p-ghajari

Well-Known Member
لایک ها
311
بیخیال بابا.. این فکر کرده چه خبره..

بابا خفن..بابا شاخ..فهمیدیم تو هم فیزیک بلدی.. خیلی بده آدم از خودش اینقدر تعریف کنه استاد تواضع...

کارایی ملت کردن که بیان تعریف کنن و یا حتی من بیام از کارای خودم تعریف کنم می ری دنبال کارت بی خیال میشی کلا.. ولی آدم خوبه کمی متواضع باشه.. شما کلا فقط تو دنیای کوچیک خودت زندگی می کنی..

رو کارات ارزش می زاری...فک می کنی خیلی خفنی که چند تا سوال حل می کنی.. کارای بقیه رو بی ارزش میبینی... اساتیدی چون خرمی و آرنولد و ... نمی فهمند و شما می فهمی..

در کل..بابا خفن..

saeed1905

New Member
لایک ها
6
بابا من كلاس سومم و هنوز المپياد ندادم.
اين جوابم به آقا آداموس بودا

p-ghajari

Well-Known Member
لایک ها
311
saeed1905 گفت
فيزيك بدون رياضي امكان نداره و رياضي بدون فيزيك مثل يه خط خطيه روي يه صفحه كاغذ(سعيد)

من هم موافقم.. ولی آرنولد....

من مثل بعضی ها اینقدر ................................ نیستم که بگم آرنولد نمی فهمه من میفهمم..

ولی نظر من همون نظر تو هستش سعید...

adamus

New Member
لایک ها
37
استاد خرمی رو کاملا میشناسم و بسیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییار زیاد قبولش دارم. واقعا استاد خرمی معتقدن همه ی علوم زیر مجموعه ای فیزیکه؟

adamus

New Member
لایک ها
37
p-ghajari گفت
بیخیال بابا.. این فکر کرده چه خبره..

بابا خفن..بابا شاخ..فهمیدیم تو هم فیزیک بلدی.. خیلی بده آدم از خودش اینقدر تعریف کنه استاد تواضع...

کارایی ملت کردن که بیان تعریف کنن و یا حتی من بیام از کارای خودم تعریف کنم می ری دنبال کارت بی خیال میشی کلا.. ولی آدم خوبه کمی متواضع باشه.. شما کلا فقط تو دنیای کوچیک خودت زندگی می کنی..

رو کارات ارزش می زاری...فک می کنی خیلی خفنی که چند تا سوال حل می کنی.. کارای بقیه رو بی ارزش میبینی... اساتیدی چون خرمی و آرنولد و ... نمی فهمند و شما می فهمی..

در کل..بابا خفن..
از حرفات خیلی خیلی خیلی ناراحت شدم.واست هیچ توضیحی نمیدم چون اگه چیزیم بگم یه چیزی میگی که بیشتر ازت ناراحت میشم فک نمیکردم همچین ادمایی باشید کاش دنیای بزرگه تو به کوچیکی دنیای من بود

p-ghajari

Well-Known Member
لایک ها
311
شما وا قعا استاد تواضع هستی... بابا خفن..

اگه یکم با دقت می خوندی میدید لینگ گذاشتم..

http://www.4shared.com/document/hS0gb4l6/xm-002.htm

این فقط نظر استاد خرمی نیست..خیلی ها این رو میگن.. من هیچی از خودم نمی گم..

بابا خفن..

بعد اینکه خوندی.. و نظر به اینکه تمام فرمولبندی های منطقی و ریاضی تمامی علوم از قبیل نجوم و زیست و شیمی و زمین شناسی و ...

از اصول فیزیک منجر میشوند و اینکه تمامی حرف هایی که در این علوم (مثلا) زیست زده میشود و به فیزیک ربطی ندارد ، فقط حرف است و فرمولبندیه منطقی

و جداگانه ای ندارد... حتی دانشمندانی در صدد هستند که زیست رو فرمولبندی کنند (یه فرمولبندیه مستقل) و به این نتیجه رسیدند که فرمول بندی یک پدیده ی طبیعی

بطور مستقل از اصول فیزیک امکان پذیر نیست و فقط می توان حرف هایی تجربی زد و حتی توجیه این حرف های تجربی از اصول فیزیک امکان پذیر است..

ببین دوست عزیز من دارم نظر جامعه ی علمی رو میگم و شما نظر شخصیت..منظورم از دنیای کوچیک همین بود..بی احترامی نبود...در هر صورت..

ولی باز هم معذرت می خوام اگه ناراحت شدی..ببخشد..

notrino

New Member
لایک ها
2
راست میگه بیخیال فقققققققققطططططططططط فیزیککککککککککککککککک

fazanavrd

New Member
لایک ها
10
حیفه

نبودم جاتون خالی رفته بودم رصد با دوستان منجم و فیزیکدان در این باره بحث کردیم و باز هم به همین دوگانگی رسیدیم ولی اینو بدونین که اولین علم نجوم بوده

و نجومدانان برای اثبات قضایاشون از فیزیک استفاده کردن اینو قبول دارم که ریاضیات بخشی از فیزیک هست اما فیزیک برای کمک به نجوم اختراع شده و بعد ها

گسترش پیدا کرده اما در نجوم تمامی قوانین فیزیک استفاده میشوند و این که با وجود افراد تحصیل کرده در فیزیک و نجوم به نتیجه نرسیدم فکر میکنم به خاطر

تعصب زیاد ناشی از علاقه این افراد هست حیفه که بیشتر از این در این باره وقت بگذاریم چون بازم به نتیجه نمیرسم

[HIGHLIGHT=#92D050]اگر خیلی بیکارید و مایل به ادامه بحث هستید با ارسال پیام با هم بحث کنیم نه تو این تاپیک[/HIGHLIGHT]

saeed1905

New Member
لایک ها
6
Re: حیفه

fazanavrd گفت
نبودم جاتون خالی رفته بودم رصد با دوستان منجم و فیزیکدان در این باره بحث کردیم و باز هم به همین دوگانگی رسیدیم ولی اینو بدونین که اولین علم نجوم بوده

و نجومدانان برای اثبات قضایاشون از فیزیک استفاده کردن اینو قبول دارم که ریاضیات بخشی از فیزیک هست اما فیزیک برای کمک به نجوم اختراع شده و بعد ها

گسترش پیدا کرده اما در نجوم تمامی قوانین فیزیک استفاده میشوند و این که با وجود افراد تحصیل کرده در فیزیک و نجوم به نتیجه نرسیدم فکر میکنم به خاطر

تعصب زیاد ناشی از علاقه این افراد هست حیفه که بیشتر از این در این باره وقت بگذاریم چون بازم به نتیجه نمیرسم

[HIGHLIGHT=#92d050]اگر خیلی بیکارید و مایل به ادامه بحث هستید با ارسال پیام با هم بحث کنیم نه تو این تاپیک[/HIGHLIGHT]

فرشاد.
يه چي بهت ميگما.
با كي مي خواي بحث كني.

p-ghajari

Well-Known Member
لایک ها
311

fazanavrd گفت

[HIGHLIGHT=#92D050]اگر خیلی بیکارید و مایل به ادامه بحث هستید با ارسال پیام با هم بحث کنیم نه تو این تاپیک[/HIGHLIGHT]

چرا شما نمی خواید بفهمید... ما و اون افراد تحصیل کرده ......................................... آرنولد و خرمی و ادکینز و اتکینز و .... هم نیستیم..

اونا با هم به نتیجه رسیدن...

موفق باشی...

fazanavrd

New Member
لایک ها
10
گفتم ادمه ندیم اما ....................................
بابا اونارو بزار کنار به من بگو نجوم رصدی چه جور فیزیکیه و به من بگو اولین علم چی بوده همهی فیزیک رو تو نجوم استفاده میکنیم که به اون بخش میگیم اخترفیزیک

بابا پروفوسور ثبوتی خودتون هم که نجومی شده

آرنولد رو هم دیگه بیخیال شو......................................................................

داری فوق تعصبی صحبت میکنی.................

[HIGHLIGHT=#FF0000]دیگه هیچ کس از طریق ای تاپیک ادامه نده فقط پیام شخصی[/HIGHLIGHT]

fazanavrd

New Member
لایک ها
10

saeed1905 گفت
فرشاد.
يه چي بهت ميگما.

با كي مي خواي بحث كني.

چی میخوای بگی در این حالت دستامو به یاد بیار که باز میشند.............................................................(((به روش صالی))

p-ghajari

Well-Known Member
لایک ها
311
fazanavrd گفت
گفتم ادمه ندیم اما ....................................
بابا اونارو بزار کنار به من بگو نجوم رصدی چه جور فیزیکیه و به من بگو اولین علم چی بوده همهی فیزیک رو تو نجوم استفاده میکنیم که به اون بخش میگیم اخترفیزیک

بابا پروفوسور ثبوتی خودتون هم که نجومی شده

آرنولد رو هم دیگه بیخیال شو......................................................................

داری فوق تعصبی صحبت میکنی.................

[HIGHLIGHT=#FF0000]دیگه هیچ کس از طریق ای تاپیک ادامه نده فقط پیام شخصی[/HIGHLIGHT]

عجب گیری کردیما...خوب داری چرت میگی دیگه...

بابا نجوم که دیگه همون فیزیکه.. چرا نمی خوای بفهمی..

نجوم اصل موضوع داره که بگی فیزیک نیست؟؟؟؟؟؟

1 اصل موضوع نجوم رو بگو...

fazanavrd

New Member
لایک ها
10
در يك جهان، سه ناظر در سه كهكشانِ مختلف و نسبتاً دور از هم وجود دارند. هر كدام از ناظرها جداييِ زاويهايِ دو
كهكشانِ ديگر را از ديد خود محاسبه ميكند. مجموعِ سه زاويهاي كه به دست ميآيند عددي است كه از ° 180 بزرگتر
است. هندسه يِ اين جهان چگونه است؟
الف) باز ب) بسته پ) تخت ث) نميتوان گفت

منبع:(((www.fiaot.blogspot.com

fazanavrd

New Member
لایک ها
10
راهبر نجوم وجود خارجی هم داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

p-ghajari

Well-Known Member
لایک ها
311
fazanavrd گفت
در يك جهان، سه ناظر در سه كهكشانِ مختلف و نسبتاً دور از هم وجود دارند. هر كدام از ناظرها جداييِ زاويهايِ دو
كهكشانِ ديگر را از ديد خود محاسبه ميكند. مجموعِ سه زاويهاي كه به دست ميآيند عددي است كه از ° 180 بزرگتر
است. هندسه يِ اين جهان چگونه است؟
الف) باز ب) بسته پ) تخت ث) نميتوان گفت

منبع:(((www.fiaot.blogspot.com

راهبر نجومی نیست..

تو همین وبلاگ برو سوالات رو بپرس..

البته رو این سوال اگه فکر کنی و تعریف باز و بسته رو بدونی اصلا می بینی سوال کاملا هندسست.. نه نجوم..

در ضمن سوالات رو تو تاپیک جدید بذار..

و اصل موضوع نجوم چی شد پس؟؟؟

wherever

New Member
لایک ها
0
فيزيك باطن كل هستيه و نجوم ظاهر يه قسمتي از هستيه؛
فيزيك علته و نجوم معلوله(سوتي رو داشتيد)
ظاهر نمودي از باطنه و هيچكي بدون ظاهر به باطن نرسيده؛اين يه اصله.
درسته كه اولين علم نجومه اما اين واسه اينه كه نجوم خيلي شهودي و ملموس تره و اين ارزش فيزيكو كم نميكنه.
آقا دعوا نداريم كه من خودم يه نجوميه تمام عيارم از هر چيه فيزيك جز اخترفيزيكو مكانيكو كيهانشناسي دل خوشي ندارم,همه ي اينا تو نجوم هستو باهاشم حال ميكنم؛
من خودم ته لجبازام اما لازم باشه تو ذوق خودمم ميزنمو روي خودمم كم ميكنم؛تعصب تو علم غلط ترين راهه؛آدما اگه بخوان ثابت ميكنن1=2؛چنانم دليل ميارن كه آدم به خودش شك ميكنه,نكنيد اين كارارو,آخر عاقبت نداره,منحرف ميشيدا.
تو نجوم اولش يه ماه بودو خورشيدو چندتا ستاره ي بي اصل و نسب كه فيزيك اومدو نسب دارشون كرد.
يه چيز؛تنها لذتي كه فيزيكيا ازش بي بهرن و تو نجوم هست,رصده,شبهاي رصدي,تو كوير مرنجاب,وقتي بهت ميگن اونورا چندتا پلنگ ديده شده,وقتي تا صدها كيلومتر جز دوستات كسي دوروبرت نيست,خودتي و يه مشت ستاره و يه تلسكوپ باحال,حتما وسوسه ميشي يه دوري باهاش بزني و وجب وجب آسمونو بگردي,اونوقت حتما چيزايي پيدا ميكني كه حال كني و حتما عاشقش ميشي,اگه نشي بايد بگم بعد اين ديگه عاشق هيچ چي نميشي اين ديگه تهشه.
راستي جاتون خالي مرنجاب حالي داد,به امتحانش مي ارزه,مخصوصا كه دم صبح همه خواب باشن و پاشي بين اون همه آدم خواب نماز كويري بخوني و دور از چشم مسئولا تنهايي يه دوري بزني و بعدش واسه اين كه نبيننت خزيده برگردي,اي حال داره

حال شما فيزيكيا چيه؟

p-ghajari

Well-Known Member
لایک ها
311
wherever گفت
فيزيك باطن كل هستيه و نجوم ظاهر يه قسمتي از هستيه؛
فيزيك علته و نجوم معلوله(سوتي رو داشتيد)
ظاهر نمودي از باطنه و هيچكي بدون ظاهر به باطن نرسيده؛اين يه اصله.
درسته كه اولين علم نجومه اما اين واسه اينه كه نجوم خيلي شهودي و ملموس تره و اين ارزش فيزيكو كم نميكنه.
آقا دعوا نداريم كه من خودم يه نجوميه تمام عيارم از هر چيه فيزيك جز اخترفيزيكو مكانيكو كيهانشناسي دل خوشي ندارم,همه ي اينا تو نجوم هستو باهاشم حال ميكنم؛
من خودم ته لجبازام اما لازم باشه تو ذوق خودمم ميزنمو روي خودمم كم ميكنم؛تعصب تو علم غلط ترين راهه؛آدما اگه بخوان ثابت ميكنن1=2؛چنانم دليل ميارن كه آدم به خودش شك ميكنه,نكنيد اين كارارو,آخر عاقبت نداره,منحرف ميشيدا.
تو نجوم اولش يه ماه بودو خورشيدو چندتا ستاره ي بي اصل و نسب كه فيزيك اومدو نسب دارشون كرد.
يه چيز؛تنها لذتي كه فيزيكيا ازش بي بهرن و تو نجوم هست,رصده,شبهاي رصدي,تو كوير مرنجاب,وقتي بهت ميگن اونورا چندتا پلنگ ديده شده,وقتي تا صدها كيلومتر جز دوستات كسي دوروبرت نيست,خودتي و يه مشت ستاره و يه تلسكوپ باحال,حتما وسوسه ميشي يه دوري باهاش بزني و وجب وجب آسمونو بگردي,اونوقت حتما چيزايي پيدا ميكني كه حال كني و حتما عاشقش ميشي,اگه نشي بايد بگم بعد اين ديگه عاشق هيچ چي نميشي اين ديگه تهشه.
راستي جاتون خالي مرنجاب حالي داد,به امتحانش مي ارزه,مخصوصا كه دم صبح همه خواب باشن و پاشي بين اون همه آدم خواب نماز كويري بخوني و دور از چشم مسئولا تنهايي يه دوري بزني و بعدش واسه اين كه نبيننت خزيده برگردي,اي حال داره

حال شما فيزيكيا چيه؟

بچه جون فیزیک سرتاسر حاله...

یادته وقتی یه سری چیز ها رو میگفتم همه حال میکردید..حالا اون ها یک سری چیز کوچیک بود..

وقتی یه قضیه هندسه رو با نور و اصل فرما و یا کشش سطحی حل می کنی اصل حاله.. و 1000 تا چیز دیگه...

wherever

New Member
لایک ها
0
سوال من واقعا پرسشی بود,استفهام انکاری نداشت.
اونا که تو نجومم هستن,اون کلا لذت حل مسئله است,که تو نجوم و فیزیک مشترکه,اما رصد واقا چیزیه که تا امتحان نکنی هرگز درکش نمیکنی فیزیکیا کم چیزیرو واسه این از دست ندادن.
بچه جونم خودتی.

بالا