eyowin

New Member
لایک ها
2
بچه ها يكي كمك كنه
ساعت مطالعاتيم خيلي پايينه چه طوري مي تونم افزايش بدم؟
هركي تجربه يا راهكاري داره دريغ نكنه

Nima138

Well-Known Member
لایک ها
527
پاسخ : چه طور ساعات مطالعاتي رو بالا ببريم

چقدر در روز می خونی،روزی 10 دقیقه بهش اضافه کن،یا اصلا امروز 10 دقیقه بخون،فردا 20 دقیقه بعد بعد دو هفته میشه 140 دقیقه بعد یه ماه میشه 280 دقیقه در روز و ...

لایک ها
223

من فکر میکنم الان که در ماه رمضان هستیم باید نهایت استفاده رو ببریم.......
من فکر میکنم به جای نگاه کردن سریال های مسخره بهتره کمی مطالعه کنیم........
من فکر میکنم بهتر باشه به جایه گذاشتن مطالعه ی اضافه قسمت هایی که در مطالعه خیلی مهم نیست رو در هنگامی که کار خاصی نداریم انجام بدیم..........
بازم این نظر منه!!!!!!!:53::53::53:

Nima138

Well-Known Member
لایک ها
527

همه ی اینایی که گفتید سوال ایشون هست.مسئله اینه که چطوری؟؟

به نظر من انگیزه برای رسیدن به هدف می تونه خیلی ساعت مطالعه رو تحت تاثیر قرار بده.به هدفاتون بیشتر فکر کنید.خودتون رو به اون هدف رسیده مجسم کنید. ...

montazer

New Member
لایک ها
17

سلام .
نظر من اینه که برای بالا بردن ساعات مطالعه باید برنامه ریزی تقریبا بلند مدتی داشت .
اول سبک شروع می کنیم و در هر مر حله وقتی زمان برامون جا افتاد و عادی شد به مر حله ی بعد می ریم و همین طور ادامه می دیم تا به زمان ایده آل مون برسیم .
در ضمن مطالب بالا باید شرایط رو هم مهیا کنیم . مثلا ترتیب و روش های علمی مطالعه . تغذیه مناسب (به خصوص آب که خیلی مفیده مخصوصا موقع درس و مطالعه و خوراکی هایی که دوست داریم و با خوردنشون انرژی می گیریم )
و یک نکته روانشناسی --> مثلا برای خودتون شرط کنید که اگه بتونید برای مثال دو فصل رو کامل تموم کنید می تونید چیپس سرکه بخورید . :67: :43:;)

جایی که برای مطالعه انتخاب می کنیم جایی نباشه که عادت داریم توش فکر کنیم ، بازی کنیم ، بخوابیم و ... چون در این صورت مغزمون به عادتش اهمیت بیشتری می ده !!!

و در آخر تا نخوایم نمی تونیم کاری رو انجام بدیم . پس اگه واقعا می دونیم از ته دل نمی خوایم کاری رو انجام بدیم بیخود انرژی مونو هدر ندیم .

موفق باشید

آخرین ویرایش توسط مدیر

haniye

New Member
لایک ها
234

بچه ها يكي كمك كنه
ساعت مطالعاتيم خيلي پايينه چه طوري مي تونم افزايش بدم؟
هركي تجربه يا راهكاري داره دريغ نكنه
سلام
ای کاش می نوشتید که چرا ساعت مطالعه شما کم هست
حوصله درس خوندن ندارید
به خاطر روزه در ماه رمضان هست که نمی تونید درس بخونید
انگیزه ی درس خوندن ندارید
.........................................................................................................................
من با توجه به این 3 سوالی که بالا نوشتم جواب میدم امیدوارم که حداقل یکی از این ها سوال شما بوده باشه:5:
اگر حوصله درس خوندن ندارید خوب امری طبیعی هست چون توی تابستان به علت تعطیل شدن مدارس و تمام شدن امتحانات نهایی دانش آموزان دوست دارند استراحت کنند و به تفریح بپردازند.هرچند که بیشتر مدارس کلاس تابستان رو برگزار می کنند
برای اینکه کمی حوصله درس خوندن پیدا کنید چند روز استراحت کافی کنید و به خودتون بگید مثلا میخوام استراحت کنم تا از شنبه بشینم حسابی درس بخونم با یک بازدهی بالا و انرژی زیاد
میتونید برای خودتون انگیزه ایجاد کنید.مثلا بگید من میخوام توی فلان دانشگاه درس بخونم چون لیاقتش رو دارم که یک دانشگاه خوب برم پس تمام تلاشم رو برای قبولی در این دانشگاه می کنم
میتونید یک لیست از اهدافتون رو تهیه کنید و هر روز نگاهی بهشون بندازید
مثلا بگید من در آینده در دانشگاه x درس خواهم خواند
رتبه کنکورم آنقدر خوب بود که بدون نگرانی انتخاب رشته کردم
تلاشی که توی سال کنکور داشتم خیلی مفید و موثر بود
با نگاه کردن به این جملات انرژی کافی برای درس خواندن رو پیدا می کنید
در مورد ماه رمضان هم باید بگم
یکسری افراد روزه نمی گیرند و ساعات مطالعه بالایی در این ماه دارند و آدم با نگاه کردن به این افراد احساس ناراحتی پیدا می کنه که چرا مثلا فلانی روزه نمی گیره و این همه میتونه بخونه
اما نمیتونیم با این دلایل روزه نگیریم که
مطمئن باشیم که خدا جای حق نشسته و حتما روزی به این خاطر به ما کمک خواهد کرد
سعی کنید بعد از سحر درس خوندن رو شروع کنید که هنوز انرژی داریم و بعد که احساس خستگی کردید استراحت کنید بعد از خوردن یک افطار سبک باز هم درس بخونید
نگران سریال های تلویزیون هم نباشید
مطمئن باشید 2 یا 3 سال دیگه این سریال ها پخش مجدد خواهد شد :48: اما الان مهمترین چیز هدف ما یعنی درس خوندن هست پس خیلی مهمتر هست :16:
امیدوارم با حرفام تونسته باشم کمکی کرده باشم:5:
موفق باشید

zahraaa

New Member
لایک ها
80

حالا من یه چیز میگم تعجب کنی.
این نکته قابل قبول هست که میگن هر کسی باید خودش برا خودش و با توجه به روحیاتش برنامه ریزی کنه.
ولی من یه برنامه ریزی برا خودم کردن که به نظرم خیلی متعادل هست و اتفاقا چندی از دوستام هم در یک عملیات ناپسندانه از رو برنامه من کپ زدن برا خودشون!!!

تو این برنامه 7 ساعت و ربع خواب
9ساعت و 10 دقیقه مطالعه
و وقت اضافی برای استراحت(من تو این تایم میرم تو نت، فیلم ما رمضون میبینم،و نماز و قرآن ماه رمضون و .... از همه مهم تر بازی کامپیوتری که البته بد آموزی داره نکنید این کارو مثلا کنکوری هستیدا!!!!)
حالا شما میتونید با حذف این ساعت استراحت(گاها)غیر لازم ،ساعت مطالعه تون رو خیلی خیلی راحت به 11 ساعت برسونید(که البته به نظر من نیاز نیست)

اینا رو گفتم که بگم اگه کسی فکر میکنه میتونه ازش ایده بگیره یا به نظرش خوب اومده، حاضرم براش بذارم برنامه ام رو!!!!!!:67:

آخرین ویرایش توسط مدیر

elish

New Member
لایک ها
116

من کسی رو میشناسم که خیلی پر انرژی بود و اصلا نمیتونست درس بخونه و موزیک گوش دادن هم خیلی دوست داشت اومد این 2تا کارو با هم انجام دادتا با علاقه به اهنگ درس هم بخونه اما اهنگای تکراری میذاشت که هواسش پرت متن اهنگ نشه بعد تونست به خوبی درس بخونه و در عین حال تمرکزشم زیاد شد!
حالا این شخص هم مدال داره و هم بهترین رشته تو بهترین دانشگاه درس میخونه!:105:

Afra Kvn

Moderator
لایک ها
195

حالا من یه چیز میگم تعجب کنی.
این نکته قابل قبول هست که میگن هر کسی باید خودش برا خودش و با توجه به روحیاتش برنامه ریزی کنه.
ولی من یه برنامه ریزی برا خودم کردن که به نظرم خیلی متعادل هست و اتفاقا چندی از دوستام هم در یک عملیات ناپسندانه از رو برنامه من کپ زدن برا خودشون!!!

تو این برنامه 7 ساعت و ربع خواب
9ساعت و 10 دقیقه مطالعه
و وقت اضافی برای استراحت(من تو این تایم میرم تو نت، فیلم ما رمضون میبینم،و نماز و قرآن ماه رمضون و .... از همه مهم تر بازی کامپیوتری که البته بد آموزی داره نکنید این کارو مثلا کنکوری هستیدا!!!!)
حالا شما میتونید با حذف این ساعت استراحت(گاها)غیر لازم ،ساعت مطالعه تون رو خیلی خیلی راحت به 11 ساعت برسونید(که البته به نظر من نیاز نیست)

اینا رو گفتم که بگم اگه کسی فکر میکنه میتونه ازش ایده بگیره یا به نظرش خوب اومده، حاضرم براش بذارم برنامه ام رو!!!!!!:67:

ممنون ، اگه امکان داره روش و برنامتون رو بهم بگید...

moein1234

New Member
لایک ها
19

مي شود لطفا برنامه تون رو بذارين.از نظر من كه خيلي جالبه.

moein1234

New Member
لایک ها
19

مي شود لطفا برنامه تون رو بذارين.از نظر من كه خيلي جالبه.در جوا ب شخصي كه روزي 9ساعت و 10دقيقه درس مي خواند.

GHAZAAAL

New Member
لایک ها
0

خب من در روز 2ساعت بیشتر نمیتونم بخونم همون 10دقیقه اضافش کنم؟

matin75

New Member
لایک ها
151

من نمی دونم چرا
ولی تا میام درس بخونم خوابم میاد میگیرم میخوابم. شاید روزی 9-10 ساعت میخوابم.
چیکار کنم کمتر بخوابم؟

M_Sharifi

راهبر ریاضی
لایک ها
801

من نمی دونم چرا
ولی تا میام درس بخونم خوابم میاد میگیرم میخوابم. شاید روزی 9-10 ساعت میخوابم.
چیکار کنم کمتر بخوابم؟
شیوید بخور :3:

Helya

New Member
لایک ها
16

من کسی رو میشناسم که خیلی پر انرژی بود و اصلا نمیتونست درس بخونه و موزیک گوش دادن هم خیلی دوست داشت اومد این 2تا کارو با هم انجام دادتا با علاقه به اهنگ درس هم بخونه اما اهنگای تکراری میذاشت که هواسش پرت متن اهنگ نشه بعد تونست به خوبی درس بخونه و در عین حال تمرکزشم زیاد شد!
حالا این شخص هم مدال داره و هم بهترین رشته تو بهترین دانشگاه درس میخونه!:105:
میشه دقیقا بگید ایشون چه جوری این کارو میکردن؟ اخه منم این بزرگترین مشکلی هس که دارم! ممنون

rayehe

New Member
لایک ها
163

فک کنم یکی از چیزایی که باعث میشه اونجوری که میخوایم در طول روز مطالعه کنیم و نمیتونیم اینه که به چیزایی ذهنمون مشغول میشه خودبه خود که وقتمون رو میگیره.
مثلا من خودم به شخصه خیلی وقتا اینجوری وقتم تلف شده.یکی از بچه های رتبه خوب کنکور که اسمش یادم نیست میگفت که من به هر چی میخواستم در حین درس خوندن فکر کنم مینوشتمش روی کاغذ بعد که وقتم آزادشد بهش فکر میکردم.خیلی راهکارش جالب بود به نظر من.
یکی دیگه اش هم که خوابه.مثلا من اگه شب امتحان باشه هیچیم نخونده باشم و فوق العاده هم خوابم بیاد به جای اینکه درس بخونم و هیچیم نفهمم میخوابم و بعد از یه مدتی بیدار میشم و میخونم.هم دیگه خوابم نمیاد هم همه خوابیدن و در آرامش کامل هم درس میخونم.ولی یه مشکل اساسی داره که شب خوانی اصلا خوب نیست و من در حال ترک این عادت ناپسند هستم.
فکر کنم اگه آدم به هدفش نگاه کنه و بگه اگه الان نخونم آینده کی میشم و اگه بخونم در آینده کی میشم خیلی موثرباشه.مثلا در مورد من اگه الان نخونم میرم دارقالی میخرم ولی خوب پولم نمیرسه چون گرونه پس میشینم توی خونه :4::4::4ولی اگه بخونم میرم مهندس میشم(جدای از این که کار نیست و باید بازم بشینم توی خونه :4::4::4:ولی ) اینجوری بهتره.نه؟؟؟؟؟

matin75

New Member
لایک ها
151

nima tn

New Member
لایک ها
25

رو تخت درس ميخونيد؟؟؟

matin75

New Member