یک سئوال هندسه درجه 1 و سخت

erfan2000

New Member
لایک ها
2
سلام تو این سئوال باید ثابت کنید که

اینم شکل سئوال
[/URL]
خط a بر هر سه دایره مماس هست و دایره ها هم بر هم مماس هستند .
لطفا پاسخاتون را به صورت کامل یزارید و عکس بگیرید از مطالبی که روی کاغذ نوشته اید واقعا سؤالش قشنگه اگه حل کردین قطعا در مرحله دوم قبولید فقط پاسخ را کامل بزارید همه استفاده کنن.

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322
پاسخ : یک سئوال هندسه درجه 1 و سخت

یه تذکر که این سوال اصلا سخت نیست با 3 تا فیثاغورس حل میشه لطفا هم نگین که خیلی سخته و اگه حل کنین تو مرحله دو قبولین!:4:

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

بچه ها میدونن من اصلنم دانش خاصی ندارم تو المپیاد بقیه همه استادن .

آخرین ویرایش توسط مدیر

erfan2000

New Member
لایک ها
2

یه تذکر که این سوال اصلا سخت نیست با 3 تا فیثاغورس حل میشه لطفا هم نگین که خیلی سخته و اگه حل کنین تو مرحله دو قبولین!:4:

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

بچه ها میدونن من اصلنم دانش خاصی ندارم تو المپیاد بقیه همه استادن .
**********************************************************************************************
منو یکی از دوستان مرحله 1 قبول شدیم راه حل زیاد رفتیم لطف کن بنویس جوابت را ببین به جایی میرسی !!!
من حالا تو هندسه زیاد مهارت ندارم ولی دوستم هندسه قورت داده نتونست یا شاید اشتباه میرفته!!!

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322

لاتکس کار نمیکنه بعد اینکه درست شد مینویسم.:4:

Dadgarnia

New Member
لایک ها
1,127

لاتکس که معلوم نیست کی درست بشه. به خاطر همین من کلیت راه حلو میگم. توی ذوزنقه qcwz از q بر cw عمود کنید. یه فیثاغورس توی این مثلث بنویسید و طول wz رو بر حسب شعاع اون دو تا دایره بنویسید. برای بقیه ذوزنقه ها هم همین کارو بکنید. حالا از اینکه wz+zv=wv حکمو نتیجه بگیرید. [MENTION=19069]حمید آنالیز[/MENTION] انتقال بده به هندسه مقدماتی.

بالا