alimaghsood

New Member
لایک ها
0
پاسخ : ↓ بررسی سوالات مرحله‌ی اول دهمین المپیاد نجوم ایران 1392

به نظرتون با 20 درصد زدن توی المپیاد نجوم امکان قبولی هست ، اگه میشه جواب بدین ...... .:210:

shishi_j

New Member
لایک ها
1

زياد هم مطمئن نباشيد از بابت "هيچ فردي اون اختلاف منظر خورشيد رو در نظر نگرفته بود."
تو مدرسه ی ما سه نفرن که جدی المپ نجوم میخونن و سه تاشون در نظر گرفت و سه تاشون 0.8 زدن
.
.
.
ادر نظر نگرفتن سوال ٣٣!
ممنون.
کاملا با حرفشون موافقم ! من خودم هم اختلاف منظر رو در نظر گرفتم ! -با این که جواب دیگری به دست آوردم!-

celestial

New Member
لایک ها
326

یه چیزی داریم به اسم تقریب.من با تقریب خوبی مطمئن بودم کسی اونو در نظر نگرفته. :4: قبلش هم فردی رو می شناختم که درنظر گرفته بود.ولی از اونجایی که پاسخنامه های رده ب و آیریسک اومد و کسی اعتراض نکرد تقریب من قابل قبوله.:4:
یکی هم بوده که از روی شکل رفته!!!! البته طراح سوال حواسش جمع بوده. از روی شکل 1.6 در میاد. یعنی باید به طراح سوال آفرین گفت. :4:

alimaghsood

New Member
لایک ها
0

با 20 درصد زدن امکان قبولی هست ؟:39:

arman.h

New Member
لایک ها
5

بحث اینجا یه چیز دیگه است تو هی می گی قبول می شم یا نه اره قبولی ولی اگه خیلی شک داری برو تو بخش کف بینی
دوستی که گفت از طراح تشکر باید کرد باید بگم دوست عزیز اره سوالای خوبی بود ولی واقعا بیشترمون فکر نمی کردیم همچین سوالای عجیبی بیاد الان هم ببینید چه درگیری درست شده تا الان 10مدل جواب برای این سوالا دراومده کمیته باید سوالی میداد که همچین اتفاقاتی درمورد جواب نیوفته واقعا الان شما درست سالای پیش رو نگاه کنید سولای حاشیه دار نسبت به امسال خیلی کمتر بود.

لایک ها
1

سلام الان یک سوال داشتم چرا جواب سئوال 30 باید بشه 1درجه بالای افق در حالی که عدد 2 به اون جوابی حتی خود آقای خالقی هم می فرمایند یعنی 1.9 نزدیکتره اصن همه بیان بگن کی زد گزینه 3 کی زد4 ها؟!

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

سلام الان یک سوال داشتم چرا جواب سئوال 30 باید بشه 1درجه بالای افق در حالی که عدد 2 به اون جوابی حتی خود آقای خالقی هم می فرمایند یعنی 1.9 نزدیکتره اصن همه بیان بگن کی زد گزینه 3 کی زد4 ها؟!
درسته واقعن من نمیفهمم آخه هر چی منم فکر میکنم همون گزینه ی 4 صحیح تره از هر لحاظ اصن یه چیزی میپرسم جواب بدید بچه های تیم چندنفرشون گزینه 3 رو زدن

amir.nasri77

New Member
لایک ها
3

آقا این خالقیو جدیش نگیرید....
نجوم بلد نیست که....
فقط فن بیان داره....

celestial

New Member
لایک ها
326

آقا این خالقیو جدیش نگیرید....
نجوم بلد نیست که....
فقط فن بیان داره....
مودب باش آقا. ایشون خیلی هم در زمینه نجوم زحمت کشیدن و می کشن.آقای خالقی جای استاد بنده هستن.

سوال 30 تصحیح شد دوستان.جواب کمیته همون یک درجه بالای افق شد. گفتم که اینقد دعوا نداره :)
سوال 22 هم درست شد.جواب همون 0.1 هست.

fatemeh.zar

New Member
لایک ها
253

سلام
یک نفر سوال 14 رو توضیح میده؟

hosseinkaku

New Member
لایک ها
50

سلام
من سوال کوه های دماوند و کرکس (فکر کنم سوال 30 باشه) حل کردم جواب 1.1 شد و به نظرم راهم غلط نداشته باشه!
ابتدا حدایی زاویه ای دو کوه 2.44 در میاریم و نقطه ی مماش شدن افق کرکس به زمین هم 2 در میاد
بعد دماوند را با اعمال قدش میزاریم اونور نقطه مماسی افق با زمین یه مثلث روی افق کرکس درمیاد که ارتفاع 1.1 درمیاد

بالا