موفقیت در دانشگاه؟چگونه؟؟؟؟

Alice

New Member
لایک ها
189
سلام بر دوستان عزیز ایریسکی خودم
همون طور که مستحضرید طی چند ساعت اینده نتیجه یکی از مهم ترین
ماراتونای علمی کشور مشخص میشه امیدوارم هممون نتیجه ی تلاشمونو ببینیم....
متاسفانه ب احتمال خیلی زیاد تهران قبول نمیشم ولی نمیخوام از صحنه ی رقابت
خارج شم منی که پزشکی یا دندون شهری غیر تهرانو میارم می تونم از لحاظ علمی
خودمو برسونم؟موفقیت یه دانشجو چقد به سطح هیئت علمی و امکانات اون دانشگاه
وابستس؟؟؟چجوری می تونم جبران کنم؟؟؟؟؟؟؟
پیشاپیش از همه ی کسانی که می خوان تو این تاپیک شرکت کنن تشکر میکنم....

sarina.n

New Member
لایک ها
66
پاسخ : موفقیت در دانشگاه؟چگونه؟؟؟؟

سلام بر دوستان عزیز ایریسکی خودم
همون طور که مستحضرید طی چند ساعت اینده نتیجه یکی از مهم ترین
ماراتونای علمی کشور مشخص میشه امیدوارم هممون نتیجه ی تلاشمونو ببینیم....
متاسفانه ب احتمال خیلی زیاد تهران قبول نمیشم ولی نمیخوام از صحنه ی رقابت
خارج شم منی که پزشکی یا دندون شهری غیر تهرانو میارم می تونم از لحاظ علمی
خودمو برسونم؟موفقیت یه دانشجو چقد به سطح هیئت علمی و امکانات اون دانشگاه
وابستس؟؟؟چجوری می تونم جبران کنم؟؟؟؟؟؟؟
پیشاپیش از همه ی کسانی که می خوان تو این تاپیک شرکت کنن تشکر میکنم....
امیدوارم تو ی دانشگاه خوب قبول شین تهران یا هر جای دیگ فرقی نمیکنه مهم اینه ک موفق باشین .
ب نظرم دانشگاه مهم نیس ن این ک مهم نباشه ولی الان ک دیگ کاری از دستتون برنمیاد مهم پشتکارتونه ک آیندتونو میسازه .
کسی ک دانشگاه تهران قبول میشه با کسی ک ی دانشگاه دیگ قبول میشه اختلافش فقط چندتا تسته ک بسته ب شرایط آزمونشون ممکنه غلط زده باشن پس این سطح سواد انسانو تعیین نمیکنه .
اکثرا استادا پروازی شدن مثلا استادای علوم پزشکی مشهد الان تو دانشگاه بجنورد تدریس میکنن پس زیاد نگران استادا نباشین همه چی بستگی ب تلاش و پشتکار خودتون داره .
امیدوارم کمتون کرده باشم اگ ن شرمنده .
با آرزوی بهترین ها

biochrist

New Member
لایک ها
80

درسته من هنوز وارد جو و حس حال کنکوری نشدم اما می تونم بگم حرف های sarina.n واقعا درسته چون رفتن به دانشگاه های تهران واقعا یک بحث فرمالیته شده.رفتن به دانشگاه های دیگر دلیلی بر ناتوانی نیست و رفتن به دانشگاه های تهران هم دلیلی بر توانایی زیاد نیست.

AnuBiS

Well-Known Member
لایک ها
459

سلام خدمت دوستان
با نظر دو دوست عزیزدر بالا می تونم بگم 70 درصد مخالفم و 30 درصد موافق
ببینید من اینو می گم ناراحت نشید یا برداشت بد نکنید. ولی توی سنی که شما هستید خیلی آرمانی به قضایا نگاه می کنید. خیلی وقت ها هست این که آدم یه دانشگاه خوب باشه از رشته مهم تره. (البته من از دید سن خودم که دانشجوئم می گم اینو باز ممکنه یه نفر که وارد کار شده نظر دیگه ای داشته باشه) مثلا بعضی اوقات خوندن یه رشته پایین تر تو یه دانشگاه بهتر خیلی آدم رو راضی تر می کنه از نظر جایگاه تو اجتماع. مثلا یکی از آشنایان خودم سال 87 کنکور داد با رتبه ای که داشت می تونست شیمی شریف قبول بشه ولی به خاطر علاقه ژنتیک دانشگاه شاهد زد و تا اخر 4 سال لیسانس چه قدر از این کار پشیمون بود.

حالا رتبه های شما ان شاء الله انقدر خوب هست که اصن به رشته های پایین تر نگاه نندازید الان.
یه مثال از دندانپزشکی بزنم براتون. این رو من خودم تجربه نکردم هنوز شخصا ولی حرفیه که باعث شد موقع انتخاب رشته خودم دانشگاه تهران رو انتخاب کنم نه بهشتی. یه دانشجوی دانشگاه بهشتی، چون موقعیت دانشگاه توی شمال شهره و طبعا سطح مالی مردم بالاتره و برای درست کردن دندونشون پیش دانشجو نمی رن و مستقیم مطب دکتر می رن، خیلی خیلی کمتر از یه دانشجوی دانشگاه تهران که در مرکز شهر قرار داره دانشگاهش و مریض از در و دیوار می ریزه کمتر مریض می بینه. این خیلی در مهارت شخص در آینده تاثیر گذاره. حرفی که از کسانی که تو درمانگاه ها کار می کنن دو سه دفعه هم شنیدم مثلا اینه که یه دندان پزشک فارغ التحصیل از دانشگاه تهران مثلا با بقیه دانشگاه ها خیلی فرق داره چون انقدر مریض دیدن و کار کردن که مهارت و اعتماد به نفس بالائه.
البته سطح علمی دانشگاه های خوب تقریبا یکیه. مثلا اصفهان تهران بهشتی مشهد شیراز و تبریز تقریبا با یه کم بالا پایین همه اساتید عالی ای دارن.حالا بهشتی و تهران یه کم بالاتر. ولی در مجموع همه این ها دانشگاه های خوبین از نظر علمی. منظورم از این مثال این بود که باید به نکات بیشتری نسبت به سطح علمی توجه بکنین. به خصوص برای رشته ای مثل دندان پزشکی میزان مریضی که مراجعه می کنن به دانشکده خیلی مهمه. یا برای پزشکی نزدیکی به محل سکونت به دلیل شیفت شب و عیره.
کاری که من برای انتخاب رشته خودم کردم اول چون علاقه به دندان پزشکی داشتم دندان پزشکی تهران و بهشتی رو زدم. بعد چون ساکن تهران هستم برام ترجیح داشت که پزشکی تهران و بهشتی و ایران رو هم بزنم (با این که علاقه نداشتم) نسبت به دندان پزکشی شهرای اصفهان و مشهد و اینا.

یه نکته ای هم یادتون باشه. تا اونجا که می تونید شهر خودتون یا نزدیکش باشید بهتره. دوری از خانواده برای خیلیا سخته و بعضیا که اصن افسرده می شن تو خوابگاه بعد یه مدتی. یه وقتایی انقدر سر شما تو دانشگاه شلوغ می شه که ممکنه 3 ماه نتونین خونه برین! دیدم که می گما. انقدر سه ماه ما پشت سر هم امتحان و ... داشتیم که یکی از بچه ها از جنوب بود 3 ماه بود خونه نرفته بود.
حتما قبل انتخاب رشته تون به محل کار آینده سری بزنید. دندان پزشکی مثلا به یه دانشکده برین. پزشکی یه بیمارستان برین. با پزشکا صحبت کنین. سختیاشو بشنوین. خوبیاشو بشنوین

اینا یه سری نکاتی بود که من به ذهنم رسید. زیاد دسته بندی شده ننوشتم ببخشید.
موفق باشید

بالا