zahra-s

New Member
لایک ها
5
سلام. من دانش آموز پایه ی دوم دبیرستانم. اول برا انتخاب رشته ریاضی رو انتخاب کردم بعدش به دلایل زیادی که مهم ترینش علاقه مند شدن به زیست و شغل ای آینده اش بود رفتم تجربی قبلا کلاس المپیاد ریاضی میرفتم ولی از مهر به بعد دیگه نمی رم الانم از رفتن به تجربی پشیمون نیستم اما المپیاد آره. تصمیم گرفتم روی المپیاد زیست کار کنم اما با توجه به زمان امتحانات این یک ماهو هم نمیتونم شروع کنم. به نظر شما اگه از بهمن شروع کنمو بخوام خودمو واسه سال بعد آماده کنم خوبه؟ با چه منابعی شروع کنم؟ به کلاس نیاز دارم؟
ممنون میشم کمک کنید.

آخرین ویرایش توسط مدیر

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495
پاسخ : نظر المپیاد ها

سلام. من دانش آموز پایه ی دوم دبیرستانم. اول برا انتخاب رشته ریاضی رو انتخاب کردم بعدش به دلایل زیادی که مهم ترینش علاقه مند شدن به زیست و شغل ای آینده اش بود رفتم تجربی قبلا کلاس المپیاد ریاضی میرفتم ولی از مهر به بعد دیگه نمی رم الانم از رفتن به تجربی پشیمون نیستم اما المپیاد آره. تصمیم گرفتم روی المپیاد زیست کار کنم اما با توجه به زمان امتحانات این یک ماهو هم نمیتونم شروع کنم. به نظر شما اگه از بهمن شروع کنمو بخوام خودمو واسه سال بعد آماده کنم خوبه؟ با چه منابعی شروع کنم؟ به کلاس نیاز دارم؟
ممنون میشم کمک کنید.
سلام،صد البته اگه با عشق و علاقه و پشتکار شروع کنید میتونید!
بهترین کار اینه که اول کتابهای زیست دبیرستان رو کامل و چندبار بخونید(لااقل ۲بار)
نه برای حفظ کردن بلکه برای اینکه بدونید موضوع هاش چی هست،بعدش از کمپبل بیولوژی یا سولومون(بنده کمپبل رو بهتون پیشنهاد میدم ولی سولومون هم هست)شروع کنید و بعد از اون میتونید کتاب های باشگاه دانش پژوهان جوان رو بخونید و حتما بعد از اتمام کمپبل شروع بخ حل سوالات دوره های اول المپیاد کنید.
توضیحات تکمیلی رو توی تاپیک های مشابه بنده و دوستان ارائه کردیم،اگه کمکی نیاز داشتید در خدمتم،پیروز و سربلند باشید.

زمینی

Active Member
لایک ها
159

هر موقع آغاز کنید دیر نیست... اول زیست عمومی رو سعی کنید با سرعت هر چه تمام تموم کنید. بعد برید سراغ اختصاصیا که در مورد کتاب هاش توی بقیه تاپیک ها گفته شده ولی من میگم از الان شروع کنید که اگر میشه امسال قبول شید

zahra-s

New Member
لایک ها
5

ممنون،یعنی اگه از الان شروع کنم میتونم خودمو واسه مرحله اول امسال آماده کنم؟

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

ممنون،یعنی اگه از الان شروع کنم میتونم خودمو واسه مرحله اول امسال آماده کنم؟
سلام مجدد،اگه کتابای دبیرستان رو خوب بخونید و تعدادی از مراحل گذشته رو بصورت نمونه حل کنید بله چراکه نه،توصیه میکنم در هرصورت سر جلسه برید برای آشنایی با ٱزمون و شرایطش،هر چیزی ممکن میشه اگه انسان اراده کنه و با پشتکار پیش بره،ان شاالله پیروز و سربلند باشید

zahra-s

New Member
لایک ها
5

خیلی خیلی ممنون.

IBO 2017

New Member
لایک ها
28

دوست عزیز شاید یکم دیر باشه برای شروع کردن المپیاد....

ولی اگر هدفت قطعی هست و مصمم هستی قطعا میتونی موفق شی.... فقط باید این تاخیر رو با اراده و پشتکارت جبران کنی

zahra-s

New Member
لایک ها
5

دوست عزیز شاید یکم دیر باشه برای شروع کردن المپیاد....

ولی اگر هدفت قطعی هست و مصمم هستی قطعا میتونی موفق شی.... فقط باید این تاخیر رو با اراده و پشتکارت جبران کنی
ولی واقعیتش من هدفم از المپیاد رفتن مدال آوردن نیست و برا این میرم که ذهنم باز شه و در کل قدرت تحلیلم بالا بره.

بالا