معرفی کتاب برای نسبیت و کوانتوم

omid-z

New Member
لایک ها
319
سلام
کسی کتابی که نسبیت و فیزیک کوانتوم را ساده بیان کرده باشه ، سراغ داره؟
یعنی نمیخوام پیچیده باشه که گیج شم.:217::66:
ممنون

sina

New Member
لایک ها
385
پاسخ : معرفی کتاب برای نسبیت و کوانتوم

بهترین کتاب برای نسبیت مکانیکه کلپنر هست شاید کتابای دیگه ای باشند که نامه تجاریشون نسبیته مفهومی باشن اما هیچکدوم در برابر کالپنر عددی نیستن مطمئن باش

Mohammadjj

Active Member
لایک ها
119

چرا هست...."هایدی جلد 3 ، ویرایش 9 ، صفار " البته بیانش یکم ساده تر از کلپنر هست اما خداییش به پای کلپنر نمیرسه. برو کتاب فروشی نگاهش کن تشخیص بده . مقایسه کن.

shamim_3366

New Member
لایک ها
6

به نظر منم همین هایدی خوبه.....البته زیاد ساده نیست اما ساده تر از کتابای دیگه س:2:

Mohammadjj

Active Member
لایک ها
119

به نظر منم همین هایدی خوبه.....البته زیاد ساده نیست اما ساده تر از کتابای دیگه س:2:
نه اتفاقا نمیدونم شما میدونید یا نه من کلپتر رو که یکم خوندم ( هنوز شروع نکردم) یکم بهتر توضیح داده بعضی قسمتاش رو . من از کم بودن مسئله هاش اما کاربردی بونش خوشم میاد.

برای مورد ایشون بله اما باید بعدش کلپنر رو بخونن.

لایک ها
0

کلپنر این قد بد گفته که .. من بلد بودم..خوندم اصلا اونام که بلد بودم پرید

H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216

نسبیت و کوانتوم با هم نمیشناسم. اما نسبیت جدا کوانتوم جدا چرا.

واسه نسبیت کتاب رزنیک هست. البته زیادی توضیح داده در مورد آزمایشایی که انجام شد و اینا. ولی خب کلن بد نیست.

واسه کوانتوم اگه کمی جدی هستید و میخواید شروع کنید کتاب آیزبرگ هست. خیلی شبیه هست به کتابای فیزیک مدرن ولی خب توش معادله شرودینگر و اینارو مقدماتی گفته و کمی هم متوسط گفته. اگه واقعن جدی هستید واسه کوانتوم خوندن میتونید با کتاب گریفیث شروع کنید (نصف درسش تو مسئله هاشه البته)

لایک ها
31

تاریخچه ی کوتاهتر زمان از استیفن هاوکینگ خوبه:170:

kian007

مشاور فیزیک
لایک ها
137

يه كتاب قديمي تو كتابخونه مدرسمون بود به اسم فيزيك پيش دانشگاهي(pre-university physics) جند جلد داشت دو تا از جلداش در مورد نسبيت و كوانتوم بودن.كتاب خيلي ساده و رواني بود نمي دونم الان پيدا بشه يا نه.كتاب الكترو ديناميك كوانتومي از فاينمن هم كتاب جالبيه اما خيلي جامعيت نداره.كتاب خود انيشتين هم كتاب بدي نيست ولي بعيد مي دونم گير بياد

بالا