chimica

New Member
لایک ها
256
پاسخ : کنکور؛زندگی درقالب کوچیکتره...

اینکه موقع درس خوندن حواس پرتی ها نمیذاره قبول دارم...
آدم اصلا موقع درس خوندن به همه چی علاقه مند میشه...در مورد خودم: حتی برنامه های شبکه 4...
اما هدفه که تلاش رو به دنبال خودش میاره...هروقت بتونیم هدفمون رو انقدر برای خودمون پررنگ جلوه بدیم، خیلی راحت میتونیم روزی 6 یا 7ساعت درس بخونیم...
مسئله اینجاس که مثلا برای کنکور، مطمئنن بعد از عید همه نگران میشن و میخوان شب تا صبح بخونن..دلیلشم احساس خطره...
خوب اگه شما الان احساس خطر بکنید، میتونید الان جوری مطالعه بکنید هم خودتون راضی باشید هم دیگران...جدی میگم.
(حالا خودم اصلا به این توصیه های عمل نمیکنما!!!!!)

MR.Amin

New Member
لایک ها
202

سعی کنید کنکور رو اونقدر بزرکگ نکنید تا براتون مثه یه غول بشه ک نمیشه هیچ کاریش کرد....یا اینکه خیلی آسون بگیریدش ک دراین صورت بدجور زمین میزنتتون! کنکور رو باید در حد خودش نگه دارید.....
این اشتباهه ک میگن کسی ک کنکور رو از دست داده آینده خوبی نداره...ولی عکسش درسته...یعنی کسی ک کنکور رو خوب بدست بیاره آینده شو تضمین میکنه....کنکور تنها راه رسیدن به خوشبختی و کمال نیست...ولی یکی از اسون ترین و بهترین راه هاست...کنکور و دوران کنکور تجربه جالبیه ک اگه ازش استفاده کنید و به خودتون ایمان داشته باشید با موفقیت پشت سر میذاریدش....
با آرزوی موفقیت

taha

Well-Known Member
لایک ها
1,160

ممنون از توصیه های اساسی دوستان عزیزم
من که تازگی ها بعد 1 ساعت که می خونم فکرم هزار جا میره که اصلا شما به فکرش هم نمی اوفتید
نمیونم چه کنم

wish...

New Member
لایک ها
142

یادمه یکی میگفت وقتی درس میخونی یه کاغذ دم دستت باشه که هروقت چیزی حواست رو پرت کرد روش بنویسیتا به این ترتیب از فکرت دورش کنی و به بعد از درست محولش کنی...
منم این کار رو کردم و واقعا جواب داد...

دوستانی که تجربه دارن میشه بگن مثلا الان که ماه رمضونه چه ساعتایی اصولا باید درس خوند؟؟؟

DREGO

New Member
لایک ها
174

راستي مگه قراره دوران كنكور خوابمونم كنترل كنيم...ثنا جون بله شما راس ميگي كه ما در طول روز لحظات تلف شده زياد داريم ولي خوب

ميتونيم از اين لحظات به عنوان تفريح استفاده كنيم و زنگ تفريح رو از برنامه مون حذف كنيم...!

سخت هست ولي بازم چه ميشه كرد...

دوران طلايي كنكور دورانيه كه بايد حد اعتدال رو رعايت كرد...:

يعني نه كم خوند نه خيلي زياد!!!!!!

خوب ممكنه بعضيا بگن زياد خوندن چشه؟

راستش من با مشاهده اوضاع اطرافيانم كه واقعا زياد ميخوندن به اين نتيجه رسيدم كه بايد اعتدال باشه....البته برا كسايي كه در محوطه خوندن

مفيد قرار دارن!!!!!

اميدوارم همه كنكوريا موفق بشن...ياحق

MR.Amin

New Member
لایک ها
202

یادمه یکی میگفت وقتی درس میخونی یه کاغذ دم دستت باشه که هروقت چیزی حواست رو پرت کرد روش بنویسیتا به این ترتیب از فکرت دورش کنی و به بعد از درست محولش کنی...
منم این کار رو کردم و واقعا جواب داد...

دوستانی که تجربه دارن میشه بگن مثلا الان که ماه رمضونه چه ساعتایی اصولا باید درس خوند؟؟؟
این دیگه بستگی ب خودت داره...ولی من دوران کنکور بیشترین ساعتمطالعه رو ماه رمضون داشتم....شب میخوندم...از بعد افطار تا 4 5 ساعت بعد از سحر....واقعا هم مفید و کارساز بود....

ghasedak r

New Member
لایک ها
423

سعی کنید ماه رمضون رو صبحا درس بخونید ک سر حالید اگه بتونید موقع طلوع افتاب بیدار باشید عالیه.در ضمن وقتی فکرتون منحرف میشه ب این سمت هدایتش کنید ک الان ک شما تو فضایین رقیب هاتون دارن درس میخونن.و هر چی پول بدی همون قدر اش میخوری البته کنکور زیاد این قانونو نقض کرده ولی چاره چیه؟وقتی شما نهایت تلاش و انرژی تو گذاشته باشه دیگه دلیلی واسه استرس و........نیست.شما تلاش کنید و نهایت توانتونو بزارید تا 1 روزی نگید کااااااااااااااااااش اینکارو میکردم .در ضمن لزوما نتیجه مطلوب واسه کسی ک نهایت تلاششو کرده ب دست نمیاد .کنکور جدا از سواد مهارت تست زدن نشستن رو صندلی کنترل استرس تمرین صبر و از همه مهم تر خلاقیت و دقته هیچ کدوم از اینا تنهایی ب درد نمیخوره باید بر خودتون تسلط داشته باشید. کنکور ن 1 غوله ن 1 بچه فقط تو 1 سال هم بازی شماست ک بیشتر جنبه های زندگی تونو درگیر میکنه همین

amin278

New Member
لایک ها
403

ممنون از توصیه های اساسی دوستان عزیزم
من که تازگی ها بعد 1 ساعت که می خونم فکرم هزار جا میره که اصلا شما به فکرش هم نمی اوفتید
نمیونم چه کنم
من خودم به شخصه موقع امتحانات فکر هایی به سرم می رسه که به عقل جن هم نمی رسن

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

ببینید بالاخره کنکور تعیین کننده ی دانشگاه شماست
پس باید براش زحمت کشید.
ولی زیاده روی هم باعث میشه که دیگه بعد عید حوصله ی درس خوندن نداشته باشید
متعادل باین. طوریکه از درس خوندن خسته نشین .
و به نظر من یه جوری باید درس بخونی که بهت خوش بگذره مثل خوندن یه مجله
و البته برای اینکه بازده کارتون بیشتر بشه بهتره وقتی درسو می خونین به صورت جزوه مانند برای خودتون تدریس کنین
و یا به صورت خلاصه وار و تمیز توی a4 نکات مهم رو یادداشت کنید تا وقت مرور راحت باشید.
موفق باشید.

آخرین ویرایش توسط مدیر

wish...

New Member
لایک ها
142

این دیگه بستگی ب خودت داره...ولی من دوران کنکور بیشترین ساعتمطالعه رو ماه رمضون داشتم....شب میخوندم...از بعد افطار تا 4 5 ساعت بعد از سحر....واقعا هم مفید و کارساز بود....
سعی کنید ماه رمضون رو صبحا درس بخونید ک سر حالید اگه بتونید موقع طلوع افتاب بیدار باشید عالیه.در ضمن وقتی فکرتون منحرف میشه ب این سمت هدایتش کنید ک الان ک شما تو فضایین رقیب هاتون دارن درس میخونن.و هر چی پول بدی همون قدر اش میخوری البته کنکور زیاد این قانونو نقض کرده ولی چاره چیه؟وقتی شما نهایت تلاش و انرژی تو گذاشته باشه دیگه دلیلی واسه استرس و........نیست.شما تلاش کنید و نهایت توانتونو بزارید تا 1 روزی نگید کااااااااااااااااااش اینکارو میکردم .در ضمن لزوما نتیجه مطلوب واسه کسی ک نهایت تلاششو کرده ب دست نمیاد .کنکور جدا از سواد مهارت تست زدن نشستن رو صندلی کنترل استرس تمرین صبر و از همه مهم تر خلاقیت و دقته هیچ کدوم از اینا تنهایی ب درد نمیخوره باید بر خودتون تسلط داشته باشید. کنکور ن 1 غوله ن 1 بچه فقط تو 1 سال هم بازی شماست ک بیشتر جنبه های زندگی تونو درگیر میکنه همین
...
میدونید...یکی از معلم های ما گفته که ساعت 12 تا 2 نخونید...و اصلا بیدار نمونید ک مغزتون تو اون ساعت ها استراحتش حداکثره...
از طرفی یکی از معلمامون گفته ک ماه رمضون وقتایی بخونید که سیرید و بلا فاصله بعد از افطارم نخونید...که این دقیقا میشه 12 تا3یا4
همینه ک من کلا گیج شدم...که بالاخره تو ماه رمضون کی باید بخونم...
الانم که شما ها این حرفا رو زدید بازم گیج شدم...
یه سوال دیگه هم دارم...اینکه بهتره تست و تشریحی رو جدا کنیم؟؟
ینی مثلا صبا تشریحی...بعد از ظهرا تست؟؟
یا برعکس؟؟

آخرین ویرایش توسط مدیر

MR.Amin

New Member
لایک ها
202

...
میدونید...یکی از معلم های ما گفته که ساعت 12 تا 2 نخونید...و اصلا بیدار نمونید ک مغزتون تو اون ساعت ها استراحتش حداکثره...
از طرفی یکی از معلمامون گفته ک ماه رمضون وقتایی بخونید که سیرید و بلا فاصله بعد از افطارم نخونید...که این دقیقا میشه 12 تا3یا4
یا برعکس؟؟
میگم ک این دقیقا به خودتون بستگی داره!... تو مدرسه مون سه نفر بودیم ک این راه برامون موثر بود.....

بستگی به درسش داره.....من خودم بیشتر نکات ریاضی فیزیک رو با تست زدن یاد گرفتم...ولی دروس عمومی و حفظ کردنی فرق داره....اونا نحوه تست زنی خودشون رو دارن!

Ss_20

New Member
لایک ها
452

...
یا برعکس؟؟
ببین دوست من مشاوره های دبیران و مشاوران واقعاخوب و مؤثره ولی اول از همه باید به خودت و شرایطت جسمیت نگاه کنی...
خوب بعضی بچه ها شب تا صبح میتونن درس بخونن چون بدنشون عادت داره و براشون هیچ مشکلی هم بوجود نمیاد اما بعضیا از جمله خود بنده بمیذمم نمیتونم شب تا صبح درس بخونم چون مغزم و بدنم کشش نداره پس اول به خودت نگاه کن ببین چطور راحت تری و چطوری بازده بیشتری داری...
موفق باشی:)

orion

Well-Known Member
لایک ها
1,168

بچه ها يه توصيه جدي.از اعتدال تو ساعت مطالعه خارج نشيد.لازم نيست از الان كه تابستونه هفته اي 40-50 ساعت درس بخونيد.اگه فشار اولش زياد باشه زود خسته ميشيد.من خودم كه اينقدر از اعتدال ميگم 2هفته آخر خرداد حالم ار كتابام به هم ميخورد:204:يه سري از دوستام كه واقعاااااااااااا زياد ميخوندن اوايل فروردين تعطيل شدن از نظر آمادگي مغزي.پس اگه ساعت مطالعتون اون چيزي نميشه كه ميخوايد نميشه نگران و ناراحت نشيد.يواش يواش ميره بالا

ahmadi

New Member
لایک ها
2,532

یادداشت دوم:
مطالعه در رمضان/مطالعه درتابستان:
من شرایطم روبررسی کردم وفهمیدم:بیشترین بازده درس خوندنم ۹تا۱۱شب و۳تا۵صبح و۷تا۱۱صبحه توی ماه رمضان
امامتاسفانه روزهایی ک مدرسه میرم ۴ساعت رو ازدست میدم:(‏

مهم ترین چیز اینه که موشکافانه به بررسی ویژگی های فردیتون بپردازیدوبعدساعت خوابتون رو تنظیم کنید
امااین شرایط توی تابستون متفاوته
مثلامن ساعت۷عصر یا۴-۵بعدازظهر واقعا کشش دارم ب شرط اینکه خون ب مغزم برسه
پ علاوه بر ویژگی های فردی شرایط محیطی هم مهمه
سعی کنید دروعده ی سحری؛درکنار موادغذایی باقندهای پیچیده(مثل برنج و نان و ماکارونی و...‏)‏ ازموادی باقندساده تر؛مثله شکلات و آب میوه هم استفاده کنید تا مدت زمانی ک بعدسحر صرف مطالعه میکنید بیشترین سود رو داشته باشه
اما توی تابستون مخصوصاواسه اونهایی ک به مدرسه وکلاس میرن:سعی کنید لحظات شب رو غنیمت بشمارید
بازه ی زمانی ۸تا۱۱شب میتونه اوج سرعت شما توی تست زدن باشه
از طرفی برای شب بیداران ساعت ۱:۳۰تا۴صبح تایم مناسبیه
درتنظیم شرایط محیطی به چندمورد جزئی ولی مهم حتماتوجه کنید:
۱‏)نور
۲‏)مقدارآب
۳‏)دمای محیط
۴‏)شرایط نشستن و مرتب بودن میز یامحیط مطالعه تون
۵‏)سکوت محیط
۶‏)مقدارقندخون؛فشارخون
۷‏)اکسیژن محیط
و.....
باتشکر ازتمامی پست های بسیار مفیدتون تااین لحظه
با آرزوی توفیق:)

آخرین ویرایش توسط مدیر

tanaz19

New Member
لایک ها
358

یاد داشت سوم :

بچه ها چیزهای خوب رو فدای کنکور نکنید .. مثل دوستی ها .. سعی کنید خوب بمونید (اگه هستین :دی ) چون ب نظرم ب جز درس خوندن چیزای دیگه ای هم هست که روی نتیجه تاثیر میذاره... (مخصوصا با خانواده خوب بمونید و فک نکنید چون کنکور دارین دیگه عالم و آدم باید دربست در اختیار شما باشن و آگه نبودن به خودتون حق بدین ک ناراحت یا عصبانی شین !)

و اینکه کنکور همه چیز نیست و اونقدرا ک بعضی ها فک میکنن مهم و بزرگ نیست..
البته همه نظر شخصیم بود

F-narges-F

New Member
لایک ها
143

آخه اگه اینطوری فک کنیم.بهتره دیگه غذاهم نخوریم چون وقتمون تلف میشه!:195:
سلام...
غذا خوردن که یه نیاز ضروریه... ولی بعضی از وقت های مرده رو میشه استفاده کرد...
من امسال سال سومم ... یکی از پیش دانشگاهی های مدرسمون بهم می گفت: خیلی خوب از زمانتون استفاده کنین ما الان به اینجا که رسیدیم پشیمونیم که چرا وقتی سوم بودیم از وقتمون بهتر استفاده نکردیم...
می گفت : وقتی ما هم سوم بودیم پیش دانشگاهی ها و کنکوری ها همین حرفو بهمون می زدن و ما گوش نکردیم ... حالا که به اینجا رسیدیم می فهمیم که چه اشتباهی کردیم...

moghini

New Member
لایک ها
258

آخه مسئله اینجاست اگر ما کنکورمون رو خراب کنیم بهمون نمیگن شهریور بیا برو دو سه ماه دیگه بیا،میگن یک سال تمام دیگه باید صبر کنیم،صبح ها زود بیدار شیم،استرس بودجه بندی داشته باشیم،اعصاب خورد کنی سر آزمون داشته باشیم،کم خوابی داشته باشیم.شاید باور نکنید شاید هم مسخره کنید اما واقعا" احساس میکنم وقتم برای خودم نیست.دوست دارم یک ساعت بنشینم و کانال های تلوزیون رو عوض کنم(مثل سال های پیش)بدون اینکه بترسم الآن وقت ادبیات دارم.سال خیلی سختی بود انواع اتفاقات خارجی سخت هم افتاد.خداوند مدیران نهاد کتابخانه های شهرداری تهران رو با عدالتش محاکمه کنه،کتاب خونه مثل بیمارستان هست،کتاب خونه نباید ایام عید تعطیل باشه،نباید جمعه ها تعطیل باشه،نباید ایام مذهبی و ملی تعطیل باشه،دم به دقیقه کتاب خونه ها تعطیل میشند.همین تعطیل شدن عیدی کتابخونه ها (ساعتشون این قدر کم شد که یعنی تعطیل)برنامه ی تحصیلی ما رو خیلی لطمه زد.
حقیقتا" امیدوارم برای سال بعد کارمون نرسه اما خوب اگر هم شد کاری نمیشه کرد.زندگی اینه.
فکر میکنم ما نسل دهه هفتاد یکم زیادی نازپرورده شدیم.

ahmadi

New Member
لایک ها
2,532

آخه مسئله اینجاست اگر ما کنکورمون رو خراب کنیم بهمون نمیگن شهریور بیا برو دو سه ماه دیگه بیا،میگن یک سال تمام دیگه باید صبر کنیم،صبح ها زود بیدار شیم،استرس بودجه بندی داشته باشیم،اعصاب خورد کنی سر آزمون داشته باشیم،کم خوابی داشته باشیم.شاید باور نکنید شاید هم مسخره کنید اما واقعا" احساس میکنم وقتم برای خودم نیست.دوست دارم یک ساعت بنشینم و کانال های تلوزیون رو عوض کنم(مثل سال های پیش)بدون اینکه بترسم الآن وقت ادبیات دارم.سال خیلی سختی بود انواع اتفاقات خارجی سخت هم افتاد.خداوند مدیران نهاد کتابخانه های شهرداری تهران رو با عدالتش محاکمه کنه،کتاب خونه مثل بیمارستان هست،کتاب خونه نباید ایام عید تعطیل باشه،نباید جمعه ها تعطیل باشه،نباید ایام مذهبی و ملی تعطیل باشه،دم به دقیقه کتاب خونه ها تعطیل میشند.همین تعطیل شدن عیدی کتابخونه ها (ساعتشون این قدر کم شد که یعنی تعطیل)برنامه ی تحصیلی ما رو خیلی لطمه زد.
حقیقتا" امیدوارم برای سال بعد کارمون نرسه اما خوب اگر هم شد کاری نمیشه کرد.زندگی اینه.
فکر میکنم ما نسل دهه هفتاد یکم زیادی نازپرورده شدیم.
با نظرتون موافقم!
حیف این تاپیک مسکوت موند و نشد که حرف بزنیم!اما حقیقت اینه که میشه حتی از سخت ترین شرایط هم لذت برد!
نمیخوام ادعایی کنم و بگم واسه من همه چیز ok هست و وایی من همش خوشحالم و میخندم و اصلا بهم فشار نمیاد و میانگین ترازم 8900هست!!!
نه اتفاقا منم اذیت شدم،گریه کردم،بغض کردم،اعصابم به هم ریخت،ناله و نفرین کردم و هزاران کار منفی دیگه!
اما باور کردم برای آسایش روانم در آینده باید یه چند ماهی سختی بکشم!باور کردم خدا اون بالا هست و میبینه و 10 برابر تلاشمون بهمون پاداش میده!
راستش به نظرم بحث سر اینکه کنکور چیز مزخرفیه واقعا بی فایده و اعصاب خورد کنه!
وقتی فهمیدم که باید کنکور بدم،سعی کردم بپذیرم،و سعی کردماین موجود زمخت رو دوستش داشته باشم!سخته!خیلی هم سخته...اما شد!
و من از الان داره دلم واسش تنگ میشه!
به قول مامان بزرگم پرش رفته،کمش مونده!
از اون فرصت 12 ماهه مون همش 80و اندی روز مونده!به نظرم جاشه که توی این فرصت باقیمونده به جای به هم دوختن زمین و زمان،به تمام خوبی های این 12 سال درس خوندنمون فکر کنیم!:224:
به تمام اردوهایی که رفتیم و دیگه تکرار نمیشه،به تمام جیم زدن ها،امتحان ندادن ها،خودمون رو به مریضی زدن ها،حرص دادن ها،حرص خوردن ها و....!خیلی زیاده!خیلی خیلی زیاده!
قد تک تک ثانیه های 12 سال درس خوندنمون خاطره ی شیرین داریم واسه مرور کردن!!:105:
به پشت کنکور موندن هم از الان فکر نکنید!!!!!خیلی خطرناکه!
شما تلاشتون رو بکنید و سعی کنید به این باور برسید که خدا به کوچیکترین تلاش انسان هم پاداش میده...:1:

سلامت و موفق باشید:53: دور از استرس و آروم هم درس بخونید:)

Al!R3ZA

Well-Known Member
لایک ها
3,166

فکر کنم این اولین باریه که دارم توی این تاپیک پست میدم.
با نهایت احترام به نویسنده تاپیک و بقیه دوستانی که پست نوشتن ، موضوع تاپیک ، همون عنوانش ، به نظر شخصی بنده کاملا غلطه ( میخواستم از چند تا کلمه دیگه استفاده کنم گفتم دوستان این تاپیک ناراحت نشن )
کی گفته کنکور زندگی تو قالب کوچیکتره؟ باز میگفتین المپیاد یه چیزی...
کنکور به نظر من فقط یه سده. یه پله. یه چیزی که مجبوری انجامش بدی ( از این جهت شاید شبیه زندگی باشه. چون ما محکومیم به زندگی ! )
اما هیچ ویژگی خوبی به نظرم جز یه حس رقابت نداره. رقابتشم درست نیست.
اصلا کنکور قابل قیاس با زندگی نیست. یه چیز خیلی مزخرفه. اما کنکور...
ولش کن. حرف نزنم بهتره. البته ممکنه خیلی دوستان نظرشون مخالف من باشه ولی من کنکور رو از مزخرف ترین چیزها توی فرآیند آموزشی میدونم. هرچند یه چیز لازمیه.
اما باید باهاش کنار اومد و شکستش داد. امیدوارم موفق باشین.

mohy1376

Well-Known Member
لایک ها
311

فکر کنم این اولین باریه که دارم توی این تاپیک پست میدم.
با نهایت احترام به نویسنده تاپیک و بقیه دوستانی که پست نوشتن ، موضوع تاپیک ، همون عنوانش ، به نظر شخصی بنده کاملا غلطه ( میخواستم از چند تا کلمه دیگه استفاده کنم گفتم دوستان این تاپیک ناراحت نشن )
کی گفته کنکور زندگی تو قالب کوچیکتره؟ باز میگفتین المپیاد یه چیزی...
کنکور به نظر من فقط یه سده. یه پله. یه چیزی که مجبوری انجامش بدی ( از این جهت شاید شبیه زندگی باشه. چون ما محکومیم به زندگی ! )
اما هیچ ویژگی خوبی به نظرم جز یه حس رقابت نداره. رقابتشم درست نیست.
اصلا کنکور قابل قیاس با زندگی نیست. یه چیز خیلی مزخرفه. اما کنکور...
ولش کن. حرف نزنم بهتره. البته ممکنه خیلی دوستان نظرشون مخالف من باشه ولی من کنکور رو از مزخرف ترین چیزها توی فرآیند آموزشی میدونم. هرچند یه چیز لازمیه.
اما باید باهاش کنار اومد و شکستش داد. امیدوارم موفق باشین.
هرکی میخواد باهات مخالف باشه، باشه.ولی من باهات موافقم شدید.:202:

moghini

New Member
لایک ها
258

البته من تا حد زیادی قبول دارم که کنکور میتونه درس بزرگی برای ما ها باشه.لااقل برای من این طور بود.ده ها برابر تمام عمرم رنج کشیدم.البته بعضی از این ها به خاطر عوامل طبیعی بود.مثلا" در یک برهه دچار استرس وحشتناکی شدم،تپش قلبم ناخودآگاه میرفت بالا و مغزم در تمام مدت درگیر فعالیت بیهوده بود و اصلا" استراحت نمیکرد که فهمیدم به خاطر مصرف بالای مواد هشیار کننده در شکلات ها،ترشی و سایر مواد غذایی دارای مواد نگه دارنده هست که با اجتناب از اون ها خیلی حالم بهتر شد.
اما انصافا" ما ها تا حالا شکست رو تجربه نکردیم.شکست این نیست که نمره ی امتحانت بد بشه بلکه این هست علی رغم از خواب زدن ،سخت خوندن و تلاش کردن نتیجه ی خوبی نگیری(البته از اعماق فلسفی اش صرف نظر میکنیم)خوب ما تا حالا شکست رو تجربه نکرده بودیم اما لااقل خود من تجربه کردم،تا حالا این طور برای خودم تلاش نکرده بودم که کردم،حقیقتا" روز های سختی هست اما همیشه قبل از این ایام فکر میکردم آیا من میتونم سختی ها رو تحمل کنم(مخصوصا" موقع دیدن اوشین:4:).امیدوارم مجبور نشم یک سال هم پشت کنکور بمونم اما فهمیدم که زندگی همینه.البته این یک برهه خیلی سختی هست امیدواریم بعد از کنکور همه تو همین تایپیک از رتبه های سه رقمی شون بگن.(ما که چشممون به این چیز ها آب نمیخوره)

بالا