حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322
مرور و حل سوال مرحله اول

سلام به همه ی دوست داران ریاضی واسه مرحله اول من میخام بگهم ایا کتابای زیر برا مرور و حل مسیله مرحله اول خوبه؟من تمام سوالای مرحله اولو از74 تا الان حل کردم!
واسه هندسه:حمد پور 3 فصل اول
واسه نظریه اعداد:50 تمرین 104 مسیله نظریه اعداد!
واسه ترکیبات کتاب الفبای المپیاد ریاضی و102 مسیله ترکیبات
واسه جبرنامساوی ها و hignizو کتابای دبیرستان که فک کنم کافیه
برا ایده دار حل کردن سوالات فنون مساله حل کردن فاطمی هم خوبه!
برا توابع میتونیم توماسو بخونیم با مورون؟؟؟
از جواب شما متشکرم!:71:

آخرین ویرایش توسط مدیر

sepidfekr

New Member
لایک ها
637
پاسخ : i♥math

سلام به همه ی دوست داران ریاضی واسه مرحله اول من میخام بگهم ایا کتابای زیر برا مرور و حل مسیله مرحله اول خوبه؟من تمام سوالای مرحله اولو از74 تا الان حل کردم!
واسه هندسه:حمد پور 3 فصل اول
واسه نظریه اعداد:50 تمرین 104 مسیله نظریه اعداد!
واسه ترکیبات کتاب الفبای المپیاد ریاضی و102 مسیله ترکیبات
واسه جبرنامساوی ها و hignizو کتابای دبیرستان که فک کنم کافیه
برا ایده دار حل کردن سوالات فنون مساله حل کردن فاطمی هم خوبه!
برا توابع میتونیم توماسو بخونیم با مورون؟؟؟
از جواب شما متشکرم!:71:
سلام حمید آقا
همون مرحله اولای قبلی رو حل کنید برا قبولی مرحله اول کافیه!!!
بقیه هم واقعا کتابای خوبی هستن!!!
فقط اگه میشه عنوان رو تغییر بدید چون ربطی به موضوع نداره و باید فارسی باشه!!!
ممنون!!!

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322

اقا سجاد من از کجا عنوانو تغییر بدم ممنون از نظرتون

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322

میشه لطفا یه نظری بدین؟!!!!

REZA 73

Active Member
لایک ها
184

با سلام
اون چیز هایی که گفتین کافی هستند برای قبولی در مرحله اول، ولی توماس و مارون کلا به درد المپیاد ریاضی نمیخورن چون توماس کتاب دبفرانسیل و انتگرال عمومیه هست و کلا واسه ریاضی عمومی1و2 رشته های مهندسی دانشگاه نوشته شده و بیشتر بچه های المپیاد فیزیک اونو میخونن.
مارون هم همین طور با این تفاوت که بیشتر جنبه حل مساله(البته مساله های متفاوت باسبک المپیاد) داره و بسیار سطح پایین تر از توماس و سیلورمن و کتاب دکتر شهشهانی هستش.

بهتره به نظرم واسه مرحله اول همون سوالای سال های پیش رو حل کنین و برای مبحث تابع هم کتاب جبر صفا خیلی خوبه.
فنون مساله حل کردن و کتاب از اردوش تا کیف ومحافل ریاضی هم کلا خوبن، در ضمن تورنمنت شهر ها هم سوالای بخش کلاس های پایینش خیلی تیپ مرحله اولی دارن و بسیار خوبن.
در ضمن اگه موفق به حل بعضی سوالای مرحله اول نشدید امیدتون رو از دست ندید چون بعضی از سوال هاش فوق العاده سخت هستند!
یه مجموعه 4 جلدی هم هست فک کنم انتشارات دانش پژوهان منتشر کرده که همه سوال های مرحله اول تا سال 82 رو جمع آوری کرده با حل و نکته ی متفاوتش دارا بودن بیش از 100 مساله تیپ مرحله اولی از هر مبحث هست، یعنی کلا چهار جلد حدود 500 مساله تالیفی داره .هر جلد هم درباره یک مبحثه!!!

آخرین ویرایش توسط مدیر

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322

خیلی ممنون من کیف المپیاد خریدم و اونو میخونم ولی واسه معادلات دیوفانتی خیلیی مشکل دارم چی کار کنم تازه کتاب جبر صفا پیدا نمیشه میشه بگین از کجا میتونم تهییش کنم؟

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

خیلی ممنون من کیف المپیاد خریدم و اونو میخونم ولی واسه معادلات دیوفانتی خیلیی مشکل دارم چی کار کنم تازه کتاب جبر صفا پیدا نمیشه میشه بگین از کجا میتونم تهییش کنم؟

REZA 73

Active Member
لایک ها
184

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

اگه در تهران زندگی میکنید که بعید میدونم پیدا نشه!
اگه هم در شهرستانید میتونین از طریق خرید اینترنتی این کارو کنید،البته میتونین با یکی از کتابفروشی های شهرتون هم صحبت کنید که کتاب رو واستون بیارن، خیلی هاشون این کار رو میکنن.
در مورد دیوفانتی هم این که هیچ کتابی به طور کامل فکر نکنم باشه که توضیح داده باشه و خودتون باید ایده ها رو از مسایل و کتاب های مختلف جمع آوری کنید، میتونید از سوالای ساده مرحله اول شروع کنید ، در ضمن معادله دیوفانتی با تمام بخش های مختلف نظریه اعداد در تعامله پس شما باید اول مباحث ابتدایی نظریه اعداد رو به طور کامل بلد باشید.سایت mathlinks هم خیلی خوبه میتونین توش مساله های زیاد و جدید و با راه حل پیدا کنین و اونارو حل کنید.
موفق باشید

hossein11

New Member
لایک ها
109
پاسخ : مرور و حل سوال مرحله اول

خوندن کتاب های دبیرستانی حتی برای قبولی در مرحله دوم هم کافی می باشد(البته به غیر از دیفرانسیل که ربطی به المپیاد نداره تقریبا) ولی با این حال از یکی دوتا کتاب هم نمیشه واقعا گذشت :کتاب ترکیبیات علیپور و هندسه احمد پور ,و فصول اول نظریه اعداد مریم میرزا خانی.

بالا