چرا شهریه ثابت و متغییر دانشگاه پیام نور افزایش می یابد؟

rahim_moradi

New Member
ارسال ها
2
لایک ها
0
امتیاز
0
#1
چرا شهریه ثابت و متغییر دانشگاه پیام نور افزایش می یابد؟


در دانشگاه پیام نور تصمیم‌گیری در رابطه با افزایش شهریه با هیأت امنای این دانشگاست که بر اساس مصوبات در دو دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد 15 درصد افزایش شهریه داشتیم که کاملا قانونی است.
این افزایش شهریه به دوره‌های قبل نیز مربوط می‌شود زیرا در دفترچه آزمون نیز قید شده است که سالانه در ابتدای مهرماه افزایش 10 تا 15 درصدی شهریه وجود دارد.
پیش از این نیز سرپرست پیشین دانشگاه پیام نور ، ابوالفضل فراهانی اعلام کرده بود : مراجع ذیربط اجازه افزایش تا 25 درصد را دادند ولی دانشگاه پیام نور زیر سقف مجوز افزایش شهریه داشته است.

چرا شهریه ثابت دانشگاه افزایش پیدا می کند؟
شهریه ثابت دانشجویان نیز به صورت قانونی افزایش می یابد. شهریه ثابت شهریه پایه است و به این مفهوم نیست که این شهریه تغییر نمی‌کند بلکه این شهریه به صورت شهریه پایه تا زمانی که دانشجو فارغ‌التحصیل نشده است تعریف می‌شود. بنابراین شهریه ثابت نیز هر ساله به میزان مصوب تغییر می‌کند.

چه موارد دیگری باعث افزایش شهریه دانشجویان می شود:
در حال حاضر 2 مورد می باشد که باعث افزایش شهریه دانشجویان به غیر از شهریه عادی آنها می شود:
1- درخواست مهمان :
دانشجویان دانشگاه پیام نور توجه داشته باشند در صورتی که اقدام به درخواست مهمان کنند شهریه آنها افزایش پیدا خواهد:
تغییر در شهریه دانشجویان مهمان دانشگاه پیام نور + بخشنامه

2- خدمات امور فرهنگی:
طبق بخشنامه وزارت علوم در تاریخ ۱۵ مردادماه ۱۳۹۳ ، برای دانشجویان دانشگاه های شبانه ، غیرانتفاعی و پیام نور مصوب شده است که مبلغ ۳۵ هزار تومان بابت خدمات امور فرهنگی ، ورزشی ، فوق برنامه و مشاوره ای به شهریه آنها افزایش یابد و در واقع ۳۵ هزار تومان سهم هر دانشجو می باشد که باید پرداخت کند.
خدمات امور فرهنگی علت افزایش ۳۵ هزار تومانی شهریه دانشجویان پیام نور / بخشنامه
 
بالا