کدام را قبول دارید؟

• مجموع رای دهندگان
    78

Mostafa_

New Member
لایک ها
445
سلام به همه ی دوستان ....

من یه سوالی دارم که این روز ها شاید سوال خیلی از سال سومی ها و شاید بعضی از سال دومی ها باشه، و خوب عموما ربطی به المپیادی بودن یا نبودن هم نداشته (چون بالاخره توی هر رشته یه تعداد محدودی مدال میگیرن و می تونن از سهمیه استفاده کنن یا در صورت گرفتن طلا از کنکور معاف شن) اینه که از بین آزمون های آزمایشی مختلفی که می گیرن مثل گاج، قلم چی، گزینه 2 و ....:

الف) کدوم کیفیت سوال بالاتری داره؟ (منظورم از کیفیت یعنی سوال هاش سخت تر هست، و البته این سختیش معقولانه باشه، مثلا برای سال سوم سوالی ندن که راه حلش فقط با انتگراله)

ب) کدوم از نظر سختی سوال به کنکور نزدیک تره؟

ج) مشاوره های کدوم بهتره؟ (یه توضیحی هم در مورد مشاوره بعد آزمون میدین؟ یعنی مشاوره به صورت گروهیه یا ورقه میدن ما باید همراه پاسخ برگ بدیم و امتحان بعدی پاسخش رو بگیریم یا اینکه به صورت خصوصیه؟)

در کل هر کدوم از آزمون های آزمایشی در صورت خوب بودن برای کدوم قشر دانش آموز میتونن (عالی، قوی، متوسط، ضعیف) مفید باشند و بازخورد بهتری در کنکور داشته باشن؟

یه سوال هم راجع به ثبت نام این آزمون ها دارم ..... این آزمون ها رو وقتی ثبت نام می کنیم حتما باید کتاب و کلاس هم ثبت نام کنیم؟

در ضمن یه چیزی رو یادم رفت .... اگه امکان داره از موسساتی که آزمون آزمایشی میگیرن از هر کدوم یه آزمونش رو اینجا آپلود کنید (برای یه بودجه بندی باشه که مقایسه راحت تر بشه) خیلی ممنون میشم ....

آخرین ویرایش توسط مدیر

orion

Well-Known Member
لایک ها
1,168
پاسخ : گاج؟ قلم چی؟ گزینه 2؟ یا .....

قبلا يه تاپيك در اين باره بود
من فقط ب رو ميگم:هيچ آزمون آزمايشي شبيه به كنكور نيست....چون هر سال يه نو آوري تو كنكور ميشه و اين رو هيچ چيزي نميتونه شبيه سازي كنه.و اين كه با اين روند اين چند سال كه ميخوان حذف كنن و هر روز يه بازي توش در مياد آزموني نميتونه شبيه بشه.آزمون دادن هدفاي خييبلي زياد تري داره كه شبيه سازي سوالا اصلا ملاك محسوب نميشه نسبت به اونا

iSalar

New Member
لایک ها
112

بنده هم دقیقا امروز صبح میخواستم چنین سوالی کنم :دی

اما به عقیده شخصی بنده قلم چی خوبه!

saba75

New Member
لایک ها
1,143

من شنیدم ازمونای گزینه دو سختیش از کنکورم بیشتره :23:ولی خودم هنوز جایی شرکت نکردم. بچه هایی که ازمون دادند بیان از ازموناشون بگن :23:

moazami

New Member
لایک ها
62

قلم چی بهتره از همشون

saba75

New Member
لایک ها
1,143

سطحش و شرکت کننده هاش
فعلا شب خوش
بعدا جواب بدین! شب خوش! ولی من شنیدم و البته دیدم سوالای قلمچی آسون هستند و فقط تعداد شرکت کننده هاش زیادن؟:)

BIOSAM

New Member
لایک ها
804

سلام به همه(حتی شما دوست عزیز!)
من خودم میرم قلم چی...!
سوالای کانون یه جورین و همین یه جوری بودنشون شما رو قوی میکنه(به نظر من!)البته بیشتر دانش آموزا به این یه جوری میگن غیر استاندارد!!
برنامه ریزی کانون مدون تره و اگه واقعا بهش عمل بشه پیشرفت رو حس میکنید اونم محسوس!
جامعه آماریش هم بزرگتره!
حس رقابت شما رو تا حد زیادی به کار میندازه!
و هزاران دلیل فنی دیگر...!!

saba75

New Member
لایک ها
1,143

سلام به همه(حتی شما دوست عزیز!)
من خودم میرم قلم چی...!
سوالای کانون یه جورین و همین یه جوری بودنشون شما رو قوی میکنه(به نظر من!)البته بیشتر دانش آموزا به این یه جوری میگن غیر استاندارد!!
برنامه ریزی کانون مدون تره و اگه واقعا بهش عمل بشه پیشرفت رو حس میکنید اونم محسوس!
جامعه آماریش هم بزرگتره!
و هزاران دلیل فنی دیگر...!!
یجوریه یعنی چی؟ سخته یا متوسط یا اسون؟؟:) (ممنون بابت جواب!):)

BIOSAM

New Member
لایک ها
804

یجوریه یعنی چی؟ سخته یا متوسط یا اسون؟؟:) (ممنون بابت جواب!):)
یکم تعریف همین "یه جوری" مهم و سخته!!
بعضی از سوالاش آدمو آبکش میکنه!
برا جواب دادن به بعضی از سوالا باید کتاب رو مو به مو و چپ و راست بلد باشی!

در حیطه سخت و آسون تعریف نمیشه!

saba75

New Member
لایک ها
1,143

یکم تعریف همین "یه جوری" مهم و سخته!!
بعضی از سوالاش آدمو آبکش میکنه!
برا جواب دادن به بعضی از سوالا باید کتاب رو مو به مو و چپ و راست بلد باشی!

در حیطه سخت و آسون تعریف نمیشه!
مابینشون بگین بهتره!!! :)

BIOSAM

New Member
لایک ها
804

مابینشون بگین بهتره!!! :)

یه چیزی تو همین مایه ها با چاشنی ابتکار و...!!
ولی در کل شنیدن کی بود مانند دیدن!!

moazami

New Member
لایک ها
62

بعدا جواب بدین! شب خوش! ولی من شنیدم و البته دیدم سوالای قلمچی آسون هستند و فقط تعداد شرکت کننده هاش زیادن؟:)
توجه کنین ما هدفمون از ازمون این نیست که بیایم تست کار کنیم ما ازمون می دیم تا سطح خودمونو بسنجیم و هر چقدر سوالات سخت تر باشن نتیجه و امار واقعی تری رو نشون می ده و با کارنامه ی خوب کانون قلم چی می تونیم سطح واقعی خودمونو بفهمیم و بدونیم در چه سطحی هستیم و چقدر باید تلاشمونو بیشتر کنیم

کتابای کانون هم واقعا عالی هستن کتاب های ابی و سبزش رو من هر سال خریداری می کنم و خیلی مفید بودن

Moonlight

New Member
لایک ها
533

برنامه ریزی قلمچی منطقی تر و قابل اجراتره و در کل به نظرم بهتره

Mostafa_

New Member
لایک ها
445

ببینید به نظرم هدف از آزمون دادن این نیست که آدم ببینه در چه سطحیه و کحا قرار داره .... حداقل این هدف اول نیست .... هدف اول اینه که آدم بتونه با آزمون زیاد دادن خودش رو عادت بده که وقتش رو برای همه ی درسا سر جلسه آزمون تنظیم کنه ... یعنی برسه تست همه درسا رو بزنه .... یا به قولی مدیریت زمان داشته و اینکه عادت به نشستن طولانی مدت سر جلسه کنه ..... نمی دونم میدونین یا نه ولی اکثر بچه هایی که آزمون تستی به طور منظم نمی دن بعد از حدود 2 ساعت نشستن سر حلاس مغزشون قفل می کنه و پاسخنامه رو میدن و میان بیرون ...

در ضمن کتاب های خیلی بهتری نسبت به قلمچی تو بازار هست ...

دوستان اگه میشه یکم در مورد آزمون های مبتکران و گزینه 2 و گاج هم توضیح بدید

لایک ها
344

دوستان عزیز سلام............
با توجه به تجربه خودم و تجربه برادرم که مشاور تحصیلی هستند.....من کلا ازمونای گزینه2 رو خیلی بیشتر از قلمچی میپسندم اتفاقا سوالات قلمچی از نظر من اسونن ولی همینطور که دوستامون اشاره کردند سوالات گزینه 2 سخت تر هستند.....بخصوص تو درس های فیزیک و ریاضی.....باور کنید خود من امسال سوالات ریاضی گزینه2 رو نمیتونستم بالای 60 یا 70 بزنم.....:)
اما در مقابل سوالات قلمچی رو به راحتی میشد تو درس ریاضی و صد البته تو درسای دیگه بالای 70 زد....و عمومیای قلمچی که واقعا اسونن.....من یکی از دوستام که به طور مدوام قلمچی شرکت میکنه ازمون گزینه 2 بالتر از 50 نمیزد ریاضی شو میرفت قلمچی درصد ریاضیش کمتر از 90 نمیومد....تفاوت را احساس کنید....!
البته من زیاد در مود ریاضی حرف زدم و کلا ریاضی رو بیس قرار دادام چون درس مهمی توی هر رشته کنکوره.....و کلا از نظر هر درسی تو ازمونا نظر من اینه که گزینه2 سوالاتش شما رو پخته تر میکنه..........
از نظر جامعه اماری خوب معلومه قلمچی بالاتره و این مزیتشه و از نظر مشاوره هم نسبتا قلمچی بهتره...............
که خود من شخصا فقط سطح سوالا برام مهمه.......و از نظر من هر قشر دان اموزی میتونن تو قلمچی شرکت کنن.از ضعیف تا خفن.
موفق باشید.

mehran88

New Member
لایک ها
1,232

الف) کدوم کیفیت سوال بالاتری داره؟ (منظورم از کیفیت یعنی سوال هاش سخت تر هست، و البته این سختیش معقولانه باشه، مثلا برای سال سوم سوالی ندن که راه حلش فقط با انتگراله)

ب) کدوم از نظر سختی سوال به کنکور نزدیک تره؟

ج) مشاوره های کدوم بهتره؟ (یه توضیحی هم در مورد مشاوره بعد آزمون میدین؟ یعنی مشاوره به صورت گروهیه یا ورقه میدن ما باید همراه پاسخ برگ بدیم و امتحان بعدی پاسخش رو بگیریم یا اینکه به صورت خصوصیه؟)

در کل هر کدوم از آزمون های آزمایشی در صورت خوب بودن برای کدوم قشر دانش آموز میتونن (عالی، قوی، متوسط، ضعیف) مفید باشند و بازخورد بهتری در کنکور داشته باشن؟

یه سوال هم راجع به ثبت نام این آزمون ها دارم ..... این آزمون ها رو وقتی ثبت نام می کنیم حتما باید کتاب و کلاس هم ثبت نام کنیم؟

در ضمن یه چیزی رو یادم رفت .... اگه امکان داره از موسساتی که آزمون آزمایشی میگیرن از هر کدوم یه آزمونش رو اینجا آپلود کنید (برای یه بودجه بندی باشه که مقایسه راحت تر بشه) خیلی ممنون میشم ....

سلام.
قبل از هر چیز در تایید صحبت های آقای orion باید بگم هیچ آزمونی نمی تونه رتبه زیر 100 رو واستون تضمین کنه.اون سوالایی که ایشون فرمودند فقط واسه تعیین رتبه ی بچه های زیر 100 هستش و کسایی که می خوان حدود 200 و اونورتر بشن اصلا نیازی ندارند به این سوالا نگاه هم بکنن.مثلا کنکور ریاضی امسال تعداد سوالای عجق وجقش به شرح زیره.

دیفرانسیل و ریاضی پایه : تقریبا هیچی

هندسه پایه: 4 تا

هندسه تحلیلی: تقریبا صفر

گسسته و جبر و آمار : حدودا 3 تا

فیزیک: حدودا 5 تا

شیمی : حدودا 2 تا

حالا یه کار جالب. فرض کنیم یه دانش آموزی از درس ریاضیات 10 سوال نزنه و بقیه ش درست باشه.از فیزیک 10 تا نزنه.از شیمی هم 8 تا نزنه.درصداش میشه 81 و 77 و 77 .فرض کنیم عمومی هاش هم نرمال یاشه.یعنی ادبیات 65 و عربی 80 و دینی 80 و زبان 75.

به نظرتون توی کنکور امسال این آدم رتبه ش چند میشه؟؟
قطعا زیر 200 کشوری.یعنی به چز برق شریف همه چی قبوله.خلاصه بگم چی شد.گفتم آقا اون سوال عجیب غریبا + چنتا سوال دیگه از هر درس رو نزنیم.به جاش سوالات مشابه سالای قبل رو بزنیم.این مهارتیه که یه کنکوری باید کسب کنه نه اینکه بره سراغ یاد گرفتن سوالای عجیب غریب.بالاخره دست طراحای کنکور بازه و آدم هر چقدر هم بلد باشه بالاخره یه چیزی میدند که کاریش نمیشه کرد.اگه یه کنکوری اینو بفهمه دیگه مشکلی نداره.
اگه هم یکی می خواد رتبه ش زیر 20 بشه و بره سراغ یادگرفتن سوالات عجیب و غریب بعد یاد گرفتن تمام سوالات کنکور اون درس بعد عید باید بره سراغ کتابای زیر.توی آزمونای آزمایشی نمیشه دنبال این سوالا گشت.مثلا توی مبحث نظریه اعداد قلم چی حدودا 5 تا آزمون داره که توی این 5 آزمون کلا شاید 7 تا سوال عجیب و غریب یاد بگیرید.چند درصد احتمال داره توی کنکور یکی از این 7 سوال بیاد.واضحه که صفر.

هندسه پایه: کتاب کم حجم و مقوی خیلی سبز

گسسته و جبر: کم حجم و مقوی خیلی سبز

دیفرانسیل: هر کتابی داشته باشید بالاخره سوالای خفن هم توش هست.

واسه شیمی شاید خیلیا بگن سری z خیلی سبز خوبه.ولی من نظرم مخالفه.سری z خیلی سبز اصلا ربطی به کنکور نداره.من میگم برید سوالات مرحله اول المپیاد شیمی چند سال اخیر رو حل کنید.

واسه فیزیک هم واقعا نمی دونم چی بگم! شاید یک قدم تا 100 کتابای نقره ای گاج خوب باشه.

من یه موضوعی رو همیشه به همکلاسی هام می گفتم اما هیچ وقت گوش نمیدادند.توی کتاب دیفرانسیل الگو بعضی سوالا سخت ترین سوالات اون مبحث هستند و علامت مغز بغل شونه. موقع کلاسای رفع اشکال مون که میشد از قوی ترین بچه ها تا ضعیف ترین بچه ها(که متاسفانه رتبه ی بعضی هاشون بهتر از 5000 هم نشد) گیر می دادند به اون سوالا.بهشون می گفتم این سوالا 1 درصد کنکور رو تشکیل میدند.برید سراغ یاد گرفتن 70 درصد کنکور که هر سال مشابه سال قبله.اما کو گوش شنوا !! امسال که به قولی سخت ترین کنکور چند سال اخیر بود کلا توی دروس اختصاصی حدود 15 تا سوال افتضاح داشت که اگه اصلا بهشون جواب نمی دادیم و بقیه رو درست میزدیم و عمومی ها رو هم تقریبا بالای 75 میزدیم رتبه مون میشد حدود 50 کشور !!!!!

حالا دونه دونه به سوالاتون چواب میدم

1-اولا همه آزمون ها استاندارد هستن و هیچ وقت سوالی نمیدند که فقط با راه حل غیر کتابی حل بشه.من هم سوالات قلمچی رو دیدم هم گزینه 2 هم یه خورده گاج.سوالات قلمچی از فیلترهای مختلفی میگذرند و از این جهت کاملا مشابه کنکور هستند.به علاوه جامعه آماری خوبی داره.نمیگم جامعه آماری بالایی داره.دقت کنید این دوتا موضوع با هم فرق داره.جامعه آماری بالا لزوما مزیت نیست.مثلا حدود 100000 نفر توی کنکور رشته ریاضی مثلا 30 سالشونه و اصلا تفریحی میان کنکور میدند و به ما چه که اونها کنکور میدند.نکته قلمچی اینه که تعداد زیادی از رتبه های زیر 2000 کنکور توی آزمون های قلمچی شرکت می کنند و آدم دائم میدونه کجای کار قرار داره.

2- توی قبلی جواب دادم.

3- من فقط راجع به قلمچی اطلاعات دارم.اگه رتبه تون جدود زیر 100 باشه(و سال چهارمی باشید) قلمچی میاد و از رتبه های برتر سالای قبل یه نفر رو پشتیبان تون می کنه(بهش میگن پشتیبان ویژه) که هر دو هفته اینا بهتون زنگ میزنه و قطعا کمک های خیلی خوبه می تونه بهتون بکنه.حالا اگه پشتیبان ویژه نصیب تون نشد هر کسی توی قلمچی یه پشتیبانی داره که می تونه باهاتون مثل یه دوست باشه یا یه آدم عادی.بستگی به آدمش داره.وظیفه پشتیبانه که هر هفته بهتون بزنگه و اگه نزد شما می تونید زنگ بزنید و مشاوره بگیرید.

4- بازم فقط راجع به قلمچی می دونم.قلم چی برای بچه های زیر حدود 300 کشوری عالیه.واسه اونورتر رو واقعا نمی دونم.چون با کسی در ارتباط نبودم.

5- کتاب و کلاس همه ش اداهای هر نمایندگیه و تقریبا یه کار غیرقانونیه.شما وقتی مثلا توی قلمچی ثبت نام می کنید اگه مفادش رو بخونید متوجه میشید که پولی که میدید فقط برای شرکت در آزمون هست و بس.اگه پول اضافه ای بابت کلاس و این چیزا گرفتند بدونید سرکاریه قلمچی کاری به این کارا نداره.کار بدی نیستا.اما این که بچه ها رو مجبور کنند بیان این جا واقعا غیرقانونیه!!!!

6- هر موسسه هر سال حدود 15 آزمون داره!! مگه میشه با یه آزمون اونا رو با هم مقایسه کرد!

لایک ها
13

از کی اولین امتحانات شروع میشن؟برای پایه اول دبیرستان

بالا