبادا خط خطیش کنی.

این حرفایی که زدم اول یه تلنگر به خودم بود. نمیدونم چرا این تاپیک اینقدر خلوته ، مطمئناً همه دارن تلاش می کنن و این خیلی ارزشمنده اما امیدوارم دوستان کم کم شروع به طرح موضوعات علمی کنن. امیدوارم وقتی یکی از کاربران سوالی قرار میده بقیه بیان و حل کنن.
یادمه تو تاپیک خودمون یه روز یکی از دوستان خوبم اومد و چندتا سوال خیلی خوب گذاشت. 10 نفر ازش تشکر کردن(از جمله خودم) اما کسی حل سوالات رو نگذاشت. این دوستمون حرف خیلی خوبی زد: گفت به نظر من بهترین تشکر از کسی که سوال میزاره این که سوالاش رو حل کنین. واقعا هم همینه ، اینطوری اون فرد هم برای ادامه ی کار انگیزه می گیره.

خوشا به حال شما دوستان عزیز که قطعا یکی از بهترین سال هارو دارین طی می کنین ، تلاش برای هدف یک کار مقدسه.
به امید رسیدن به بهترین ها.

بهترین آرزوها
:53:

mersad.94

Active Member
لایک ها
55

لطفا يه نفر به اين سوال جواب بده يا اصلا بگه كه قابل حل هست يا نه؟!
خانواده اي داراي 8 فرزند هستند.احتمال اين كه فرزندانشان به صورت يك در ميان پسر و دختر باشند كدام است؟!

Magnetic

New Member
لایک ها
550

لطفا يه نفر به اين سوال جواب بده يا اصلا بگه كه قابل حل هست يا نه؟! خانواده اي داراي 8 فرزند هستند.احتمال اين كه فرزندانشان به صورت يك در ميان پسر و دختر باشند كدام است؟!
بله که حل شدنیست.چرا که نه!؟
فضای نمونه 2 حالت داره. یا اول باید از دختر شروع کرد و یا این که اول از پسر شروع می کنیم. بعد فرزندان را یکی در میان می چینیم. پسران بین خودشان به 4فاکتوریل حالت جا به جا می شوند و دختران هم بین خودشان به 4 فاکتوریل حالت دیگر جابه جا می شوند. از اون جایی که گفتم این مسئله بسته به شروعش با پسر یا دختر 2 حالت داره،جواب نهاییش میشه: 2×4!×4! .
موفق باشید.

آخرین ویرایش توسط مدیر
C

counterexample

Guest

بله که حل شدنیست.چرا که نه!؟
فضای نمونه 2 حالت داره. یا اول باید از دختر شروع کرد و یا این که اول از پسر شروع می کنیم. بعد فرزندان را یکی در میان می چینیم. پسران بین خودشان به 4فاکتوریل حالت جا به جا می شوند و دختران هم بین خودشان به 4 فاکتوریل حالت دیگر جابه جا می شوند. از اون جایی که گفتم این مسئله بسته به شروعش با پسر یا دختر 2 حالت داره،جواب نهاییش میشه: 2×4!×4! .
موفق باشید.
کل حالت هم راحته ولی مهمه ها! که میشه 2 به توانه 8! هر فرزند که به دنیا میاد دو حالت داره!

C

counterexample

Guest

یه ربع دایره و نیم دایره و تمام دایره بر هم مماسند و شعاع ربع دایره برابر 12 است، شعاع دایره کامل=؟

zahraaa

New Member
لایک ها
80

اااااااااااااااااااااه
چرا پیغام نمیره استاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/!!!!!!!!!!!!!!!1
اعصابم خرد شد!!!!!:84:

nima94

New Member
لایک ها
296

سلام!
شعاع دایره 3 میشه؟

nima94

New Member
لایک ها
296

فکر کنم باید از 3 کمتر باشه :)
حدس زدم
ولی گفتم شاید جواب دقیق بخواد حدودش رو گفتم تا بالاخره جواب درست رو بذارند
برای من سواله چرا اینقدر بچه ها فعالیتشون کمه مثلا شما چرا جواب رو زود تر نذاشتی اینطوری نمی تونیم از این جا درست استفاده کنیم!

haniye

New Member
لایک ها
234

حدس زدم
ولی گفتم شاید جواب دقیق بخواد حدودش رو گفتم تا بالاخره جواب درست رو بذارند
برای من سواله چرا اینقدر بچه ها فعالیتشون کمه مثلا شما چرا جواب رو زود تر نذاشتی اینطوری نمی تونیم از این جا درست استفاده کنیم!
خوب من هم فکر کردم شاید به جواب دقیق تری نیاز داشته باشند
مثلا 2.9 دقیق تر هست یا کمتر از 3؟
فکر کردم شاید راه حل خاصی بخواد :40:
چشم از این دفعه به بعد جوابمو میزارم :231:

C

counterexample

Guest

r=3
راهنمایی:
از مرکز دایره کوچیکه (کامله) یه بار به مرکز نیم دایره، یه بار به مرکز ربع دایره وصل میکنیم و از همون نقطه بر دو ضلع ربع دایره عم
ود میکنیم.
حالا سعی کنید با طول این 4 خط بازی کنید و r رو بدست بیارید!

nima94

New Member
لایک ها
296

سلام
دوستان کنکوری های90 لطف کردند راجب درس های مختلف بحث هایی کردند که دیدم بهتره اینجا هم بذارم تا همه استفاده کنیم
دیفرانسیل و ریاضیات پایه
توی دیفرانسیل ، اکثر کتابا خوبن ، ولی هر کدوم به درد یه گروه می خورن ، یعنی یه کتاب برای یه گروه ممکنه به هیچ دردی نخوره ، و برای یه گروه دیگه خوندنش از نون شب واجب تر باشه . برای همین ویژگی های هر کتاب رو می نویسم ، خودتون تشخیص بدین که تو کدوم گروهین و کدوم کتاب به دردتون می خوره . حداقل تعداد کتابی که به نظرم برا تسلط باید خوند ، 2 تاس ، یکی کم حجم ، یکی هم پرحجم . وقتی هم که تموم شد ، در دوران جمع بندی می تونین تصمیم بگیرین که لازمه یه کتاب دیگه هم بگیرین یا نه .
یه چیزی هم در مورد حسابان بگم : به حسابان به عنوان یه درس جدا نگاه نکنین ، یعنی این که برا حسابان به کتاب جداگانه ای فکر نکنین . کتابای حسابان ، برای دانش آموزای سال سوم نوشته شدن نه پیش . یعنی اینکه بسیار پرحجمن .
10 استاد : تنها کتاب کم حجم درست و حسابی ، بقیه ی کتابا جوری نوشته شدن که دانش آموز درسنامه شون رو بخونه و تستاشون رو بزنه ، یعنی به این درد می خوره که وقتی تسلط ندارین به تسلط برسین ، ولی 10 استاد ، به این درد می خوره که وقتی به تسلط نسبی رسیدین ، برای تسلط بیشتر ، تستاش رو ( که از بیشتر کتابای دیگه کمتره ) بزنین .
توی تستاش ، هم خیلی آسون داره ، هم خیلی سخت . یعنی به درد هر دانش آموزی می خوره ، هم قوی هم ضعیف ، ولی تعداد تستای آسونش از تستای قشنگ و ایده دارش کمتره .
چون تستاش سطح بندی داره ، می تونین به عنوان کتاب سوم هم ازش استفاده کنین ، مثلا اگه دانش آموز قوی ای هستین در دوران جمع بندی فقط تستای سختش رو بزنید .
فقط برا این که این کتاب بشه کتاب سومتون ، باید 2 تا کتاب دیگه تون پرحجم باشه ، یعنی باید وقت بیشتری رو نسبت به بقیه برای دیفرانسیل بذارین .
الگو : پر حجمه ، درسنامه هایی نسبتا پرحجم ، و تست هایی زیاد . مولف کتاب هر چی تست خوب این ور اون ور دیده ، گذاشته تو کتاب . با این که از نظر اخلاقی خیلی کار درستی نیست ، ولی خب دیگه !
نقطه ی ضعف اصلی کتاب ، پر غلط بودنش بود که در چاپ های آخر این مشکل تا حدود بسیار زیادی حل شد . ولی با توجه به این که کتاب درسی داره عوض می شه ، دوباره باید کتابش رو ویرایش کنه و تستای جدید توش بذاره ، و ممکنه دوباره غلطاش زیاد بشه .
از لحاظ سطح علمی ، کتاب نسبتا سطح بالائه . یعنی برای دانش آموزای قوی نوشته شده ، ولی نه دیگه خیلی قوی . چون دانش آموزای خیلی قوی ، با درسنامه های خلاصه تر هم می تونن به تسلط برسن .
اندیشه فائق :
اول از همه یه کپی پیست از مباحث پارسال :مشاورمون گفت که بهترین کتاب بازاره برای کل کشور . یعنی سطحش از خوشخوان پایین تره و برای عموم کشور مناسبه . برای درصد 80 به درد می خوره .
این درصد 80 که حرف مفته البته . یعنی چون اون موقع ما فکر می کردیم که میشه کنکور رو 100 زد ، مشاورمون گفت 80 .
رتبه 21 منطقه یک که حدودا میشه 30 کل ریاضی کنکور رو زده 80
رتبه 13 منطقه یک هم که شده 18 کل زده 83 .
کتاب اندیشه فائق ، کتابیه که تراکم تستای ساده توش خیلی زیاده .
به درد دانش آموزایی می خوره که خیلی دیفرانسیلشون خوب نیست و میخوان با توجه به سطح درسی خودشون کتاب بخونن . تستایی تو کنکور هست که اصلا توئ این کتاب در حدشون کار نشده .
ولی خب ، برای دانش آموزای متوسط هم باید کتاب موجود باشه دیگه .
حجمش هم بسیار زیاده . کلفت ترین کتابیه که تو عمرم دیدم .
ادامه دارد !
نویسنده مطلب:Ali1993

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا