لایک ها
4
کدومشون بهتره؟اصلا سلولی چه بخشایی لازمه؟لودیش کافیه؟یا زیاد تر از حد گفته؟آلبرتس چی؟راستی سوالات آخرفصل آلبرتس چقدر لازمه؟

زمینی

Active Member
لایک ها
159
پاسخ : آلبترس یا لودیش؟

سلام
اگر بخواید مقایسه کنید لودیش با اختلاف نسبت به البرتس و امیری در صدر هستش ولی میشنهاد میکنم برای خوندن این کتاب قبلش کمی تامل کنید... کتاب ضروریات سلولی پروفسور البرتس همون جور که از اسمش معلومه فقط چیزای ضروری رو گفته و نکات خیلی مهمی هم داره ولی خب ممکنه این فکر هم به ذهنتون بیاد که که خیلی ساده و بچگانست!!! ولی لودیش مطالب جدا مشکلی داره و اگر بخواید تک ضرب سراغ لودیش برید شک دارم بتونید بربیاید...
پیشنهاد من اول البرتس و بعدا لودیش هست در ضمن مباحث مهم سلولی که الآن به ذهنم میرسه یکی اسکلت سلولیه یکی پیام رسانی سلولی.
موفق باشید​

ABC OF IBO

New Member
لایک ها
1

همونطور که آقای «زمینی» اشاره کردن،لودیش با اختلاف در صدر قرار داره و منبع اصلی دوره هست،اما همونطور که میدونیم تو مرحله 2 سلولی به اون مقدار شدید مورد نیاز نیست،به نظرم تو اول بشین کمپل یا سولومون رو بخون و برای تکمیل مطالبش برو سراغ آلبرتس، فصول مهم هم اسکلت سلولی ، انتقال سلولی،و چرخه سلولی و ارتباط سلولی در صورت داشتن وقت،سوالای آلبرتس هم چون هم سوالای روونی هستن ارزش مطالعه داره ، کتاب problem book هم برا سوال کتاب فوق العاده ای هست ، و نظر من اینه که تو اگه وقت داری بشین اون مباحثی که گفتم رو بخون، وقت هم نداشتی(مثل من)سلولی امیری برات بسه و فورا همون دو مبحث مورد نظر رو بخون.
راستی برا ژنتیک مولکولی ، یه کتاب ژنتیک مولکولی پزشکی هست ، بخونمش یا همون ژنتیک مولکولیه آلبرتس بسه؟

bloodborne

New Member
لایک ها
215

من پیشنهاد می کنم شما آلبرتس رو که خوندید بعد امیری رو بخونید هم یه مروریه هم سوالات آخر فصلش کمکتون می کنه

بالا