p-ghajari

Well-Known Member
لایک ها
311
بله...درسته این اثبات شده که نمی شه.... اگه به سرعت نور برسی کلا تبدیل به انرژی میشی..(طبق دینامیک نسبیتی)

ولی اثبات نشده که نمی تونی بری پیش خورشید..

تازه اگر بتونی به سرعت نور دست پیدا کنی یا بیشتر می تونی تو زمان به عقب برگردی.. یعنی می تونی علت خودت هم بشی.. یا یه سری چیز ها رو بهم بریزی.. که اینجوری خدا زیر سوال میره..

حتی انیشتین هم ابتدا به خاطر اشتباهاتی که کرده به این رسید که می شه به سرعت نور دست پیدا کرد و حتی بیشتر.. ولی به همین دلیل که خدا زیر سوال می رفت نظریش رو پخش نکرد..

بعد چند سال به لطف خدا اشتباهش رو به طرز معجزه آسایی فهمید..(نقل قول از استاد آقاپور)

AidinT

New Member
لایک ها
22
عجب

بعد چجوری فهمید؟

p-ghajari

Well-Known Member
لایک ها
311
نمی دونم... فقط می دونم خیلی عجیب وقتی داشت به یه موضوع فکر می کرد یهو متوجه اشتباهش می شه...

mersad.94

Active Member
لایک ها
55
چه خوبه انرژي بشيم و بر زمين بتابيم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

batlamius

New Member
لایک ها
1
Aidin T به حرفهاي پوريا قجري گوش نكن !!! به چند دليل ميگم المپياد نجوم خيلي باحال تر از المپياد فيزيكه ... 1-اگه المپياد فيزيكيا الكتريسيته و مغناطيس و ترموديناميك بيشتر از المپياد نجوميا مي خونن در عوض ما نجوميا ( نجوم كروي كه همون هندسه ي كروي ولي با واقعيت تلفيق شده و از زيباترين چيزايي كه ميشه ازش سوال طرح كرد - اختر فيزيك - كيهانشناسي - تحليل داده و رصد داريم ) 2- اگه المپياد فيزيكيا تو آزمايشگاهشون وزن يه وزنه رو بدست مي يارن ما تو تحليل دادمون در مورد نتايج تابع پلانك و حركت كهكشانيو ... خيلي چيزاي باحال ديگه بحث مي كنيم ... 3- برو سوالاي مرحله اول و دوم امسال المپياد نجوم و فيزيك و باهم مقايسه كن ! در مورد دورمونم كه زحمتش فقط رفتن به وبلاگ ما www.fiaot.blogspot.com خوداييش سوالاي آزموناي دورمون ببين بعدا برو حالشو ببر و تصميم بگير . 4- هر كي يه شب رفته رصد عاشق آسمان شب و نجوم شده ! 6- المپياد فيزيك مرحله دومش شبيه كنكوره از خوده استاد قجري بپرس بهت ميگه سر آزمون بايد چه جوري باشي ...
7- ... دليل زياده ولي كلا اگه از من بپرسي با وجوده اينكه براي فيزيك و المپيادشو المپيادياش احترام زيادي قائلم ( چون خودم تو دانشگاه احتمالا يا مكانيك يا كامپيوتر يا فيزيك رو ميخوام بخونم ) ولي جو نجوميا يه چيزه ديگست كه كلا المپياد نجوميا رو از لحاظ اخلاقي از المپياد فيزيكيا سر تر ميدونم !!! حالا كلا ميل با خودته به نظر من به هرچي كه علاقه داري ادامه بده !!! اگه رياضيه رياضي اگه نجومه نجوم ...

p-ghajari

Well-Known Member
لایک ها
311
اصلا جالب نیست...

راستی عکس قبلیه خیلی باحال تر بود.. این یارو یه جوریه.. تصور زهنیم رو نسبت بهت عوض کرده..

AidinT

New Member
لایک ها
22
p-ghajari گفت
اصلا جالب نیست...

راستی عکس قبلیه خیلی باحال تر بود.. این یارو یه جوریه.. تصور زهنیم رو نسبت بهت عوض کرده..
چی؟؟؟؟ تصور ذهنیت نسبت به من عوض شد یا نسبت به علی اکبر کاوه ای عوض شد ؟

یا تصور من نسبت بهت عوض شد ؟؟

به هر حال فعلاً که تو ریاضی غرقم

p-ghajari

Well-Known Member
لایک ها
311
اصلا شبیه کنکور نیست..

فقط هر سوال تقریبا 30 دقیقه وقت داره.. خوب آسونه و می خوان سرعت بچه ها رو بسنجند..

ولی سوال های باشگاه کمتر از یک ساعت نیست در صورتی که برای ریاضی ها هندسه هر سوال نیم ساعت بود...

در ضمن فیزیک از بیس شرو می شه... ولی المپیاد نجوم بیس نداره و از یه جاهایی شروع می کنند که تقریبا خیلی ها الکی فقط یاد می گیرند..

حالا بی خیال..

به این بحث ها نگاه نکن...من و علی اکبر خیلی باهم رفیقیم...

حالا بی خیال تو برو همون ریاضیت رو بخون...

p-ghajari

Well-Known Member
لایک ها
311
نه .. عکس mersadchem رو گفتم.. نظرم نسبت به تو عوض نشده..

notrino

New Member
لایک ها
2
راستي مگه دكتر مبشر توي دوره تابستوني نجوم تدريس ميكنه؟؟؟

mersad.94

Active Member
لایک ها
55
شما بگو عكس كي رو بزارم.

AidinT

New Member
لایک ها
22
عکس ماری کوری رو بذار، یه مقدار فمنیست شو

توی ریاضی می خوان ببینن بچه ها چقدر خلاقیت دارن پسر
واسه همین نیم ساعت وقت می دن واسه هندسه

p-ghajari

Well-Known Member
لایک ها
311
اتفاقا چون سوالش روتین و بدون خلاقیت بود که وقتش کم بود..که ملت فقط وقت داشتن بنویسن..

البته امسال ریاضی کلا درپیت بود.. از مرحله دومش پیداست..

mersad.94

Active Member
لایک ها
55
رو پيشنهادت فكر ميكنم!!!!!

AidinT

New Member
لایک ها
22
p-ghajari گفت
اتفاقا چون سوالش روتین و بدون خلاقیت بود که وقتش کم بود..که ملت فقط وقت داشتن بنویسن..

البته امسال ریاضی کلا درپیت بود.. از مرحله دومش پیداست..
آره، با محمد پدرام فر(طلای دو ریاضی) داشتم صحبت می کردم، گفت که چون سطح سوالای مرحله ی دو پایین بود، دوره هم سطحش پایین اومد! کلاً امسال فکر می کنم بیشترین آمار طلای سال دوما رو داشت(5 نفر سال دوم طلا آوردن)

p-ghajari

Well-Known Member
لایک ها
311
راستی آیدین تو سومی دیگه؟؟ امسال المپیاد داری دیگه؟

p-ghajari

Well-Known Member
لایک ها
311
آره ...چون سوالا آسون بود دوم ها ترکوندن..

برا این پرسیدم که بگم پاشو برو درس بخون طلا شی... اینقدر وقتت رو اینجا تلف نکن..

AidinT

New Member
لایک ها
22
من همیشه آنلاینم، ولی اینجا نیستم، چون یه صفحه اینجا بازه، کامپیوترم روی استند بایه، نشون می ده آنلاینم

الانم واسه این سر می زنم که ببینم که کی کارنامه میاد. ولی بخاطر نصیحتت الان می رم درس بخونم طلا بشم

batlamius

New Member
لایک ها
1
با عرض پوزش از همه ي دوستاي المپيادي اگه خفن بودن يه المپياد به خلاقانه بودن سوالاشه كه بايد بگم نجوم خيلي خفنه چونكه من كلا تو دوره از ديدن سوالا غافلگير ميشدم نمونشم سوال امتحان رصد آخرمون كه موقع امتحان كلي طراحارو فشه دادم ولي روز بعدش به خاطر سوالشون كلي با اينكه المپيادي نجوميم حال كردم ... خلاصه اگه بخوايم ايراد بگيريم همه ي المپيادا يه ايرادايي دارن !!! مهم اينه كه ما با علاقه ي خودمون يه كدومو انتخاب كنيمو پاش واستيم بهش ايمان داشته باشيم . مثلا خوده من نجوم خيلي تو اين سه سال باهام بازي كرد ولي چون بهش ايمان داشتم آخرسر دستمو گرفتو پشتمو خالي نكرد ! اين مهمه كه علاوه بر اينكه ارزش المپياد خودمونو ميدونيم ارزش كار المپيادايه ديگروهم بدونيمو به نظرشون احترام بذاريم . مگرنه يه گردن آويز ارزشي نداره مهم تلاش ما براي رسيدن به هدفمونه بقيه ي مسائلم زياد مهم نيست ...

بالا