زمینی

Active Member
لایک ها
159
پاسخ : کمپبل یا سولومون؟؟؟

اگه صفحه اول رو دیده باشین دومین پست مال من بود
و پست این بود:
نظرمن یکبار برای همیشه
کمپبل و لایف
ترجیحا آخرین ویرایش ها
و اگر هم نظر منو دیده باشین ازتون پرسیدم چرا لایف؟ و تا جایی که یادمه شما جوابی ندادید :181::181: صفحه 2 پست 14#

آخرین ویرایش توسط مدیر

Mehran Asadi

Well-Known Member
لایک ها
442

و اگر هم نظر منو دیده باشین ازتون پرسیدم چرا لایف؟ و تا جایی که یادمه شما جوابی ندادید :181::181: صفحه 2 پست 14#
واقعا جواب ندادم؟؟؟؟؟
آقا شرمنده
خوب ببین اولین مزیت لایف نمودارهاشه بطوریکه شما چنین نمودارهایی رو به ندرت در سولومون وکمپبل می بینید
مورد دوم شکلهای اونه که مطالب خیلی آموزنده در اون بیان شده
مورد سومی که من به شخصه دوست دارم کادرهای اونه که به نوعی حوزه عملی زیست شناسی رو نشون میده
درکل کتاب خیلی خوبیه اگه کسی میخواد به معنای واقعی کلمه زیست شناسی بفهمه لایف روهم بخونه یا حداقل نگاهی داشته باشه ولی درهرحال ازکمپبل غافل نشید
موفق باشی :)

best future

New Member
لایک ها
0

منظورم همون المپیاده.منظورم از کتابای دیگه کتابای تخصصی تر مثله فیزیولوژی و گیاه شناسی و بیوشیمی و.......است

Mehran Asadi

Well-Known Member
لایک ها
442

منظورم همون المپیاده.منظورم از کتابای دیگه کتابای تخصصی تر مثله فیزیولوژی و گیاه شناسی و بیوشیمی و.......است
خب شما هرچه بیشتر بخونی به نفعته
اساسا بعد از کمپبل تخصصیهارو میخونن

Raha24

Active Member
لایک ها
165

به نظرتون خوندن زیست عمومی قبل کتابای تخصصی لازمه ؟؟؟؟؟؟سولومون بهتره یا کمپل ؟؟؟؟؟من سولومون دارم لازمه ک کمپل بخرم ؟؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش توسط مدیر

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

به نظرتون خوندن زیست عمومی قبل کتابای تخصصی لازمه ؟؟؟؟؟؟سولومون بهتره یا کمپل من سولومون دارم لازمه ک کمپل بخرم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

• :164:

• :185:

خوندن زيست عمومي لازمه !
و اگه قبل از تخصصي خونده بشه بهتره چون درك مطالب رو برا تخصصي بالا مي بره

با تقريب خوبي به نظرم هر دو رفرنس بيولوژي خوبن هرچند من خودم كمپبل رو ترجيح ميدم
اما زيست عمومي تازه شروعه كاره !

من به جاتون بودم ديگه رفرنس ديگه اي برا بيولوژي نمي خريدم چون واقعا لازم نيست، همون سولومون رو شروع كنيد به خوندن

+ اگه سوميد به نظرم يكي دو تا تخصصي هم ، همزمان با بيولوژي بخونيد خوبه

با بهترين ارزوها

Raha24

Active Member
لایک ها
165

خیلی ممنون از راهنماییتون :126:

bloodborne

New Member
لایک ها
215

بله منم نظرم همینه که در حین خوندن سولومون مباحث تخصصی هم بخونید چون بیوشیمی سولومون زود تموم میشه می تونید کنارش اونو بخونید.
گیاهیش زود تموم میشه می تونید شروع کنید ولی به نظر من قسمت فیزیولوژی ژنتیک و اکولوژی و جانورشناسی سولومون رو بخونید چون هر کدوم یکجلد یا بیشترن.
بعد تقریبا وقتی روی دویا سه مبحث زیست عمومی مسلط شدید سوالات مرحله 1 رو حل کنید سعی کنید بیوشیمی هم زود تموم کنید که یکی از مباحث کلیدی چه سوالاتش و چه نقش های دیگش توی مباحث دیگه.

armin80

New Member
لایک ها
0

با عرض سلام می خواستم بگم که من چند روزیه دارم سولومون رو می خونم (البته گزیدش که برای سوم دبیرستانه )بعضی جاهاش سخته و بدون کمک معلم یادگیریش مشکله ولی بازم من باهاش کنار اومدم (البته با کمی کمک )بعضی از دوستامم کمپل می خونن می خواستم بدونم آگه منم شروع کنم برای خوندن المپیاد کمپل در چه سطحیه ویا مثل سولومون نیاز به معلم داره؟ ؟؟:confused:

bloodborne

New Member
لایک ها
215

یکی راهنمایی کنه زیست دوم وسوم رو خوندم به علاوه فصل شارش انرژی در جانوران از زیست پیش.
جلد یک سولومون هم خوندم.
فصل یک ژنتیک شاه نظر روهم خوندم.
قسمت فیزیولوژی سولومون رو هم دارم می خونم الا فصل سومش هستم درباره انتقال پیام عصبی هست البته باید بگم قسمت انتقال پیام عصبی + ماهیچه از فیز رودس خوندم.
بگید چیکار کنم که نظم بذم به برنامم.
بعد در ضمن می خوام لنینجر رو شروع کنم به نظر تون موقع خوبیه.

m.h.souri

Active Member
لایک ها
118

یکی راهنمایی کنه زیست دوم وسوم رو خوندم به علاوه فصل شارش انرژی در جانوران از زیست پیش.
جلد یک سولومون هم خوندم.
فصل یک ژنتیک شاه نظر روهم خوندم.
قسمت فیزیولوژی سولومون رو هم دارم می خونم الا فصل سومش هستم درباره انتقال پیام عصبی هست البته باید بگم قسمت انتقال پیام عصبی + ماهیچه از فیز رودس خوندم.
بگید چیکار کنم که نظم بذم به برنامم.
بعد در ضمن می خوام لنینجر رو شروع کنم به نظر تون موقع خوبیه.
داشتم برنامتو نگاه میکردم جای خالی یه چیزی بشدت احساس میشد!!گیاهی!!گیاهی خیلی مهم و به همین دلیل باید خیلی روش وقت گذاشته بشه!من خودم پارسال 9فصل اول گیاهی رست +فاطمی{الهه علوی}رو خوندم!الان بنظر من برو 9 فصل اول رست + فصل رشد ونمو{اگه اشتباه نکنم فصل11 بود!!}رو بخون بعد که تمومش کردی برو سراغ جلد2 کمپل{the cell}از فصل 8 {مقدمه ای بر متابولیسم}به بعد{چون میگی ج1 سولومون رو خوندی!}رو بخون و چون شارش انرژی رو هم خوندی تا آخر تمومش کن بعد لنینجر و فیزیولوژی سولومون رو موازی باهم بخون!و در آخر هم برو سراغ گایتون!!{این همه گفتم بخاطره اینکه سال دومی و هنوز وقت داری و بنظرم شدنی چون خودم دارم گایتون رو تموم میکنم!!فقط لنینجرونخوندم!}:D

bloodborne

New Member
لایک ها
215

خب جلد 1 سولومون همون فصولی که شما میگید رو از جلد دو کمپبل داره من اونارو خوندم یعنی در از نظر سرفصل من تا جلد دو کمپبل خوندم.
حالا می خوام بگید فیزیو بخونم یا گیاهی یا ژنتیک یا بیوشیمی

لایک ها
16

خب جلد 1 سولومون همون فصولی که شما میگید رو از جلد دو کمپبل داره من اونارو خوندم یعنی در از نظر سرفصل من تا جلد دو کمپبل خوندم.
حالا می خوام بگید فیزیو بخونم یا گیاهی یا ژنتیک یا بیوشیمی
به نظر من دوستمون درست میگن شما بهتره جلد 2 کمپبل رو بخونی . فصل ارتباط سلولی رو سولومون نگفته و هرچند کمپبل هم خیلی قاطی پاتی گفته ولی بهتر از هیچیه.
بعد شما میتونین همین فصل کمپبل رو از تو بیوشیمی لنینجر پیدا کنید بخونید تا بهتر جا بیفته.(فکر کنم فصل 12 باشه)
من بهتون پیشنهاد میدم مطابق سرفصل های کمپبل پیش برین البته این نظر منه و خودمم هم همین کار رو کردم و الآن دارم ژنتیک میخونم و بعد موازی با اون مطالب تکمیلی رو از رو تخصصی ها میخونم. ولی نظر من اینه که تا مرحله 1 بیشتر رو زیست عمومی وقت بذارین و سعی کنین که زیست عمومی رو خوب بلد باشید.

ehsan__sh

New Member
لایک ها
2

به نظر من دوستمون درست میگن شما بهتره جلد 2 کمپبل رو بخونی . فصل ارتباط سلولی رو سولومون نگفته و هرچند کمپبل هم خیلی قاطی پاتی گفته ولی بهتر از هیچیه.
بعد شما میتونین همین فصل کمپبل رو از تو بیوشیمی لنینجر پیدا کنید بخونید تا بهتر جا بیفته.(فکر کنم فصل 12 باشه)
من بهتون پیشنهاد میدم مطابق سرفصل های کمپبل پیش برین البته این نظر منه و خودمم هم همین کار رو کردم و الآن دارم ژنتیک میخونم و بعد موازی با اون مطالب تکمیلی رو از رو تخصصی ها میخونم. ولی نظر من اینه که تا مرحله 1 بیشتر رو زیست عمومی وقت بذارین و سعی کنین که زیست عمومی رو خوب بلد باشید.
منم با ایشون موافق ترم

farzam

Active Member
لایک ها
149

تا مرحله 1 بیشتر رو زیست عمومی وقت بذارین و سعی کنین که زیست عمومی رو خوب بلد باشید.
کمپبل گرایی شایدم خیلی خوب نباشه.....سوالات دارن سخت میشه....برای خیلی از سوالا کمپبل کافی نیس....تخصصی هارو فراموش نکنید دوستان.....

زمینی

Active Member
لایک ها
159

من چند وقت پیش با شهریار فغانی کلاس داشتم گفت کمپبل کمپبل کمپبل حتی اگر تموم هم کردید رفتید سراغ تخصصی توی برنامه هرروزتون جاش بدید مخصوصا که سال به سال المپیاد داره به کمپبل نزدیک تر میشه!!!

puoriacme

New Member
لایک ها
3

به نظر من کسی که تازه می خواد شروع کنه باید کمپل رو بخونه بعدا برای تکمیل کردن اطلاعاتش سولومون رو بخونه!

Mohsen..

New Member
لایک ها
3

این اصلا درست نیست سر دو تا کتاب عمومی بحث کنید من تو بخش خلاصه کمپبل اشاره کردم یه کتاب عمومی در حد کلمات کلیدی و توضیحات بدرد میخوره من شخصا بیولوژی لایف رو یه دست مطالعه کردم و دیدم خیلی بهتر و قشنگتر از کمپبل و سولومونه(حالا فردا نری لایف بخریا)من خودم تو دوران راهنماییم با کمک یه دبیر زیست شناسی که معلم داداشم بود سه تا کتاب بیولوژی ال کا اس رو خوندم و دیدم هیچ فرقی با اون کلمات کلیدی ندارن،بهتره بری به جای خوندن یه عمومی به صورت عمقی(که تا تخصصی نخونی به عمقش نخواهی رسید)بری تابع و مشتق رو بخونی برا تفسیر نمودارا یا فصول احتمالاتو با تمرین زیاد کار کنی برا ژنتیک

لایک ها
4

این اصلا درست نیست سر دو تا کتاب عمومی بحث کنید من تو بخش خلاصه کمپبل اشاره کردم یه کتاب عمومی در حد کلمات کلیدی و توضیحات بدرد میخوره من شخصا بیولوژی لایف رو یه دست مطالعه کردم و دیدم خیلی بهتر و قشنگتر از کمپبل و سولومونه(حالا فردا نری لایف بخریا)من خودم تو دوران راهنماییم با کمک یه دبیر زیست شناسی که معلم داداشم بود سه تا کتاب بیولوژی ال کا اس رو خوندم و دیدم هیچ فرقی با اون کلمات کلیدی ندارن،بهتره بری به جای خوندن یه عمومی به صورت عمقی(که تا تخصصی نخونی به عمقش نخواهی رسید)بری تابع و مشتق رو بخونی برا تفسیر نمودارا یا فصول احتمالاتو با تمرین زیاد کار کنی برا ژنتیک
دوست عزیز من با حرفت کاملا مخالفم ، تو بری تابع و مشتق بخونی یا احتمالات خب داری برا المپ ریاضی میخونی که ، هیچ هم لازم به تابع و مشتق نیست(نهایتا 1 الی 2 سوال نمودار بیاد حالا اون دوتا رو حل نکنید بهتر از این هست که وقتتو سر این مباحث بسی..... تلف کنید و از خوندن غافل بشید)در ضمن تو م1 امسال امتحان دادی قبول شدی؟بیولوژی لایف در حد عکسها و نمودار ها و یه نکات ریز ارزش داره ، من جای تو بودم به جای خوندن سه تا کتاب عمومی میشستم کمپبلو چندین بار میخونم ، اتفاقا انتخاب کردن یک بیولوژی عمومی چاشنی المپ خوندنه ، شاید تو بخش فیزیولوژی کمپبل یه نکته ای رو گفته باشه دیگه لازم نباشه بری برای پوشش اون مبحث که تو سولومون نکتش گفته نشده فیزیو بخونی ، درضمن لازم نیست که همه مباحث تخصصی تموم بشن، یکی از نقره های پارسال با خوندن کمپبل و فصول حیاتی بیو و فیزیو و چند فصل ژنتیک امینی م2 قبول شد بعد رفت برا دوره سلولی آلبرتس و گیاهی علوی رو گرفتو خوند و مطالب رو دوره کرد از رو کمپبل و سوال کرد و سوال حل کرد و سوال حل کرد . یعنی جای خوندن تمام تخصصی ها نشست چند بار کمپل رو خوند و سوال حل کرد . چه بسا انتخاب بیولوژی عمومی در راه المپ خوندن شما تاثیر داره یعنی اگه نکته کم گفته باشه شما کارتون سنگین تر شده(یکبار عمومی رو خوندید ناقص بوده رفتید تخصصیشو خوندید) و اگه نکته زیاد گفته باشه مثل کمپبل کارتون سبک تر میشه(نکات رو از رو بیولوژی عمومی خوندید دیگه نیازی به تخصصیش ندارید چون کمپبل مطالبو پوشش میده) ، من نظرم اینه که نکات گرد آوری شده در کمپبل بسیار خلاصه و مفید هستن و چه بسا چند بار خوندن کمپبل در حجم مطالعه منابع شما تاثیر گذار است(کسی که الان هشتمه باید بشینه دوبار کمپبلو بخونه تا بیاد نهم ، نهم هم یه سه چهار بار دیگه بخونه،رسید دهم بره لنینجر و استرایر رو کامل بخونه+برن و لوی بعد بره ژنتیک ساسان امینی و بعد اون ولینتز و گیاهی و سلولی فاطمی+اکولوژی جمعیت کوشا پایداری 100درصد طلای جهانی رو خواهد آورد) و نطر من راجع به این دو کتب خلاصه:بیولوژی سولومون کتابی بسی خلاصه و کم نکته هست با سطح بالا (مثل فیزیو گایتون) اما کمپبل کتابی بسی روان و پر از نکات رنگارنگ و دارای تحلیل مطالب که سولومون نداره.(مثل فیزیو برن و لوی) و یقینا انتخاب درست یک کتاب بیولوژی عمومی چاشنی کار شماست و با انتخاب صحیح میتونید کارتونو سبک و با انتخاب نا صحیح کارتون چند برابر میشه و توصیه من به شما:کمپبلو شدید بخونید+حل سوال حل سوال حل سوال حل سوال

بالا