ASI74

New Member
لایک ها
175
پاسخ : آیا واقعا هرکس بیشتر میخونه بهتر نتیجه میگیره؟

با سلام
اینکه ساعت مطالعاتی تنها عامل موثر نیست درست اما افزایش بیش از حد ساعت مطالعاتی اختلاف ایجاد می کنه...من دارم با مطالعه هفتگی حدود 25 ساعت نتیجه بسیار عالی نسبت به ساعت مطالعاتیم میگیرم اما آیا کسی که از من ضعیف تره و داره هفته ای 70-80 ساعت میخونه اختلافشو با من کم نمی کنه؟!
درسته که کیفیت مهمه اما نباید از کمیت غافل شیم!
موفق باشیم...:53:
آقای حسین نژاد به مطلب مهمی اشاره کردند
کیفیت حرف اولو میزنه
من کسایی رو میشناسم که هنوز که هنوزه برای کنکور استارت خوبی نزدن
اما با کیفیت مناسب نتایج خوبی میگیرن

iman HN

New Member
لایک ها
2,646

آقای حسین نژاد به مطلب مهمی اشاره کردند
کیفیت حرف اولو میزنه
من کسایی رو میشناسم که هنوز که هنوزه برای کنکور استارت خوبی نزدن
اما با کیفیت مناسب نتایج خوبی میگیرن
ممنون محمد جان
درسته...یه چیزی یادم اومد که باید بگم...هیچ وقت برای شروع دیر نیست!:4:

لایک ها
251

حالا که داریم وارد تابستون میشیم به نظرتون روزی چند ساعت کافیه
اون چند ساعت رو باید چطور مطالعه کنیم

fateme

New Member
لایک ها
175

حالا که داریم وارد تابستون میشیم به نظرتون روزی چند ساعت کافیه
اون چند ساعت رو باید چطور مطالعه کنیم
به نظر من يه اصل مهمي كه تو تابستون بايد رعايت كني لذت بردن از زندگيه ولي بايد بياي ببيني از بين كار هايي كه دوس داري كدوم مفيد تره مثلا كتاب شعر خوندن يا فيلم ديدن
اصل بعدي اينه كه مبحثي كه تو تابستون شروع مي كني توي همون تابستون هم تموم كني چون كشوندنش به فصل مدرسه و تغيير ساعت هاي مطالعه تون باعث ميشه گيرايي و رغبت تون نسبت به اون مبحث خاص پايين بياد
به طور متوسط ٥ تا ٨ ساعت درس خوندن توي تابستون رو پيشنهاد مي كنم
خيلي خوبه كه جوري برنامه ريزي كنيد ك اگه كتابخونه نمي ريد توي ساكت ترين ساعتاي روز مطالعه كنيد
اگه امكانش هست با چند تا از بچه ها قرار بزاريد كه باهم درس بخونيد و يا به هم درس بدين
اينا چيزايي بود كه فكر مي كردم مهمه ولي به هر حال هركس بايد روش خودش رو داشته باشه

Lord.m

New Member
لایک ها
67

سلام عقیده ی شخصیم اینه که تا میتونیم باید بخونیم تفریحو باید گذاشت به طور کامل کامل کامل کنار چرا؟ چون به هر حال هر چیزی در حجم مطالعه حل میشه یعنی اگه به طور متوسط روزی 15 ساعت درس میخونید، من اطمینان میدم زیر 100 هستید شاید بگید حرف بیخودی میزنم ولی به ارزش این زمانا که فکر کنید متوجه میشید. ببینید شما اهل حسابید تو یه سالی که قراره برای کنکور یا المپیاد بخونیم، قراره آینده ی حد اقل چهل سال زندگی آینده رو مشخص کنیم یعنی یه ساعت استراحت در روز قبل از کنکور میشه معادل چهل ساعت استراحت در روز بعد از کنکور به هیچ وجه این آمار دقیق نبود و قصدم دقت آمار هم نبود مقصود این بود که بگم وقتی ساعت مطالعه تون رو مشخص می کنید به حقایق و آینده تون هم فکر کنید. شخصاً ترجیه می دم یه آدم کمردردی چشم ضعیف یه بعدی بدون دوست افسرده ی دارای بیماری قلبی باشم و رتبه ام زیر پنجاه بشه شما هم با خودتون یه دودوتا چهارتایی بکنین
موفق باشید

elistiyan

New Member
لایک ها
379

من با قاطعیت میگم نه!
هر کس خونده هاشو عمیقا میفهمه و میتونه با اونا استدلال کنه و به هم ربطشون بده موفق تره!حالا اگه دونفر عین هم باشن تو این شرایطی که گفتم بله اونی که بیشتر خونده موفق تره!

لایک ها
164

ببینید دوستان ی چیزی میگم که به احتمال زیاد کارایی داشته باشه!
شما هر چقدر که کیفیت درس خوندنتون خوب نباشه اگر این کمیت رو افزایش بدید شاید به مقدار بیشتری درک کنید حالا چطوری؟!
خودم میگم وقتی شما ی مطلب رو میخونی و نمیفهمی وقتی چند بار بخونی(کمیت افزایش پیدا کنه)پس به احتمال بسیار زیاد اون رو میفهمید.(پس کیفیت هم رفته بالا)و راجع به اینکه آزمون خوب هست یا نه اینو بگم که آزمون هر چقدر هم که کمک نکنه حداقل ی برنامه ای به آدم میده که ی لزوم و اجبار برای خوندن اون درس وجود خواهد داشت و اگر هم بخوای تنبلی کنی ترست از اینکه مورد کنایه ی دوستانت باشی مانع از این میشه که تنبلی کنی.

fateme

New Member
لایک ها
175

ببینید دوستان ی چیزی میگم که به احتمال زیاد کارایی داشته باشه!
شما هر چقدر که کیفیت درس خوندنتون خوب نباشه اگر این کمیت رو افزایش بدید شاید به مقدار بیشتری درک کنید حالا چطوری؟!
خودم میگم وقتی شما ی مطلب رو میخونی و نمیفهمی وقتی چند بار بخونی(کمیت افزایش پیدا کنه)پس به احتمال بسیار زیاد اون رو میفهمید.(پس کیفیت هم رفته بالا)و راجع به اینکه آزمون خوب هست یا نه اینو بگم که آزمون هر چقدر هم که کمک نکنه حداقل ی برنامه ای به آدم میده که ی لزوم و اجبار برای خوندن اون درس وجود خواهد داشت و اگر هم بخوای تنبلی کنی ترست از اینکه مورد کنایه ی دوستانت باشی مانع از این میشه که تنبلی کنی.
با قسمت اول حرفت موافق نیستم برای همه ی ما پیش اومده یه زمانی که خیلی گیرایمون پائینه مثلن وقتی خسته ایم بار ها بار ها یه مطلب رو میخونیم ولی نمی فهمیم . اصلن باید به یه تعادلی بین کمیت و کیفیت رسید. باید ببینی چقدر ارزش داره دقیق بخونی و خوندنت رو طولانی کنی و چقدر ارزش داره که یه مطلب رو چند باره بخونی و بعد به یه جواب خاصی برسی که هر مطلب رو چقدر مفهومی و چند بار باید بخونی [ همون مثال معروف کلاغ و صدف خودمون تو اکولوژی ]
هرچند فکر نکنم آدما بتونن انعطاف زیادی تو درکشون اعمال کنن ولی به هر حال!

لایک ها
164

با قسمت اول حرفت موافق نیستم برای همه ی ما پیش اومده یه زمانی که خیلی گیرایمون پائینه مثلن وقتی خسته ایم بار ها بار ها یه مطلب رو میخونیم ولی نمی فهمیم . اصلن باید به یه تعادلی بین کمیت و کیفیت رسید. باید ببینی چقدر ارزش داره دقیق بخونی و خوندنت رو طولانی کنی و چقدر ارزش داره که یه مطلب رو چند باره بخونی و بعد به یه جواب خاصی برسی که هر مطلب رو چقدر مفهومی و چند بار باید بخونی [ همون مثال معروف کلاغ و صدف خودمون تو اکولوژی ]
هرچند فکر نکنم آدما بتونن انعطاف زیادی تو درکشون اعمال کنن ولی به هر حال!
حرف شما متین هست ولی من چیزهایی مثل خستگی و .. رو در نظر نگرفتم.
اما این رو میدونیم که اگه ی مطلب رو در بار اول نفهمیم با دوباره خوندن مطلب از همون کتاب (افزایش کمیت)یا مطالعه اون مبحث از کتابی دیگه به میزان درک ما از مبحث کمک میکنه(پس کیفیت هم با افزایش کمییت موضوع افزایش پیدا کرد):93:

HIvAD

New Member
لایک ها
193

سلام دوستان نمی دونم این سوال مربوط به این جا میشه یا نه ؟!
این که بیایی یک رتبه خیلی کم بگیری چی به درد می خوره ؟
مگه مهم این نیست که تو همون رشته و همون دانشگاهی که دوست داری قبول بشی؟:confused:
با تشکررر

...3iNa...

New Member
لایک ها
68

سلام دوستان نمی دونم این سوال مربوط به این جا میشه یا نه ؟!
این که بیایی یک رتبه خیلی کم بگیری چی به درد می خوره ؟
مگه مهم این نیست که تو همون رشته و همون دانشگاهی که دوست داری قبول بشی؟:confused:
با تشکررر
خب برای رفتن به دانشگاه و رشته دلخواه باید رتبه مورد نظرش رو کسب کنی دیگه !
البته بعضی ها مثلا توی رشته تجربی که هدفشون پزشکی هست زمین شناسی رو هم بالا میزنند به خاطر رتبه (البته رتبه های برتر مثلا تک رقمی و دو رقمی) ! که اونم مزیت رتبه برتر برای همه مشخصه !
به نظر من برنامه و کیفیت مطالعه توی تابستون خیلی مهم تر از ساعت مطالعه هست. شاید با کیفیت و برنامه خوب شما یک ساعت درس بخونید برابر با 5 ساعت درس خوندن بدون برنامه باشه !

shima gholami

Active Member
لایک ها
168

نه هرگز!مثلا با همین امتحان نهایی امسال من فهمیدم هیچ فرقی بین آدم شب امتحانی و کسی که از قبل عید شروع کرده به خوندن نیست!

setareh-n

New Member
لایک ها
40

بازدهی افراد تو درس خوندن متفاوته. ما تو کلاسمون افرادی رو داریم که با میانگین روزی 6-7 ساعت تونستن یه رتبه دورقمی خیلی خوب (حدودای 30) بیارن. البته این به این معنی نیست که نمی شه بازدهی رو افزایش داد. با تمرین می شه تمرکز رو تو درس خوندن بیشتر کرد.
نکته اش اینجاس که از یه حدی بیشتر نمی شه ساعت مطالعه رو افزایش داد. مثلا اگه کسی شروع کنه روزی 12-15 ساعت درس خوندن در عرض چند ماه زود خسته میشه. واسه همین این مقدار ساعت مطالعه رو نگه می دارن واسه بعد عید.. برای یه رتبه خیلی خوب (زیر 100) باید علاوه بر اینکه سعی می کنید ساعت مطالعه رو بیشتر کنید و تو یه حد متعادلی نگه دارید باید بازدهی درس خوندنتون رو هم بیشتر کنید.. و اصل موضوع مطالعه مداوم خوندنه. اصلا نباید تو مطالعه واسه کنکور وقفه بیفته.. اگه یه مدت خسته شدید ساعت مطالعه رو کم کنید ولی اصلا نباید مطالعه رو قطع کنید..

لایک ها
251

به نظرتون بهترین میانگین ساعت مطالعه برای کسی که میخواد تو کنکور یه رتبه خیلی خوب بیاره چند ساعته؟

Mohammadjj

Active Member
لایک ها
119

به نظرتون بهترین میانگین ساعت مطالعه برای کسی که میخواد تو کنکور یه رتبه خیلی خوب بیاره چند ساعته؟
25 ساعت 17 دقیقه !!! شوخی کردم. بستگی به فردش داره بالا ذکر کردن. اگه پست های قبل رو بخونید متوجه میشید. بعد تا رتبه خوب شما چی باشه.

لایک ها
251

تمام پست ها رو خوندم اما من در اصل این نظر خواهی رو برای کسایی گذاشتم که مثل خودم دوسال المپیادی بودن و از درسای مدرسه دور بودن و حالا میخوان جبران کنن
و کسایی که سالهای قبل این حالت رو داشتن و نتایج خوبی به دست اوردن
این تاپیک و سوال من فقط در مورد کمیت نبود
بیشر برام روش برنامه ریزی یعنی چطور خوندن درسا مهمه
خوشحال میشم اگر کمکی کنید
25 ساعت 17 دقیقه !!! شوخی کردم. بستگی به فردش داره بالا ذکر کردن. اگه پست های قبل رو بخونید متوجه میشید. بعد تا رتبه خوب شما چی باشه.

iSalar

New Member
لایک ها
112

60-65 ساعت در هفته

ali_12

New Member
لایک ها
2

سلام
نفرات برتر کنکور روزی چند ساعت میخونن؟
من شنیدم روزهای آخر کنکور به 19 ساعت هم میرسوندن!!

only physics

New Member
لایک ها
2,386

سلام.

می تونید به تاپیک زیر مراجعه کنید.

اونجا میتونید جواب خیلی ازسوال هاتون رو پیدا کنید.

http://www.irysc.com/forum/t17867/

ان شاء الله موفق باشید.

Mohammadjj

Active Member
لایک ها
119

تمام پست ها رو خوندم اما من در اصل این نظر خواهی رو برای کسایی گذاشتم که مثل خودم دوسال المپیادی بودن و از درسای مدرسه دور بودن و حالا میخوان جبران کنن
و کسایی که سالهای قبل این حالت رو داشتن و نتایج خوبی به دست اوردن
این تاپیک و سوال من فقط در مورد کمیت نبود
بیشر برام روش برنامه ریزی یعنی چطور خوندن درسا مهمه
خوشحال میشم اگر کمکی کنید
منم مثل شما بودم درحال حاضر منم . میخونم هر چقدر میتونم. بستگی به موقعیت داره. اره . فقط من موندم اینکه میگن بازدهی رو باید برد بالا قبول اما واقعا چطور روش خاصی داره؟

بالا