mahallehm

New Member
لایک ها
487
پاسخ : ↓ بررسی سوالات مرحله‌ی اول بیست و چهارمین المپیاد شیمی ایران 1392

من زدم چهار......ولی باشگاه زده سه...که به نظر من غلطه..از بین کلی مقالات علمی فقط یه دونه از مقالات اون ساختاری رو که باشگاه در نظر گرفته قبول دارن.و اگه باشگاه روی این سوال جدید نظر نکنه در حق خیلیا ظلم کرده .
به نظر من سوال نیمه واضح بود. شما باید بیشترین حالت ممکن رو برای هر گزینه میگرفتین و so2cl2 رو طبق همون روش اصلی میکشیدین چون سوال گفته که میتونن از هشت تایی بیشتر باشن ولی طبق کتاب درسی هشتایی پایدارتره(طبق کتاب درسی) ولی خوب قبول دارم سوال کژتابی داره. به هر حال با یه سوال فکر نکنم اونی که به قبولی مرحله ۲ امید داره از مرحله۱ قبول نشه. درست نمیگم؟!!

mahallehm

New Member
لایک ها
487

سلام
باعرض پوزش، نه! درست نمی‌فرمایید.
یکی از طلاهای جهانی، جرء همون افرادی هستن که با یه سوال ممکن بود آینده شون کلا عوض بشه.ایشون مرحله اول روی کف زدن و در نهایت طلای جهانی گرفتن.
کلا شکل آزمون مرحله اول، شرایطش و ... هیچ کدوم تعیین کننده خوبی برای سطح سواد نیستن به نظرم. حالا اگه قرار باشه سوال هم مشکل داشته باشه که هیچی!!
اصلا چه معنی داره سوال مشکل دار در آزمونی به این وسعت!!
میشه اسم اون فرد رو بگید اگه مشکلی نداره؟
البته هنوز حداقل من نمیدونم که به طور رسمی اشکالدار بودن سوال قبول شده... اشکالدار بودن این سوال نظر شماست نه باشگاه :)...من هم قبول دارم این سوال یخورده کژتابی داره ولی خوب با یه استدلالایی میشد درست زد.

mahallehm

New Member
لایک ها
487

سلام!
ببخشید نمی تونم بگم! اما حالا که از بنده قبول ندارید باید بگم اینو از استاد خلینا شنیدم. خب همین قدر کافیه برای مستند بودن این موضوع دیگه؟
در مورد سوال هم، من از روی پاسخنامه آیریسک گفتم سوال غلطه برادر نه از نظر خودم!
موفق باشیم ان شاءالله!:1:
من نمیتونم باور کنم. دست خودم نیست....:)
منم نگفتم که قبول ندارم غلطه گفتم باشگاه رسما نگفته.

لایک ها
0

پاسخ سوالات کد 1
1-4
2-1
3-1
4-3
5-4
6-1
7-2
8-2
9-3
10-1
11-2
12-1
13-4
15-4
16-2
17-3
18-1
19-1
20-3
21-2
22-4
23-2
24-3
25-3
26-2
27-2
28-1
29-4
30-3
31-3
32-4
33-1
34-1
35-4
36-3
37-3
38-1
39-4
40-2
41-2
42-4
43-2
44-3
45-3
46-4
47-2
48-4
49-1
50-1
51-2
52-4
53-4
54-2
55-6
57-4
58-4
59-2
60-2
به نظر من سوال 1 کد 1 گزینه ی 4 میشه (سوال 4 کد 2) توی پاسخ نامه ی ایریسک هم میگه 4 ولی تو سایت دانش پژوهان زده 3 راهی برای اعتراض به این سوال وجود نداره؟؟؟؟؟

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

به نظر من سوال 1 کد 1 گزینه ی 4 میشه (سوال 4 کد 2) توی پاسخ نامه ی ایریسک هم میگه 4 ولی تو سایت دانش پژوهان زده 3 راهی برای اعتراض به این سوال وجود نداره؟؟؟؟؟

لایک ها
127

لطفا مقاله رو اول بخونید ... گفته بررسی کردیم و دیدیم که ساختاری که نیتروژن وسط هست غلط می باشد.
کلی سوال توضیح داده که مرکزی می تونه اکتت نباشه باسه همینه ...
دیگه از شما جهانی ها بعیده!!!!!
لطفا بهتر مقاله را بخوانید.
قسمتی که حرف من را تایید می کند را می توانید در زیر ببیند.
ترجمه اش کنید.:
قسمت introduction:
قسمت introduction:

khalina

مدیر آیریسک
لایک ها
6,497

سلام به دوستان گرامی،
دلیل تاخیر بیش از 30 ساعته در ارایه‌ی پاسخنامه‌ی تشریحی شیمی، این بود که اطمینان یابیم تمام ساختارها یا استدلال‌هایی که نوشته‌ایم کاملا صحیح است. بالاخره جای اشتباه هم برای ما و هم برای باشگاه وجود دارد. وقتی قرار است، یک چیزی را تغییر دهیم، بسیار سخت‌تر از تایید آن است.

حالا یک سوال فنی از آقای خلینا
شما توی پاسخ نامه ای که منتشر کردید دو تا سوال رو گفتید اشتباه هست و ابهام داره
خوب حالا احتمال اصلاح پاسخ نامه از سوی باشگاه وجود داره یا نه؟
گروه علمی آیریسک تلاش خودش را کرده است، اگر باشگاه با کلید اشتباه تصحیح کند (مثل مرحله دوم دوره 18) باز هم امکان تغییر کلید وجود دارد. اما این کار با شلوغ‌بازی اتفاق نمی‌افتد و نیازمند نامه‌نگاری‌ها و جلسه‌ی کمیته‌ی علمی باشگاه است.

آقای خلینا خیلی سخت گیری کرده!!!!
سوال 14 کاملا درسته و باید بهترین گزینه یعنی 4 رو انتخاب کرد.
فقط سوال1غلطه.
مسابقه‌ی علمی است :) در مسابقه‌ی تلویزیونی مجری به گزینه‌ی صحیح اشاره می‌کند و شرکت‌کننده خودش را لوس می‌کند و قضیه تمام می‌شود. اما اینجا هر عدد و هر کلمه معنی خاص خودش را دارد. مثلا سوال 58 دوره‌ی 19 اینچنین است:
وزن حجمی یک آلکن گازی در شرایط متعارفی، 3/125 میلی‌گرم بر میلی‌لیتر است. فرمول مولکولی این آلکن کدام است؟

این سوال نیز اشتباه است چون همان‌طور که در کتابم (انتشارات دانش‌پژوهان جوان) به آن اشاره کرده‌ام، آلکن مورد نظر که پنتن است، در شرایط مورد نظر مایع خواهد بود! اما آن سال کلید بر اساس پنتن تصحیح شد و هیچ کس هم اعتراضی نکرد، چون بچه‌هایی که با توجه به صورت سوال راه حل را پیش رفته بودند، به همین پنتن رسیده بودند.

گاهی طراح سوال به مسایل ریز توجه نمی‌کند و یک هدف دیگری (مثلا استوکیومتری) دارد اما از ساختار ماده غافل می‌شود.

یاحق

لایک ها
60

من بدبخت امسال ٧٥ زدم اما مدرسه ام اجازه خوندن مرحله دوم رو بهم نداد كلاس هم برام نذاشت گفتند ارزش سرمايه گذاري نداري

H sahar H

New Member
لایک ها
457

من بدبخت امسال ٧٥ زدم اما مدرسه ام اجازه خوندن مرحله دوم رو بهم نداد كلاس هم برام نذاشت گفتند ارزش سرمايه گذاري نداري
واقعا؟؟!!
75خیلی خوبه...خب خودتون بخونید

amirameli

New Member
لایک ها
46

از همه معذرت میخوام،سوالی که دارم برا اینجا نیست ولی جواب سریع میخوام و بچه ها این طرفا زود میان،کتاب شیمی آلی بهروز بهنام چاپ 89 با 92 فرق میکنه؟

لایک ها
130

یه سری از غلطاش رفع شده

amirameli

New Member
لایک ها
46

الان من از آیریسک اینو خرید کردم،تو سایت نوشته بود سال انتشار 92،واسه همین خریدم،ولی خودش ماله 89 هستش،حالا من چی کار کنم؟؟،اون یه سری غلط از کجاها رفع شده،یعنی کجاها غلط داشت؟؟؟؟،کسی یه لیست کلی از اصلاحات داره؟؟؟؟،راستی این هفته گفتن نتایجو میزنن کسی روزشو میدونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟،

لایک ها
13

خیلی خوبه آفرین - به خاطر مدرسه هم زیاد خودتو ناراحت نکن کلا مدیران بعضی مدارس حوصله ی دردسر ندارن یا ارزش یه کار رو درک نمی کنن !! بعدش وقتی یه مرحله دیگه هم قبول شدی یا به یه جای خوب رسیدی میگن دانش آموز مدرسه ی ما بود !!!!
شما هم تو دوره های نوروزی شرکت کنین و خودتون زحمت بکشید تا انشاءالله نتیجه بگیرید .

zahra T

New Member
لایک ها
1

من در تماس مستقیمی که با آقای دکتر شایسته که یکی از اساتید بزرگ دوره تابستانه هستند داشتم به این نتیجه مشترک رسیدیم که با اینکه خیلیا پایین زدن ولی درصدهای بالا هم زیاد داریم بنابرین قطعا کف بالای 65 هست و هم چنین پیشنهاد میکنم کسایی که بالای 85 زدن شاید واسه مرحله 2 شانس داشته باشن، پس درس بخونن...

لایک ها
48

من در تماس مستقیمی که با آقای دکتر شایسته که یکی از اساتید بزرگ دوره تابستانه هستند داشتم به این نتیجه مشترک رسیدیم که با اینکه خیلیا پایین زدن ولی درصدهای بالا هم زیاد داریم بنابرین قطعا کف بالای 65 هست و هم چنین پیشنهاد میکنم کسایی که بالای 85 زدن شاید واسه مرحله 2 شانس داشته باشن، پس درس بخونن...
مطمینید ایشون دکتر شایسته بوده؟
به حق چیزای نشنیده و ندیده و اینا!

khalina

مدیر آیریسک
لایک ها
6,497

لطفا به قوانین تاپیک نگاه کنید!
در غیر این صورت با متخلفین برخورد می‌گردد.

یاحق

لایک ها
13

شما به نتیجه ی مشترک رسیدین ؛ اما نمی تونید بگید قطعا - اگه کسایی که بالای 85 زدن شایــــد شانس داشته باشن واسه مرحله ی 2 ، اونوقت حتما فقط چند نفری که 100 زدن قطعین دیگه !!! :4:

Peyman-M

New Member
لایک ها
107

شما به نتیجه ی مشترک رسیدین ؛ اما نمی تونید بگید قطعا - اگه کسایی که بالای 85 زدن شایــــد شانس داشته باشن واسه مرحله ی 2 ، اونوقت حتما فقط چند نفری که 100 زدن قطعین دیگه !!! :4:
منظورشون اين نبود كه بالا 85 شانس قبولي مرحله 1 دارن!!مرحله 2 منظورشون بود.

salehkarimi

New Member
لایک ها
19

من 57 زدم
این جور حرفا روم تاثیر نداره
همچنان در حال خوندن با سرعت نور هستم:168:

لایک ها
13

من 57 زدم
این جور حرفا روم تاثیر نداره
همچنان در حال خوندن با سرعت نور هستم:168:
آفرین به این میگن عزم راسخ ! انشاءالله که قبول بشید . حالا میرسیم به این جمله ای که آقای خلینا تو امضا شون گذاشتن : شک هایم را باور ندارم و به باور هایم شک ندارم

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

منظورشون اين نبود كه بالا 85 شانس قبولي مرحله 1 دارن!!مرحله 2 منظورشون بود.
بله بنده هم منظورم مرحله ی 2 بود...

بالا