mahallehm

New Member
لایک ها
487
به نظرتون تو مباحث مرحله 3 کدوم کتاب ها برای شروع و بعدش مفید و مناسبه و کدوم فصل ها و مباحثشون...؟!(شیمی آلی،تجزیه،معدنی و فیزیک لطفا) .... ممنون:67:

Choomba

New Member
لایک ها
189
پاسخ : کدوم کتاب، کدوم مباحث؟!

به نظرتون تو مباحث مرحله 3 کدوم کتاب ها برای شروع و بعدش مفید و مناسبه و کدوم فصل ها و مباحثشون...؟!(شیمی آلی،تجزیه،معدنی و فیزیک لطفا) .... ممنون:67:
سلام! فکر کنم این صدمین باره که این موضوع رو دیدم.یه کم بگردید جواب سوالاتون تو تاپیکای قبلی هست!موضوع تکراریه.

لایک ها
207

اره خیلی از این تایپیک ها هست.یه کوچولو بگردی پیدا میکنی.:89:

mahallehm

New Member
لایک ها
487

درسته هست ولی خیلی پراکنده هستند و فقط اسم کتاب ها مطرحه. من بیشتر روی مباحث لازم مشکل دارم که خانم mehrafshan تو یک تایپک دیگه تجزیه رو گفتن. اون یکی ها رو هم لطف کنین ممنون... اگه تایپک مشابهی هست :162:لطفا لینک بدین...ممنون

iman HN

New Member
لایک ها
2,646

درسته هست ولی خیلی پراکنده هستند و فقط اسم کتاب ها مطرحه. من بیشتر روی مباحث لازم مشکل دارم که خانم mehrafshan تو یک تایپک دیگه تجزیه رو گفتن. اون یکی ها رو هم لطف کنین ممنون... اگه تایپک مشابهی هست :162:لطفا لینک بدین...ممنون
تجزیه اسکوگ+آلی سولومنز

لایک ها
207

یه چیزی شما اول دبیرستانین اونوقت برای مرحله سه میخونین؟؟
یعنی تمام کتاب های دبیرستان و تمام کتاب های مرحله دو رو خوندین؟؟؟
آفرین
تحت تاثیر قرار گرفتم:88:

r-shvir

New Member
لایک ها
230

یه چیزی شما اول دبیرستانین اونوقت برای مرحله سه میخونین؟؟
یعنی تمام کتاب های دبیرستان و تمام کتاب های مرحله دو رو خوندین؟؟؟
آفرین
تحت تاثیر قرار گرفتم:88:
آره آفرین منم همین طور:43::43::43::77:

mahallehm

New Member
لایک ها
487

شما بخواین کتابای مرحله ۱ و ۲ رو بشمرین(با حذف مشابه ها) از ده تا بیشتر نمیشه. نمیگم ۱۰۰٪ خوندم ولی ۷۰-۸۰ ٪ خوندم ولی مرحله ۲ بیشتر روی حل مسئله است تا اطلاعات بر عکس مرحله ۳. ضمنا قانونی نیست که بگه مرحله ۲ و ۳ رو نمیشه با هم خوند. هست؟! موفق باشیم!:67:

لایک ها
207

شما بخواین کتابای مرحله ۱ و ۲ رو بشمرین(با حذف مشابه ها) از ده تا بیشتر نمیشه. نمیگم ۱۰۰٪ خوندم ولی ۷۰-۸۰ ٪ خوندم ولی مرحله ۲ بیشتر روی حل مسئله است تا اطلاعات بر عکس مرحله ۳. ضمنا قانونی نیست که بگه مرحله ۲ و ۳ رو نمیشه با هم خوند. هست؟! موفق باشیم!:67:
درسته که حل مساله خیلی مهمه ولی برای المپیاد مخصوصا شیمی باید کتاب های زیادی رو خوند.
منظورم برای موفقیت هست نه فقط قبول شدن چند تا مرحله.وگرنه مرحله یکی و دو رو میشه با کتاب های مهندس بازرگان و مورتیمر قبول شد(البته نمیگم راحته)
ولی امیدوارم موفق باشیم.

iman HN

New Member
لایک ها
2,646
پاسخ : کدوم کتاب المپیاد شیمی، کدوم مباحث؟!

واسه مرحله هر چی دم دستتون رسید باید حل کنید نبینید که آسونه یا سخت...کلا حل کنید!!!

daryab

New Member
لایک ها
163

حالا میشه بگید دقیقا چه فصلایی از اسگوکو باید بخونیم؟

mahallehm

New Member
لایک ها
487

۹ تا ۱۷ ویرایش ۸

daryab

New Member
لایک ها
163

و از سولومون؟
همشو؟

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

و از سولومون؟
همشو؟
اولا سولومونز درسته. سولومون کتاب زیسته فکر کنم:3:
دوما جلد 1 رو بخونید کافیه
سوما الان شما مطمینید همه کتابای م2 رو تموم کردین؟:3:
چهارما موفق باشیم :97:

daryab

New Member
لایک ها
163

بله
معذرت میخوام
با دوستم داشتین راجب سولومون حرف میزدیم ایجوری شد
خیلییییییییییییییییییییییی
ممنوووووووون:87:

masi_forlan

New Member
لایک ها
39

اولا سولومونز درسته. سولومون کتاب زیسته فکر کنم:3:
دوما جلد 1 رو بخونید کافیه
سوما الان شما مطمینید همه کتابای م2 رو تموم کردین؟:3:
چهارما موفق باشیم :97:
مهزاد جان به نظر شما برا شیمی الی موریسون بهتره یا سولومنز؟؟؟ بنده شنیدم موریسون مفهومیه..!!
برا مرحله 3لازمه مفهومی بلد باشی یاتو حل مسیله مهارت داشته باشی؟؟؟

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

مهزاد جان به نظر شما برا شیمی الی موریسون بهتره یا سولومنز؟؟؟ بنده شنیدم موریسون مفهومیه..!!
برا مرحله 3لازمه مفهومی بلد باشی یاتو حل مسیله مهارت داشته باشی؟؟؟
من هیچ کدومو کامل نخوندم( کلا درس دوره نخوندم چون معلم المپیادم از تابستونی که میومدم سوم بهم گفتند هیچوقت درس دوره نخونم و فقط م2 کار کنم. که الان بسی پشیمونم مخصوصا با سوالای م2 امسال!!!)
ولی یه نگاهی به هر 2 کتاب انداختم (3-4 فصل از هرکدومشونو خوندم) خودم به شخصه از سولومونز بیشتر خوشم اومد.
حالا از اساتید بپرسی بهتره عزیزم. ولی من سولومونزو بیشتر دوس داشتم!

mahallehm

New Member
لایک ها
487

به نظر من ولهارد رو بخونید. خیلی تصاویر و توضیحات بهتری داره و بعد با سولومونز یا موریسون تکمیلش کنین. :76:

iman HN

New Member
لایک ها
2,646

به نظر من ولهارد رو بخونید. خیلی تصاویر و توضیحات بهتری داره و بعد با سولومونز یا موریسون تکمیلش کنین. :76:
در مورد آلی هم بگم که سولومنز جلد 1 تا قبل الکل ها و اتر ها(فک کنم تا صفحه 249) باید خونده بشه...البته خوندن از روی این کتاب و حل مسئله از روی کلایدن میتونه خیلی کمک کنه...وقتی این کار رو کردید از کتاب 3000مسئله شیمی آلی تا آخر فصل 9 رو حل کنید...با این برنامه فک نکنم بتونن سوالی تا حد مرحله 3 بدن که نتونید حل کنید!!!

iman HN

New Member
لایک ها
2,646

حالا میشه بگید دقیقا چه فصلایی از اسگوکو باید بخونیم؟
در مورد اسکوگ اگه ویرایش قدیمی رو دارید از فصل 1 شروع کنید ولی ویرایش جدید همون فصل 9 تا 17 باید خونده شه ولی اگه می خواید واسه مرحله 2 مناسب باشه فقط فصل های تجزیه وزنی و تیتراسیون رسوبی و کلا اونایی که میشه به استو کیومتری ربطش داد بخونید...

بالا