مقایسه سینوس کسنوس تانزانت و کتانزانت دو زاویه

silent hell

New Member
لایک ها
41
خواهشا با تمام حالات یاد بدید

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

مقایسه ها رو میگم همون که تاپیکه

Dadgarnia

New Member
لایک ها
1,127
پاسخ : مقایسه سینوس کسنوس تانزانت و کتانزانت دو زاویه

خواهشا با تمام حالات یاد بدید

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

مقایسه ها رو میگم همون که تاپیکه
اول سعی کنید روابط مثلثاتی که برای یه زاویه داده شده رو بر حسب یه زاویه که از 0 تا
هست بنویسید (با استفاده از اتحاد هایی مثل
) حالا میایم نسبت های مثلثاتی رو توی این محدوده بررسی می کنیم. تابع sin توی این بازه صعودی اکیده و تابع cos نزولی اکیده و تابع tan صعودی اکیده و تابع cot نزولی اکیده.

AmmiiN

New Member
لایک ها
6

اول سعی کنید روابط مثلثاتی که برای یه زاویه داده شده رو بر حسب یه زاویه که از 0 تا
هست بنویسید (با استفاده از اتحاد هایی مثل
) حالا میایم نسبت های مثلثاتی رو توی این محدوده بررسی می کنیم. تابع sin توی این بازه صعودی اکیده و تابع cos نزولی اکیده و تابع tan صعودی اکیده و تابع cot نزولی اکیده.
ببخشید من قسمت اولشو متوجه نشدم ... اون اتحاد مال چی هست دقیقاً ؟! میشه بیشتر توضیح بدید ؟

Dadgarnia

New Member
لایک ها
1,127

ببخشید من قسمت اولشو متوجه نشدم ... اون اتحاد مال چی هست دقیقاً ؟! میشه بیشتر توضیح بدید ؟
نگاه کنید یه راه اینه که ما بیایم توی هر چهار تا ربع بگیم که توابع مثلثاتی صعودین یا نزولی و بعدشم اینا رو حفظ کنیم اما یه راه دیگه اش اینه که ما بیایم هر زاویه ای که ما میدن روابط مثلثاتیشو با استفاده از یه زاویه که از 0 تا
هست بازنویسی کنیم مثلا دو تا زاویه به شما میدن مثل
با شرط
و میگن توابع مثلثاتی این دو تا رو با هم مقایسه کنین. می دونیم که
پس کافیه سینوس زوایای
رو با هم مقایسه کنیم که هر دوی این زوایا بین صفر تا
هستند پس طبق چیزایی که توی پست قبل گفتم می تونیم اینا رو با هم مقایسه کنیم بقیه ی توابع مثلثاتی رو هم همینجوری می تونیم با هم مقایسه کنیم.
حالا اگه با این روش نمی تونین کار کنین بگین تا من تغییراتو توی هر ربع بگم.

بالا