MUTE

New Member
لایک ها
264
پاسخ : آیا بیدار موندن شب امتحان خوبه یا نه ؟

خیلی خوبه !
اگه شب بیدار نباشم که کتاب تموم نمیشه ! :دی
گرچه بیدار باشم هم تموم نمیشه ولی اگه بخوابم خیلی جاهاش می مونه !

miladkvr

New Member
لایک ها
841

به نام خدایی که در همین نزدیکیهاست.

من خودم نهاییا سال سوم شبا بیدار میموندم چون درسارو قبلش خوب نخونده بودم وبرا همین اکثر درسارو خراب کردم....
سر جلسه که می شد ذهنم کم میوورد...وقتی میومدم خونه 3 ساعت میخوابیدم بعد سوالارو میزدم همه رو درست میزدم اما به جاش سر آزمون خوب نبودم:197:

MUTE

New Member
لایک ها
264

صبح زود بری یه دوش بگیری سر حال میشی تا 3 4 ساعت بعد سر جلسه دیگه کم نمیاری

f-makvandy

New Member
لایک ها
21

بستگی به آدمش داره...
به شخصه فقط شبا تمرکز دارم برا درس خوندن..
تحقیقاتم ثابت کرده اطلاعاتی که در زمان محدود وارد مغز میشه موندگاری بالاتری داره...
یعنی دقیقا اون لحظه ای که معاون ّداره خودشو خفه میکنه جزوتو بزاری بری امتحان بدی....!!!
در کل با شب بیدار موندن تا حالا 20 گرفتم!!!...
100% موافقم

لایک ها MUTE
لایک ها
600

بیدار موندن واقعا واسه من یکی سخته...
دیشب مجبور بودم تادو بیدار بمونم واسه دینی...
صبح منگ بودم سر آزمون...اما خب وقتی درس نصفه مونده باشه...مجبوری بیدار باشی:37:

shokolat_g72

New Member
لایک ها
129

به قول بعضی دستان بستگی به خود آدم داره...من خودم می تونم بیدار بمونم ولی فرداش باید تلافیشو در بیارم...

در اصول برنامه ریزی صحیح 8ساعت خواب نیاز...اگه الان ضررشو نمیبینید در آینده دچار مشکلاتی می شید...

یعنی اگه مجبور باشید تا صبح درس می خونید فردا ظهر باید کمبود خواب جبران شه...

Ar@sh

Moderator
لایک ها
530

نکته اول :

کارشناس تغذیه سازمان آموزش و پرورش استان گفت: برخی دانش*آموزان برای دوری از اضطراب و به منظور بیدار ماندن در شب امتحان از نوشیدنیهای محرک مثل قهوه استفاده می*کنند که این امر به هیچ عنوان توصیه نمی*شود.
علیرضا سیاری در گفت*وگو با ایسنا، ابراز داشت: بسیاری از دانش*آموزان روزهای امتحان، تا حد امکان به مطالعه می*پردازند و تصور می*کنند غذا و استراحت مانع مطالعه می*شود، در صورتی که با تغذیه و استراحت متعادل می*توان بازده فکری افراد را تقویت و افزایش داد.
وی با اشاره به اینکه، دانش*آموزان باید از مصرف زیاد شیرینی و تنقلات در روزهای امتحان خودداری نمایند، افزود: ممکن است این خوراکیها در مرحله اول انرژی*زا به نظر برسند، اما باید توجه داشت که این قابلیت در آنها بسیار کم دوام است و پس از مدتی موجب خستگی فرد خواهد بود.
سیاری یادآور شد: دانش*آموزان نباید در زمان کار یا مطالعه غذا میل نمایند بلکه باید برای این کار زمان خاصی در نظر گرفته شود.
این مقام مسئول با بیان اینکه خوردن جگر، گوشت و ماهی کمک زیادی به کاهش استرس می*کند، گفت: مصرف غذاهای نشاسته*دار مانند ماکارونی، برنج و نان به دلیل تأثیر در کیفیت خواب در شب امتحان مفید است، اما دانش*آموزان باید از خوردن غذاهای چرب خودداری کنند، چرا*كه این نوع غذاها انسان را سنگین و فرد را دچار خواب*آلودگی می*کنند.
سیاری ادامه داد: مطالعه و درس خواندن نیاز بدن به انرژی را افزایش می*دهد، بنابراین استفاده بیش از حد مواد غذایی بسیار شیرین و پرچرب در طول دوران امتحانات، نه تنها مفید نیست، بلکه سبب افزایش وزن و بروز چاقی می*شود.
وی ابراز داشت: خوردن نان، پنیر، تخم مرغ، گردو و یا یک ظرف عدسی در روز امتحان به افراد کمک می*کند تا آرام بوده و خونسردی خود را حفظ نمایند.
کارشناس تغذیه سازمان آموزش و پرورش استان گفت: دانش*آموزان در ایام امتحانات بايد بیشتر مواظب سلامتي خود باشند تا در معرض سرماخوردگی، گرمازدگی، مسمومیت و اختلالات غذایی قرار نگیرند.

نکته دوم :

در واقع همه به نوعی موافقند که شب را بیدار ماندن برای بدن هزینه دارد،* اما دانشمندان تازه اعلام کرده*اند که این هزینه دقیقا چه قدر است. به گزارش دیسکاوری محققین دانشگاه کلرادو با مقایسه میزان انرژی که بدن فردی که تمام شب را بیدار است مصرف می*کند،* با بدن فردی که شب را می*خوابد، سعی کرده*اند این هزینه را بر مبنای میزان انرژی که از دست می*رود یا ذخیره می*شود، محاسبه نمایند.
به گفته این محققین، از دست دادن خواب یک شب، بدن را وادار می*کند حدود ۱۶۱ کالری بیشتر از حالتی که فرد ۸ ساعت در شب می*خوابد،* انرژی مصرف کند. البته این میزان انرژی بدون احتساب میزان انرژی مصرفی در فعالیت*هایی است که شب*بیداری به همراه دارد. خب، فکر نکنید که یک راه تازه و بی*دردسر برای لاغر شدن و کالری سوزاندن پیدا کرده*اید، چون مطالعات نشان می*دهد در این شرایط،* بدن روز بعد میزان کالری بیشتری را ذخیره می*کند.
اندازه*گیری میزان مصرف انرژی افراد طی ۲۴ ساعت روز در حالت*های خواب*آلودگی، بیدار ماندن یا برخاستن از خواب شبانه،* نشان می*دهد که یکی از کارکردهای اصلی خواب برای بدن،* حفظ انرژی است. در این مطالعه، ۷ فرد جوان و سالم شرکت داشتند. آن*ها به مدت سه روز درون اتاقی مهر و موم شده زندگی کردند. آن*ها تمام وقت در حال استراحت روی تخت بودند و هر روز در زمان ثابتی غذاهایی با میزان کالری یکسان می*خوردند. دانشمندان امواج مغزی و میزان اکسیژن و دی*اکسید کربن تنفس این افراد را تحت نظر داشتند و از این طریق به میزان انرژی که فرد در هر مرحله از خواب یا بیداری مصرف می*کرد پی می*بردند.
البته تفاوت انرژی مصرفی در شب در حالت خواب و بیداری (۱۶۱ کالری) خیلی ناچیز است،* به اندازه یک لیوان شیر گرم! اما تفاوت*های کوچک می*توانند پیامدهای بزرگی را به دنبال داشته باشند. تا جایی که مصرف تنها ۵۰ کالری اضافه در روز می*تواند در درازمدت به چاقی مفرط ختم شود.
نتایج این مطالعه نشان داد که افراد وقتی تمام شب را بیدار بمانند، طی ۸ ساعت خواب جبرانی بعدی، ۲۸ کالری کم*تر از یک خواب ۸ ساعته معمولی شبانه کالری می*سوزانند. ذخیره انرژی به همین*جا ختم نمی*شود، طی ۲۴ ساعت بعدی، بدن ۲۲۸ کالری کم*تر از روزهای عادی انرژی مصرف می*کند. تازه در این مطالعه افراد برای جبران شب*بیداری فقط می*توانستند ۸ ساعت بخوابند و اگر به آن*ها اجازه می*دادند بیشتر بخوابند، شاید نتیجه از این بدتر هم بود. در نتیجه، اگر به لاغری و سوزاندن کالری فکر می*کنید، اصلا نمی*ارزد که شب*ها بیدار بمانید.
در مرحله بعدی، این محققین می*خواهند ببینند کم*خوابی و از دست دادن ساعات کمی از خواب شبانه در درازمدت،* چه*قدر روی مصرف انرژی بدن، در مقایسه با یک شب کامل بیدار ماندن، تاثیر می*گذارد.

نکته سوم :

نظر شخصی اینجانب :

اگر درس هایتان تمام نشده :

1.توصیه میشود زمانی را بخوابید و فردا صبح زود بیدار شوید و به ادامه ی مطالعه تان بپردازید

2.و چنانچه نمیتوانید صبح بیدار شوید از روی استیصال میبایست شب را تا زمان تمام کردن درس ها بیدار بمانید

SeYeDkOdEn

New Member
لایک ها
37

نه موافقم نه مخالف...
چون در هر صورت امتحانامو افتضاح میدم مثلا همین دیشب...
امتحان ریاضی داشتیم از صبح که شروع کردم طبق برنامه ریزی
باید ساعت 10 تموم میکردم (البته بدون دیدن ستایش و فیلم های جمعه)(که اس به درد نمی خوردن)
ولی مگه میزاره...من ساعت 12تازه ترم 2 رو تموم کردم.حالا برو روترم 1
که هیچ تو یادت نیس ،آخر با این که تا ساعت 4 بیدار بودم الان اگه دبیرمون مدد کنه
بهم 10 رو بده تا شهریور دیگه در خدمتشون نباشم...

لایک ها
75

به نظر من بستگی به عادت داره...
اگر می خواین نتیجه بده(که این کار هم امکان پذیره)از چند وقت قبل از امتحان ها شروع کنید و شب ها بیدار بمونین و کار کنین،تا در امتحانا خسته نشین و بازده کافی رو سر جلسه داشته باشین.برای مثال:
خود من تا قبل از سال سوم بیشتر از 11 بیدار نمی موندم چه خونده بودم و چه نه ولی از سال سوم و شروع شدن سعی و تلاش واسه المپیاد تونستم شبها بیدار بمونم و اون رو تا روزی 3 ساعت خواب برسونم بدون بروز هیچ مشکلی(البته بعید نیست که مشکل هاش کم کم بروز پیدا کنه) و حالا هم واسه کنکور یه کم خوابم رو بیشتر کردم...
خلاصه همه اینارو گفتم که بگم اگر می خواین کاری رو خوب انجام بدین باید از قبل برنامه ریزی کرده باشین

IsaacNewton

New Member
لایک ها
17

روی من یکی که هیچ اثری نداره. الان ساعت 2 نصف شبه و 10 صفحه دیگه مونده تا من شیمی رو تموم مکنم. شنبه هم زبان فارسی داشتیم ساعت 9 شب شروع کردن تا 4 طول کشید البته کامل تموم نشد. ولی امتحانمو بد ندادم دلیلشم نخوندن اون درسای آخر بود. به امید 5 ساعت بعد امتحان شیمی...

فهیمه

New Member
لایک ها
0

من تنها امتحانی که شبش خوابیدم حسابان بود. بقیه رو اصلا نمی خوابم. الانم اصلا احساس خستگی نمیکنم!:39:

seyed iman

Well-Known Member
لایک ها
998

آدم خوابش نمی بره.حتی اگه استرس هم نداشته باشم , من که خوابم نمیبره.ps3 بازی میکنم که وقتم تلف نشه.:198: به شماهم توصیه میکنم!!خواندن یک کتاب مصور مفیده.مثل تن تن.

Fatima !!!!!

New Member
لایک ها
101

اتفاقا من راحت تر خوابم میبره !!!!!!!!!!!!! فقط یه خرده کابوس میبینم !!!!!!!!!!!!!!!

بالا