Ma.Jid

New Member
لایک ها
88

سلام.
بریم سر اصل مطلب!!
اصل مطلب درباره ی کنکور و حاشیه هاش و اصل موفقیت در کنکور هستش!!

برای قبولی در کنکور با یه رتبه ی خوب و حتی خیلی خوب باید اول از همه دور از حاشیه بود!! (کاری که من در سال کنکور94 انجام ندادم
) البته ناراضی هم نیستم چون برای کنکور95 کلی تجربه کسب کردم.

خیلی از ما ها نمیدونیم حاشیه به چی میگن!

بذارید با چندتا مثال حاشیه رو براتون قابل درک کنید:

1. کتاب: مثلا برای شروع میگردیم دنبال کتابهایی که عالی باشند، درسنامه ی مفهومی داشته باشند و یه عالمه ویژگی های دیگه اما اینو در نظر نمیگیریم که اکثرا انتشارات بنام مثل خیلی سبز، الگو (انرژی اتمی)، گاج و... واقعا کتاب های عالی ای دارند، برای اینکه ببینید کدوم کتاب به دردتون میخوره برید کتاب فروشی، بالفرض به فروشنده بگین که دینی جامع گاج (نقره ای) و دینی جامع خیلی سبز رو بیاره، بعدش مثلا در هر دو کتاب درس 4 سال دوم رو از باز کنید و درسنامه ها و چینش تست ها رو بررسی کنید و از این دوتا یکی رو انتخاب کنید.
  2. مشاور: خدمتتون عرض کنم اکثر مشاورها یک حرف رو میزنند و بحث های مشاوره ای یک سری شاخصه های ثابت داره و در حقیقت مشاور هیچ کاری نمیتونه براتون انجام بده بشرطی که خودتون بخواین به قول رضا (Hiccup): آدم باید تو زندگی خودش مثل یه دیکتاتور عمل کنه و همه ی خطرها رو به جون بخره. برای مباحث مشاوره ای بهتون پیشنهاد میکنم از کتابهای کنکورت را قورت بده (خیلی سبز) یا همراه من (مهروماه) استفاده کنید
  3. آزمون: آزمون شرکت کردن خیلی خوبه به شرطی که بتونید خودتون رو با بودجه بندی هر آزمون خودتون رو همراه کنید چون اگر اینکار رو نکنید کلاهتون پس معرکه ست
    ، اول ببینید اصلا میتونید باهاش خودتون رو همراه کنید اگر این توانایی رو در خودتون دیدید فبها و اگر نه برای خودتون برنامه ریزی کنید. برای انتخاب موسسه (مثل قلمچی یا گزینه دو و...) باید بهتون بگم بهترین کار اینه که گول تبلیغات رو نخورید چون همه ی موسسه ها در یک سطح هستند، بنظر خودم گزینه دو سوالاش به کنکور نزدیکتره اما برنامه ی راهبردی خوبی نداره!! درضمن هزینه ش هم نسبت به قلم چی کمتر از نصف هستش!
  4. کلاس: برای کلاس رفتن در شهر خودتون اصلا در نت جستجو نکنید !! از کنکوری های سال قبل که رتبه ی خوبی آوردند بپرسید چون اونها خیلی خوب میدونند که کدوم استاد خوبه و کدوم بد!!

نکته ی آخر اینکه دوستای گلم کار شما فقط و فقط درس خوندنه نه چیز دیگه!!
شما با درس خوندنتون آینده ی خودتونو میسازین!!
اگر که تحصیل کرده باشید تو محله تون دارید راه میرید همه براتون احترام قائل میشن!!
اگر تحصیل کرده باشید چند سال بعد فرزندتون از این که شما درس نخوندین در مدرسه سرزنش نمیشه و با افتخار میگه من بالفرض فرزند یه مهندس یا ... هستم!!
لطفا کمی عاقلانه فکر کنید... کنکور سالی برای آزمایش و خطا نیست!!

این کل تجربیاتی بود که از کنکور 94 بدست آوردم و امیدوارم مفید واقع شده باشه.
اگر سوالی بود در خدمتم

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495
پاسخ : کنکور و حاشیه هاش :)

برای اعلام حیات منم یه چیزی بگم!
یه چیزی هم که مهمه اینه که بین همون کتابا هم گیر نکنید!هرکی گفت فلان کتاب سطحش بالاتره یا تعداد تست بیشتری داره سریع نرید بخریدش که بعد روتون فشار روانی(بابت نخوندن یا کارنکردن)و مالی!ایجاد نکنه!شاید اون شخص سطح علمی بالاتره یا پایینتری از شما داشته باشه حتی اگه معدل یکسانی داشته باشید به احتمال ۹۰٪هوش و پشتکار تون یکسان نیست!
متأسفانه یک نتیجه ای که بین دوستای خودم و شاید خودم بدست آوردم اینه که ضریب هوشی با پشتکار بین افرادی که هوش بالاتری دارند تقریبا رابطه عکس داره!(من عرض کردم بین دوستان خودم و گفتم تقریبا!خواهشا اساتید روانشناسی و کارشناس های محترم مقاله منتشر نکنند!)
پس شما این اشتباه مارو تکرار نکنید و اصلا خودتونو با بقیه مقایسه نکنید اگرم نیاز بود خودتونو با بالاتری ها مقایسه کنید که بدونید باید بیشتر تلاش کنید!و برای امید گرفتن هم خودتونو با گذشته ی خودتون مقایسه کنید(مقایسه با پایینتر ها ممکنه باعث تنبل شدنتون بشه!)
یکسال قراره زندگی چندین ساله تونو بسازید!پس بی وقفه و با انرژی درس بخونید!موفق باشید:171:

moein1234

New Member
لایک ها
19

تغذیه رو رعایت کنید.من از بس چربی خوردم به این نیت که چون خیلی درس می خونم و هضم می شه 3 ماه مریض شدم.تورو خدا تغذیه تون رو امسال رو اصول پزشکی بزارین.هیچ وقت نتونستم جبران 3 ماه مریضی تغذیه ی غیر اصولی ام راکنم.چون به حرف پدر و مادرم گوش نکردم.

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

مراقب سلامتیتون هم باشید!من پارسال چنان سرمایی خوردم که در تمام عمرم نخورده بودم!یکماه ونیم افتادم خونه و نتونستم درس بخونم و شدیدا ضرر کردم خیلی حواستون به خودتون باشه

بالا