only physics

New Member
لایک ها
2,386
سلام دوستان وقت تون بخیر امیدوارم طاعات و عبادات تون موردقبول درگاه حق تعالی واقع شده باشه .

از روزی که پرونده ی کنکور سراسری بسته شد ( البته برای بعضیا همچنان باز مونده !) ، خیلی از افراد با من صحبت کردن در مورد اینکه

پشت کنکور بمونن یا نه .

توصیه ی من به این افراد اینه که یه سری جنبه ها رو خوب بررسی کنن و ببینن اگه همه جوره

میتونن با شرایط کنار بیان این تصمیم شون رو قطعی کنن و صرفا بر اساس احساسات یا بخاطر جوی که ایجاد شده ، تصمیم عجولانه نگیرن .

اولا تعداد رقبا ، سطح داوطلب ها و سطح سوالات از یک سال به سال دیگه فرقمیکنه و معمولا همشون روند افزایشی دارن ( جز در موارد معدود ، تعداد

شرکت کننده ها ) .

اگه نتایج کنکورها یا آزمون های سال های متوالی رو بررسیکنید این مسئله به وضوح مشخص میشه پس انتظار نداشته باشید که سال آتی با

همین سطح کارکردن میتونید نتیجه ی مشابه بگیرید و یا باهمین درصدهای احتمالی میتونید به نتیجه ی بهتری برسید .

دوما شروع کردن یه دوره ی مطالعاتی دیگه برای کنکور ، نیاز به روحیه ،انگیزه و انرژی داره و تا حدودی حمایت خانواده و اطرافیان . باید ببینید این

شرایط براتون فراهم هست یا نه . تجربه نشون میده طی 1-2 ماه آخر ، اکثرقریب به اتفاق داوطلبان خستگی و فشار زیادی رو متحمل میشن که دلایلش هم

نسبتا واضح هست ؛ طبیعیه که هر آدمی بعد از حدود یک سال تلاش و مطالعه ی مداوم خسته میشه و دیگه انرژی نداره ، از طرفی طی ماه های آخر و خصوصا

خرداد ، اکثر وقت داوطلب ها صرف مرور درس ها میشه و این مرور و تکرارپی در پی خودش یه عامل خستگی هست . یکی دیگه از عوامل موثر توی خستگی

و کم شدن انگیزه ( که خصوصا در ماه های آخر دیده میشه ) اینه که اکثر مدارس بعد از فروردین ماه تعطیل هستن در نتیجه داوطلب مجبوره تمام وقتش رو توی خونه

و محیط بسته ای که به مطالعه اختصاص داده بگذرونه و این خودش باعث میشه فرد دچار یکنواختی بشه و انگیزه و انرژیش کاهش پیدا کنه . متناظر با همین

مورد ، کسی که قراره یک سال پشت کنکور بمونه باید ببینه میتونه یک سال با چنین شرایطی زندگی کنه و با نیرو و روحیه و انرژی تازه از نو مسیر رو

بره و مجددا درس هایی که یک سال خونده بود رو مطالعه کنه یا نه .

سوما اینو در نظر داشته باشید که توی کنکور ، هیچ چیزی قابل پیش بینی نیست .

از جمله سطح سوالا ها ، سبک طرح شدن شون ، حال فرد سر جلسه و ...

به عبارت دیگه وقوع هر اتفاقی سرجلسه ممکنه پس بدونید کاری که قراره بکنید ریسکش زیاده .

چهارما طرفیت پذیرش دانشجوها هرساله توی دانشگاه ها تغییر میکنه .

مجموعا اگه بخوام باقی جوانب رو فاکتور بگیرم باید بگم که پشت کنکور موندن

ریسک بزرگی محسوب میشه پس لطفا تک تک جوانب رو خوب بررسی کنید و

بعد بر اساس بررسی ها و منطق تون تصمیم بگیرید و نه احساساتی شدن یا حرفهای

دیگران .

البته این رو هم بگم که ، وجود دارن کسانی که برای بار دوم کنکور دادن و نتیجه های بهتری گرفتن .

حالا اگه کسی سوالی داره ، من در خدمتم .

ان شاء الله موفق باشید .

Ma.Jid

New Member
لایک ها
88
پاسخ : پشت کنکور ماندن یا نماندن ، مسئله این است !

سلام خانم مشاور
امیدوارم حالتون خوب باشه
حقیقتش من برای کنکور 94 هیچی نخونده بودم حتی بیشتر مباحث برام نا آشنا هستند!! با خانوادم هم صحبت کردم و حمایتم کردند، برای کنکور94 اصلا کلاس نمیرفتم اما برای امسال هر سه تا درس اختصاصی رو کلاس گرفتم!! حقیقتش انگیزه و ارادم و روحیه ام خیلی خوب شده با اینکه معدل کتبیم 11.37 هستش :| اما میخوام یه رتبه ی سه رقمی بیارم! امروز هم شروع کردم و کارهای امروز رو به خوبی انجام دادم، به نظر شما میتونم با این شرایط یه رتبه ی فوق العاده عالی بیارم؟

آخرین ویرایش توسط مدیر

Sani_2

New Member
لایک ها
547

سلام خانم مشاور
امیدوارم حالتون خوب باشه
حقیقتش من برای کنکور 94 هیچی نخونده بودم حتی بیشتر مباحث برام نت آشنا هستند!! با خانوادم هم صحبت کردم و حمایتم کردند، برای کنکور94 اصلا کلاس نمیرفتم اما برای امسال هر سه تا درس اختصاصی رو کلاس گرفتم!! حقیقتش انگیزه و ارادم و روحیه ام خیلی خوب شده با اینکه معدل کتبیم 11.37 هستش :| اما میخوام یه رتبه ی سه رقمی بیارم! امروز هم شروع کردم و کارهای امروز رو به خوبی انجام دادم، از نظر شما میتونم با این شرایط یه رتبه ی فوق العاده عالی بیارم؟
من مشاور نیستما
از شماهم کوچکترم
ولی این چنتا جمله رو بدون
1-اونی که فکر فرداشه بیداره... یه ثانیه بیکار نی بازم امید داره
2-اینده ای بساز که گذشتت جلوش زانو بزنه
3-دیروز دیگه نیست...الان رو بچسب
4-رتبه سه رقمی که سهله... تک رقمی هم میشی فقط قشنگ بخون و استرس دیروز رو نداشته باش
5-ادمی که رتبه کتبیش شد 11 رو بشور بذار رو بند(بقول معلممون) بشو ادمی که رتبش دو رقمیه

omid-z

New Member
لایک ها
319

سلام خانم مشاور
امیدوارم حالتون خوب باشه
حقیقتش من برای کنکور 94 هیچی نخونده بودم حتی بیشتر مباحث برام نا آشنا هستند!! با خانوادم هم صحبت کردم و حمایتم کردند، برای کنکور94 اصلا کلاس نمیرفتم اما برای امسال هر سه تا درس اختصاصی رو کلاس گرفتم!! حقیقتش انگیزه و ارادم و روحیه ام خیلی خوب شده با اینکه معدل کتبیم 11.37 هستش :| اما میخوام یه رتبه ی سه رقمی بیارم! امروز هم شروع کردم و کارهای امروز رو به خوبی انجام دادم، به نظر شما میتونم با این شرایط یه رتبه ی فوق العاده عالی بیارم؟
سلام ایشالله که تو کنکور سال بعد موفق بشید فقط یه چیزی رو حواستون باشه اول درمورد کلاس کنکورا تحقیق کنید اگه خوب بود برید چون بعضی کلاس ها هم هستند که به درد نمیخورند.
برای مثال کلاس فیزیک خودم که جزوه و تستاش کپی شده از روی میکروی گاج بود، به علاوه تدریس هم خوب نمیکرد

Ma.Jid

New Member
لایک ها
88

سلام ایشالله که تو کنکور سال بعد موفق بشید فقط یه چیزی رو حواستون باشه اول درمورد کلاس کنکورا تحقیق کنید اگه خوب بود برید چون بعضی کلاس ها هم هستند که به درد نمیخورند.
برای مثال کلاس فیزیک خودم که جزوه و تستاش کپی شده از روی میکروی گاج بود، به علاوه تدریس هم خوب نمیکرد
دقیقا!!
سر این موضوع هم تحقیق کردم :196:
یکی از دوستام تو کنکور تجربی 93 رتبه ی 803 منطقه رو آورد، استادای خوب کنکوری شهر هم برای اینکه اعتبار کلاسها و موسسه ها رو بالاتر ببرند رتبه های خوب شهر که دوست من هم جزءشون بود رو به دانش آموزا معرفی میکردند، از دوستم پرسیدم و دوستم کلاسامو انتخاب کرد :9:

only physics

New Member
لایک ها
2,386

سلام خانم مشاور
امیدوارم حالتون خوب باشه

سلام و وقت بخیر .

ببینید من نرم افزار تخمین رتبه نیستم ! از اوضاع کنکور 95 و سوالاتش و رقبا هم بی اطلاعم واسه همین نمیتونم بگم رتبه تون چند میشه !

اما چندتا نکته رو بد نیست بدونید .

اول اینکه معدل تون خیلی پایین هست و خب اگه درصد تاثیر معدل توی کنکور بره بالا قطعا خیلی به ضررتون تموم خواهد شد .

دوم اینکه سرتون رو انقدر شلوغ نکنید . گرفتن رتبه ی خوب توی کنکور ربطی به کلاس زیاد رفتن نداره . بستگی به خود دانش آموز داره نه تعداد

کلاس هایی که میره چون ممکنه اواسط مسیر این تعدد کلاس ها خیلی خسته تون کنه یا اینکه برنامه ی تدریس کلاس ها مطابق با آزمون هاتون نباشه و به همین

خاطر دچار تناقض و سردرگمی میشین و نه از آزمون و نه از کلاس هاتون نتیجه ی خوبی نخواهید گرفت .

ان شاء الله موفق باشید .

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

من مشاور نیستما
از شماهم کوچکترم
ولی این چنتا جمله رو بدون
1-اونی که فکر فرداشه بیداره... یه ثانیه بیکار نی بازم امید داره
2-اینده ای بساز که گذشتت جلوش زانو بزنه
3-دیروز دیگه نیست...الان رو بچسب
4-رتبه سه رقمی که سهله... تک رقمی هم میشی فقط قشنگ بخون و استرس دیروز رو نداشته باش
5-ادمی که رتبه کتبیش شد 11 رو بشور بذار رو بند(بقول معلممون) بشو ادمی که رتبش دو رقمیه

سلام و وقت بخیر .

اولا یه کم جوگیری رو بذارید کنار و با دید منطقی به قضیه نگاه کنید .

دوما این مورد 4 حرفاتون رو از کجا آوردید الان ؟!

Sani_2

New Member
لایک ها
547

سلام و وقت بخیر .

ببینید من نرم افزار تخمین رتبه نیستم ! از اوضاع کنکور 95 و سوالاتش و رقبا هم بی اطلاعم واسه همین نمیتونم بگم رتبه تون چند میشه !

اما چندتا نکته رو بد نیست بدونید .

اول اینکه معدل تون خیلی پایین هست و خب اگه درصد تاثیر معدل توی کنکور بره بالا قطعا خیلی به ضررتون تموم خواهد شد .

دوم اینکه سرتون رو انقدر شلوغ نکنید . گرفتن رتبه ی خوب توی کنکور ربطی به کلاس زیاد رفتن نداره . بستگی به خود دانش آموز داره نه تعداد

کلاس هایی که میره چون ممکنه اواسط مسیر این تعدد کلاس ها خیلی خسته تون کنه یا اینکه برنامه ی تدریس کلاس ها مطابق با آزمون هاتون نباشه و به همین

خاطر دچار تناقض و سردرگمی میشین و نه از آزمون و نه از کلاس هاتون نتیجه ی خوبی نخواهید گرفت .

ان شاء الله موفق باشید .

سلام و وقت بخیر .

اولا یه کم جوگیری رو بذارید کنار و با دید منطقی به قضیه نگاه کنید .

دوما این مورد 4 حرفاتون رو از کجا آوردید الان ؟!
حدود سالای 70-73 نفر اول کنکور کشور میشه محمود صابر
ی پسر روستایی مال جنوب جیرفت

بنابراین هیچی عجیب نیست

لایک ها
60

سلام خانم مشاور
امیدوارم حالتون خوب باشه
سلام پارسال یکی از دبیران من گفت که چندسال پیش شاگردی به ایشون مراجعه کرده و گفته من با معدل 13 میتونم پزشکی قبول شم ایشونم بر طبق عقیده ای که دارند که هر کس با تلاش میتونه موفق شه گفته که حتما با تلاش میتونی موفق شی اتفاقا دو سه تا از دبیر های مطرح قلمچی هم اطراف ایشون بودن خندشون میگیره و به نوعی این حرف اون دانش اموزو مسخره میکنن (این دانش اموز هم سال دومشون بوده که میخاستن شرکت کنن) سال بعد همین دانش اموز رتبه130 میگیره وپزشکی تهران قبول میشه

آخرین ویرایش توسط مدیر

amir@

New Member
لایک ها
0

سلام خانم مشاور
امیدوارم حالتون خوب باشه

می تونی دوباره نهایی هارو امتحان بدی . نمی دونم دقیقا چجوری باید این کارو کنی از یکی بپرس

alibeiginejad

Well-Known Member
لایک ها
351

جون هرکسی رو که دوست دارید این نمره نهایی ها رو فراموش کنید. نمره ای بوده که شما گرفتید و الان تو سال کنکور نمی تونید عوضش کنید. باور کنید با ۲ تا تست بیشتر زدن میتونید حتی نمره ۱۲ تون رو هم طوری جبران کنید که انگاری نمراتتون ۲۰ بوده. تو فرصت برابر ثابت شد...
مشاور خوب بودن فقط به رتبه خوب داشتن یا تجربه خوب داشتن یا علم خوب داشتن نیست. همانطور که رهبر و پدر یه گروه هم باید یه سری ویژگی ها رو داشته باشه که حداقل اون تجربه داشتنه. ولی این کافی نیست. چیزی که یک مشاور باید داشته باشه قدرت تشخیص اولویت هاست. همون چیزی که راز رتبه برتر شدنه و من با قاطعیت از اون حمایت میکنم
مثال میزنم: طرف معدلش شده ۸ بعد میاد پیش یه مشاوری که ازقضا خودش مثلا رتبه تک رقمی کنکور بوده. اون رتبه برتره شاید روش خوندن دروس و برنامه ریزی و ... رو بدونه ولی از قدرت تشخیص وضعیت مخاطبش بی بهره است. اون کنکوریه میگه: "میخوام با این معدل رتبه ۲ رقمی بشم. لطفا برنامه خوبی بهم بدید" اون رتبه برتر هم بدون استفاده از عقلش سریع میگه:" نه آقا جون. شما با این معدل چهار رقمی هم به زور میشی!"
خوب من میگم فوقش حرفش درسته (که در بالا ثابت کردم که حرفش نادرسته) به نظر شما آیا حرف این مشاور جوان انگیزه اون دانش آموز کنکوری رو بیشتر میکنه یا کمتر؟ آیا تمام اعتماد به نفس اون رو نابود نمیکنه؟ آیا انگیزه او رو از بین نمی بره؟ اصلا به فرض محال با این معدل، رتبش میشد ۲۰۰۰ . با این حرف مشاور آیا رتبش میشه ۱۰۰۰ یا ۸۰۰۰؟ قضاوت با شما ...
مثلا فرض کنید انبارهای گندم کشور خالیه. به نظر شما اگه رهبری بیاد و به مردم بگه که انبارا خالیه آیا باعث وقوع شورش در کشور نمیشه؟ آیا مشکل رو حل میکنه یا اینکه مشکل رو ۱۰ برابر میکنه؟ مصلحت اندیشی که میگن ، همینه...
گاهی وقتا باید حتی واقعیت رو هم به طرف مقابلت نگی چه برسه به اینکه یه حرف غیر واقعی رو برای اون فرد واقعی نشون بدی همین کاری که مشاور جدید در این تاپیک انجام داد.
البته این نظر منه . اگه جاییش رو با استدلال منطقی میگید که اشتباه میگم رو لطفا بگید. شاید خطا از ما باشد!
اینجا یه سری از مکالماتی که تو این تاپیک گذشت رو بهتون نشون میدم. قضاوت با خودتون ...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
مثلا یه بنده خدایی به این دوستمون گفت:
"4-رتبه سه رقمی که سهله... تک رقمی هم میشی فقط قشنگ بخون و استرس دیروز رو نداشته باش"
بعد مشاور عزیز که از استادان خود من هست و براشون احترام بسیار زیادی قائل هستم و خودشون هم اینو میدونن (کمتر رتبه برتری هست که بیاد و به بچه ها تو اینترنت کمک کنه. چون من سختی های این کارا رو خوب میدونم.) اینطور گفت:
"اولا یه کم جوگیری رو بذارید کنار و با دید منطقی به قضیه نگاه کنید .
دوما این مورد 4 حرفاتون رو از کجا آوردید الان ؟!"

خوب این حرف کجاش جو گیری هست؟ من فکر میکنم اگه شما میخواستید به رستگار رحمانی (رتبه 1 کنکور) که از بهمن برای کنکور شروع کرد، مشاوره بدید، بهش همین رو میگفتید که غیر ممکنه رتبه 1 بشه. درست عرض میکنم؟؟ چون شواهد اینطور به ما میگه!!

یا اینکه دوست دیگری گفت:
"سلام خانم مشاور
امیدوارم حالتون خوب باشه
حقیقتش من برای کنکور 94 هیچی نخونده بودم حتی بیشتر مباحث برام نا آشنا هستند!! با خانوادم هم صحبت کردم و حمایتم کردند، برای کنکور94 اصلا کلاس نمیرفتم اما برای امسال هر سه تا درس اختصاصی رو کلاس گرفتم!! حقیقتش انگیزه و ارادم و روحیه ام خیلی خوب شده با اینکه معدل کتبیم 11.37 هستش :| اما میخوام یه رتبه ی سه رقمی بیارم! امروز هم شروع کردم و کارهای امروز رو به خوبی انجام دادم، به نظر شما میتونم با این شرایط یه رتبه ی فوق العاده عالی بیارم؟"

یا اینکه این مشاور عزیز یه جای دیگه فرمود
"اما چندتا نکته رو بد نیست بدونید .
اول اینکه معدل تون خیلی پایین هست و خب اگه درصد تاثیر معدل توی کنکور بره بالا قطعا خیلی به ضررتون تموم خواهد شد ."

خوب خودتون قضاوت کنید: این دوست ما داره میگه "حقیقتش انگیزه و ارادم و روحیه ام خیلی خوب شده با اینکه معدل کتبیم 11.37 هستش " بعد خانم مشاور میزنه تو برجکش که آی معدلت فلانه و ... به نظرتون این کار گند نمیزنه تو روحیه طرف مقابل؟ اتفاقا این آقا از همه جلوتره. چرا؟ چون دغدغه معدل کمش رو تونسته فراموش کنه و در عین معدل کم داشتن، روحیه بگیره. این خودش یه موفقیته که ممکنه حتی رتبه تک رقمی کنکور هم واقعا توانایی انجام چنین کاری و کسب چنین روحیه ای در چنین شرایطی رو نداشته باشه. اینو بدونید که رتبه 11 هم کامل کامل نیست و نباید بگید که اگر تو روز روشن گفت شبه، چون رتبه 1 هست پس شبه!!! خیر. اون بنده خدا تونسته تو زمینه کنکور و مسائل مربوط به آن برتر بشه و الزاما دلیلی نداره که تو تمام زمینه ها (مانند مشاوره دادن) برتر باشه. اما شما بهتره حرفاش رو گوش کنید و از نکات تجربه های او استفاده کنید.
هرسال یه چیزی حدود 10000 نفر در تجربی معدلشون حدود 20 میشه. اما آیا ما 10000 تا رتبه تک رقمی و دو رقمی داریم؟؟؟ درسته معدل تاثیر میگذارد ولی تاثیرش اونقدر میتونه کم بشه که من بهتون قول میدم که نمرات کم شما رو تبدیل به 20 میکنه. اما قائدتا باید کمی بیشتر از اون معدل 20 تلاش کنه.

خداشاهده من نقدم رو منصفانه انجام میدم. رهبری به ما فرمود که "نقدتون منصفانه باشه." اما همین خانم مشاور نکته خوبی رو فرمود:
"دوم اینکه سرتون رو انقدر شلوغ نکنید . گرفتن رتبه ی خوب توی کنکور ربطی به کلاس زیاد رفتن نداره . بستگی به خود دانش آموز داره نه تعداد"
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
اما اینو بدونید سنگ بزرگ نشانه نزدنه. این دوست عزیز با این معدل، من میتونم بهش قول بدم که ۲ رقمی هم میتونه بشه.(البته به شرط اینکه تلاش زیاد و هدفمند و طبق برنامه ریزی داشته باشه)
اما الان فعلا سعی کنه تا مهرماه خودش رو به ۴ رقمی خوب برسونه. یعنی تراز حدود ۶۸۰۰ قلم چی. بعد از اون پله پله رتبش رو بهتر کنه. چون همه ی بچه ها اول تابستون میگن می خوان رتبه ۱ بشن ولی یکماه بعد جا میزنن!! چرا؟ چون الان ترازشون ۶۰۰۰ هست و مسلما نمیشه تو ۱ ماه اونو به ۸۰۰۰ رسوند. در این حالت اعتماد به نفس او نابود میشه! پس الان وضعیت خودتون رو بررسی کنید:
اگه مثلا تراز ۶۰۰۰ قلم چی هستید به خودتون بگید که من تا ۱ ماه آینده باید بشم ۶۵۰۰. تا مهر باید بشم ۶۸۰۰. تا اول بهمن باید بشم ۷۳۰۰ تا اول عید باید بشم ۷۵۰۰ و این ۷۵۰۰ رو تا آخر فروردین باید تثبیت کنم. چون تثبیت از همه چیز مهمتره. اما اول باید پیشرفت بکنید تا چیزی برای تثبیت کردن داشته باشید! بعد تا اول خرداد باید بشم ۷۸۰۰ و همین تراز برای قبولی پزشکی تهران و برق شریف و ... کافیه و میتونم ۲ رقمی هم بشم. دیدید؟ این روش هم منطقی و قابل اجراست و هم یک اعتماد به نفس عالی به آدم میده. کسی میتونه خلاف این روش من رو اثبات بکنه؟:3:
یه سری از واقیت ها رو هم بعضی وقتا نمیگن که این بیشتر ضرر میزنه. مثلا برخی جاها و سایتها و مجلات با رتبه های تک رقمی مصاحبه میکنن و طرف میگه تو تابستان ۶ ساعت میخونده و تو مدارس هم ۸ ساعت! خوب دانش آموز ما میاد همین قدر میخونه ولی رتبش مثلا ۲ رقمی هم نمیشه بعد فکر میکنه مشکل از خودش و منابعشو و ... هست درحالیکه واقعا اون رتبه برتره میانگین ساعت مطالعش 10 - 12 ساعت بوده و اگه این دانش آموز همینقدر میخوند اونم میشد تک رقمی. اینکه کدوم حقیقت رو مشغور باید بگه و کدوم رو نگه از ویژگی های یک مشاور حرفه ایست که متاسفانه در برخی از مشاوران این خصلت وجود نداره.
و من الله توفیق

آخرین ویرایش توسط مدیر

only physics

New Member
لایک ها
2,386

جون هرکسی رو که دوست دارید این نمره نهایی ها رو فراموش کنید. نمره ای بوده که شما گرفتید و الان تو سال کنکور نمی تونید عوضش کنید. باور کنید با ۲ تا تست بیشتر زدن میتونید حتی نمره ۱۲ تون رو هم طوری جبران کنید که انگاری نمراتتون ۲۰ بوده. تو فرصت برابر ثابت شد...
مشاور خوب بودن فقط به رتبه خوب داشتن یا تجربه خوب داشتن یا علم خوب داشتن نیست. همانطور که رهبر و پدر یه گروه هم باید یه سری ویژگی ها رو داشته باشه که حداقل اون تجربه داشتنه. ولی این کافی نیست. چیزی که یک مشاور باید داشته باشه قدرت تشخیص اولویت هاست. همون چیزی که راز رتبه برتر شدنه و من با قاطعیت از اون حمایت میکنم
مثال میزنم: طرف معدلش شده ۸ بعد میاد پیش یه مشاوری که ازقضا خودش مثلا رتبه تک رقمی کنکور بوده. اون رتبه برتره شاید روش خوندن دروس و برنامه ریزی و ... رو بدونه ولی از قدرت تشخیص وضعیت مخاطبش بی بهره است. اون کنکوریه میگه: "میخوام با این معدل رتبه ۲ رقمی بشم. لطفا برنامه خوبی بهم بدید" اون رتبه برتر هم بدون استفاده از عقلش سریع میگه:" نه آقا جون. شما با این معدل چهار رقمی هم به زور میشی!"
خوب من میگم فوقش حرفش درسته (که در بالا ثابت کردم که حرفش نادرسته) به نظر شما آیا حرف این مشاور جوان انگیزه اون دانش آموز کنکوری رو بیشتر میکنه یا کمتر؟ آیا تمام اعتماد به نفس اون رو نابود نمیکنه؟ آیا انگیزه او رو از بین نمی بره؟ اصلا به فرض محال با این معدل، رتبش میشد ۲۰۰۰ . با این حرف مشاور آیا رتبش میشه ۱۰۰۰ یا ۸۰۰۰؟ قضاوت با شما ...
مثلا فرض کنید انبارهای گندم کشور خالیه. به نظر شما اگه رهبری بیاد و به مردم بگه که انبارا خالیه آیا باعث وقوع شورش در کشور نمیشه؟ آیا مشکل رو حل میکنه یا اینکه مشکل رو ۱۰ برابر میکنه؟ مصلحت اندیشی که میگن ، همینه...
گاهی وقتا باید حتی واقعیت رو هم به طرف مقابلت نگی چه برسه به اینکه یه حرف غیر واقعی رو برای اون فرد واقعی نشون بدی همین کاری که مشاور جدید در این تاپیک انجام داد.
البته این نظر منه . اگه جاییش رو با استدلال منطقی میگید که اشتباه میگم رو لطفا بگید. شاید خطا از ما باشد!
اینجا یه سری از مکالماتی که تو این تاپیک گذشت رو بهتون نشون میدم. قضاوت با خودتون ...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"4-رتبه سه رقمی که سهله... تک رقمی هم میشی فقط قشنگ بخون و استرس دیروز رو نداشته باش"
بعد مشاور عزیز که از استادان خود من هست و براشون احترام بسیار زیادی قائل هستم و خودشون هم اینو میدونن (کمتر رتبه برتری هست که بیاد و به بچه ها تو اینترنت کمک کنه. چون من سختی های این کارا رو خوب میدونم.) اینطور گفت:

خوب این حرف کجاش جو گیری هست؟ من فکر میکنم اگه شما میخواستید به رستگار رحمانی (رتبه 1 کنکور) که از بهمن برای کنکور شروع کرد، مشاوره بدید، بهش همین رو میگفتید که غیر ممکنه رتبه 1 بشه. درست عرض میکنم؟؟ چون شواهد اینطور به ما میگه!!

یا اینکه دوست دیگری گفت:
"سلام خانم مشاور
امیدوارم حالتون خوب باشه
حقیقتش من برای کنکور 94 هیچی نخونده بودم حتی بیشتر مباحث برام نا آشنا هستند!! با خانوادم هم صحبت کردم و حمایتم کردند، برای کنکور94 اصلا کلاس نمیرفتم اما برای امسال هر سه تا درس اختصاصی رو کلاس گرفتم!! حقیقتش انگیزه و ارادم و روحیه ام خیلی خوب شده با اینکه معدل کتبیم 11.37 هستش :| اما میخوام یه رتبه ی سه رقمی بیارم! امروز هم شروع کردم و کارهای امروز رو به خوبی انجام دادم، به نظر شما میتونم با این شرایط یه رتبه ی فوق العاده عالی بیارم؟"

اول اینکه معدل تون خیلی پایین هست و خب اگه درصد تاثیر معدل توی کنکور بره بالا قطعا خیلی به ضررتون تموم خواهد شد ."

خوب خودتون قضاوت کنید: این دوست ما داره میگه "حقیقتش انگیزه و ارادم و روحیه ام خیلی خوب شده با اینکه معدل کتبیم 11.37 هستش " بعد خانم مشاور میزنه تو برجکش که آی معدلت فلانه و ... به نظرتون این کار گند نمیزنه تو روحیه طرف مقابل؟ اتفاقا این آقا از همه جلوتره. چرا؟ چون دغدغه معدل کمش رو تونسته فراموش کنه و در عین معدل کم داشتن، روحیه بگیره. این خودش یه موفقیته که ممکنه حتی رتبه تک رقمی کنکور هم واقعا توانایی انجام چنین کاری و کسب چنین روحیه ای در چنین شرایطی رو نداشته باشه. اینو بدونید که رتبه 11 هم کامل کامل نیست و نباید بگید که اگر تو روز روشن گفت شبه، چون رتبه 1 هست پس شبه!!! خیر. اون بنده خدا تونسته تو زمینه کنکور و مسائل مربوط به آن برتر بشه و الزاما دلیلی نداره که تو تمام زمینه ها (مانند مشاوره دادن) برتر باشه. اما شما بهتره حرفاش رو گوش کنید و از نکات تجربه های او استفاده کنید.
هرسال یه چیزی حدود 10000 نفر در تجربی معدلشون حدود 20 میشه. اما آیا ما 10000 تا رتبه تک رقمی و دو رقمی داریم؟؟؟ درسته معدل تاثیر میگذارد ولی تاثیرش اونقدر میتونه کم بشه که من بهتون قول میدم که نمرات کم شما رو تبدیل به 20 میکنه. اما قائدتا باید کمی بیشتر از اون معدل 20 تلاش کنه.

خداشاهده من نقدم رو منصفانه انجام میدم. رهبری به ما فرمود که "نقدتون منصفانه باشه." اما همین خانم مشاور نکته خوبی رو فرمود:
"دوم اینکه سرتون رو انقدر شلوغ نکنید . گرفتن رتبه ی خوب توی کنکور ربطی به کلاس زیاد رفتن نداره . بستگی به خود دانش آموز داره نه تعداد"
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
اما اینو بدونید سنگ بزرگ نشانه نزدنه. این دوست عزیز با این معدل، من میتونم بهش قول بدم که ۲ رقمی هم میتونه بشه.(البته به شرط اینکه تلاش زیاد و هدفمند و طبق برنامه ریزی داشته باشه)
اما الان فعلا سعی کنه تا مهرماه خودش رو به ۴ رقمی خوب برسونه. یعنی تراز حدود ۶۸۰۰ قلم چی. بعد از اون پله پله رتبش رو بهتر کنه. چون همه ی بچه ها اول تابستون میگن می خوان رتبه ۱ بشن ولی یکماه بعد جا میزنن!! چرا؟ چون الان ترازشون ۶۰۰۰ هست و مسلما نمیشه تو ۱ ماه اونو به ۸۰۰۰ رسوند. در این حالت اعتماد به نفس او نابود میشه! پس الان وضعیت خودتون رو بررسی کنید:
اگه مثلا تراز ۶۰۰۰ قلم چی هستید به خودتون بگید که من تا ۱ ماه آینده باید بشم ۶۵۰۰. تا مهر باید بشم ۶۸۰۰. تا اول بهمن باید بشم ۷۳۰۰ تا اول عید باید بشم ۷۵۰۰ و این ۷۵۰۰ رو تا آخر فروردین باید تثبیت کنم. چون تثبیت از همه چیز مهمتره. اما اول باید پیشرفت بکنید تا چیزی برای تثبیت کردن داشته باشید! بعد تا اول خرداد باید بشم ۷۸۰۰ و همین تراز برای قبولی پزشکی تهران و برق شریف و ... کافیه و میتونم ۲ رقمی هم بشم. دیدید؟ این روش هم منطقی و قابل اجراست و هم یک اعتماد به نفس عالی به آدم میده. کسی میتونه خلاف این روش من رو اثبات بکنه؟:3:
یه سری از واقیت ها رو هم بعضی وقتا نمیگن که این بیشتر ضرر میزنه. مثلا برخی جاها و سایتها و مجلات با رتبه های تک رقمی مصاحبه میکنن و طرف میگه تو تابستان ۶ ساعت میخونده و تو مدارس هم ۸ ساعت! خوب دانش آموز ما میاد همین قدر میخونه ولی رتبش مثلا ۲ رقمی هم نمیشه بعد فکر میکنه مشکل از خودش و منابعشو و ... هست درحالیکه واقعا اون رتبه برتره میانگین ساعت مطالعش 10 - 12 ساعت بوده و اگه این دانش آموز همینقدر میخوند اونم میشد تک رقمی. اینکه کدوم حقیقت رو مشغور باید بگه و کدوم رو نگه از ویژگی های یک مشاور حرفه ایست که متاسفانه در برخی از مشاوران این خصلت وجود نداره.
و من الله توفیق

سلام و وقت بخیر .

اول خواستم پست تون رو بدلیل صدتا حرف و لحن و جمله ی نامناسب و توهین آمیزی که داره حذف کنم اما به دو دلیل منصرف شدم :

اول اینکه اگه حذف میکردم ممکن بود این سوء تفاهم پیش بیاد که بخاطر منافع خودم دارم این کار رو میکنم و حرفاتون حقه و جوابی ندارم و نمیخوام خودم خراب بشم

و ... از این حرفا پیش بیاد .

دوم اینکه معتقدم یه آدم باید خودش بفهمه اشتباهش رو نه اونطوری .

ببینید فرض میکنیم تمام حرفای شما درسته .

من از شما 1 سال حداقل بیشتر تجربه ی مشاوره دارم و با انواع و اقسام دانش آموز مواجه شدم و خیلی از وضعیت ها رودیدم .

پس حرفی که میزنم و جوابی که به افراد در برابر سوالات شون میدم قطعا جوابی سنجیده تر از شما هست .

شما میتونید برین مشاوره های یک سال پیش منو نگاه کنید ، منم مثل شما اولش جوگیر بودم و همین حرفا رو میزدم اما توی این یک سال دانش آموزانی داشتم

که بهم ثابت شد نباید اینطوری برم جلو و باید معقول تصمیم بگیرم .

من به ایشون نگفتم پشت کنکور نمون ، گفتم اینا شرایطه پشت کنکور موندن و این وضعیه که شما دارید حالا تصمیم با خودتون .

چون میدونستم اگه بگم بمون ، تهش چی میشه و اگه بگم نمون تهش چی پیش میاد .

منتها شما که خودتون رو یه مشاور خیلی کارکشته و مجرب میدونید اومدید یه راست حکم صادر کردید و بهشون گفتید چیکار بکنن .

من میتونم حتی اسم بیارم که کدوم دانش آموزانم امسال با همین روش و با این اشتباه مشابه شما که من انجام داده بودم ، ضرر کردن .

دیگه بحث رو ادامه نمیدم .

من حرفای خودمو بهشون گفتم ، شما هم گفتید .

به قول خودتون من بدون عقل دارم مشاوره میدم اما ایشون خودشون به درجه ای از عقل رسیدن که بتونن مسیر زندگی شون رو خودشون تشخیص بدن .

موفق و پیروز باشید .

یا اینکه دوست دیگری گفت:
"سلام خانم مشاور
امیدوارم حالتون خوب باشه

و من الله توفیق

سلام و وقت بخیر .

اول خواستم پست تون رو بدلیل صدتا حرف و لحن و جمله ی نامناسب و توهین آمیزی که داره حذف کنم اما به دو دلیل منصرف شدم :

اول اینکه اگه حذف میکردم ممکن بود این سوء تفاهم پیش بیاد که بخاطر منافع خودم دارم این کار رو میکنم و حرفاتون حقه و جوابی ندارم و نمیخوام خودم خراب بشم

من از شما 1 سال حداقل بیشتر تجربه ی مشاوره دارم و با انواع و اقسام دانش آموز مواجه شدم و خیلی از وضعیت ها رودیدم .

پس حرفی که میزنم و جوابی که به افراد در برابر سوالات شون میدم قطعا جوابی سنجیده تر از شما هست .

شما میتونید برین مشاوره های یک سال پیش منو نگاه کنید ، منم مثل شما اولش جوگیر بودم و همین حرفا رو میزدم اما توی این یک سال دانش آموزانی داشتم

من به ایشون نگفتم پشت کنکور نمون ، گفتم اینا شرایطه پشت کنکور موندن و این وضعیه که شما دارید حالا تصمیم با خودتون .

منتها شما که خودتون رو یه مشاور خیلی کارکشته و مجرب میدونید اومدید یه راست حکم صادر کردید و بهشون گفتید چیکار بکنن .

من میتونم حتی اسم بیارم که کدوم دانش آموزانم امسال با همین روش و با این اشتباه مشابه شما که من انجام داده بودم ، ضرر کردن .

به قول خودتون من بدون عقل دارم مشاوره میدم اما ایشون خودشون به درجه ای از عقل رسیدن که بتونن مسیر زندگی شون رو خودشون تشخیص بدن .

موفق و پیروز باشید .

Remistry

New Member
لایک ها
8

سلام/ببخشید من بی طرفما ولی میخواستم اینو بگم که اگه یکم واقع بینم باشیم تو زندگی بد نیست! فقط همین!:95:

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

می تونی دوباره نهایی هارو امتحان بدی . نمی دونم دقیقا چجوری باید این کارو کنی از یکی بپرس
دوست عزیزم اگه شخصی تجدید نشده باشه نمیتونه دوباره امتحان بده و اگه تجدید شده باشه باید امتحان بده:1:

alibeiginejad

Well-Known Member
لایک ها
351

سلام و وقت بخیر .

موفق و پیروز باشید .
استاد عزیز خانم تاج آبادی
اولا ممنون که پستم رو حذف نکردید. والا تا حالا نمی دونستم که انتقاد مصداق بارز بی ادبی محسوب میشه. البته شاید لحنم کمی تند بوده که این از عوارض گرمای تابستانه. شما به استادی خودتون ببخشید :1::1:
منم قصدم اثبات خودم نیست. خدا شاهده تا جایی که ذهنم یاری میکنه هیچ وقت ادعا نکردم که تجربم از شما بالاتره. اگه جایی اینو گفتم، لطفا بهم بگید تا اصلاحش کنم.:13:
به نظر شما، آقای قلم چی علم و تجربش بیشتره یا شما یا من؟؟؟!! مسلما اول آقای قلم چی و بعد شما. دوستان هم گاهی اوقات دیدن که من حتی نسبت به برخی از صحبتهای آقای قلم چی هم موضع میگیرم. چون این حق منه که نظر خودم رو هم بگم. البته من 90 درصد حرفاشون رو قبول دارم. ولی نظر من در 10 درصد با ایشون فرق داره. بنابراین بنده نمیگم که اون 10 درصد حرفای آقای قلم چی غلطه چون به قول شما در مقامی نیستم که بخوام درستی یا غلطی حرفی رو اثبات کنم. اما نظر من فرق داره و شاید نظر من غلط باشه که منم همش به شما گفتم اگر فکر میکنید نظری از من غلطه بهم بگید تا تکرارش نکنم.
اساسا قراره آیریسک یک جامعه مجازی و دوستانه باشه تا ما دنبال فیسبوک و وی چت و ... نریم و اینجا بحث کنیم. اگه قرار باشه اینجا رو هم مثل وزارت ارشاد و هزار جایی دیگه ممیزی کنند و بخشی بنام اتاق سانسور بگذارند که دیگه اسمش نمیشه جامعه مجازی. البته برخی پست ها واقعا اسپمه. طرف بجای زدن دکمه تشکر میاد تو پستی جدا مینویسه "ممنونم" خوب این مصداق بارز اسپمه. اما حرفای منو شما خودش یه بحث علمیه و فکر نمی کنم اسپم محسوب بشه. چون تاپیک اساسا جای بحث کردنه.
درسته شاید خیلی از حرفای من اشتباه باشه اما اینجا جامعه مجازیه و شما بعنوان خواهر بزرگتر من باید بیایید بگید" آقای علی بیگی. به این دلیل به این دلیل و ... این حرفتون درست نیست" درواقع شما دارید نظرخودتون رو میگید و همین بیان نظرات باعث میشه یه تاپیک شکل بگیره. درسته؟
:1:
بگذریم. شما اصلا نگفتید که آیا حرفای من غلطه یا نه. فقط اومدید و ...:1:
درباره اون جمله آخرتون که من، شخص شما رو بی عقل خطاب کردم لطفا به این جمله زیر که عینا در همون صحبتام آوردم دقت کنید:
"مثال میزنم: طرف معدلش شده ۸ بعد میاد پیش یه مشاوری که ازقضا خودش مثلا رتبه تک رقمی کنکور بوده. اون رتبه برتره شاید روش خوندن دروس و برنامه ریزی و ... رو بدونه ولی از قدرت تشخیص وضعیت مخاطبش بی بهره است. اون کنکوریه میگه: "میخوام با این معدل رتبه ۲ رقمی بشم. لطفا برنامه خوبی بهم بدید" اون رتبه برتر هم بدون استفاده از عقلش سریع میگه:" نه آقا جون. شما با این معدل چهار رقمی هم به زور میشی!"
دراینجا به چند نکته توجه کنید: من اونجا گفتم رتبه تک رقمی. آیا شما تک رقمی بودید؟؟؟!! پس مخاطب اون کلمه "بدون استفاده از عقلش" شما نبودید. درست؟؟ در ثانی من گفتم"بدون استفاده از عقلش" یعنی اینکه اون فرد تک رقمی عقل داره ولی تو این زمینه اون لحظه در اون مکان ازش استفاده نکرده. خدا وکیلی طبق این جمله، من اون رتبه تک رقمی (نه شما رو) رو بی عقل خطاب کردم؟
ثالثا من به هیچ وجه بحثم سر این نبود که اون بنده خدا پشت کنکور بمونه یا نه. من دیدم تو پستش گفته "میخوام کنکور بدم. به نظرتون سه رقمی میشم یا نه؟" منم با دلیل بهش اثبات کردم که میشه و راه سه رقمی و حتی دو رقمی شدن رو هم بهش گفتم. خداوکیلی خانم تاج آبادی به نظر شما حرفا و راهکارهای من برای رتبه برتر شدن منطقی بود یا نبود؟؟ :1:
در ضمن من به هیچ وجه تجربه خودم رو از شما برتر ندونستم و به قول شما من هنوز 1 سال از شما عقب ترم. اما چیزی که من ازخودتون شنیدم فرمودید که تو سال کنکور خیلی کم از اینترنت و مشاور و ... استفاده کردید. درست عرض میکنم یا نه؟
من در طول سال کنکور، هم درسم رو خوندم هم تو آزمونای جامع قلم چی رتبه 2 رقمی رو هم کسب کردم (حمل بر خودستایی نیست. خواستم بگم از اون دسته از بچه ها نبودم که تو سال کنکور کارای متفرقه انجام میدادم ولی تو آزمونا هم نتیجه نمیگرفتم. پس منظورم اینه که در عین خوب درس خوندن، کارهای متفرقه زیادی هم انجام دادم. این به هرحال لطف خدا نبست به من بود. دوستم همیشه میگفت تو تنها رتبه برتر شهرمون هستی که از همهشون کمتر درس میخونی ولی نتیجه بهتری میگیری!:1: خودمم دلیلی جز لطف خدا و اهل بیت نیافتم!!! اگر یافتید لطفا به شماره 000000000 جواب را ارسال کنید تا در قرعه کشی ما برنده شوید!! :226:شوخی کردم. یه وقت نفرستید!!!!:204:) و هم به اینترنت و تحلیل مسائل سیاسی روز دنیا می پرداختم. شما در برخی سایتها اگه برید، من درباره مسائل مختلفی نظر کارشناسی خودم رو بیان کردم. در طول این یکسال من با مشاورای مختلفی سروکار داشتم و حرفاشون رو شنیدم. در سایت آقای دکتر افشار که ایشون از برترین مشاورای کشور هستند و خودشون رتبه حدود 200 کنکور رو داشتن و مدرک مشاورشون رو از دانشگاه آلمان گرفتند و ... ایشون تو سایتشون اغلب بحثهای مشاوره ای و ... رو گذاشتن. بنده اغلب فایلهای صوتی ایشون و ... رو گوش دادم و به اغلب ابعاد کنکور و مشاوره مسلط شدم بصورتی که خود استاد گفتن که ما بچههای سایتشون دیگه به اندازه کافی یه پا استاد و مشاور شدیم. وقتی یه استاد ارشد مقام استادی رو به من حقیر که از سایتشون استفاده میکردم، میدهد، دیگه فکر نمیکنم حرفی توش باشه. با این حال بازهم من مدتی از ایشون مستقیما مشاوره میگرفتم و شاید ایشون هنوز منو یادشون باشه که انشاالله که هست.:65:
درطول این یکسال کنکور من مسائل هسته ای و منطقه ای از جنگ غزه و تحلیل دقیق اون در تابستان بگیرید تا مسائل سیاسی داخلی و خارجی و تحولات منطقه ای و بحثهای هسته ای و ... و آنقدر در اونها تحقیق کردم که الان حاضرم قویترین کارشناسهای هسته ای موافق لوزان رو بیارید تا باهاش مناظره بکنم. اینا رو نگفتم تا وجود خودم رو اثبات کنم. به قول کتاب ادبیاتمون که میگفت:
"اگر مقبول گردد، به رد خلق مردود نگردد و اگر مردود شود، به قبول خلق مقبول نگردد"
اینا رو گفتم تا بدونید که در طول سال کنکور یک بعدی نبودم و با افراد مختلفی سرکار داشتم و به برخی از بچه ها هم مشاوره دادم.

من بازم خودم رو شاگرد شما میدونم و شما رو اعلم تر از خودم میدونم و با بعضیا از مسائل مشاوره ایتون کاملا موافقم (چون خودم هم بهشون رسیدم) اما با بعضیاشونم مخالفم و نظر خاص خودم رو دارم. حالا که من نظر خودم رو میگم دلیل نمیشه که شما فکر کنید نظرات من غیر منطقی اند. البته شما هرگز خداروشکر چنین تصوری نکردید و این خودش جای شکر داره.
در ضمن نگید که این پست اسپم هست. چون شیرینی این فضاهای مجازی ایرانی به همینه وگرنه ما که مرض نداریم بیاییم اینجا و فقط پست بقیه رو بخونیم و نظر ندیم و ... اگه اشتباه میگم، لطفا دقیقا اهداف این سایت رو بگید تا ما ببینیم آیا این اهداف سایت شامل اهداف ما هم میشه که بیاییم اینجا و نظر بدیم یا نه.
ما تا الان چندین پست حول این موضوعات صحبت کردیم و افرادی هم شاهد پست های کاملا دوستانه ما بوده اند و اگر شما الان بخواهید خدایی نکرده این پست با پست قبلی من رو حذف کنید حق الناس مرتکب خواهید شد! چون ممکنه حداقل یک نفر اون پست قبلی من رو دیده باشه اما این پستم که برای دفاع از خودم و دفاع از پست قبلیم بود رو فعلا نبینه و اگر شما پاکشون کنید، فکر میکنه واقعا حرفای من غیرمنطقیه و نسبت به من سوء ظن پیدا خواهد کرد و فکر میکنم چنین چیزی در دین ما حق الناس به حساب میاد. درست عرض میکنم خانم تاج آبادی؟
رهبری حرف زیبایی زد. کلیت حرفشون این بود:"من دولت و تیم مذاکره کننده رو بطور کلی تایید میکنم. لکن به کسی چک سفید امضا هم نمی دهم"
بازم میگم اینو همه بدونن که منِ حقیر ضعیف کم تجربه، خانم تاج آبادی رو به عنوان یک مشاور حرفه ای و یک رتبه برتر کنکور قبول دارم. لکن چک سفید امضا هم نمیدهم که نظرم با تمام نکات مشاوره ای ایشون یا سایر مشاورای عزیز یکسان باشه. شاید من اشتباه نظر بدم شاید هم بقیه مشاورا. البته ایشون روشی که میگه صد در صد غلط نیست. بلکه نظر من مخالف نظر ایشونه و در بسیاری از موارد نظر هر دومون هم میتونه درست باشه.
در آخر من بازم نمی دونم که کجا لحنم نامناسب بود. به قول معروف: "تو انتقاد که حلوا خیرات نمی کنن!!" البته اگه جایی لحن بدی داشتم از همه به خصوص خانم تاج آبادی عذر خواهی میکنم. ولی فکر کنم منظور ایشون همون کلمه بی عقل هست که بهتون اثبات کردم که مخاطب حرفم اصلا حضرت عالی نبودید. وگر نه چون من تعدادی نکته در طول سال کنکور از شما یاد گرفتم، به قول امیرالمومنین بنده شما شدم و شما رو استاد خودم میدونم و اونقدر بی ادب نیستم که بخوام استادم رو حتی برای لحظه ای ناراحت کنم. لطفا مارو حلال کنید اگر شما رو ناراحت کردیم. اگه در ازای حلال کردنم، بهم بگید که دیگه حق ندارم به این سایت بیام خدا شاهده این کار رو خواهم کرد. ما به اندازه کافی بار گناهانمون سنگینه امیدواریم ناراحتی استادمون دیگه به اون اضافه نشه. انشاالله خدا شما رو برای دانش آموزانتون حفظ کند.
در این شبهای عزیز و نزدیک قدر همه ی ما رو به خصوص آقامون صاحب الزمان رو دعا بفرمایید.
برای سلامی قطب عالم امکان حضرت صاحب الزمان صلواتی عنایت فرمایید.

anahidpak

New Member
لایک ها
244

سلام خانم مشاور
امیدوارم حالتون خوب باشه
مورد اول معدلتون پایینه وچه خوب که اینو قبول کردینو دارین تلاش می کنین گذشته گذشته وباید بهآینده فکر کرد راه پر دپیچوخمی در راه دارین واینوباید بپذیرین من دو مثال از افراد پشت کنکوری دارم یکیش رستگار رحمانیه که رشتش ریاضی بودبا معدل پایین که بعد سر بازی به هدف درمالن مادرش کنکور تجربی میده و رتبه ۱ میشه جوری که سنجش بهش شک می کنه و بسته دوم کنکور و بهش میدن تا حل کنه بهتر کنکور میزنه
یکی دیگش هم تو مدرسه ما بود که سال اول ۵ رقمی آورد ولی سال بعد شد ۱۱ایثارگران و الانم دندان تهران می خونه
در هر حال موفق باشین

amir@

New Member
لایک ها
0

دوست عزیزم اگه شخصی تجدید نشده باشه نمیتونه دوباره امتحان بده و اگه تجدید شده باشه باید امتحان بده:1:

باید تغییر رشته به رشته خودت بدی

ma.gh

New Member
لایک ها
56

خانم تاج ابادی حرفاشون منطقیه.... این برای من ثابت شده...

Alice

New Member
لایک ها
189

سلام دوستان من خودم امسال سال دومم بود کنکور میدادم
اولاش شاید بگین مطالب تکراریه واسون تر مدرسه نمیرمو کلی وقت دارم!!ولی بعد یه مدت همین تکراری بودن مطالبو روزمرگی بیچارتون میکنه
حتی اگه سال دومو دووم بیارین که چندین برابر سختتره شاید مثل من (خدای نکرده)سر جلسه رو خراب کنین
من امسال پزشکیو میارم ولی زحمات چنذین سالم به خاطر چند بار افت فشار ازبین رفت فقط خدا میدونه من چی میکشم
این فقط تجربه ی من از سال دوم بود پس منطقی تصمیم بگیرین نه از روی هیجانات چون سال به سال کنکور سختتر میشه

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

به طور کلی میشه دوباره دیپلم گرفت و مثلا کسی که رشته تجربیه با دیپلم انسانی کنکور تجربی بده..
نمیدونستم،بعد چجوری باید اینکار رو انجام داد؟

بالا