مفیدترین فرمول های ژنتیک

ناطق1

New Member
لایک ها
22
هر چی فرمول ژنتیک در زمینه کنکور و المپیاد بلدید توی این تگ بذارید ببینیم چی ازش در میاد؟؟؟؟:126:

زمینی

Active Member
لایک ها
159
پاسخ : مفیدترین فرمول های ژنتیک

فقط در همین حد میگم:

فرمول؟؟؟؟؟!!!!!!!

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

سلام،در زمینه المپیاد بنده با حفظ فرمول مخالفم چون کسیکه با فرمول بخواد پیش بره موفق نمیشه بلکه فهم مسائل مهمه ولی درزمینه کنکور اگه نیاز دارید چند مورد مینویسم(هرچند تأکید دارم حفظ فرمول اشتباهه)

IBO 2017

New Member
لایک ها
28

کنکوری ها دیگه شورشو در اوردن.... اه اه
فرمول چیه بابا ؟
تو اصلا میدونی زنتیک چی هست ؟ فرمول ؟؟؟؟/ عایا ؟؟؟؟؟
مثلا شما ها کسایی هستید که میخواید مثلا دانشگاه خوب هم قبول شید....... فرمول ؟؟؟؟؟

ناطق1

New Member
لایک ها
22

سلام دوستان. خووو چیه ؟؟ حالا چرا الکی حرص میخورید ؟؟؟ من خودم هنوز ژنتیک نخوندم (به قول دوستمون اصلا نمیدونم ژنتیک چیه ؟؟؟) . ولی از یکی پرسیدم گفت فرمول داره !! تو بعضی سایت ها هم فرمولایی دیدم . حالا آقای بانپرور اگه فرمولی میشناسید معرفی کنید .

زمینی

Active Member
لایک ها
159

یک سوال ژنتیک میدم ببین تو با کدوم فرمول میتونی حلش کنی:در جامعه ای در مورد یک بیماری مغلوب میدانیم که فراوانی الل مغلوب یک صدم است. اگر در این جامعه دو نفر با درجه خویشاوندی سه باهم آمیزش داشته باشند به احتمال چند درصد فرزندی بیمار خواهند داشت؟؟(بیماری اتوزومال است)

IBO 2017

New Member
لایک ها
28

سلام دوستان. خووو چیه ؟؟ حالا چرا الکی حرص میخورید ؟؟؟ من خودم هنوز ژنتیک نخوندم (به قول دوستمون اصلا نمیدونم ژنتیک چیه ؟؟؟) . ولی از یکی پرسیدم گفت فرمول داره !! تو بعضی سایت ها هم فرمولایی دیدم . حالا آقای بانپرور اگه فرمولی میشناسید معرفی کنید .
ببین تو برای هر چیزی میتونی فرمول بسازی.... خب ؟
ولی موضوع اینه که زنتیک یه مبحثی هست که تحلیل و فکر نیاز داره.... شاید کلا 2 تا فرمول اصلی هم مثلا توش باشه ولی 99% زنتیک فرمول نیاز نداره...
کنکور داره قدرت فکر بچه هارو میگیره... کتابای کنکوری هم فقط فرمول میدن دست بچه هاو بچه ها هم شاد میشن که کلی فرمول یاد گرفتن... نمیفهمن که این یک توهین به شعورشون هست...

11223

New Member
لایک ها
3

چقد شما عصبانی هستین.اگه کتابای کنکور همش راجع به فرموله مقصر اصلی سولای سازمان سنجشه.که متاسفانه به کار تئوری بیش از عملی توجه میشه .من هم چند مورد برای دوست عزیزمون مینویسم ولی فهم و درک مسائل اهمیت بیشتری داره.موفق باشید

MAHSA79

New Member
لایک ها
19

ما یه دبیری داشتیم تعریف میکرد دوران دانشجویی سر کلاس دکتر فلاحی یکی از دانشجوها یه مساله خیلی سخت رو که هیچ کدومشون بلد نبودن با یه فرمول خیلی آسون حل کرده ............
اما!!!!!!!!
استادشون تا آخر ترم نذاشته سرکلاسش بشینه !!!!!!!
گناهش فقط حل کردن با فرمول بوده .....همین!!!!

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

مجددا سلام،جهت تأکید تکرار میکنم بنده اعتقاد دارم حفظ کردن فرمول کاری بسیار عبث و بیهوده است و هیچ کمکی در جلسه کنکور یا المپیاد نخواهد کرد مگر برای تفهیم و یادگیری بیشتر با نگاه و حل کردن اون فرمول مفاهیم رو بشه در ذهن تثبیت کرد.
جهت به نتیجه رسیدن نویسنده تاپیک چند نمونه قرار میدم که تماما از بدیهیات هستند و از این دست فرمول ها بسیار فراوان.

۱)انواع ژنوتیپ یک صفت چندژنی=انواع ژنوتیپ ژن اول× انواع ژنوتیپ ژن دوم×…

۲)انواع فنوتیپ یک صفت چندژنی=انواع فنوتیپ ژن اول× انواع فنوتیپ ژن دوم×…

۳)انواع فنوتیپ ها=انواع ژنوتیپ ها-تعداد رابطه های غالب و مغلوبی بین آلل ها

۴)برای یک صفت تک ژنی n آللی در جمعیت افراد 2n,
n(n+1)/2
نوع ژنوتیپ در جمعیت وجود دارد.

۵) انواع فنوتیپ ها کوچکتر مساویند با انواع ژنوتیپ ها! حداقل n و حداکثر n(n+1)/2 حالت.

و....

سربلند و پیروز‌باشید.
[.QUOTE=ناطق1;261399]سلام دوستان. خووو چیه ؟؟ حالا چرا الکی حرص میخورید ؟؟؟ من خودم هنوز ژنتیک نخوندم (به قول دوستمون اصلا نمیدونم ژنتیک چیه ؟؟؟) . ولی از یکی پرسیدم گفت فرمول داره !! تو بعضی سایت ها هم فرمولایی دیدم . حالا آقای بانپرور اگه فرمولی میشناسید معرفی کنید .[/QUOTE]

ا

آخرین ویرایش توسط مدیر

MM.Danesh

New Member
لایک ها
6

نیازی به فرمول نیست اگه بتونی مفاهیم رو خوب یاد بگیری و بفهمی .چون وقتی چیزی نمیدونه کسی فرمول به چه دردش میخوره

bloodborne

New Member
لایک ها
215

آخه ما فرمول نداریم به خدا

بالا