analysis

New Member
لایک ها
51
پاسخ : آمادگي براي مرحله دوم المپیاد شیمی دوره ٢٤

ممنون از دوستان

MrWho

New Member
لایک ها
56

به نظر من این فلسفه بافی ها رو در مورد اینکه کدوم کتاب بهتره بزارید کنار!
آقایون / خانم ها (!) منبع زیاده برای مطالعه اما از هر چیزی مهمتر فهم موضوع مورد نظر هست حتی اگه شده شما 100 تا کتاب جلوت بازه ولی 101 بهتر توضیح داده مجبوری بری از 101 بخونی بعد برگردی به اون کتاب اصلی که داشتی باهاش پیش میرفتی!
من خودم مرحله 2 *واقعا* بد شانسی آوردم سر یه سوال راحت آلی ... (!)

در مورد مورتیمر : این کتاب مورتیمر دقیقا مثل دوست عزیز ما هالیدی هست :دی یعنی کتابی در حد ":دی" !

استراتژی کلی مرحله 2 : به جای اینکه زیاد متن بخونی سوال حل کن! در حل سوال ها ناتوانی؟ سوال حل کن! میخوای بری بخوابی؟ سوال حل کن! چی شده حوصلت سر رفته؟ سوال حل کن!

اون چیزی که شما رو داخل چیزی که امروزا ازش به اسم المپیاد یاد میشه(!) شما رو موفق میکنه حل سوال هست نه حفظ کردن یه سری داده ی چرت و پرت که داخل هر کتابی متغیره!

و کلام آخر در مورد شیمی آلی( توف! ) : شیمی آلی رو هر روز بخون :|

r-shvir

New Member
لایک ها
230

این حرفتون رو باید با اب طلا بنویسیم واقعا خیلی حرف سنجیده و خوبی بود . خیلی ممنون:41:

pegahmm

New Member
لایک ها
375

دوست من آیا این دلیل میشه که اگه کسی این کتاب رو نخونده باشه یعنی مباحثو تموم نکرده؟!!
الآن به نظر شما سیلبربرگ الکتروشیمی رو بهتر توضیح داده یا مورتیمر؟!
سوالای آخر فصل زومدال بهتره یا مورتیمر؟!!
دوست من بهتره که اگه یه رواج اشتباهی افتاده اون رو برداریم یا حداقل بهبود ببخشیمش!
يك سوال ازتون ميكنم خاهشا جوابمو بگين!
شما با اين مستر چارلز مورتيمر چ پدر كشتگى اى دارين؟؟؟؟!
و دوستان يه سوال ديگه
مباحثي مثل اصل عدم قطعيت هايزنبرگ(محاسبش)يا اوربيتال هاى مولكولى و ايناها كه تو مورتيمر هست اگه بخام دور دوم مورتيمرو بخونم(همينجورى سرسري برا حل مسائل جاموندش) بايد بخونم يا نه؟؟؟؟

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

و دوستان يه سوال ديگه
مباحثي مثل اصل عدم قطعيت هايزنبرگ(محاسبش)يا اوربيتال هاى مولكولى و ايناها كه تو مورتيمر هست اگه بخام دور دوم مورتيمرو بخونم(همينجورى سرسري برا حل مسائل جاموندش) بايد بخونم يا نه؟؟؟؟
والا عدم قطعیت که جیز خاصی نداره
اربیتال ملکولی لازم نیست..... هرچند بدونید خوبه ها
اما خب یکم سنگینه!
الان سال اول هستید. از شیمی الی پیشرفته در اینده خواهید خوند :)
مثلا سولومونز فصل اولش و 3000 مساله فصل 3 در این باره خوب توضیح داده! یاد میگیرید!

analysis

New Member
لایک ها
51

سلام
فکر نکنم نیاز باشه ولی برای تشریحی های مرحله دو امکان دارد برای سوال کوانتوم مطرح شود.

iman HN

New Member
لایک ها
2,646

و دوستان يه سوال ديگه
من جواب رو کلی میدم که همه بدونن
من با مورتیمر مشکلی ندارم اما وقتی یه بچه اول دبیرستان برمیگرده میگه که مورتیمر واسم ضعیف بود و منم صد در صد به این معتقدم که خیلی ضعیف هست پس لازم نمی بینم که بخوام ازش دفاع کنم!
شمایی که ازش دفاع می کنید،بفرمایید حسن های مورتیمر رو تا من بتونم براش دلیل بیارم که این طور نیست و بهتر از اون وجود داره،دقبقا جاهای دیگه هم گفتم،مورتیمر واسه زمان خودش خیلی عالی بود اما ب دلایل زیادی الآن خیلی خوب نیست و وقتی بهتر وجود داره باید رفت سراغ اون!
اگه قراراه سرسری اون مطالب رو بخونید بهتره نخونید چون اگه یه مطلب بد جا بیفته میشه مثله این مورتیمر که چون یک نفر دیگه گفته خوبه پس خوبه!توصیه من اینه یا چیزی رو نخونید یا درست بخونید
در آخر هم بگم من هدفم فقط موفقیت شماست وگرنه من که نفعی نمی برم از حرفام،اینکه می گم فلان کتاب خوبه اون یکی نیست به خاطر خودتونه!
با آرزوی بهترین ها برای همه شما دانش پژوهان
ایمان حسین نژاد

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

مورتیمر در حد چگونه مسایل و برگزیده و... هست. ینی برای مرحله 2 کمک میکنه. (حالا شما اون شیمی عمومی کاربردی رو ترجیح میدید)
اما خب موریسون و اسکوگ و... بالاتر هستن
هرچند که این دو سال اخیر تجزیه ها از هریس بوده و الی ها از سولومونز!
مریل کتاب خوبیه اما بعضی فصلاش ضعیفه که بقیه بهتر کار کردن،در ضمن اینم بگم که مورتیمر حتی یک دهم چگونه مسائل هم نیست...تجزیه ها از هریس بوده چون دکتر هرمرزی طراح بوده!آلی رو هم نمیشه گفت از فلان کتاب بوده،اتفاقا شما برید جلد 3 موریسون رو ببینید دقیقا مولکول ها تو اون هست،یعنی سوال از اونجا بوده؟!!!

ای واییییی
باز شروع شد :4:
درسته که زومداهل سوالای اخرش واقعا بی نظیره! و سیلبربرگ هم بعضی بخش هاش بهتر از مورتیمره
اما الان بحث ما انتخاب کتاب شیمی عمومی نیس!!
بحث سره اینه که برای امادگی مرحله 2 باید یه کتاب شیمی عمومی مطالعه بشه! (قبول دارید دیگه؟!) حالا هرکس با یه کتاب راحته.
همین! :)
برای آمادگی مرحله2 اصلا نیاز به عمومی نیست...عمومی برای شروع کاره که طرف هیچی بلد نیست و تازه میخواد یاد بگیره،برای مرحله2 نیاز به تثبیت دارند که با خوندن کتاب های بهتر و حل سوال بدست میاد که خودتونم میدونید زومدال حداقل سوالای خوبی داره!
این تبلیغات اینقد خفنه که طرف حتی اگه از مورتیمر متنفر هم باشه میگه اهههه چه کتاب توپی هست که اینطور راجع بش میگن!
با آرزوی موفقیت

amirameli

New Member
لایک ها
46

سلام دوستان یه سوال داشتم!،سریع جواب میخوام،بیشتر مسایل پیش با غلظت های نرمالیته و فرمالیته است، آیا واجبه اینارو بدونیم و حلشون کنیم یا همون مولاریته کافیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!

Peyman-M

New Member
لایک ها
107

سلام دوستان یه سوال داشتم!،سریع جواب میخوام،بیشتر مسایل پیش با غلظت های نرمالیته و فرمالیته است، آیا واجبه اینارو بدونیم و حلشون کنیم یا همون مولاریته کافیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
نيازي نيست

iman HN

New Member
لایک ها
2,646

بقیه نظری ندارن؟؟؟؟!!!،این همه آدم اینجاست
از اونجا که در کتاب درسی صحبتی از غلظت نرمال و فرمال نشده پس شما این رو در مرحله 2 نخواهید دید!
موفق باشید!:53:

amirameli

New Member
لایک ها
46

از اونجا که در کتاب درسی صحبتی از غلظت نرمال و فرمال نشده پس شما این رو در مرحله 2 نخواهید دید!موفق باشید!:53:
ممنون،دستتون درد نکنه،(دغدغم شده بود این غلطت ها!!!!)

iman HN

New Member
لایک ها
2,646

ممنون،دستتون درد نکنه،(دغدغم شده بود این غلطت ها!!!!)
خواهش می کنم...من چندین بار در جاهای دیگه هم گفتم:دوستان لطفا مغزتونو با چیزایی که تو کتاب نیست و عجیب غریبه مشغول نکنید!
موفق باشید:53:

amirameli

New Member
لایک ها
46

سلام دوستان ، یه سوال ، پیوند جور و ناجور چیه؟؟؟،،،(البته خودم یه حدسی میزنم واسه این که فسفر - فسفرو جور کشیده بود و فسفر - کلر رو ناجور خودم میگم اگه اتم ها در پیوند یکسان باشن جور در غیر این صورت ناجور،،،، درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟)

iranikia

New Member
لایک ها
235

سلام دوستان ، یه سوال ، پیوند جور و ناجور چیه؟؟؟،،،(البته خودم یه حدسی میزنم واسه این که فسفر - فسفرو جور کشیده بود و فسفر - کلر رو ناجور خودم میگم اگه اتم ها در پیوند یکسان باشن جور در غیر این صورت ناجور،،،، درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟)
در حد مرحله دو درسته ، ولی در اصل یکسان بودن اتم ها شرط لازم هست ولی کافی نیست ، یه عوامل دیگه ای دخیل اند که شما نیاز ندارین بدونین.

لایک ها
47

سلام يه سوال! تو بخش سينيتيك يه سري فرمول براي واكنش هاي مرتيه صفر، اول و ...
تو مورتيمر اومده كه بر اساس انتگرال بدست اومده ولي تو كتاب درسي ازش بحثي نشده!
لازمه اونا رو هم حفظ كنيم براي مرحله دوم؟!

amirameli

New Member
لایک ها
46

سلام يه سوال! تو بخش سينيتيك يه سري فرمول براي واكنش هاي مرتيه صفر، اول و ... تو مورتيمر اومده كه بر اساس انتگرال بدست اومده ولي تو كتاب درسي ازش بحثي نشده! لازمه اونا رو هم حفظ كنيم براي مرحله دوم؟!
تو مورتیمر تا مرتبه 2 هست ،،، از هر جا بدست اومده بالاخره ما فقط چند تا عددو جا گذاری میکنیم ،،، به نظر من واجبه حفظ کردنشون (زیاد نیستن، سه تا فرموله)

لایک ها
47

فك نكنم فقط يه جايگذاري باشه ها!
تازه اگه بخوايم مورتيمرو در نظر بگيريم كه فرمول
زياده اگه اونجوري بايد فرمولهاي نيمه عمر واكنشها و
معادله ارنيوس هم بايد حفظ كنيم كه!
سوال من از اين بابت بود كه باشگاه ميگه منبع پيش
فقظ كتاب درسي پيش دانشگاهيه!!!

amirameli

New Member
لایک ها
46

امسال شاید اولین ساله ، حفظشون لازم نباشه و تو صورت سوال فرمولو بده ، تو مورتیمر فرمول های زیادی هست ولی این سه تا مهم هستند و نیمه عمر و فرمول های دیگه هم با این سه تا خیلی زود بدست میان ، (یعنی این سه تارو حفظ باشی حلله) ، در هر صورت باشگاه اگه میگه کتاب پس فقط کتاب دیگه !!!!!

chimica

New Member
لایک ها
256

سلام دوستان یه سوال
توی کتاب المپیاد های شیمی آمریکا سال 2009 یه جا داره که میگه:
اکثر فلزات دارای آرایش تنگچین ccp هستند که هر اتم 12 همسایه دارد.
میخواستم بدونم کسی راجع به این آرایش چیزی میدونه و امیشه یه کم توضیح بده که چجوریه؟؟

بالا