لایک ها
93
پاسخ : یک سؤال از سینماتیک!

یک معادله مکان زمان بنویسید(برای هر دو و مساوی قرار دهید) و یک معادله جابجایی با سرعت(2ax=v[SUP]2[/SUP]-v[SUB]0[/SUB][SUP]2[/SUP])برای قطار سپس x را بر حسب شتاب و زمان بنویسید سرعت نهایی را صفر قرار دهید در نتیجه دو معادله دو مجهول را حل کرده و a را بدست اورید(چون منظور سوال اینه که در نزدیک ترین مکان ممکن به همدیگر قطار بایستد)

Mohammadjj

Active Member
لایک ها
119

نیاز به اینکارا نیست یکم باید قدرت درکت رو بالاببری.

فکرکن قطار و لوکوموتیو با هم،هم سرعت باشن. اون موقع نسب به هم حرکت نمیکنند. پس میتونی سرعت لوکومتیو رو از قطار کم کنی با این سرعت میخوای تو یک فاصله متوقف شه.

فیزیک رو حل نکن درکش کن. یادم این اولین سوال سه ستاره بود که حل کردم با این تحلیل. خیلی خوشحال بودم.

اقای محترمی که جواب دادید جسارت نکرده باشم. منظور بدی نداشتم. من راه خودم رو گفتم.

لایک ها
4

خواهش می کنم

آخرین ویرایش توسط مدیر

HIvAD

New Member
لایک ها
193

سلام دوستان !
یک سوال:
هواپیمایی با سرعت 2 ماخ(ماخ =سرعت صوت)در ارتفاع 450متری از سطح زمین در حال حرکت است .در مدتی که صدای هواپیما به زمین می رسد .هواپیما چن متر را طی کرده است؟؟(315m/s=سرعت صوت)
ممنون میشم کمکم کنید:20::20:

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

سلام دوستان !
یک سوال:
هواپیمایی با سرعت 2 ماخ(ماخ =سرعت صوت)در ارتفاع 450متری از سطح زمین در حال حرکت است .در مدتی که صدای هواپیما به زمین می رسد .هواپیما چن متر را طی کرده است؟؟(315m/s=سرعت صوت)

سلام دوستان !
یک سوال:

سلام دوستان !
یک سوال:

سلام دوستان !
یک سوال:

لایک ها
314

سلام . دقیقا در کدوم مدت ؟ آخه بعد از اولین باری که صدای هواپیما رو بشنویم تا ابد الدهر صداش میاد .
یا علی .

A L I

New Member
لایک ها
12

سلام دوست عزیز.
بیان سوالتون به قول اقای بصیری اشتباهه.اما اگر درست متوجه شده باشم مسیر پیموده شده توسط هواپیما رو در مدت زمانی که صوت فاصله بین هواپیما تا زمین رو طی کرده میخواد.
زمان به دست اومده رو در سرعت 630 متر بر ثانیه (2 ماخ)ضرب کرده و جواب که 900 متر هست رو به دست میاریم.امیدوارم سوال رو درست متوجه شده باشم.
450/315=1.43 s
1.43*630=900 m

آخرین ویرایش توسط مدیر

HIvAD

New Member
لایک ها
193

سلاماول از همه عید غدیر رو تبریک می گم ممممممممممم..:204::204::204::97:

1.دو جسم با اختلاف زمانی 6sاز یک ارتفاع با سرعت اولیه به طرف بالا پرتاپ می کنیم . این دو با چه سرعتی از کنار هم عبور می کنن؟؟
2.جسمی را از سطح زمین به طرف بالا پرتاپ می کنیم .این جسم در 3ثانیه آخر حرکتش هنگام بالا رفتن چند متر را طی می کند؟
3.سنگی را به طرف بالا پرتاپ می کینیم (از سطح زمین )هنگامی که فاصله جسم تا نقطه اوج یک سوم ارتفاع اوج می شود!!!،سرعتش چه کسری از سرعت پرتاپ است؟
4.دو قطار به طول های 300و400متر با سرعت های15m/sو55m/sبه سمت یکدیگر در حال حرکتندروی دو ریل موازی .در لحظه ای که این دو به هم می رسند با شتاب 4متر بر مجذور ثانیه !!!به سرعت خود می افزایند .چند ثانیه بعد از این دو از کنار یکدیگر عبور می کنن؟
5.شنا گری با سرعت 0/4m/sدر حال نزدیک شدن به ساحل می باشد .هنگامی که فاصله اش تا ساحل 50mمی شود قایفی از ساحل با شتاب 4متر بر مجذور ثانیه به سمت شناگر شروع بعه حرکت می کند چند ثانیه بعد و در چه فاصله ای از ساحل قیق از روی شناگر عبور می کند؟؟

پلیز مسالتی!!!!!!

لایک ها
314

سلام . عید شما هم مبارک .
سوال اول اگه منظورش سرعت نسبیشونه میشه جی ضربدر شیش . سرعتا رو بر حسب زمان بنویسی در میاد .
سوال دوم داده هاش کمه حس میکنم . چون به ازایسرعت اولیه ی متفاوت جواب فرق میکنه .
سوال سوم باید فرمول مستقل از زمان یا همون بقای انرژی بنویسین . درمیاد .
سوال چهارم هم باید نسبی بنویسی که راحت تر حل شه .

لایک ها
1

سلام. عید شما هم مبارک. من سوال یکم رو میگم بقیه برای دو ساعت و نیم بعد. چون کلاس دارم.
کافیه معادله مکان دو تا رو با هم برابر قرار بدی. زمان که درومد از رابطه سرعت جواب درمیاد.
سمت راست دومیست. 1/2gt*2 + vt = 1/2g(t-6)*2 + v(t-6

بالا