z.sarshar

New Member
لایک ها
2
به نظرتون یه دانش اموز سال سومی، اگر بخواد المپیاد شروع کنه دیر نیست؟

Sharifi_M

New Member
لایک ها
348
پاسخ : مشاوره

نه
ولی واقعا تلاش زیادی میخواد و ریسک بسیار بسیار بالایی بدنبال دارد.

BiotechMania

New Member
لایک ها
253
پاسخ : مشاوره شروع کردن المپیاد

به نظرتون یه دانش اموز سال سومی، اگر بخواد المپیاد شروع کنه دیر نیست؟
سلام یه بار این تاپیکو دیدم رد شدم ولی واقعا یه چیزی حیفم اومد نگم..
اگه واقعا تصمیم جدی برای المپیاد یا کنکور یا کلا هر کار دیگه ای دارین اول از همه باید منابعتون رو مشخص کنین با اهدافتون..منبع معتبر که معلوم شد نصف قضیه حله..نصف دیگه ش هم فقط و فقط به خوندن و تلاش شما بستگی داره..آخرش هم به خواست خدا..اینو بدونین که خدا هیچ تلاشی رو بی نتیجه نمیذاره!
بعدش این شمایین که تصمیم میگیرین تو چه مدت چه کارهایی باید انجام بدین...بیخودی ذهنتون رو درگیر زمان نکنین که کم مونده یا زیاد..اگه زمان کمه باید تلاش چند برابر بشه
بعضی ها دوهفته مونده به مرحله 1 شروع کردن خوندن نتیجه هم گرفتن!
بعضی ها فقط و فقط و فقط تو یه ماه!!!!!!!کنکور خوندن نتیجه ی عالی هم گرفتن!
پس در واقع این شما هستین که تصمیم میگیرین زندگی تون چطور پیش بره
اونایی هم که هر کاری میخوای انجام بدی میگن ریسکه و فلان از خیابون رد شدن هم براشون ریسکه!!!
پس تصمیمتونو بگیرین و هدفتون رو مشخص کنین و به سمتش قدم بردارین
موفق باشین

Sharifi_M

New Member
لایک ها
348

ببینید ریسکی که من گفتم کاملا واقعی بود!!!
فرض کن یه رقبایی داری که همه از اول یا دوم جدی خوندن، این ریسک رقابت با اینا رو میپسندی؟ یخورده واقع بینانه باشید.
+من نمیگم وارد المپیاد نشو میگم ریسکشو در نظر بگیر و با خودت بسنجش.

آخرین ویرایش توسط مدیر

z.sarshar

New Member
لایک ها
2

سلام یه بار این تاپیکو دیدم رد شدم ولی واقعا یه چیزی حیفم اومد نگم..
اگه واقعا تصمیم جدی برای المپیاد یا کنکور یا کلا هر کار دیگه ای دارین اول از همه باید منابعتون رو مشخص کنین با اهدافتون..منبع معتبر که معلوم شد نصف قضیه حله..نصف دیگه ش هم فقط و فقط به خوندن و تلاش شما بستگی داره..آخرش هم به خواست خدا..اینو بدونین که خدا هیچ تلاشی رو بی نتیجه نمیذاره!
بعدش این شمایین که تصمیم میگیرین تو چه مدت چه کارهایی باید انجام بدین...بیخودی ذهنتون رو درگیر زمان نکنین که کم مونده یا زیاد..اگه زمان کمه باید تلاش چند برابر بشه
بعضی ها دوهفته مونده به مرحله 1 شروع کردن خوندن نتیجه هم گرفتن!
بعضی ها فقط و فقط و فقط تو یه ماه!!!!!!!کنکور خوندن نتیجه ی عالی هم گرفتن!
پس در واقع این شما هستین که تصمیم میگیرین زندگی تون چطور پیش بره
اونایی هم که هر کاری میخوای انجام بدی میگن ریسکه و فلان از خیابون رد شدن هم براشون ریسکه!!!
پس تصمیمتونو بگیرین و هدفتون رو مشخص کنین و به سمتش قدم بردارین
موفق باشین
راهنمایی خوبی بود سپاس :)

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

ببینید ریسکی که من گفتم کاملا واقعی بود!!!
فرض کن یه رقبایی داری که همه از اول یا دوم جدی خوندن، این ریسک رقابت با اینا رو میپسندی؟ یخورده واقع بینانه باشید.
+من نمیگم وارد المپیاد نشو میگم ریسکشو در نظر بگیر و با خودت بسنجش.
به نظرم صحبت شما کاملا درسته، و این کار یه ریسک بزرگه! اما منظور من از این سوال امکان پذیریش بود!
سپاس گزارم از راهنماییتون :)

alibagheri

New Member
لایک ها
3

با سلام
من تا دوم المپیادی بودم ولی ب دلایلی المپیادو ول کردم و تو اون مدت لایه کتابای مدرسرو وا نکردم و همرو شب امتحان خوندم و معدلم تقریبن نسبت ب سالای قبلیم گند خورد
بنظر من بشینو کنکورتو بخون چون احتمالش خیلی خیلی ضعیفه
ب فرض اگه بخوای بخونی باید منابع زیرو بخونی:
روش ترکیبیات ۱: حدود ۱۰۰ ساعت وقتتو میگره
روش‌ترکیبیات ۲: اگه از ۵۰۰ سوالش ۱۰۰ تا سواله خوبشو حل کنی ۲۰۰ ساعت وقتتو میگره
هندسه مسطحه خوشخوان : درس ۱،۲،۳ که حدود ۱۵۰ سوال داره و قسمتهایی برای آموزش که ۱۰۰ ساعت ازت وقت میگیره
۵۰ سوال هندسه در حد مرحله ۲: ( چونکه هندسه مسطحه در م۲ نیست) ۱۰۰ ساعت
نظریه اعداد میرزاخانی: درس ۱ تا ۶ و مسایل تکمیلی حدود ۱۵۰ ساعت
جبر: چونکه منبع خوبی نداره پس به فرض اگه فقط آموزش در حد م۱ کار کنی و بقیه وقتتو سوال حل کنیباید کارای زیرو انجام بدی
آشنایی با جبر: حداقل ۵۰ ساعت
۵۰ سوال نامساوی در حد م۲: ۱۰۰ ساعت
۵۰ سوال تابعی م۲: ۱۰۰ ساعت
۵۰ سوال چندجمله‌ای م۲: ۱۰۰ ساعت
سوالات م۲ سال ۹۰ تا ۹۴: ۵۰ ساعت
شما ۷ ماه فرصت داری و باید تو ۲۰۰ روز روزانه حداقل ۵ ساعت کار کنی
حالا اگه در بهترین حالت م۲ قبول شی مطمینن طلا نمیگیری!!!!! چون در بین قبول شدگان افرادی هستن که از سال اول المپیاد کار کردن ولی حالا اگه اینام کاری نداشته باشیم امسال سخت‌تری سال برای کسب طلاست(بنظر من!!!!)
چون م۲ قبلی ۱۳ نفر دوم قبول شدن ک ب احتمال زیاد سال بعد طلا میگیرن همچینی یکی ک امسال میره دومو عضو همین آیریسکه فکنمم امسال اونم م۲ قبول شه و شایدم طلا بگیره چون سوالیو ندیدم ک تا حالا حل نکنه
پس تصمیم با خودته ولی اگه دوس داری مدال نقره یا برنز یا حتی هیچ مدالیو با آیندت عوض کنی المپیاد بهترین انتخابه!!!

با سلام
من تا دوم المپیادی بودم ولی ب دلایلی المپیادو ول کردم و تو اون مدت لایه کتابای مدرسرو وا نکردم و همرو شب امتحان خوندم و معدلم تقریبن نسبت ب سالای قبلیم گند خورد
هندسه مسطحه خوشخوان : درس ۱،۲،۳ که حدود ۱۵۰ سوال داره و قسمتهایی برای آموزش که ۱۰۰ ساعت ازت وقت میگیره
۵۰ سوال در حد مرحله ۲: ( چونکه هندسه مسطحه در م۲ نیست) ۱۰۰ ساعت
جبر: چونکه منبع خوبی نداره پس به فرض اگه فقط آموزش در حد م۱ کار کنی و بقیه وقتتو سوال حل کنیباید کارای زیرو انجام بدی
حالا اگه در بهترین حالت م۲ قبول شی مطمینن طلا نمیگیری!!!!! چون در بین قبول شدگان افرادی هستن که از سال اول المپیاد کار کردن ولی حالا اگه اینام کاری نداشته باشیم امسال سخت‌تری سال برای کسب طلاست(بنظر من!!!!)
چون م۲ قبلی ۱۳ نفر دوم قبول شدن ک ب احتمال زیاد سال بعد طلا میگیرن همچینی یکی ک امسال میره دومو عضو همین آیریسکه فکنمم امسال اونم م۲ قبول شه
پس تصمیم با خودته ولی اگه دوس داری مدال نقره یا برنز یا حتی هیچ مدالیو با آیندت عوض کنی المپیاد بهترین انتخابه!!!

جبر: چون منبع خوبی نداره پس ب فرض شما اگر فقط آموزش در حد م۱ کار کنی و بقیه وقتتو صرف حل سوال

آخرین ویرایش توسط مدیر

Sharifi_M

New Member
لایک ها
348

با سلام
۵۰ سوال هندسه در حد مرحله ۲: ( چونکه هندسه مسطحه در م۲ نیست) ۱۰۰ ساعت
چون م۲ قبلی ۱۳ نفر دوم قبول شدن ک ب احتمال زیاد سال بعد طلا میگیرن همچینی یکی ک امسال میره دومو عضو همین آیریسکه فکنمم امسال اونم م۲ قبول شه و شایدم طلا بگیره چون سوالیو ندیدم ک تا حالا حل نکنه

با سلام
۵۰ سوال در حد مرحله ۲: ( چونکه هندسه مسطحه در م۲ نیست) ۱۰۰ ساعت
چون م۲ قبلی ۱۳ نفر دوم قبول شدن ک ب احتمال زیاد سال بعد طلا میگیرن همچینی یکی ک امسال میره دومو عضو همین آیریسکه فکنمم امسال اونم م۲ قبول شه

جبر: چون منبع خوبی نداره پس ب فرض شما اگر فقط آموزش در حد م۱ کار کنی و بقیه وقتتو صرف حل سوال
این منابع شما خیلی شبیه ریاضی نیست :/ :39:

alibagheri

New Member
لایک ها
3

خوب من واسه ریاضیو بررسی کردم اگه واسه شیمیم ی المپیاد شیمی بیاد حساب کنه اونم اگه 1000 ساعت مطالعه نباشه 800 ساعت هست ولی منظورم اینه که احتمال طلا آوردن بشدت پایینه

آخرین ویرایش توسط مدیر

BiotechMania

New Member
لایک ها
253

خب شیمی واقعا نسبت به بقیه ی المپیاد ها چیزی نیست!!!! شما ریاضی رو با شیمی مقایسه نکنین!!!
نمیگم خیلی آسون و ایناست میگم نسبت به بقیه تلاش کمتری میخواد

آخرین ویرایش توسط مدیر

alibagheri

New Member
لایک ها
3

خوب فرقی نداره که اگه آسون بشه برا همه آسونه اگه سخت باشه برا همه سخته البته تو المپیاد شیمیم سال قبل 12 نفر دومی قبول شدن

خوب فرقی نداره که اگه آسون بشه برا همه آسونه اگه سخت باشه برا همه سخته البته تو المپیاد شیمیم سال قبل 12 نفر دومی قبول شدن

BiotechMania

New Member
لایک ها
253

اجازه بدین منظورمو واضح تر بگم از آسونی!
منظور من اینه منابع المپیاد شیمی نسبت به بقیه ی المپیاد ها مخصوصا ریاضی و زیست محدود تره و به قولی وقتی تایمی برای شیمی گذاشته میشه خیلی بیشتر میشه توش پیشرفت کرد نسبت به بقیه
منابع رو میشه حداکثر تو 6-7 ماه خوند.ولی قدرت تحلیل رو باید بالا برد و همچنین مدیریت زمان رو! نمیشه بگیم همه یه شرایطی دارن! ممکنه یکی در حد دکتری شیمی سواد داشته باشه ولی حتی مرحله 1 ! قبول نشه
اینا همشون چیزایی هستن که فرد به فرد متفاوته..و نمیشه به همه نسبت داد..هرکی باید خودشو خوب بشناسه! همین
در ضمن به نظر من هر دانش آموزی که بخاطر علم آموختن وارد مسیر المپیادی میشه از هر نظر از بچه ی کنکوری موفق تره..حتی اگه مرحله یک هم قبول نشه!!!!بچه های المپیاد شیمی هم تو کنکور خیلی موفق تر میشن با توجه به روند طرح سوالای سالهای اخیر تو کنکور شیمی! ولی گفتم به شرطی که هدفشون رو علم آموختن قرار میدن نه صرفا مدال!
به فرض دانش آموزی4 ماه واقعا خوب درس مدرسه و شیمی رو بخونه.این دانش آموز اگه به خونده هاش مطمئن باشه حتی اگه قبول هم نشه تو کنکور از خیلی از کنکوری ها جلوتره!

آخرین ویرایش توسط مدیر

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322

لطفا بدونین که هرکی کم کاری کنه تو ایریسک نمیشه بگیم که قبول نمیشه پس ایریسک اصلا حد خوبی نیست که قبولی رو بسنجیم!:4:

ehsan__sh

New Member
لایک ها
2

کنکور خیلی بهتره
از همه نظر
قبولیت تضمینه و حقتو نمیخورن و کلی چیز دیگه
هنوزم دیر نشده
میتونی کنکورو انتخاب کنی:)

Sharifi_M

New Member
لایک ها
348

کنکور خیلی بهتره
از همه نظر
هنوزم دیر نشده
قبولیت تضمینه؟ :43: حقتو نمیخورن؟ :43:

ehsan__sh

New Member
لایک ها
2

قبولیت تضمینه؟ :43: حقتو نمیخورن؟ :43:
بله!
توی المپیاد حقتو میخورن
این. میتونی از هرکسی که توی دوره امسال بوده بپرسی
ولی کنکور اصلا اینطوری نیس

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322

خوب قبول شدنم فقط باید تو ریاضیا هدف تهران باشه !شریف که بهترینه خوب.

z.sarshar

New Member
لایک ها
2

خب شیمی واقعا نسبت به بقیه ی المپیاد ها چیزی نیست!!!! شما ریاضی رو با شیمی مقایسه نکنین!!!
نمیگم خیلی آسون و ایناست میگم نسبت به بقیه تلاش کمتری میخواد
این صحبت رو خیلی قبول ندارم!
به نظرم به طور کلی قابل مقایسه نیستن، و این مقایسه درست نیست

Sharifi_M

New Member
لایک ها
348

بله!
توی المپیاد حقتو میخورن
این. میتونی از هرکسی که توی دوره امسال بوده بپرسی
ولی کنکور اصلا اینطوری نیس
حق خوردن همه جا هست!
+قبول شدن تو کنکور اگه هیچی نخونده باشی هم میسره! جای خوب رفتن سخته! :4:

BiotechMania

New Member
لایک ها
253

این صحبت رو خیلی قبول ندارم!
به نظرم به طور کلی قابل مقایسه نیستن، و این مقایسه درست نیست
این حرف رو من فقط نمیگم!
اونایی که حرفه ای تقریبا خونده بودن میگن
ببینین همه ی این صحبت ها که تو تاپیک ها میشه یه چیز نسبیه..هر فردی باید توانایی خودشو بسنجه و تصمیم بگیره! من واقعا به عینه خیلی دیدم سرمایه گذاری روی شیمی خیلی بیشتر نتیجه میده تو یه سال نسبت به ریاضی یا زیست مثلا! ولی بازم میگم اینا همش به فرد بستگی داره و نمیشه عمومیت داد به همه!

آخرین ویرایش توسط مدیر

ziba 1

New Member
لایک ها
2

کنکور خیلی بهتره
از همه نظر
هنوزم دیر نشده
می تونم بپرسم که شما از کجا می دونید که حق کسی رو خوردن ؟(چون برای گفتن همچین چیزی باید مدرک داشته باشید ...)

بالا