کنکور و المپیاد شیمی ؟؟؟؟!!!

زهرا1

New Member
لایک ها
3
میخواستم از همه دوستان عزیز بپرسم به نظر شما وقتی من هم شیمی رو دوست دارم ودلم میخواد برای المپیاد بخونم ولی از طرفی خونواده ترجیح میده که من برای کنور بخونم الان باید چیکار کرد ؟؟؟؟ راستش من از بهمن که مرحله یک قبول نشدم دیگه هیچی واسه المپیاد نخوندم تا امروز و به خاطر اصرار خونواده و اینکه به حرف اونا کرده باشم بیخیال المپیاد شدم ، ولی الان واقعا نمیدونم که چیکار کنم اخه من از ته دل المپیاد رو کنار نذاشتم و چون نمی تونستم تضمین کنم که حتما سال دیگه المپیاد هردو مرحله رو قبول میشم مجبور شدم بر خلاف میلم عمل کنم . میخواستم کمکم کنید و بهم بگید که چیکار میشه کرد ؟؟؟؟ الان هم میرم قلم چی واسه درسای مدرسه تو تابستون ولی از اینکه 6 ماهه که شیمی رو گذاشتم کنار خیلی ناراحتم و این تصمیمی که گرفتم واقعا نمیدونم اخرش موفق میشم یا نه ، لطفا پاسخ کاملی بهم بدید دوستان ممنون . این دوراهی باعث شد تمام وقتم رو که میتونستم شیمی بخونم از دست بره شاید اگه پارسال مرحله یک قبول میشدم الان این مشکل نبود ولی حیف .....:2::(

tt2001

New Member
لایک ها
13
پاسخ : کنکور و المپیاد شیمی ؟؟؟؟!!!

میخواستم از همه دوستان عزیز بپرسم به نظر شما وقتی من هم شیمی رو دوست دارم ودلم میخواد برای المپیاد بخونم ولی از طرفی خونواده ترجیح میده که من برای کنور بخونم الان باید چیکار کرد ؟؟؟؟ راستش من از بهمن که مرحله یک قبول نشدم دیگه هیچی واسه المپیاد نخوندم تا امروز و به خاطر اصرار خونواده و اینکه به حرف اونا کرده باشم بیخیال المپیاد شدم ، ولی الان واقعا نمیدونم که چیکار کنم اخه من از ته دل المپیاد رو کنار نذاشتم و چون نمی تونستم تضمین کنم که حتما سال دیگه المپیاد هردو مرحله رو قبول میشم مجبور شدم بر خلاف میلم عمل کنم . میخواستم کمکم کنید و بهم بگید که چیکار میشه کرد ؟؟؟؟ الان هم میرم قلم چی واسه درسای مدرسه تو تابستون ولی از اینکه 6 ماهه که شیمی رو گذاشتم کنار خیلی ناراحتم و این تصمیمی که گرفتم واقعا نمیدونم اخرش موفق میشم یا نه ، لطفا پاسخ کاملی بهم بدید دوستان ممنون . این دوراهی باعث شد تمام وقتم رو که میتونستم شیمی بخونم از دست بره شاید اگه پارسال مرحله یک قبول میشدم الان این مشکل نبود ولی حیف .....:2::(
خانواده ی منم اینطورین متاسفانه:180::180: به نظرم برو دنبال علاقت...زندگیت مال خودته نه خونوادت...

زهرا1

New Member
لایک ها
3

ولی من اگه بخوام برم دنبال علاقم اولا فکرکنم خیلی دیر شده چون الان دیگه چیزی تابهمن نمونده بعدشم چطوری میتونم تضمین کنم که قبول میشم حتما؟؟؟ ازطرفی اگه قبول نشم مرحله یک چوری میتونم از بهمن خودمو واسه امتحان نهایی اماده کنم با توجه به اینکه تا بهمن فقط شیمی بخونمو زیست بزارم کنارر؟؟؟؟ معدل نهایی هم که خیلی مهمه ؟؟؟؟:13:

ziba 1

New Member
لایک ها
2

دنبال علاقه ات برو تا بعدا پشیمون نشی ... از الان هم شروع کن و شانستو امتحان کن ... :3: با ناراحت شدن هم چیزی درست نمیشه ، گذشته واسه گذشته است ... :)
می تونم بپرسم که خانواده تون با چیه المپیاد شیمی مخالفه ؟ :227:

زهرا1

New Member
لایک ها
3

میگن اگه میخواستی قبول بشی تویه این دوسال قبول میشدی اخه من اول و دوم قبول نشدم . ومیگن باید کلن بیخیال مدرسه و نمره کنکورت بشی اگه بخوای الان واسه المپیاد بخونی ؟ اخه من پارسال هم درسای دوم رو خودنم هم المپیاد ولی خب نتیجه نداد .

Wizard

Moderator
لایک ها
1,253

به نام خداوند دانا و توانا​

سلام

اينكه به المپياد شيمى علاقه داريد خيلى خوبه

و خانواده اگر نظر مى دن صرفا بخاطر دلسوزى و تجربه اى است كه دارن

و خوب اين نكته هم هست كه خانواده ى شما هرگز جاى شما كنكور نمى دن

مطلبى كه براى شما هست و بايد بگم اين هست كه هيچ موقع سر المپياد قمار نكنيد

يعنى يكطورى برنامه ريزى كنيد كه با باخت در المپياد شكست سنگين نخوريد

كنكور رو مى شه چندين بار داد منتها مثلا معدل كارنامه رو نمى شه تغيير داد بنابراين

بخاطر المپ درس رو كاملا ول نكنيد و حتما براى معدل بيشتر تلاش كنيد

شما اگر برنامتون تعيين كنيد ، چه براى زمانى كه در المپ مدال طلا بگيريد

و چه براى وقتى كه موفق نشده باشيد. خانواده موافقت مى كنند

به شرط اينكه همانطور كه گفتم قمار نكنيد(( مخصوصا اينكه معدلتون رو بخاطر المپ پايين نياريد))

خانواده شما نگران شما هستند ولى اينكه شما مى تونيد بهشون گوشزد كنيد كه شما داريد يكى از سخت ترين درس هاى كنكور رو

به صورت خيلى تخصصى تر مى خونيد كه اين پايه شما در شيمى رو بى نهايت قوى مى كنه و شما اونوقت فقط نياز به افزايش سرعت

داريد

و اينكه براى المپياد خوندن جدا كار بدى نيست، با توجه به اينكه خيلى از نوجوان ها پى الكى خوشى و تفريحات هستند،

كار خيلى بزرگى هست

اينم كه در چه سالى ديگه نمى شه خوند رو بهتر شما با اساتيد مطرح كنيد و بعد بياد نظر اساتيد رو به خانواده ى محترمتون اعلام

كنيد

زهرا1

New Member
لایک ها
3

خیلی ممنون بابت راهنمایی ها . :3: از یه چیز دیگه هم میترسم اونم اینه که اگه من الان به حرف خونواده کنم و هدفم کنکور باشه شاید وسط راه پشیمون شم و بگم ای کاش شیمی رو میخوندم همونطور که الان هم دلم میخواد شیمی رو در کنار درسای مدرسه بخونم و توی هردو موفق بشم .

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

خیلی ممنون بابت راهنمایی ها . :3: از یه چیز دیگه هم میترسم اونم اینه که اگه من الان به حرف خونواده کنم و هدفم کنکور باشه شاید وسط راه پشیمون شم و بگم ای کاش شیمی رو میخوندم همونطور که الان هم دلم میخواد شیمی رو در کنار درسای مدرسه بخونم و توی هردو موفق بشم .

بالا