کتاب مناسب تکانه و اندازه حرکت

Mohammadjj

Active Member
لایک ها
119
سلام

من وقتی سوال حل میکردم فهمیدم تو مبحث تکانه و کلا فصل 9 هالیدی یکم مشکل دارم به نظر شما کتابی هست که یکم کامل تر باشه؟

ممنون

لایک ها
224
پاسخ : کتاب مناسب تکانه و اندازه حرکت

فکر میکنم کلپنر رو بخونید حل بشه

sina

New Member
لایک ها
385

سلام

من وقتی سوال حل میکردم فهمیدم تو مبحث تکانه و کلا فصل 9 هالیدی یکم مشکل دارم به نظر شما کتابی هست که یکم کامل تر باشه؟

ممنون
فصل تکانه و برخورد فولز خیلی کامله اگه اونو فول شی یعنی تا بعده دوره نیازی به خوندن چیزی نداری

OmidZarifi

New Member
لایک ها
174

بالاتر از هالیدی فقط کلپنر...

Mohammadjj

Active Member
لایک ها
119

فصل تکانه و برخورد فولز خیلی کامله اگه اونو فول شی یعنی تا بعده دوره نیازی به خوندن چیزی نداری
فصل تکانه و برخورد فولز ؟ این کتاب مال کدوم انتشارات ؟ مقدمه هست وبه زبان ساده گفته چون من دارم یک برخورد ساده رو نمیتونم نحلیل کنم؟

اگه میشه این کتاب رو با اسم و مشخصات کامل بدید تا وقتی نمایشگاه کتاب هست شیراز بخرمش. ممنون.

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

فکر میکنم کلپنر رو بخونید حل بشه
بالاتر از هالیدی فقط کلپنر...
مگه کلپنر مقدماتی داره ؟ یعنی من هالیدی رو نفهمیدم الان کلپنر رو بخونم مشکلی نیست؟

sina

New Member
لایک ها
385

فصل تکانه و برخورد فولز ؟ این کتاب مال کدوم انتشارات ؟ مقدمه هست وبه زبان ساده گفته چون من دارم یک برخورد ساده رو نمیتونم نحلیل کنم؟

اگه میشه این کتاب رو با اسم و مشخصات کامل بدید تا وقتی نمایشگاه کتاب هست شیراز بخرمش. ممنون.

مگه کلپنر مقدماتی داره ؟ یعنی من هالیدی رو نفهمیدم الان کلپنر رو بخونم مشکلی نیست؟
مکانیک تحلیلی فولز نشر دانشگاهی
البته سطح این کتاب خیلی از هالیدی بالاتره ولی اگه با هالیدی سطحش واستون بالاست پیشنهاد می کنم کتاب فیزیک پایه نوشته فرانک جی بلت جلد 1 رو بخونید بهتره

OmidZarifi

New Member
لایک ها
174

نه...
کلپنر مال دوره است و مرحله 2. خوب هالی رو بفهم بعد....

Mohammadjj

Active Member
لایک ها
119

البته سطح این کتاب خیلی از هالیدی بالاتره ولی اگه با هالیدی سطحش واستون بالاست پیشنهاد می کنم کتاب فیزیک پایه نوشته فرانک جی بلت جلد 1 رو بخونید بهتره
نه خدا رو شکر فقط با این فصلش مشکل دارم. این کتابی که میگید برای من مناسبه؟

نه...
کلپنر مال دوره است و مرحله 2. خوب هالی رو بفهم بعد....
من با هالیدی تو فهمش مشکلی ندارم و مفاهیم رو به راحتی میگیرم تا حدی که میتونم کامل توضیحش بدم من مشکل اصلیم حل مسئله هست.

البته فعلا بحث چیز دیگه هست من فصل 9 هالیدی رو متوجه نمیشم اصلا چه به دردی میخوره تو مسئله چجور باید پیادش کنم یا چه موقع به کار میره! من مشکلم اینه حالا برای این کتابی هست

آخرین ویرایش توسط مدیر

OmidZarifi

New Member
لایک ها
174

نه خدا رو شکر فقط با این فصلش مشکل دارم. این کتابی که میگید برای من مناسبه؟

من با هالیدی تو فهمش مشکلی ندارم و مفاهیم رو به راحتی میگیرم تا حدی که میتونم کامل توضیحش بدم من مشکل اصلیم حل مسئله هست.

البته فعلا بحث چیز دیگه هست من فصل 9 هالیدی رو متوجه نمیشم اصلا چه به دردی میخوره تو مسئله چجور باید پیادش کنم یا چه موقع به کار میره! من مشکلم اینه حالا برای این کتابی هست
خوب حل مسئله یعنی فهمیدن...
اگه خوب نمی تونید مسئله حل کنید... تا حدودی یعنی مطلب رو خوب نگرفتید...
ولی اگه فصل 9 رو نمی فهمید از کتاب های پا یه ای تر شروع کنید...
مثل ج.بلت....
برای حل مسئله هم از هر نوع مسئله، مسئله اولش رو اگه تونستید حل کنید اگر هم نتونستید جوابشو پیدا کنید و کامل بخونید و برا خودتون توضیح بدید...
بعد برید سراغ مسئله بعدی.
موفق باشید

SMASZOP

مشاور فیزیک
لایک ها
529

شاید مشکلتون از ریاضیاتش باشه منظورم المان گیری و بعد dp/dt حساب کردن و اینجور چیزا!توصیه می کنم ریاضیتونو قوی کنید اگه تو اینی که گفتم مشکل دارید

Mohammadjj

Active Member
لایک ها
119

خوب حل مسئله یعنی فهمیدن...<br>
اگه خوب نمی تونید مسئله حل کنید... تا حدودی یعنی مطلب رو خوب نگرفتید...<br>
ولی اگه فصل 9 رو نمی فهمید از کتاب های پا یه ای تر شروع کنید...<br>
مثل ج.بلت....<br>
برای حل مسئله هم از هر نوع مسئله، مسئله اولش رو اگه تونستید حل کنید اگر هم نتونستید جوابشو پیدا کنید و کامل بخونید و برا خودتون توضیح بدید...<br>
بعد برید سراغ مسئله بعدی.<br>
موفق باشید
<br>
از راه نمایی تون ممنون .من تو مفاهیم مشکل ندارم تو به کارگیریش تو مسئله مشکل دارم.<br>
<br>
من همین فصل اکثریاتش روغیر از دقیقا تفاوت برخورد کشسان و ناکشسان فهمیدم.والا نمیدونم....<br>
<br>
<font color="silver">---- دو نوشته به هم متصل شده است ----</font><br>
<br>
شاید مشکلتون از ریاضیاتش باشه منظورم المان گیری و بعد dp/dt حساب کردن و اینجور چیزا!توصیه می کنم ریاضیتونو قوی کنید اگه تو اینی که گفتم مشکل دارید
<br>
میشهیک مثال بزنید

ببخشید یه نظر شما بزرگواران یا اینکه وقت کمه فکر خوبی هست از فیزیک پایه کمک بگیرم؟

Mohammadjj

Active Member
لایک ها
119

داداش این کتاب نوسندش گرانت فاولز . یه یک ساعتی دنبالش بودم. کتاب خیلی توپی هست... ممنون برم نمایشگاه ببینم برای من خوبه یا نه!!!

لایک ها sina
بالا