amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273
با سلام میخواستم بدانم برای من که در ابتدای راه المپیاد فیزیک هستم آیا باید مطالب مکانیک و الکتریسته که فهم آن با خواندن هالیدی کمی سخته فیزیک پایه ی ج بلت را بخوانم اگه کتابه دیگه ای را میشناسید لطفا معرفی کنید

Ali bahari

New Member
لایک ها
0
پاسخ : کتاب فیزیک پایه ج.بلت

دیگه از بلت ساده تر میشه همون کتاب درسی... ولی کلا اگه نفهمیدیشون همون حل مسیلشو یاد بگیری خیلی خوبه...

آخرین ویرایش توسط مدیر

phisic7

New Member
لایک ها
2

سعی کن با همون هالیدی بیای بالا،فقط اولش سخته اما بعد هالیدیم از سادگی دلتو می زنه!وقتتو با کتبی غیر کتب اصلی هدر نده،من حتی بعضی هاذ رو میشناسم که هالیدیم نخوندن مستقیم رفتن سراغ کلپنر!

bemoniri

New Member
لایک ها
200

بلت چرته!
هالیدی بخونید....بعد کلپنر

negar parvin

New Member
لایک ها
48

من یکی از طلاها رو میشناسم که هالیدی نخونده و برای مطالب مقدماتی سه جلد اول دوره ی درسی رو خونده.من فک میکنم دوره ی درسی آسونتر از هالیدی هست واسه شروع.اگرچه که همونطور که دوستان گفتن بهترین کار اینه که با خود هالیدی شروع کنید

Al!R3ZA

Well-Known Member
لایک ها
3,166

تا زمانی که ریاضیاتتون قوی بشه ، بلت بخونید.
همزمان با بلت ، توماس بخونید و مشتق انتگرال یاد بگیرید.
بعد هالیدی بخونید..... و بعدش هم کتابای قوی دیگه....
یادداشت های کاربری استاد پرتوی میتونه کمکتون کنه :)

pymn_nzr

New Member
لایک ها
754
دوره درسی

من یکی از طلاها رو میشناسم که هالیدی نخونده و برای مطالب مقدماتی سه جلد اول دوره ی درسی رو خونده.من فک میکنم دوره ی درسی آسونتر از هالیدی هست واسه شروع.اگرچه که همونطور که دوستان گفتن بهترین کار اینه که با خود هالیدی شروع کنید
دوره درسی زیاد به سبک المپیاد نیست ... در مورد کاربرد فیزیک مثلا در موتور ماشین و از این جور چیز ها بحث کرده ... بیشتر به درد اطلاعات عمومی میخوره تا المپیاد

اما جلد چهارمش که پر از مساله هست ، خالی از لطف نیست ...

چون مباحثی رو سوال داده که تقریبا توی هیچ کتابی پیدا نمیشه ... مثل : مسایل حباب ، کشش سطحی ، مدول یانگ و ...

ali96

New Member
لایک ها
20

با سلام میخواستم بدانم برای من که در ابتدای راه المپیاد فیزیک هستم آیا باید مطالب مکانیک و الکتریسته که فهم آن با خواندن هالیدی کمی سخته فیزیک پایه ی ج بلت را بخوانم اگه کتابه دیگه ای را میشناسید لطفا معرفی کنید
هر چند من فيزكي (المپياد آونگ :d:) ) نيستم ولي فيزك (المپياد آونگ :d:) )رو هاليدي ميخونم 4 5 تا دوست المپياد فيزكي (المپياد آونگ :d:) ) دارم همشون از اينكه منابع مختلف رو ميخوندند پشيمون بودن ....همون هاليدي رو كامل بخون مرحله 2 هم قبول ميشي ..... كسي رو ميشناسم رياضي ميخوند سوم هم فيزيك فقط هاليدي رو خوند مرحله 2 فيزيك و رياضي رو با هم قبول شد (رفت رياضي)

bemoniri

New Member
لایک ها
200

با هالیدی (ها) نمیشه مرحله 2 قبول شد
فقط باید مساله حل کرد واسه قبولی

بالا