Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062
پاسخ : زنتیک از دیدگاه حل مسله

به نظر شما موازی خوندن خوبه یا از یک کتاب شروع کینم بعد بریم سراغ کتاب بعدی؟
موازي خواندن !
ولي نه اينكه 40 تا كتاب را با هم بخوانيد اخر به هيچ يك نرسيد !
دو يا سه مبحث مشابه را انتخاب و موازي با هم به پيش ببريد.

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

ولنتیز برای حل سوال عالیه . عالی!

تئوری نه.

میشه لینک دانلودشو بزارید؟ اگه دارید
http://libgen.org/book/index.php?md5=630C09E7A60FEBD02BDB49EBA10DB68B

لایک ها
60

به نظر شما موازی خوندن خوبه یا از یک کتاب شروع کینم بعد بریم سراغ کتاب بعدی؟
ببخشید میون بحثتون.

قطعاااااااا موازی خوندن!!! اصلا یکی از مهارت های یک المپیادی باید موازی خوندن باشه.

اما نه اینکه ده بیست تا کتابو بخونید و فکرتون شلوغ بشه.

سازماندهی ذهنی خیلی مهمه!

لایک ها
164

ببخشید میون بحثتون.

قطعاااااااا موازی خوندن!!! اصلا یکی از مهارت های یک المپیادی باید موازی خوندن باشه.

اما نه اینکه ده بیست تا کتابو بخونید و فکرتون شلوغ بشه.

سازماندهی ذهنی خیلی مهمه!
ولی به نظر شما اینکه شما بیایید و یک مبحث رو بخونید و تمومش کنید بعدا برای عدم فراموش کردن مبحث مطالعه شده و تمام شده سوال حل کنید؟چون اینطوری شما هم سوال حل کردید هم مبحث ها فراموشتون نمیشه.تازه کنکور که نیست که بیایم و موازی بخونیم مطالب رو!:39::22:

لایک ها
60

ولی به نظر شما اینکه شما بیایید و یک مبحث رو بخونید و تمومش کنید بعدا برای عدم فراموش کردن مبحث مطالعه شده و تمام شده سوال حل کنید؟چون اینطوری شما هم سوال حل کردید هم مبحث ها فراموشتون نمیشه.تازه کنکور که نیست که بیایم و موازی بخونیم مطالب رو!:39::22:
من اولش دقیقا همین کارو میکردم. بیوشیمی و فیزیو همینطوری خوندم اما بعدا متوجه شدم که کار درستی نبود! خودم قشنگ اشتباه کارمو متوجه شدم!

ببین اتفاقا وقتی تو یه بحثیو مث بیوشیمی رو میخونی، و در کنارشم ، وقتهای مرده ی خودت رو اختصاص بدی به یه کتاب بیوشیمیه دیگه و در کنارش بیست دقیقه هم مثلا فیزیو بخونی، اینطوری بعد از سه هفته، هم فیزیو خوندی، هم سوال حل کردی هم بیوشیمی.

اما وقتی یه بحثیو میشینی میچسبی بهش، دیگه اصلا مدیریت زمان نداری و توی زمانت صرفه جویی نکردی. و آخرش میبینی که اینهمه وقت تلف کردی تازه یه کتاب خوندی!

مباحث خیلی دور از همدیگه رو نخون. مباحث مربوط رو بخون. ژنتیک خوبه با ژنتیک ملکولی بخونی مثلا. یا بیوشیمی رو با فیزیو.

اینطوری خیلی بهتره. خودت بعدا به حرفم میرسی!

لایک ها
164

من اولش دقیقا همین کارو میکردم. بیوشیمی و فیزیو همینطوری خوندم اما بعدا متوجه شدم که کار درستی نبود! خودم قشنگ اشتباه کارمو متوجه شدم!

ببین اتفاقا وقتی تو یه بحثیو مث بیوشیمی رو میخونی، و در کنارشم ، وقتهای مرده ی خودت رو اختصاص بدی به یه کتاب بیوشیمیه دیگه و در کنارش بیست دقیقه هم مثلا فیزیو بخونی، اینطوری بعد از سه هفته، هم فیزیو خوندی، هم سوال حل کردی هم بیوشیمی.

اما وقتی یه بحثیو میشینی میچسبی بهش، دیگه اصلا مدیریت زمان نداری و توی زمانت صرفه جویی نکردی. و آخرش میبینی که اینهمه وقت تلف کردی تازه یه کتاب خوندی!

مباحث خیلی دور از همدیگه رو نخون. مباحث مربوط رو بخون. ژنتیک خوبه با ژنتیک ملکولی بخونی مثلا. یا بیوشیمی رو با فیزیو.

اینطوری خیلی بهتره. خودت بعدا به حرفم میرسی!
والا چه عرض کنم خب شاید هر کسی ی روشی داره این روشی ک شما میگید رو یکی از دبیرا بهم گفت اما یکی از بچه های نقره ی پارسال بهم گفت ک بهتره مباحث رو قطار وار بخونم و با همین دبیرمون ک ایشون طلا دارن بعد از یکم بحث در این باره بهم گفت که همین روشم رو در پیش بگیرم. ولی من حیص المجموع ممنون از راهنمایی هاتون

لایک ها
60

والا چه عرض کنم خب شاید هر کسی ی روشی داره این روشی ک شما میگید رو یکی از دبیرا بهم گفت اما یکی از بچه های نقره ی پارسال بهم گفت ک بهتره مباحث رو قطار وار بخونم و با همین دبیرمون ک ایشون طلا دارن بعد از یکم بحث در این باره بهم گفت که همین روشم رو در پیش بگیرم. ولی من حیص المجموع ممنون از راهنمایی هاتون
درسته هر کس یه روشی داره اما خب یه روشایی هم هست که درواقع خودت سختی میبینی.

منخودمم اول قطاری خودنم همیشه دوستم که بزنز داش بهم میگفت کارت اشتباهه. من اصلا به حرفش نبودم.

خلاصه دیگه بعد فهمیدم که اون راست میگفت.

دیگه من سعی خودمو کردم فانع شی!

روش بیشتر فک کن!!
امیدوارم موفق باشی

لایک ها
164

درسته هر کس یه روشی داره اما خب یه روشایی هم هست که درواقع خودت سختی میبینی.

منخودمم اول قطاری خودنم همیشه دوستم که بزنز داش بهم میگفت کارت اشتباهه. من اصلا به حرفش نبودم.

خلاصه دیگه بعد فهمیدم که اون راست میگفت.

دیگه من سعی خودمو کردم فانع شی!

روش بیشتر فک کن!!
امیدوارم موفق باشی
متشکر از راهنمایی های شما دوست گرامی.:)

لایک ها
164

دوستان سوالی که در این زمینه پیش اومده اینه که: یکی از بچه ها بهم گفت برا ژنتیک اول کمپبل بعد ژنتیک کلاسیک اقای شاه نظر و بعد از اون کتاب آقای امینی باید مطالعه بشه نظر شما در این باره چیه؟

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

دوستان سوالی که در این زمینه پیش اومده اینه که: یکی از بچه ها بهم گفت برا ژنتیک اول کمپبل بعد ژنتیک کلاسیک اقای شاه نظر و بعد از اون کتاب آقای امینی باید مطالعه بشه نظر شما در این باره چیه؟

ترتيب ش عيناً اينه ؟! يعني چي ؟! يعني كسي غير اين بره ژنتيكش به فنا رفته ؟!

من خودم كتاب ژنتيك كلاسيك اقاي شاه نظر رو فقط دو هفته قبل از مرحله دومم يه نگاهي بهش كردم (تازه كتاب هم ماله من نبود ;))
من پيشنهادم اينه ، فصل اول ساسان أميني كه راجع به احتمال و اناليز و كلا مباحث رياضي كه شما نياز داري برا ژنتيك رو بهت مي گه رو سعي كن اول از همه بخوني بعدش انتخاب با خودته ولي اينو از من به عنوان يه پيشنهاد يا تجربه بشنو :
سوالات ولنيتز رو كامل حل كن + گريفيث رو حتما بخون.
كلا هرچي ژنتيك بيشتر حل كني روون تر ميشي ، يعني لِمِ كار كه دستت بياد ديگه حله، ديگه سوال ژنتيكي نيس كه نتوني حل كني ..!!
البته من سال دوم فقط ساسان أميني خونده بودم سال سوم رفتم ولنتيز و گريفيث خوندم !!

sadaf-kh

New Member
لایک ها
17

من اولين كتابى ك خوندم همين كتاب اقاى امينى بود و حتى اقاى اشرف گنجويى هم توى اولين كلاسى ك بعد از گرفتن طلا كشوريشون داشتن واسه مقدماتى همين كتاب رو تدريس ميكردن پس اگه قبل كمپل هم بخونيدش مشكلى پيش نمياد اما اگه نخونيدش و بريد سركلاس پيشرفته خيلى مشكل واستون پيش مياد:| تنها عيبى ك داره مبحث پيوستگى ژنى رو توش خوب نديدم ك من از استنسفيلد خوندم خيليم كتاب خفنيه من ب شخصه عاشق مسئله هاشم

البته بستگى ب سنتون هم داره مثلا اگه سال اولين حتما قبل اينكه بخونيد بهتره چيزايى مث احتمال و تركيب و جايگشت و لگاريتم بلد باشين ك مث اونموقع هاى من گيج نشين مجبور شين از وسط كتاب ول كنين برين يادبگيرين دوباره برگردين

melika4

New Member
لایک ها
0

من کتاب ژنتیک ازکلاسیک تاژنومیک خوندم و امری dnaرودارم میخونم

لایک ها
167

بله خوندم ٬
باید به دوستان بگم که فکر نکنم ژنتیک اونقدرا لایق وقت گذاشتن باشه ٬ به نظر من مطالب کمپبل در حد تئوری برای ژنیک عالی و کافی.
و ساسان امینی؛ که امروزه همه به اسم کتاب میشناسنش تا شخص! میتونه بسیار مفید باشه و کافی منتهــــــــــــا باید ترکیبیاتتون در کنارش خوب باشه. بهتر بگم احتمالات!

yaC-1

New Member
لایک ها
120

بله خوندم ٬
باید به دوستان بگم که فکر نکنم ژنتیک اونقدرا لایق وقت گذاشتن باشه ٬ به نظر من مطالب کمپبل در حد تئوری برای ژنیک عالی و کافی.
و ساسان امینی؛ که امروزه همه به اسم کتاب میشناسنش تا شخص! میتونه بسیار مفید باشه و کافی منتهــــــــــــا باید ترکیبیاتتون در کنارش خوب باشه. بهتر بگم احتمالات!
لايق وقت گذاشتن نيست؟؟؟؟!!! :91:
:204:
شما چند دوره ازمون مرحله يك و دو دادي و چند تا كتاب ژنتيك خوندي كه اين حرفو مي زني؟؟ :3:

لایک ها
167

لايق وقت گذاشتن نيست؟؟؟؟!!! :91:
:204:
شما چند دوره ازمون مرحله يك و دو دادي و چند تا كتاب ژنتيك خوندي كه اين حرفو مي زني؟؟ :3:
من الان سال سومم و دوره قبل یعنی هفدهمین دوره المپیاد هم مرحله اول و هم مرحله دوم شرکت داشتم.
به نظر من برای ژنتیک بیشتر از یک ماه و پانزده روز به هیچ وجه نباید بیشتر وقت گذاشت ٬ بیوشیمی بسیار مهم تر و وقت گیر تر هست و همچنین فیزیو و دیگر مباحث اینجوری که دوستان چمیدونم استندفیلد و ... رو میخونن من از اون جهت گفتم.
در ضمن هر وقت فک کردی خیلی بلدی بدون هیچی نیستی ;)
آهان راجع به چند و چوند کتاب ژنتیک پرسیده بودی ساسان امینی رو خوندم و کمپبل رو چندین دور.
در ضمن شوما یه نیگا بنداز به دوره ۱۷ مرحله دو میبینی که یه سوال ژنتیک ! که بهتره بگم احتمالات بیشتر توش نبود.

باشد تا رستگار شویــــد.

ak2000014

New Member
لایک ها
43

سلام دوستان
شما چرا اینقدر درباره ی کتاب ها بحث می کنید؟!
به نظرم ما باید بیشتر بحثمان رو روی مطالب خوانده شده بگذاریم نه اینکه به دنبال بهترین برای خواندن باشیم( هر چیز می تونه بهترین باشه ، به شرطی که کاملا تفهیم بشه)

فکر کنم این بخش رادیو المپیاد بتونه به همه سوالات مون پاسخ بده :
( البته شاید اکثرا شنیده باشید ولی برای کسانی که نشنیده اند گفتم).

[SUP]رادیو المپیاد[/SUP]

افرا.ف

Well-Known Member
لایک ها
580
پاسخ : ژنتیک از دیدگاه حل مسله

سلام . دوستان اگر کسی سوالات اخر فصل کتاب اقاای شاه نظر را حل کرده است ، بیایید راجع به برخی جواب هایش بحث کنیم . ممنون

E.coli

New Member
لایک ها
211

سلام . دوستان اگر کسی سوالات اخر فصل کتاب اقاای شاه نظر را حل کرده است ، بیایید راجع به برخی جواب هایش بحث کنیم . ممنون
یادم میاد اقای شاه نظر میگفتم، قراره یه فایل پی دی اف کنن، بزار تو سایت . هنوز نزاشتن مگه؟

E.coli

New Member
لایک ها
211

کدام سایت ؟ من ندیده ام چیزی[/quot
احتمالا از فرط زیادی کاراشون،وقت نکردن .
سعی کن خودت جل کنی،سوالاش چندان سخت نیس.

افرا.ف

Well-Known Member
لایک ها
580

خودم حل کرده ام فقط جهت اطمینان خاطر گفتم

بالا