ali naghdi

New Member
لایک ها
35
با عرض سلام
من دانش اموز یه شهر ما فوق محروم هستم تا الانم فقط خوندم ولی نتیجه نگرفتم پس از شما عزیزان درخواست دارم که یه کوچولو از برنامه ی خودتون برام بگید فقط خیلی کلی گویی نکنید.(مختص کنکور)

HOSSIENBA

New Member
لایک ها
23
پاسخ : کنکوری بیچاره

سلام!

کار خاصی نباید کنی! فقط پیشنهاد اصلی ومهم اینه که فرمول حفظ نکنی! یعنی کلیات رو بفهمی و بتونی به زبان ریاضی پیاده کنی....

البته اگه سوال زیاد حل کنی دستت میاد و اگه تا الآن این کارو نکردی نباید دلسرد بشی ...حل و فهم یک موضوع مستلزم پافشاری و تسلط روی پیش نیازهای اونه فقط همین...

هیچ موقع فرمول رو برتر از تحلیل ذهنی نبین..... من اینو به بچه های خودمونم گفتم و گوش نکردن و الآن باید هی فرمول رو دوره کنن.....

.....

در ضمن خودت رو درگیر کلاس کنکور با روند حفظ فرمول نکن.....!!!!!!!

البته اینا برنامه نبودا.... بلکه تاکید روی پایه ی اصلی برنامه یعنی عدم جایگزینی حفظ بجای فهمه....خیلی کلی شد ... اما برای بقیش اگه خواستی پیام بده....

فعلا" زیاد نمیتونم بیام سایت .....خوشحال میشم بتونم کمکت کنم.... انشالله بعد کنکور

یا علی!

لایک ها
1,804

در ضمن خودت رو درگیر کلاس کنکور با روند حفظ فرمول نکن.....!!!!!!!
كلاس خوب رفتن ايراد نداره

داداش تو سوالاي رياضي فيزيكو با خيار حل ميكني يا فرمول؟ فاصله دو نوار روشن تو فصل ٦ فيزيك پيش رو مفهومي حل كن ماهم لذت ببريم
شما هنر كني ميتوني از خيره ١٠٪ فرمول ها بگذري بقيش واجبه

ali naghdi

New Member
لایک ها
35

لطفا از برنامه هاتون بگید مثلا اینکه امروز زیست میخونم فردا تست میزنم(مثلا)یا با برنامه ی فلان انتشارات پیش میرم
من خودم شروع کردم ولی خیلی سردرگمم وانگیزمو از دست دادم چون نمیدونم باید چه کار کنم اخه نه معلم خوبی داریم توشهرمون نه مشاورای خوبی به خدا امسال سر کلاس ها خوابم میبرد تا میخوام قوی بخونم افکار نا امید کننده میان سراغم...معلق موندم

لایک ها
1,804

برنامتونو خودتون بايد پيدا كنيد ، با توجه به فيزيولوژي بدنتون و …
اينكه كي بخونيد كي تست بزنيد و چيزايي مثل اينو خودتون بايد پيدا كنين ، تو تابستون روشهاتون رو امتحان كنيد ببينيد با كدوم روش بازده و يادگيريتون بيشتره ، مثلا من عربيو عصر حوصلم نميكشه بخونم ، يا اينكه درجا كه درس خوندم تستاشو ميزنم تا بدونم كجاهارو درس حسابي نخوندم و …

HIvAD

New Member
لایک ها
193

با عرض سلام
من دانش اموز یه شهر ما فوق محروم هستم تا الانم فقط خوندم ولی نتیجه نگرفتم پس از شما عزیزان درخواست دارم که یه کوچولو از برنامه ی خودتون برام بگید فقط خیلی کلی گویی نکنید.(مختص کنکور)
سلام
خیلی خوش بختم از آشنایی با یکی مثل خودم:105:
به محله ما هم میگن محروم (به نظر خودم که اصلا هم محروم نیست!!!یک روز به یکی از بالاشهر را رفتم داشت گریم میگرفت ،اصلا توش بچه پیدا نمی شد !!انگاری که اونجا همه تو زندونن!!تو محله ما که از صبح تا شب بچه ها تو خیابونن!!:94:به هر حال با صفا هستش!!)
ببین برنامه من این طوریه که برا ی ایام تابستون برم کتابخونه درس بخونم (چون جو درس خوندن توش زیاده)
درباره درسا هم کانون تعیین میکنه که چه درسایی رو بخونیم !
یک نکته اصلا نا امید نشو !اصلا ربطی به این نداره که ما تو منطقه محرومیم یا ...بستگی به خودت داره
درباره فاز منفی دورو برت هم ..
من خودم این کاررو می کنم (دور و بر خودم همه منفی هستن به جر چن نفر مثلا از بچه ها ی کلاسم فقط من می خوام تو کنکور شرکت کنم )
مطالعه درباره ی بزرگان (مثلا شهدا)اینکه با مشکلاتشون آشنا بشی و تلاششون رو ببینی بهت انرژی میده !(آواتار شخصیم یکی از این شهدا هستش--»مهندس آقاسی زاده شاگرد ممتاز دانشگاه تورنتو)
درباره کلاس کنکور به نظر من بستگی به خودت داره مثلا من برای خودم لازم میدونم تو این کلاسا شرکت کنم (تا حالا تست نزدم )

HOSSIENBA

New Member
لایک ها
23

سعی کنید اول بصورت تشریحی روی مبحث مسلط (بطور کامل)بشید

این به این معنی نیست که همه ی امتحانارو حل کنید بلکه حل مسائل بطور پارامتری مدنظره .... اگه پارامتری تون خوب نیست (هرچند باید خوب بشه ولی) تا اون موقع رویکرد زیر روعمل کنید

بطور مثال یه مسئله رو که جوابهای صحیحش رو دارید یه بار طبق مسئله حل کنید و یه بار مجهول رو دونه بدونه عوض کنید و دوباره حل کنید

اگر در اصل سوال بار مجهوله و انرژی و ظرفیت رو داده بارخارن رو بدست بیارید و دفعه ی بعد تو همون مسئله رو که معمولا" دیگه مجهولی نداره ظرفیت خازن رو مجهول بگیرید....

دفعه ی بعدی فقط پتانسیل رو مجهول بگیرید .....دفعه ی بعدی فقط انرژی رو..... اگه تونستید هر شاخه از این مسائل رو از چند راه حل کنید.....

سطح قوی تر اینه که تو همین مسئله تعداد مجهولات رو افزایش بدید ... اگر شدنیه... این مرحله در مقایسه ی مرحله ی قبل اهمیت کمتری داره
بعد برید رو مسئله ی بعدی انشالله که تغییر سطحتون رو حس میکنید

از گذاشتن 20 یا 30 دقیقه بدین شکل روی یه مسئله هم نترسید .....

در هر صورت شما باید برای هر مسئله ای آماده باشید پس باید طوری حل و بحث کنید که هم وقتتون هدر نره هم پوشش خوبی بدید

به نظر بنده تحلیل بدین شکل روی 10 مسئله با دقت خیلی بهتر از100 تست یک مجهولیه !! و پوشش خوبی هم داره

روی سرعت محاسبات و دقت هم تاکید فراوان داشته باشید و چون همه ی اطلاعات رو روی مسئله ی دوم به بعد (مراحل عوض شدن مجهولات )دارید تحت هیچ شرایطی محاسبات روی کاغذ رو ترک نکنید...

این رویکرد برای مسائل هر بخشی میتونه مفید باشه...

آخرین ویرایش توسط مدیر
بالا