mojtaba99

New Member
لایک ها
6
سلام به دوستان عزیز.
A^2+B^2+18AB=G^2
کسی که بتواند این سوال را حل کند میتوان در زمره ی ریاضی دوستان قرار داد اما برای این که بتوان او را ریاضی دان نامید مسله را باید با شرط A=a^2 و B=b^2 pg حل کرد.
.
اگر تک جواب هم پیدا کردید بزارید چون ظاهرا حل با جواب های کلی کاری است بس دشوار
(تمام مجهول ها اعدادطبیعی هستند)

آخرین ویرایش توسط مدیر

mojtaba99

New Member
لایک ها
6
پاسخ : نظریه اعداد آنقدر ها هم ساده نیست

انصافا دمم گرم هنوز کسی حتی نتونسته اضهار نظر کنه

`Rick

New Member
لایک ها
35

انصافا دمم گرم هنوز کسی حتی نتونسته اضهار نظر کنه
سلام دوست عزیز.
این مسئله رو جوابشو میگی با دلیلش؟

mojtaba99

New Member
لایک ها
6

سلام دوست من.
یعنی حتی تک جواب هم هیچ کس براش پیدا نکرده؟؟؟؟
از مسولین سایت درخواست دارم عنوان مهم را به این موضوع بدهند تا بازدید بالاتر بره شاید یه نفر یه تک جواب داد.

لایک ها
82

سلام به دوستان عزیز.
A^2+B^2+18AB=G^2
کسی که بتواند این سوال را حل کند میتوان در زمره ی ریاضی دوستان قرار داد اما برای این که بتوان او را ریاضی دان نامید مسله را باید با شرط A=a^2 و B=b^2 pg حل کرد.
.
ببخشید فک میکنم سوال اولت من دراوری است میشه منبع ذکر کنی اما راجع به سوال دومت باید بدونی که فرم کلی جواب های معادله a^2+b^2=c^2 به چه صورت است چون طولانی میشه یه کم بر بخون خودت حالا معادله ات به شکل a+b به توان دو + 16a^2b^2 مساوی با g^2 است که دیگر به سادگی جواب های ان به دست می اید نمونه ساده ترشم تو المپیاد المان هست ولی سالش دقیق یادم نیست ببخشید خیلی خلاصه مینویسم فعلا تا همین قدر بسه تا شاید وقتی دیگر

mojtaba99

New Member
لایک ها
6

جواب بدید لطفا جا توصیه
.
.
دوست عزیزی که پرسیدی این من در آوردیه یا نه؟
خدمتون عرض میکنم هر سوالی من درآوردی است و توسط کسی طرح شده.
این جمله من در آوردی که گفتی را هم به حساب بی ادبی نمیزارم ولی این معادله را طی حل چند معادله بهش رسیدم که جواب هم نتونستم براش پیدا کنم.
برا حلش هم جایزه گذاشتم تو وب http://fekrema.blogfa.com

لایک ها
82

بی ادبی نکردم چون خیلی از سوالا رو وقتی تغییر میدیم خیلی سخت تر میشن فقظ تعداد معدودی تغییر کار مارو اسون تر میکنه که در نهایت به حل میرسه اما بازم روش فکر میکنم

maspo

New Member
لایک ها
40

امروز این سوالو دیدیم.برای قسمت اول جواب های کلی به این شکل است
یا
.که k,m,n اعداد طبیعی دلخواهی هستند m>n .وقت ندارم راه حل کاملو بذارم چون تمرینامون زیاده ولی یه راهنمایی میذارم.برای اینکه اینو ثابت کنید اول جوابای معادلعه رو در اعداد صحیح بدست بیاورید بعد برای طبیعی شدن جواب ها اون شرط ها رو بزارید.برای بدست اوردن جواب در اعداد صحیح B=G جدا بررس کنید بعد فرض کنید B با G برابر نیست و معادله رو به این شکل بنویسید
و...
برای قسمت دوم هم چنین اعدادی وجود ندارند.(این قسمت سختتر و طولانیتره باید اون معادله رو به صورت یک معادله فیثاغورثی در بیاریم و...)
با توجه به اینکه من تا 2 ماه دیگر نیستم بنابراین سوالات خود را تا روز 10 ام بپرسید در غیر اینصورت جواب داده نمیشود(تا 2 ماه بعد).

آخرین ویرایش توسط مدیر

`Rick

New Member
لایک ها
35

جواب بدید لطفا جا توصیه
.
.
دوست عزیزی که پرسیدی این من در آوردیه یا نه؟
خدمتون عرض میکنم هر سوالی من درآوردی است و توسط کسی طرح شده.
این جمله من در آوردی که گفتی را هم به حساب بی ادبی نمیزارم ولی این معادله را طی حل چند معادله بهش رسیدم که جواب هم نتونستم براش پیدا کنم.
برا حلش هم جایزه گذاشتم تو وب http://fekrema.blogfa.com
سلام.
صفحه not found میده پس سوالو خودت در آوردی؟

moghini

New Member
لایک ها
258

سلام.
صفحه not found میده پس سوالو خودت در آوردی؟
/رو پاک کن و پسوند.com رو اضافه کن لینک خرابه والا وبلاگ مال خودشونه.

mojtaba99

New Member
لایک ها
6

با عرض سلام و خسته نباشید به شما دوست عزیز
وقتی این پیام منو خوندید..........به من یه اطلاع بدید چون چند سوال مهم ازتون دارم

moghini

New Member
لایک ها
258

حقیقت امر این هست که ما در آیریسک افراد خیلی خبره ای داریم مخصوصا" تو نظریه آقایmath و Aref(دارنده ی طلای جهانی).نمیدونم چرا نمیان؟

AHZolfaghari

Well-Known Member
لایک ها
1,654

حقیقت امر این هست که ما در آیریسک افراد خیلی خبره ای داریم مخصوصا" تو نظریه آقایmath و Aref(دارنده ی طلای جهانی).نمیدونم چرا نمیان؟
آقای math الان تو باشگاه هستند و تعطیلات دوره هم تموم شده و کلاس ها از شنبه این هفته شروع شده و باالطبع سر نمیزنند و آقای Aref هم کلا خیلی وقته نمیان به این سایت

mojtaba99

New Member
لایک ها
6

آقای math الان تو باشگاه هستند و تعطیلات دوره هم تموم شده و کلاس ها از شنبه این هفته شروع شده و باالطبع سر نمیزنند و آقای Aref هم کلا خیلی وقته نمیان به این سایت
واقعا چه جالب نمیدونستم.....
اگه یکیشونو دیدید لطفا مسله را بهشون بگید

AHZolfaghari

Well-Known Member
لایک ها
1,654

واقعا چه جالب نمیدونستم.....
اگه یکیشونو دیدید لطفا مسله را بهشون بگید
آقای math رو که نمیبینم !!! اما آقای صادقی رو یه بار دیدم . اما این سوال رو میدم به یه نفر که خیلی جبر و اعدادش خوبه ان شاءالله که حل بشه !!! سوال همونه که تو پست اول هست دیگه ؟

math

New Member
لایک ها
1,096

سلام به دوستان عزیز.
A^2+B^2+18AB=G^2
.
سلام

راه حلی که اقای maspo دادند کاملا درست بود . یعنی در واقع ایشون در حین ( یا هین نمیدونم کدومشه !) اثباتشون یک لم تقریبا ! معروف رو ثابت کردند که با دوبار استفاده از این لم مساله شما به راحتی قابل حل است .

لم : اگر
و بدانیم :

اثبات لم بالا خیلی سادست . کافیه ب.م.م ها رو در نظر بگیرید .

حالا بدون کم شدن از کلیت مساله میتونید فرض کنید
دو به دو نسبت به هم اولند . و با بردن A به طرف مقابل و استفاده از اتحاد مزدوج و لم بالا تبدیل به مساله ی ساده ای میشود .

mojtaba99

New Member
لایک ها
6

سلام

راه حلی که اقای maspo دادند کاملا درست بود . یعنی در واقع ایشون در حین ( یا هین نمیدونم کدومشه !) اثباتشون یک لم تقریبا ! معروف رو ثابت کردند که با دوبار استفاده از این لم مساله شما به راحتی قابل حل است .

لم : اگر
و بدانیم :

اثبات لم بالا خیلی سادست . کافیه ب.م.م ها رو در نظر بگیرید .

حالا بدون کم شدن از کلیت مساله میتونید فرض کنید
دو به دو نسبت به هم اولند . و با بردن a به طرف مقابل و استفاده از اتحاد مزدوج و لم بالا تبدیل به مساله ی ساده ای میشود .
ولی باز هم شرط مسله باقیه یعنی a باید مربع عددی و b هم مربع عددی دیگر باشد که بی پاسخ مانده
اگه میشه کامل و مرحله به مرحله حلشو برامون بزارید.....چون حدود 100 نفر حلشو خواستن و من کامل مرحله به مرحله نتونستم براشون بزارم

بالا