لایک ها
2,256
پاسخ : آنچه مهم تر از مدال است...؟؟؟

در رابطه با این حرفی که گفتین سال اول المپی بودنم تازه فهمیدم زیست یعنی چی....
سال دوم فهمیدم المپ زیست یعنی چی..
سال سوم فهمیدم چقد واسه یاد گرفتن چیزای خوبی هس که من نمی دونم!میشه گفت به شناخت رسیدم از دنیای اطرافم
حرف من هم همین است:):):):):)
هستند کتاب هایی که باید خوانده شوند....
هستند مطالبی که باید راجباشن دانست:):):)
هستند هنوز چیزهایی نهان در زیبایی طبیعت:):):):)
من هم مثل شما....:):):):)

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

سال سوم فهمیدم چقد واسه یاد گرفتن چیزای خوبی هس که من نمی دونم!میشه گفت به شناخت رسیدم از دنیای اطرافم
هستند مطالبی که باید راجبشان دانست:):):)

هستند مطالبی که باید راجبشان دانست:):):)

لایک ها
841

سلام به همگی،

تنها چیزی که می تونم بگم اینه که مدال کلا مهم نیست. مهم دوست های خوبی هستن که تو راه المپیاد پیدا می کنیم. مدال یه تکه آهنه که هر رنگی هم باشه، چند سال بعد رنگ و روش می ره و همه ی مدالا یک رنگ می شن، ولی دوستی می تونه تا پایان زندگی بمونه. یه مثالش دوستی های دوره 40 نفره که خودم هنوزم که هنوزه با بچه های دوره 40 دو سال پیش در ارتباطم.

ehsannnn

New Member
لایک ها
5

سلام به همگی،

تنها چیزی که می تونم بگم اینه که مدال کلا مهم نیست. مهم دوست های خوبی هستن که تو راه المپیاد پیدا می کنیم. مدال یه تکه آهنه که هر رنگی هم باشه، چند سال بعد رنگ و روش می ره و همه ی مدالا یک رنگ می شن، ولی دوستی می تونه تا پایان زندگی بمونه. یه مثالش دوستی های دوره 40 نفره که خودم هنوزم که هنوزه با بچه های دوره 40 دو سال پیش در ارتباطم.
منم کاملا موافقم با شما
چیزی که باعث میشه بچه ها از درسای مدرسشون بزنن.از تفریحشون بزنن.این همه منابع رو با عشق بخونن فقط صرفا به خاطر گرفتن یه مدال که به تراز کنکورت اضافه کنه یا تورو از کنکور معاف کنه نیس!!
اینه که از کاری که داری میکنی لذت ببری و با تمام وجودت بهش غلاق داشته باشی!
این مهمه:)

Zeynab M

New Member
لایک ها
54

یه چیزی باید بگم ....
امسال من سومی بودم!هنوزم باورم نمیشه المپیادم داره میره!پارسال این موقع یه تصور دیگه داشتم درباره آیندم ولی الانم اونی نیس که میخواستم
شکر خدا خیلی بهتره ولی ....امسال یه نقطه قوت داشتیم!حضور یک طلا دار با مسئولیت!از ایشونم ممنونم ولی انصافا ما(ما دیگه...)تنها بودیم و این استرس زیادی برامون داشت
امیدوارم شما این مسیرو بی دغدغه برین یا اصلا نرین....
فكر نميكنم كسی از من + 2 تا دوستام تو راه المپياد تنهاتر بوده باشه.....اينو واقعا ميگم.........
اما بهر حال تلاشمونو كرديم....با همه سختياش!!!با همه ی دغدغه ها و استرس هاش!!!!
و اين واقعااا برای من -شخصا- خوب بود!! واسه همين نظرم اينه كه دغدغه ها مشكلات و استرسهای يك راه و مقابله با اون ها بخاطر هدف اكثراوقات ادمو مقاوم ميكنه!!! برين و ادامه بدين!!!

elistiyan

New Member
لایک ها
379

فكر نميكنم كسی از من + 2 تا دوستام تو راه المپياد تنهاتر بوده باشه.....اينو واقعا ميگم.........
اما بهر حال تلاشمونو كرديم....با همه سختياش!!!با همه ی دغدغه ها و استرس هاش!!!!
و اين واقعااا برای من -شخصا- خوب بود!! واسه همين نظرم اينه كه دغدغه ها مشكلات و استرسهای يك راه و مقابله با اون ها بخاطر هدف اكثراوقات ادمو مقاوم ميكنه!!! برين و ادامه بدين!!!
دیگه ازما گذشت ما پیر شدیم نمی تونیم ادامه بدیم!این راه تنهاییش هم خوبه!

سلام به همگی،

بله حق با شماست دوستانی که من در این راه پیدا کردم و اتفاقات قشنگ و بی نظیری که افتاد کیفی که تو دوره استانی کردیم وحتی استرسایی که باهم کشیدیم همش بی نظیر و تکرار شدنیه
باور کنین خاطرات این سه سال حتی تلخاش الان بزرگترین آرزو هامه!

Zeynab M

New Member
لایک ها
54

من از المپياد ياد گرفتم ادم خيلی بيشتر از چيزی كه فكر ميكنه توانايی داره! اين مغز انسان حيرت انگيزه!!!!!! فقط هدف انگيزه و تلاش لازمه!!!!!!

مث خيلیا تو المپياد دوستای خوبی پيدا كردم!! كه بدون المپياد شايد هرگز باشون دوست نميشدم...

كتابايی رو خوندم آدمايی رو ديدم چيزهايی رو تجربه كردم و آفريننده ای رو شناختم كه هيچوقت به خودم اجازه نميدم بگم من خيلی ميدونم و فلانم و بهمانم!

و طرز درست فكر كردن و اعتماد به نفسی رو كه پيدا كردم مطمئنم بدون المپياد -نميگم هرگز اما ميگم- شايد حالا حالا بدست نمياوردم!

و حالا راضيم از نتيجه ی تلاشم و راهی كه رفتم! :)

darya.f

New Member
لایک ها
114

من فکر میکنم بهترین اتفاق زندگیم المپیادى شدنم بوده, بهترین چىزى که مىتونستم تو عمرم تجربه کنم:8:

لایک ها
68

من اگه یکی چه بگم صد نفرم از اینده بیان بگن قبول نمیشی بازم میخونم.اگه تمام عالمم بیان بگن تو خنگی و به درد المپیاد نمیخوری بازم میخونم.اگه هیچ استادوادمی حاضر نشه بهم کمک کنه بازم میخونم.اگه حتی خودم باور قلبی داشته باشم که سال دیگه هم قبول نمیشم بازم میخونم.کلا هرچی بشه بازم میخونم .چون من نه تنها من بلکه اونایی که با من هم فکرن المپیادو واسه مدال نمیخونن بلکه واسه این که اون درسو دوس دارن میخوننش و اگه مرحله دو هم قبول نشن شکست نخوردن بلکه پیروز ترین ادم رو زمینن چون چند سالی چیزی که دوسش داشتنو خوندن وباهاش حال کردن .

biolover156

New Member
لایک ها
25

یکی از مزییت هاش اینه که حافظت قوی میشه والبته قدرت استدلالت، اما خیلی از حرفایی که میزنین فقط در حد شعاره، کدومتون هستین که مدال رو ... .

fhNaNo

New Member
لایک ها
132

منم کاملا موافقم با شما
چیزی که باعث میشه بچه ها از درسای مدرسشون بزنن.از تفریحشون بزنن.این همه منابع رو با عشق بخونن فقط صرفا به خاطر گرفتن یه مدال که به تراز کنکورت اضافه کنه یا تورو از کنکور معاف کنه نیس!!
اینه که از کاری که داری میکنی لذت ببری و با تمام وجودت بهش غلاق داشته باشی!
این مهمه:)
تازه خبر نداری المپیاد نانو امتیاز تو کنکور هم نداره!!!
ما دیگه خیلی با عشقیم:) :d

pegahmm

New Member
لایک ها
375

اي بابا يكى از دودر كردن كلاسا هم بگه ديگه!!
اونا هم خدايي شيرين بود!!:)

fateme

New Member
لایک ها
175

نمی دونم چرا ولی من از اولم هدفم از المپیاد مدال نبود... نه این که ازون اهداف معنوی والاقدر و اینا هم داشته باشم ها...
من توی این مسیرم صرفا برای رسیدن به قافله جهانی برای روبه رو شدن با آدمایی که ارزش مبارزه رو دارن...
البته اگه خودم ارزش مبارز بودن رو داشته باشم (؟)
اگه قرار باشه این سال اولی تو این هفت هشت ماه چیزی هم یاد گرفته باشه دوتا چیزه یکی اون اول اولش تو تابستون زمانی که مجبور شدم بین استعداد و علاقم یکی و انتخاب کنم و درست هم انتخاب کردم البته نه این که خدایی نکرده زیست رو دوس نداشته باشم ها, ولی خوب...
دومیش هم شاید بی ربط باشه اما همین المپیاد از یه راه خیلی پیچ در پیچی بهم ثابت کرد که بچه های سمپادی خیلی بیشتر از این که باهوش باشن درس می خونن (دقت کنین این جمله هوششون (مون) رو زیر سوال نمی بره) و همین مسئله از راه خیلی پیچیده تری باعث شد که منی که واسه امتحانات ترم به زور نیم ساعت درس می خوندم حالا اونقد با برنامه بشم که خودمم حالم به هم بخوره!!!
خوب در کل دوتا چیزه که با صد تا ازون مدالای رنگی خوشگل, هم عوضشون نمی کنم 1. اعتماد به تصمیم هام 2. با برنامه بودن

elistiyan

New Member
لایک ها
379

اي بابا يكى از دودر كردن كلاسا هم بگه ديگه!!
اونا هم خدايي شيرين بود!!:)
المپیاد عزیزم ازت ممنونم !ممنونم که سر هر کلاسی که از اول دبیرستان نشستم به عنوان یه چیز جانبی بهش نگاه کردم و فقط تو بودی که سلطان قلبم بودی..

ممنون که جرئت پیچوندن کلاسای فیزیک و ریاضی و شیمی و عربی و ادبیات و زبان فارسی و دینی و زیستو وآمارو تاریخو و زمینو و دینیو بهم دادی بعدش این حقیقتو بهم نشون دادی که خوندن یه فصل فیزیش واسه امتحان چیز خیلی گنده ای هم نیس که واسش یه هفته وقت بخوای و سر یه روز دیرتر برگزارشدنش یه زنگ با معلمت کل کل کنی!
وقتی بچه ها برگشتن گفتن ما دو دور آمار خوندیم با سه دور جزوش تو چی؟منم به برکت شجاعتی که باتو کسب کرده بودم گفتم یه دور کتابو خوندم!درسته اونا خندیدن حتی دلشون واسم سوخت اما من بیست شدم اونا 19 !چرا؟چون تو بهم درست درس خوندنو یاد دادی!

عزیز دلم!دختر گلم !(چیه خوب؟سه سال تمام باهاش زندگی کردم تمام خنده هام گزیه هام فقط به خاطرش بوده ..) از وقتی مرحله دو رو دادم و یه جورایی از پیشم رفتی همه ی آنچه که منو یاد تو مینداخت قایم کردم مثل کتابام که گذاشتمشون تو انباری و روشون پارچه کشیدم تا....
دلم واست تنگ میشه...واسه روزایی که هرازگاهی باهام میرفتیم کلاس المپیااد یادته؟اولش با استرس بعدش میدیم بابا استاده هم که از خودمونه!
چقد باهام خندیدیم!یادته تو دوره استانی...؟!منو به خاطر تو اونجا راه دادنا المپ گلم!
چقد من با تو از زنده بودن لذت بردم وقتی رمزشو به خاطر تو فهمیدم!
چقد به خاطرت دلشوره داشتمو دارم!چقد به خاطرت استرس کشیدم که نکنه ازت جداشم؟نکنه مجبور شم ولت کنم نکنه از دستم بری!
دلم واست تنگه تنگه واسه یادگرفتن باهات... واسه غرغر کردن سر لنینجر که تو چقد میپیچونی یه مطلبو! واسه سوال حل کردنو ویه روز درگیر سوال بودن جوری که نفمم دارم کیفمو میذارم تو یخچال!

بهترینم من تو دبیرستان هیچ روزی رو بدون تو نداشتم اگه لیاقت نگه داشتنتو نداشته باشم و مجبور شم ازت جدا شم چی کار کنم؟
خواستم بهت بگم ممنون که منو به یه بچه پرروی نترس که میدونه تو شرایط سخت بهترین کار چیه تبدیل کردی!
عاشقت بودم هستم و خواهم بود ای المپیاد نازنین!:115:

آخرین ویرایش توسط مدیر

amir11

New Member
لایک ها
11

سلام...
مهترین چیزی که من از المپیاد به دست اوردم نحوه ی درس خوندن بود ....به دلیل این که بتونم تو المپیاد موفق بشم شیوه های مختلفی رو تمرین کردم تا تونستم به یه شیوه خوب دست پیدا کنم ....

E.coli

New Member
لایک ها
211

المپیاد عزیزیم ازت ممنونم !ممنونم که سر هر کلاسی که از اول دبیرستان نشستم به عنوان یه چیز جانبی بهش نگاه کردم و فقط تو بودی که سلطان قلبم بودی..

ممنون که جرئت پیچوندن کلاسای فیزیک و ریاضی و شیمی و عربی و ادبیات و زبان فارسی و دینی و زیستو وآمارو تاریخو و زمینو و دینیو بهم دادی بعدش این حقیقتو بهم نشون دادی که خوندن یه فصل فیزیش واسه امتحان چیز خیلی گنده ای هم نیس که واسش یه هفته وقت بخوای و سر یه روز دیرتر برگزارشدنش یه زنگ با معلمت کل کل کنی!
وقتی بچه ها برگشتن گفتن ما دو دور آمار خوندیم با سه دور جزوش تو چی؟منم به برکت شجاعتی که باتو کسب کرده بودم گفتم یه دور کتابو خوندم!درسته اونا خندیدن حتی دلشون واسم سوخت اما من بیست شدم اونا 19 !چرا؟چون تو بهم درست درس خوندنو یاد دادی!

عزیز دلم!دختر گلم !(چیه خوب؟سه سال تمام باهاش زندگی کردم تمام خنده هام گزیه هام فقط به خاطرش بوده ..) از وقتی مرحله دو رو دادم و یه جورایی از پیشم رفتی همه ی آنچه که منو یاد تو مینداخت قایم کردم مثل کتابام که گذاشتمشون تو انباری و روشون پارچه کشیدم تا....
دلم واست تنگ میشه...واسه روزایی که هرازگاهی باهام میرفتیم کلاس المپیااد یادته؟اولش با استرس بعدش میدیم بابا استاده هم که از خودمونه!
چقد باهام خندیدیم!یادته تو دوره استانی...؟!منو به خاطر تو اونجا راه دادنا المپ گلم!
چقد من با تو از زنده بودن لذت بردم وقتی رمزشو به خاطر تو فهمیدم!
چقد به خاطرت دلشوره داشتمو دارم!چقد به خاطرت استرس کشیدم که نکنه ازت جداشم؟نکنه مجبور شم ولت کنم نکنه از دستم بری!
دلم واست تنگه تنگه واسه یادگرفتن باهات... واسه غرغر کردن سر لنینجر که تو چقد میپیچونی یه مطلبو! واسه سوال حل کردنو ویه روز درگیر سوال بودن جوری که نفمم دارم کیفمو میذارم تو یخچال!
بهترینم من تو دبیرستان هیچ روزی رو بدون تو نداشتم اگه لیاقت نگه داشتنتو نداشته باشم و مجبور شم ازت جدا شم چی کار کنم؟
خواستم بهت بگم ممنون که منو به یه بچه پرروی نترس که میدونه تو شرایط سخت بهترین کار چیه تبدیل کردی!
عاشقت بودم هستم و خواهم بود ای المپیاد نازنین!:115:
همه ی این حرفا حرف دل منم بود...!
فقط ی چیزی مونده،اونم اون قسمت دوره استانیش بود...
درسته ک هیچ وفت توی کلاسا احساس اذیت شدن نکردم،ولی همیشه (نمیدونم چرا؟!)سعی کردم اذیت کنم،
میدونم خیلی از دوستان و بخصوص استادام از این کارای احمقانه ی من خیلی اذیت شدن ،دلشون شکست ،اینم ب بزرگی خودشون بزارن سر باکتری و بی عقل بودن من....
حرف اخرم: امیدوارم بخشیده شده باشم، قصد بدی نداشتم، ب امید دیدار دوباره و شلوغیام...:161:

miladkvr

New Member
لایک ها
841

به نام خدایی که در همین نزدیکیهاست.

شخصیتی که انسان در این مسیر بهش دست پیدا میکنه با هیچی قابل مقایسه نیست...
داشتن هدف و تلاش و پشتکار مداوم و ...

بهترین آرزوها

rahaaa

New Member
لایک ها
50

همه ی این حرفا حرف دل منم بود...!
فقط ی چیزی مونده،اونم اون قسمت دوره استانیش بود...
درسته ک هیچ وفت توی کلاسا احساس اذیت شدن نکردم،ولی همیشه (نمیدونم چرا؟!)سعی کردم اذیت کنم،
میدونم خیلی از دوستان و بخصوص استادام از این کارای احمقانه ی من خیلی اذیت شدن ،دلشون شکست ،اینم ب بزرگی خودشون بزارن سر باکتری و بی عقل بودن من....
حرف اخرم: امیدوارم بخشیده شده باشم، قصد بدی نداشتم، ب امید دیدار دوباره و شلوغیام...:161:
باکتری نازنین عیبی نداره بزرگ میشیم از یادمون میره تو خودتو زیادی ناراحت نکن
امیدوارم همه باهم دوباره فرصت اینو داشته باشیم که بازم کنار هم سوال حل کنیم ، شلوغی کنیم ، ملت رو سر کار بزاری ، معلما رو مسخره کنیم ، تو کلاسا نشینیم ، چیزی رو که دوست داریم بخونیم و زنگ های تفریح با هم تخمه بشکونیم!!!!!!!!!!:93:
من برای هممون دعا کردم تو هم دعا کن شاید معجزه شد....

E.coli

New Member
لایک ها
211

باکتری نازنین عیبی نداره بزرگ میشیم از یادمون میره تو خودتو زیادی ناراحت نکن
امیدوارم همه باهم دوباره فرصت اینو داشته باشیم که بازم کنار هم سوال حل کنیم ، شلوغی کنیم ، ملت رو سر کار بزاری ، معلما رو مسخره کنیم ، تو کلاسا نشینیم ، چیزی رو که دوست داریم بخونیم و زنگ های تفریح با هم تخمه بشکونیم!!!!!!!!!!:93:
من برای هممون دعا کردم تو هم دعا کن شاید معجزه شد....
چشم عزیزم....:)
خیلی ها دارن دعا میکنن،خودت میدونی دیگه...:p

kiana kiani

New Member
لایک ها
32

واقعا متوجه منظورم نشديد و يا كلا بحث كردن را دوست داريد ؟ :confused:

تصور كنيد شما داريد با n ميزان از ظرفيت و نهايت تلاش تون استفاده مي كنيد .
يكي از اينده مي ايد و بهتون مي گويد اقاي محمدرضا با اين n ميزان از ظرفيت و تلاش تون به ان چيزي كه مي خواهيد يعني مدال نمي رسيد !(نمي گويم موفق نمي شويد چون من موفقيت را مساوي مدال نمي دانم !)
بعد شما براي ان انگيزتون كه حالا هرچي كه مي خواهد باشد ، مي اييد و از n+m ميزان ظرفيت و نهايت تلاش تون استفاده مي كنيد و مثلا عمق درس خوندن تون و يا ميزان ساعت مطالعاتي تون را افزايش مي دهيد و يا به قولي بيشتر از خودتان مايه مي گذاريد !!
و اينجاست كه احتمال قبول نشدن تان را كم و برعكس احتمال قبول شدن تان را زياد مي كنيد !

يادتون نرود هركس مسئول كارهاي خودش هست و برحسب ميزان زحمت خود نتيجه مي گيرد پس اگر نتيجه اي از يك موضوع نگرفتيد ان را چيز قطعي نپنداريد بلكه با تلاش بيشتر خودتون مي توانيد نتيجه ي مطلوب تان را بگيريد !

يعني زيبايي كار اينجاست كه بعد از اين همه توضيح بگوييد :" يعني چي ؟" :)));)

اخيش.:eek:
بالاخره يكي امد حرف ما را زد.:)
ولی منم مخالفم با حرفت..
المپیاد خییییییلی بی رحمه..
درضمن تاثیره شانس تو قبولی و حتا طلا شدن نمیگم بیشتر از هوش و سواده اما کمتر هم نیست...

amir11

New Member
لایک ها
11

ولی منم مخالفم با حرفت..
المپیاد خییییییلی بی رحمه..
درضمن تاثیره شانس تو قبولی و حتا طلا شدن نمیگم بیشتر از هوش و سواده اما کمتر هم نیست...
انگار خیلی ضربه خوردیا....

بالا