لایک ها
66
سلام بچه ها به نظرتون البرتس یکم داستان مانند و خیلی خلاصه نیست؟حوصله ادمو سر نمیبره؟

kiki75

New Member
لایک ها
116
پاسخ : کتاب البرتس

این کتاب موضوعش چیست؟؟؟

لایک ها
66

زیست شناسی سلولی

parisa.t

New Member
لایک ها
28

بيچاره نويسندش كلي زحمت كشيده نگو اينجوري :4:

البته آلبرتسي كه فارسي ترجمه شده essential كتاب اصليه و خود دسن كتاب خفنيه .
لوديش بهتره ولي اگه قبلش آلبرتس خونده باشي خيلي سريعتر پيش ميري!

لایک ها
1,804

بهتره اول سلولی امیری رو بخونی بعد بری آلبرتس رو بخونی.
من امتحان کردم خیلی خوب شد.:157:

Nima138

Well-Known Member
لایک ها
527

بهتره اول سلولی امیری رو بخونی بعد بری آلبرتس رو بخونی.
من امتحان کردم خیلی خوب شد.:157:
من از کتاب امیری خوشم نمیاد،2 3 تا فصلشو که خوندم گذاشتم کنار...به نظرم کتاب مبانی زیست شناسی سلولی خیلی کامل و بی عیب توضیح داده و ترجمه خانه زیست شناسی هم خیلی خوبه،متن رونی داره

khalina

مدیر آیریسک
لایک ها
6,497

سلام دوستان گرامی،
بحث و بررسی یک کتاب به طور کلی انجام نمیشه.
مثلا نمیشه گفت این کتاب خوبه یا بده

برای اینکه چنین نتیجه ای گرفته بشه، باید بخش به بخش و موضوع به موضوع به یک کتاب نگاه کرد، مثلا نوشته اید این کتاب بچگانه و خلاصه است، آیا مثالی هم در مورد خلاصه بودنش دارید؟ یعنی مفهومی لازم بوده و گفته نشده؟ پس حتما به آن اشاره کنید.

در نهایت امیدوارم کتابها را طوری نقد کنید که ار کسی تصمیم داشت مبحث خاصی را مطالعه کند، دقیقا بداند از هر کتاب باید چقدر و تا کجا انتظار داشته باشد.

موفق و پیروز باشید

لایک ها
245

البرتس کتاب مختصر و مفیدیه .البته منظور از مختصر بودن این نیست که ناقصه بلکه مطالبی که ذکرشون ضروری نیست رو نیاورده.
کتاب سلولی امیری هم عالیه.
هر کس از یک سبک کتابی خوشش میاد دیگه!

لایک ها
66

البرتس کتاب مختصر و مفیدیه .البته منظور از مختصر بودن این نیست که ناقصه بلکه مطالبی که ذکرشون ضروری نیست رو نیاورده.
کتاب سلولی امیری هم عالیه.
هر کس از یک سبک کتابی خوشش میاد دیگه!
قبول میکنم!منم منظورم همین بود یه جور دیگه گفتم!!

Nima138

Well-Known Member
لایک ها
527

کتاب امیری مطالب رو جزوه وار گفته،یه سری نکات رو پشت سر هم میگه،بعضی مطالب این کتاب هم یه خورده غلطه،مثل اینکه این کتاب خلاصه ی کتاب آلبرتس هست،فکر می کنم مبانی آلبرتس... پس بهتره به نظر من کتاب مبانی آلبرتس رو بخونیم.

لایک ها
223

سلام
دوستان من اطلاعاتی در مورد آلبرتس ندارم ولی لودیش رو دارم!
اون کتاب هم احتیاجه؟
باتشکر!:d

Nima138

Well-Known Member
لایک ها
527

کتابای خوب وقتی ترجمه فارسی میشن همه مطالبشون به هم میریزه،پس هر وقت یه کتابی که خوب ترجمه شده دیدی باید بچسبی بهش،کتاب مبانی زیست شناسی سلولی آلبرتس خانه زیست شناسی تمام رنگی هست و خیلی خوب ترجمه شده،به نظرم این کتاب خیلی فوق العاده است.وقتی این کتاب رو می خونی به نوع حس رضایت و اعتماد داری که این کتاب کامله و تو داری وقتتو تلف نمی کنی...

لایک ها
245

کتاب امیری مطالب رو جزوه وار گفته،یه سری نکات رو پشت سر هم میگه،بعضی مطالب این کتاب هم یه خورده غلطه،مثل اینکه این کتاب خلاصه ی کتاب آلبرتس هست،فکر می کنم مبانی آلبرتس... پس بهتره به نظر من کتاب مبانی آلبرتس رو بخونیم.
درسته کتاب اصلیه The Cell هستش. خیلی کتاب خوبیه .
من توی جشنواره کتاب یه نسخه شو دیدم خیلی عالی بود.

hanie.sh

New Member
لایک ها
86

دوست عزیز همیشه از دید بچه های المپ کتاب آلبرتس داستان وار هستش و ی جورایی حوصله ی آدمو سر میبره،در این مورد ایراد از آلبرتس نیست ایراد از موضوع کتابه!‏!سلولی نسبت به بخشای سخت زیست مثل ژنتیک و گیاهی و... به حدی راحته که واسه بچه ها خوندنش کسل کنندست!!اما در مورد آلبرتس من بهت پیشنهاد میدم که فقط از بخش سلولیش استفاده کنی اونم به این شکل که اول سلولیه کمپبل و سولومون رو بخون و بعد آلبرتس رو مطالعه کن و قسمتای مهمشو علامت گذاری کن که برای مرور خیلی وقتت با خوندن مطالبی که لازم نیست گرفته نشه!برای مولکولی من فکر میکنم آلبرتس دید خوبی بهتون نمیده ی کوچولو از نظر انسجام موضوعی مشکل داره در واقع بهتره از ی کتاب جدی تر استفاده کنی حتی اگه زبان اصلی باشه...من خودم مولر رو مطالعه کردم راضی بودم.موفق باشی.

a.tefe

New Member
لایک ها
74

هرکسی نظری داره و از کتاب خاصی خوشش میاد ولی من به شخصه کتاب آلبرتس رو بیشتر از هر کتاب سلولی دیگه ای دوس دارم!!!
بنظرم اگه قبلش بیوشیمی خونده باشی اینا برات شاید خیلی آسون تر هم میشه ولی کلا کتاب آلبرتس یه دید متفاوت نسبت به مسایل سلولی به آدم میده!!
منطورم اینه ذهن رو باز میکنه و دید متفاوتی به دست میاری!!

بالا