Goharshady

New Member
لایک ها
166
من همیشه خلاقیت زیادی داشتم. یادمه دوم دبستان که بودیم معلممون ازمون خواست که جمع اعداد 1 تا 100 را به دست بیاوریم. ما اون زمان چیزی راجع به ابتکار گاس نمی دونستیم و حتی ضرب و تقسیم هم بلد نبودیم. من اینطوری عمل کردم : جمع عددهای یک تا نه رو حساب کردم و گفتم اینقدر ده تایی داریم. بعد جمع عددهای 1 تا 10 رو حساب کردم (از روی همون یک تا نه) و گفتم ده برابر اینقدر هم یکی داریم. ده برابر اینقدر یکی هم یعنی همین قدر ده تایی. بعد این دوتا عدد رو با هم جمع کردم و دیدم میشه 505 ، معلم کلاس اولمون بهم گفته بود که اگه چندتا ده تایی داشتیم و خواستیم ببینیم چه قدر یکی میشه باید جلوش یه صفر بذاریم. من هم جلوی 505 یه صفر گذاشتم و به 5050 رسیدم. من اون زمان حتی نمی تونستم این عدد رو بخونم ولی به هر حال حساب کردم. معلممون یه جوری به من نگا کرد که انگار من تقلب کردم ، بعد هم گفت حتما قبلا جایی جمع اینا رو دیده بودم و حفظ کرده بودم. برای اینکه بچه ها هم حرفشو قبول کنن از من خواست که اون عدد رو بخونم (ما عدد بیشتر از 3 رقمی یاد نداشتیم) من هم نتونستم بخونم و تنبیه شدم. گاس با وجود این که ضرب و تقسیم یاد داشت و کلاس پنجم بود در عرض 10 دقیقه این حاصل جمع رو حساب کرد و تو تاریخ موند ولی من که کلاس دوم بودم و ضرب و تقسیم هم یاد نداشتم در عرض کمتر از 5 دقیقه حساب کردم و تنبیه شدم! فقط چون گاس قبلا این کار را کرده بود!!! و من ایرانی بودم(!)؛ بعدها راجع به ابتکار گاس شنیدم و هر وقت مسئله ای را با استفاده از این که جمع اعداد 1 تا n می شود n(n+1)\2 حل می کنم ؛ یک حس ناراحتی عجیب پیدا می کنم انگار از گاس متنفرم!(ولی در حقیقت از آن معلم متنفرم!). همین اتفاق زمانی که ترکیب 2 از k را حساب می کنم هم برای من می افتد ....
قسمتی از زندگینامه ی​
.............................​
[center:b56e7afa79]لطفا بگید به جای نقطه چین باید اسم چه کسی رو بذاریم.[/center:b56e7afa79][center:b56e7afa79]راهنمایی: هم من می شناسمش هم شما[/center:b56e7afa79]

Aref

New Member
لایک ها
1,008
Maryam Mirzakhani

Goharshady

New Member
لایک ها
166
ببخشید ولی کاملا اشتباهه
بنده خدا مرده!!

Fardad

New Member
لایک ها
7
رضا صادقی

Goharshady

New Member
لایک ها
166
اینقدر معروف هم نیست!
خدا رحمت کنه رضا صادقی رو

حالا خیلی مهم نیست که چه کسی بوده (خودم در آخر می گم)
ولی لطفا نظرتون رو راجع به این چند خط بنویسید.

Fardad

New Member
لایک ها
7
ایران فعلی (نه ببخشید ویران فعلی) را یک سری احمق در دست دارند و که تمام کارهایشان در جهت کور کردن استعدادهاست .
شما فقط نگاهی چند به نظام های آموزشی جهان بیندازید . می بینید از همان دانش آموزان چه بسا خنگ تر از ما چنان انسان هایی می سازند که از خیلی از مستعدان ما موفق ترند .
این چنین است که در ویران آواره ایم .

ما شاءالله همین جور هم داریم تو جهان پسرفت می کنیم

خدا عاقبت هممون رو ختم بخیر کنه ان شاءالله

حرف دلم بود ...

اصلا منظور ... نداشتم .
موفق باشید
پاینده باد ایران

Fardad

New Member
لایک ها
7
دکتر غلامحسین مصاحب،دکتر فاطمی،دکتر هشترودی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

shoki

New Member
لایک ها
128
شرمنده اگر سوالم کاملا احمقانه هست ولی آیا چنین کسی وجود داشته ؟؟؟؟...
در مورد قصه ی گاس هم بهتره با این قطعیت اظهار نظر نکنیم چون این ابتکار گاس رو بعضی ها درش شک دارند ...
در هر حال روحش شاد باد (روح گاس رو می گم ) ...

M_Sharifi

راهبر ریاضی
لایک ها
801
گاوس اعجوبه ی ریاضیات دنیاست و فکر نمی کنم کسی بتونه اصلا خودش رو با گاوس مقایسه کنه. به نظر من اگر در هر زمانی ما فقط یک نفر مثل گاوس رو داشتیم، ریاضیات به مرزهای ناشناخته ای دست پیدا میکرد. به همه ی علاقه مندان ریاضیات توصیه می کنم زندگی نامه ی این نابغه رو مطالعه کنند.

mousavi

New Member
لایک ها
12
ولی ما از گاوس هم اعجوبه تر داشتیم.وی در مورد چهارضلعی کامل نزدیک به نیم میلیون حکم دراورده!کتابش هم در استان قدس رضوی .در زمینه مثلثات و...

Aref

New Member
لایک ها
1,008
M_Sharifi گفت
گاوس اعجوبه ی ریاضیات دنیاست و فکر نمی کنم کسی بتونه اصلا خودش رو با گاوس مقایسه کنه. به نظر من اگر در هر زمانی ما فقط یک نفر مثل گاوس رو داشتیم، ریاضیات به مرزهای ناشناخته ای دست پیدا میکرد. به همه ی علاقه مندان ریاضیات توصیه می کنم زندگی نامه ی این نابغه رو مطالعه کنند.
داریم ولی به خودشون زحمت نمیدن

Goharshady

New Member
لایک ها
166
تا اینجا هیچکس درست حدس نزده
ببخشید ولی من فکر می کردم شما کتاب ((چگونه مسئله را حل کنیم)) از جرج پولیا (که به نظر من خیلی نابغه تر از گاس بود) را خوانده باشید.
ربطشو خودتون بفهمید!

301EC

New Member
لایک ها
1
Irani'e?
aghaye Ramazan Eshghi nist?
Teymur mohammaD chetor?
aha Baharam Abdollahdust?
doroste?l

Goharshady

New Member
لایک ها
166
shoki گفت
شرمنده اگر سوالم کاملا احمقانه هست ولی آیا چنین کسی وجود داشته ؟؟؟؟...
در مورد قصه ی گاس هم بهتره با این قطعیت اظهار نظر نکنیم چون این ابتکار گاس رو بعضی ها درش شک دارند ...
در هر حال روحش شاد باد (روح گاس رو می گم ) ...
روح اون بنده ی خدا چی؟
این هم همون ایرانی مستعد : اینجا کلیک کنید
البته نمی دونم چرا تو ویکی پدیا چیزی راجع به فعالیتهای ریاضی ایشون ننوشته اند!!
من فکر می کنم مهم ترین ترجمه ایشون همون How to solve it اثر جرج پولیا باشه.

mousavi

New Member
لایک ها
12
این فرد کسی نیست جز خواجه نصیرالدین طوسی

Goharshady

New Member
لایک ها
166
من که نوشتم احمد آرام بود!

shoki

New Member
لایک ها
128
جالبه هیچ کس جز خودتون نمیشناختشون !!!!

ولی‌ واقعا برام جالبه !

حالا می‌شه به من بگید زندگی‌ نامشون رو می‌تونم گیر بیارم یا نه ؟
خدا بده برکت چند قرن عمر کردند !!!

بالا