لایک ها
571
پاسخ : 20 کليد براي موفقيت در کنکور

حرف شما درسته که راه حل های تستی و سریع خیلی سریع و دقیق به جوا میرسن...
من خودم هم اینو قبول دارم و خودمم که الآن سال چهارم هستم و...
دارک واسه کنکور میخونم تا جایی که نیاز باشه از روش های تستی استفاده می کنم!
اما همه ی این راه حل های تستی و سریع از مطالب تشریحی و مفهومی استخراج شدن که...
برای استفاده از اونا باید به تسلط کافی رو مباحث تشریحی رسید!!! @Gabon,agent hosein
پس الان خودتونم اعتراف کردین که تستی خوندن و تشریحی خوندن با هم تفاوت داره!!!! ولی منم قبول دارم لازمه ی تستی خوندن تسلط بر مطالب درسیه کتابه.

Hosein.D

New Member
لایک ها
862

من همچین اعترافی نکردم!!!
من فقط می گم لازمه ی تستی خوندن و استفاده از روش های تستی تسلط کامل بر مباحثه تشریحیه!
اگه کسی میخواد تستی بخونه، اولا باید در حل سوالات تشریحی مشکلی نداشته باشه! [MENTION=18472]agent hosein[/MENTION]

لایک ها
571

من همچین اعترافی نکردم!!!
من فقط می گم لازمه ی تستی خوندن و استفاده از روش های تستی تسلط کامل بر مباحثه تشریحیه!
اگه کسی میخواد تستی بخونه، اولا باید در حل سوالات تشریحی مشکلی نداشته باشه! @agent hosein
دیگه بحث رو کش دار نکنیم کم کم داره دو نفره میشه آخرین پستی که دارم میدم لازمه ی تستی خوندن تسلط بر مطالبه کتابه پس اینا تقریبا مکمل هم هستن پس نمی تونیم بگیم اینا یکی ان!!!

Hosein.D

New Member
لایک ها
862

شما تو پستای قبلی نظرتون این بود که تستی خوندن و تشریحی خوندن کاملا متفاوته و بعدا گفتین که مکمل هم هستند...
و این حرف شما رو Gabon هم تایید کرد!
موفق و سلامت باشید!

لایک ها
571

شما تو پستای قبلی نظرتون این بود که تستی خوندن و تشریحی خوندن کاملا متفاوته و بعدا گفتین که مکمل هم هستند...
و این حرف شما رو Gabon هم تایید کرد!
موفق و سلامت باشید!
اگه دقت کرده بودین gabon از لحاظ نمره گفت ولی من از لحاظ زمان گفتم بازم میگم تو تستی مقوله ی زمان پیش میاد که از این لحاظ با تشریحی کاملا متفاوته من از لحاظ ارتباطی زمانی نگفتم این ها مکملند. موفق و سربلند باشید.( یعنی بس کن دیگه!!!!:21::21:)

Hosein.D

New Member
لایک ها
862

آقا حسین دیگه بحث رو ادامه نده!

ahmadi

New Member
لایک ها
2,532

چه دعوایی شد!:4:
ببینید به نظر من تستی و تشریحی خوندن کاملا منفرد نداریم!
اینا دو تا مجموعه هستن که در نکاتی که اتفاقا نکات بسیار اساسی هم هستن بسیار مشترکند!
به این نکته توجه کنید که شرط ثبات فرمول ها و نکات تستی در ذهن شما تسلط اولیه ی شما به فرمول های خام و مادر هست!
قطعا همه ی شماها میدونید در دروسی مثل دینی و زیست که سوالات در عین بازی با مفاهیم بسیار به خط کتاب توجه و تکیه داره تستی خوندن مطرح نیست و شما باید در گام اول به متن کتاب درسی تسلط کامل داشته باشید!
این تسلط خودش توفیق در تست زنی رو به دنبال داره
در مباحث فرمولیک ریاضی و فیزیک و شیمی به روش های تستی نیازمندید!
در این مباحث هم لازمه ی به خاطر سپردن و تثبیت این نکات تستی تسلط کامل به مفاهیم اولیه ست که در کتاب درسی مطرح شده!
اهمیت کتاب درسی رو اصلا نادیده نگیرید!
دقیقا به خاطر توجه خیلی زیاد ما به کتاب درسی در سال سوم باعث شد که ما اکثرا در دروس سال سوم مشکلات کمتری به نسبت سال دوم داشته باشیم!
اصلا مخالف تست کار کردن در سال سوم نیستم بلکه خیلی این عمل رو تشویق میکنم
اما بهتره حالا که فرصت چندانی برای نهایی باقی نمونده زمانهای تست های سنجشی رو به یکبار در هفته برای هر درس اختصاصی و هر 2 هفته یک بار برای هر درس عمومی کاهش بدید و سایر تست ها براتون جنبه ی آموزشی و به منظور تسلط بیشتر بر موضوع باشه
پس از عید هم حل حداقل یک دوره نهایی برای هر درس عمومی در هفته و 2 دوره نهایی برای هر درس اختصاصی در هفته رو برای سبکی کارتون در ایام امتحان توصیه میکنم!
مسئله ی سرعت در تست زدن رو هم بعدا به تفصیل میشه بحث کرد روش اما به خاطر داشته باشید که سرعت بالا داشتن الزاما از راه فرمول زیاد دونستن حاصل نمیشه بلکه این اتفاق محصول یک برنامه ی مستمر و تمرین و مداوم در زدن تست های زمان دار و شبیه سازی جلسه ی آزمونه!
چون خواه نا خواه به علت استرس بالای شما در جلسه ی آزمون خیلی از نکات تستی فراموش میشه و یا ناقص به یاد آورده میشه که در این موقعیت بهترین کار اینه که همون روابط خام و مادر رو به یاد بیارید!
راجع به انتخاب آزمون هم الان دیر شده!به نظرم تحقیقات برای انتخاب آزمون مناسب برای سال پیش دانشگاهی رو از الان شروع کنید!
و اصلا فراموش نکنید که امتحان نهایی شما 25% از کنکور شماست و ارزش هرگونه صرف وقتی رو داره!
موفق باشید:1:
s.ahmadi

آخرین ویرایش توسط مدیر

iman HN

New Member
لایک ها
2,646

با سلام
تستی خوندن با تشریحی خوندن فرق داره اما نه اون جوری که شما ها فک می کنید...
در تستی باید به یه سری چیز ها توجه کرد اما تو تشریحی به چیز های دیگه ای!
تو تستی میشه با کلید واژه جملات رو به خاطر سپرد و با دیدن توی تست به جواب رسید اما تشریحی نه،اما خب تو یه درسی مثله ریاضی یا فیزیک بحث جداست،اتفاقا تستی خوندن سخت تر از تشریحی هستش چون باید به شدت باید دقت کنی که همه مراحل به خوبی داره پیش میره!

بالا