fatemeh2000

New Member
لایک ها
9
سلام ..ببخشید من تازه واردم امسالم می خوام برم دوم دبیرستان و می خوام المپیاد زیست شرکت کنم اگه کسی مدال داره یا پیشنهادی چیزی داره می تونه بهم کمک کنه؟؟؟ممنون می شم:227::87:

ALIЯEZA

New Member
لایک ها
108
پاسخ : مدال المپیاد زیست

خب تابستون فرصت خیلی خوبی که بتونید بخونید
من خودم این کارو کردم: (البته تو تابستون دوم و سوم)
اول کتاب درسی (وزارتی ها) رو خوندم بعدش هم از کمپبل شروع کردم البته سولومون هم در کنارش به صورت مقایسه ای می خوندم
بعدش رفتم سراغ فیزیولوژی و ژنتیک البته آلبرتس و لنینجر رو گذاشتم واسه آخرا (ینی تابستون سال سوم)
راستی سوالات ibo و دوره قبلی المپیاد رو تحت هیچ شرایطی فراموش نکنید خیلی مهمن

fatemeh2000

New Member
لایک ها
9

مرسی خیلی کمک کردی...:126::203:

ALIЯEZA

New Member
لایک ها
108

مرسی خیلی کمک کردی...:126::203:
خواهش میکنم قابلی نداشت
من فقط برنامه خودم و کارهایی که کرده بودم رو گفتم
شما بسته به توانایی خودتون میتونید هر برنامه ای که مناسب میدونید انجام بدید
یه نصیحت هم به شما میکنم اونم اینه که هیچ وقت درسای مدرستون رو فدای المپیاد نکنید (خودم هم درسام رو فدای المپیاد نکردم) چون قبولی تو المپیاد یه روی سکه است شما بهتره اون روی سکه رو بیشتر در نظر بگیرید نمیخوام تضعیف روحیه کنم فقط خواستم حقیقت رو بگم مطمئنا کسی که تلاش کنه به هدفش میرسه

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

اینم بگم که المپیاد زیست واقها فقط زیست نیستش بهتره تو تابستون ریاضی و به خصوص شیمی رو هم روش کارکنید (در حد کتب درسیها دبیرستان به نظرم کافیه)

fatemeh2000

New Member
لایک ها
9

ممنون حتما روی درسای مدرسه و هم روی شیمی و ریاضیم کار می کنم....فقط این درسا رو باید در چه سطحی بلد باشم؟؟؟

ALIЯEZA

New Member
لایک ها
108

ممنون حتما روی درسای مدرسه و هم روی شیمی و ریاضیم کار می کنم....فقط این درسا رو باید در چه سطحی بلد باشم؟؟؟
شیمی در حد کتبای درسی دبیرستان چه دوم چه سوم و چه پیش رو باید مسلط باشید
ریاضی باید تا سوم رو بلد باشید پیش هم بلد باشید بد نیست اما احتمالش رو حتما یاد بگیرید اگه یه کتاب واسه ژنتیک بگیرید (خودم ژنتیک از دیدگاه حل مسئله
ساسان امینی رو گرفتم) اولش در مورد احتمال کامل توضیح داده

بالا