imosl

MiMi1376

New Member
لایک ها
48
همه m و n های غیر منفی و صحیح رابیابید که
درست باشد.

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

اینو خودمم حل نکردم یعنی الان دارم میرم که حل کنم از شمام نمی خوام راه حل کاملشو بذارید (چون اگه بگم یه عده میرن از Aops کپی پیست می کنن میارن اینجا می نویسن!!!) فقط یه ایده بدید

golsefatan

New Member
لایک ها
264
پاسخ : imosl

همه m و n های غیر منفی و صحیح رابیابید که
درست باشد.

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

اینو خودمم حل نکردم یعنی الان دارم میرم که حل کنم از شمام نمی خوام راه حل کاملشو بذارید (چون اگه بگم یه عده میرن از Aops کپی پیست می کنن میارن اینجا می نویسن!!!) فقط یه ایده بدید
ايده اوليه اين كه m عاد مي كند 2 ضربدر سه به توان n را ،پس عددي به همين صورت است ...

MiMi1376

New Member
لایک ها
48

بله ایده نخست همین است. چقد خوب میشه که بجای واژه "عاد می کند " بگیم "می شمره":63:

AHZolfaghari

Well-Known Member
لایک ها
1,654

سوال shortlist چه سالی هستش ؟؟

AHZolfaghari

Well-Known Member
لایک ها
1,654

خودم پیدا کردم مال سوال Shortlist سال 2010 هستش

AHZolfaghari

Well-Known Member
لایک ها
1,654

من اخر نفهمیدم این سوالات shortlist چیه همون سوالات پیشنهادیه؟؟
من تا اونجا که میدونم اینطوریکه که سوالاتی رو از کشورهای مختلف میان میدن بعد از اونا خوباشو جدا می کنن که 8 تا تو هر درس بعد میان دو تا هندسه دوتا جبر و یکی نظریه و یکی ترکیبیات انتخاب می کنند و میدن سال بعدشم منتشر می کنن اون 8 تا رو

math1998

New Member
لایک ها
224

m همونی رو که گفتید عاد میکنه پس m یا 2 یا 3 یا 2.3[SUP]k[/SUP] است(k=1,....,n) . اگه 2 یا 3 باشه راحت به تناقض میرسه اگه 2.3[SUP]k[/SUP] هم باشه با یکم همنهشتی بازی دیگه (یکم طولانی) باز به این میرسید که به پیمانه ی 9 دو طرف معادله برابر نمیشن.

بالا