Golnaz

New Member
لایک ها
784
پاسخ : اثبات جن از نظر علمی

یه پیشنهاد : زیاد دنبال مطالعه ی جن نرید . من خیلی زیاد در موردش مطالعه کردم از لحاظ دینی و اجتماعی و مثلا علمی ! اما نتایج خوب و تاثیرات روانی مطلوب نداره .
قراره که با منبع حرف بزنیم متاسفانه من نمی تونم دقیقا اسم یه منبع رو با نویسندش بیارم چون منابعم رو انداختم دور :4: ولی بیشتر از کتای "جن" و "جن و ابلیس" خوشم اومد ؛ راست تر می نمود ! پس اگر یه وقت خدای نکرده خواستین مطالعه کنین ؛ اینا هم خوبن ( بدون نویسنده که نمی شه ! )...

همزمان با ما خیلی موجودات دیگه هم دارن کنارمون و خیلی نزدیکمون زندگی می کنن جن ها هم یه دسته از اونا هستن . هنوز علم انسان خیلی پایین تر از این حرفاست که بخواد خیلیییییی چیزارو اثبات " علمی " کنه . مثل بسیاری از نیرو های غیبی

وقتی علم قدرت اثبات چیزی رو نداره اون چیز نباید رد بشه ؛ پس این که بگیم جن موجود تخیلیه ، شاید راه فراری برای ترسمون از این نوع موجوداته . به هر حال امیده که با پیشرفت فیزیک مدرن خیلی چیزا اثبات بشن

اما الان ادامه ی بحث به نظرم کاملا کار بی فایده ایه ؛ دقیقا مثل بحث روی مسئله ی سفر در زمان می مونه ؛ که حتی دانشمندای فیزیک مدرن هم به راحتیی در موردش حرف نمی زنن که دیگران می زنن ؛ بهتره تا علم نداریم حرف نزنیم

لایک ها
0
سلام . برای کسب اطلاع درباره یک موضوع چهار راه شناخت داریم : الف ) استناد ب) روش سیر و سلوک و عرفانی ج)استدلال د)روش علمی و تجربی / حالا قراره درباره جن مطلب بدونیم : از راه اول باید استناد کنیم به آیه های قرآن و احادیث و یا بقیه کتابهای آسمانی و ادیان ابراهیمی # یا از راه دوم خودمون به وجود جن فکر کنیم و اگر با توهم و تخیل همراه نشویم شاید بتونیم یه چیزهایی درباره جن در فکر و روح خودمون پیدا کنیم # یا از راه سوم باید دلیل بیاوریم که چون این اتفاق افتاده پس نتیجه میگیریم که جن وجود داره # روش چهارم هم یعنی اینکه جن را در آزمایشگاه بررسی کنیم و قد و وزن و اجزا و اعضا و ... را آزمایش و ثبت کنیم ☝️ تقریبا میشه گفت تنها راه و بهترین راه برای اثبات وجود جن استفاده از روش استناد به منابع معتبر و قابل اعتماده . و البته چه چیزی بهتر و بالاتر از قرآن . /موفق باشید/

بالا